dom lomza
wtorek, 04 grudnia 2018 07:42

Co dalej z Łomżyńskim Półmaratonem?

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Co dalej z Łomżyńskim Półmaratonem? zdj. archiwum mylomza.pl
Stowarzyszenie "Biegamy dla Zdrowia" poinformowało, że nie jest w stanie zorganizować półmaratonu w 2019 roku. - Uważamy, że tak naprawdę taką imprezę powinno organizować Miasto w oparciu o funkcjonujący MOSiR - czytamy w liście otwartym do prezydenta Łomży, przesłanym na naszą redakcyjną skrzynkę.  

brico lomza

Dotychczasowy organizator "Łomżyńskiego Półmaratonu" czyli Stowarzyszenie "Biegamy dla Zdrowia" nie jest w stanie zorganizować kolejnego biegu w następnym roku. Organizatorzy zwracają się z prośbą do prezydenta Mariusza Chrzanowskiego aby XI Łomżyński Półmaraton zorganizowało Miasto Łomża.  

Poniżej zamieszczamy treść listu przesłanego na adres naszej redakcji:

 

Łomża dn. 30.11.2018r.

                                                                                                     Pan Mariusz Chrzanowski 

Prezydent Miasta Łomża 

List otwarty w sprawie „Łomżyńskiego Półmaratonu”

Panie Prezydencie,

  Niniejszym listem pragniemy przekazać wszystkim mieszkańcom Łomży informację, iż My Stowarzyszenie „Biegamy dla Zdrowia” dotychczasowy organizator „Łomżyńskiego Półmaratonu”  pomimo najszczerszych chęci nie jesteśmy w stanie w roku 2019 zorganizować kolejnego biegu.

  Przez ostatnie lata robiliśmy wszystko by impreza, która miała być wizytówką naszego stowarzyszenia, a jednocześnie największą PROMOCJĄ Łomży w biegach ulicznych dla każdego rozwijała się pomimo braku zainteresowania ze strony jakichkolwiek sponsorów.Chcemy podkreślić, iż co roku otrzymywaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 10.000zł od miasta Łomży za co bardzo dziękujemy, jednak dla porównania możemy podać przykład Białegostoku gdzie dofinansowanie na taki sam półmaraton co roku jest w wysokości 120.000zł, co oczywiście powoduje znacznie większe możliwości promocji takiego wydarzenia. Mając na uwadze dobro jak i ciągłość Łomżyńskiego Półmaratonu uważamy, że tak naprawdę taką imprezę powinno organizować Miasto w oparciu o funkcjonujący MOSiR, a naszą rolą powinno być wsparcie wynikające z wiedzy i doświadczeniem co mogłoby wyjść tylko na plus dla tej imprezy i wszystkich uczestników, dlatego zwracamy się z prośbą o organizacje kolejnego „IX Łomżyńskiego Półmaratonu” w 2019 roku przez Miasto Łomża.

                                                          Z poważaniem Prezes Stowarzyszenia                                                                                                                                                       „Biegamy dla Zdrowia”

5 komentarzy

 • Odpowiedz 	( ͡º ͜ʖ͡º) wtorek, 04 grudnia 2018 10:18 Umieszczone przez: ( ͡º ͜ʖ͡º)

  No jak to co dalej trampki na nogi i biegniemy

 • Odpowiedz po co panda panda wtorek, 04 grudnia 2018 12:15 Umieszczone przez: po co panda panda

  Wstęp do lasu w Giełczynie darmowy. Skrzyknijmy się na fejsie i biegajmy ile sił w nogach.

 • Odpowiedz Gość wtorek, 04 grudnia 2018 12:26 Umieszczone przez: Gość

  Panie prezesie ciągle Panu mało..

 • Odpowiedz gff wtorek, 04 grudnia 2018 12:39 Umieszczone przez: gff

  żadna to promocja dla miasta, jedynie zysk dla uczestników kosztem reszty społeczeństwa w postaci paraliżowania ruchu drogowego.

 • Odpowiedz gar wtorek, 04 grudnia 2018 14:06 Umieszczone przez: gar

  gff- w Łomży bieg odbywa się praktycznie na skraju miasta, w Białymstoku bierze udział kilka tysiecy ludzi i bieg prowadzony jest w środku miasta i ludzie zamiast narzekac wychodza w niedziele na ulice i dopinguja

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu