dom lomza
piątek, 04 stycznia 2019 09:44

Podsumowanie pierwszego półrocza programu "Tenis 10" [FOTO]

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podsumowanie pierwszego półrocza programu "Tenis 10" [FOTO] zdj. nadesłane
Młodzi tenisiści zakończyli pierwsze półrocze zajęć, które odbywały się w ramach realizowanego w SP7 programu "Tenis 10". Siódemka przystąpiła do programu jako pionierska szkoła nie tylko w Łomży, ale w całym województwie podlaskim. "Tenis 10" realizowany jest w ponad 50 krajach.

Młodzi następcy Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza od początku roku szkolnego uczestniczyli w programie "Tenis 10", który realizowany jest w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Siódemka przystąpiła do jego realizacji jako pionierska szkoła nie tylko w Łomży, ale w całym województwie podlaskim.

Tenisiści odebrali już pamiątkowe medale oraz puchary za rozegrane w ramach podsumowania zawody sprawdzające ich umiejętności. Rywalizacja koordynowana przez Aleksandrę Durzyńską sprawiła młodym adeptom sportu wiele radości. W klasie 1a zwyciężył Bartosz Turowski przed Karolem Kłysem i Jackiem Zarębą, a w klasie 1b triumfowała Izabela Waldzińska przed Magdaleną Biedrzycką i Leną Pezowicz. Talentiada tenisowa przeznaczona była dla uczniów klas pierwszych, a w dalszej kolejności wezmą w niej udział uczniowie starsi.

Zabawa polegała na rozegraniu luźno związanych z tenisem trzech konkurencji ogólnorozwojowych - z uwagi na wiek uczestników. Na wszystkich szyjach zawisły medale, najlepsi uczniowie z klas 1a i 1b odebrali puchary, a twarze młodych sportowców ozdobiły uśmiechy.

Program "Tenis 10" jest realizowany w 50 krajach. Ma on na celu promocję tenisa wśród najmłodszych. Adresowany jest do dzieci w wieku 6 - 10 lat. Jego ideą jest zaprezentowanie tenisa jako dyscypliny atrakcyjnej i łatwej do nauczenia, dzięki odpowiednio dostosowanemu sprzętowi. Twarzami programu są Agnieszka i Urszula Radwańskie, jest on również wspierany m.in. Jerzego Janowicza i Łukasza Kubota. 

W poprzednim roku z poparciem prezydenta Mariusza Chrzanowskiego do udziału w programie przystąpiła Szkoła Podstawowa nr 7. W zajęciach uczestniczą wszyscy uczniowie klas 1-3, czyli około 150 osób, oraz kilkudziesięciu uczniów klas 4-8. Wszystko odbywa się przy współpracy szkoły z Polskim Związkiem Tenisowym oraz Uczniowskim Klubem Sportowym Return Łomża. Udział w zajęciach programu jest całkowicie bezpłatny, a rodzice uczestników zajęć nie muszą inwestować w jakikolwiek sprzęt. Szkoła dysponuje kortem głównym w hali sportowej oraz pełnowymiarową siatką, 4 siatkami do mini tenisa, 45 rakietami, setkami piłek wszystkich typów dostosowanych do możliwości i wieku ćwiczących, znacznikami, wózkami i masą innego drobnego sprzętu przydatnego podczas zajęć.

Treningi cieszą się zainteresowaniem wśród uczestników, których cały czas przybywa.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu