dom lomza
czwartek, 15 listopada 2018 09:36

Zbigniew Turowski Mistrzem Świata [FOTO]

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
11 listopada 2018 roku w Brukseli odbyły się Mistrzostwa Świata w Kulturystyce Federacji WPF. Zbigniew Turowski - utytułowany łomżyński zawodnik, który sportową przygodę rozpoczął 36 lat temu - osiągnął wymarzony cel i zdobył tytuł Mistrza Świata w Kulturystyce.

brico lomza

Zbigniew Turowski zajął I miejsce w kat. Masters + 50 lat. Wraz z nim, startowało również 10 innych zawodników. Drużynowo Polacy także zajęli I miejsce.

Turowski od 1990 r. jest wychowawcą w Burskie Szkolnej Nr 2 w Łomży. Od początku prowadzi tam siłownię, którą chętnie odwiedza dojrzewająca młodzież. Swoją sportową przygodę rozpoczął 36 lat temu.

-Sztangi robiło się z puszek po marmoladzie, zalewanych betonem. Ćwiczyliśmy w domu z chłopakami. Było wiele łobuzów - mówi zwycięzca.

Od 36 lat Turowski startuje w trójboju siłowym z międzynarodowymi sukcesami, a od 5 lat - w zawodach kulturystycznych. Jako trener prowadził wielu chłopców mieszkających w bursie, którzy osiągali liczne sukcesy nie tylko w Polsce ale także na arenie międzynarodowej. Zbigniew Turowski 18 lat temu jako pierwszy w Łomży otworzył własną siłownię, cieszącą się ogromną popularnością w lokalnym środowisku.

Zwycięzca dziękuje za wsparcie finansowe prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu oraz młodzieży, wszystkim koleżankom, kolegom z pracy i pani Dyrektor Barbarze Zawrotnej za wsparcie, wyrozumiałość i pomoc w osiągnięciu największego sukcesu w jego życiu.

Galeria zdjęć

2 komentarzy

  • Odpowiedz Cvb czwartek, 15 listopada 2018 11:23 Umieszczone przez: Cvb

    Gratulacje

  • Odpowiedz Mała czarna piątek, 16 listopada 2018 00:38 Umieszczone przez: Mała czarna

    Nigdy nie rozumiałam takich pasji. Dla mnie jest to wręcz niesmaczne.
    Ale bardzo Panu gratuluję i cieszę się z sukcesu.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu