dom lomza
poniedziałek, 07 stycznia 2019 09:21

Zimowe Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie [FOTO]

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Zimowe Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie [FOTO] zdj. nadesłane
Przez dwa grudniowe weekendy halę sportową przy III LO w Łomży odwiedziło ponad dziewięćdziesięciu młodych tenisistów. Najmłodsi uczestnicy Zimowych Mistrzostw Miasta Łomży w Tenisie chodzą jeszcze do przedszkola, natomiast najstarsi to licealiści z łomżyńskich szkół.

Zimowe Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie były skierowane do dzieci i młodzieży z naszego miasta.  Z uwagi na wysoką frekwencję, turniej rozegrano systemem gry podwójnej oraz w formie Talentiady tenisowej dla najmłodszych.

Zawody przeprowadzono aż w 5 kategoriach. Dzieci i młodzież rozgrywały jednosetowe deblowe mecze, w zależności od wieku i umiejętności tenisowych. Zaplanowano turniej główny oraz turniej pocieszenia dla uczestników, którzy przegrali swoje pierwsze pojedynki. Młodzi tenisiści uczestniczyli w turnieju mini tenisa par deblowych oraz w Talentiadzie. Trenerzy przeprowadzili konkurencje sprawdzające koordynacje, zdolności motoryczne, ale także umiejętności techniczne tenisowe.

Talentiada tenisowa to konkurencje przeprowadzone w formie zabaw sprawnościowych, a dzieci uczą się rywalizacji sportowej w grupie rówieśniczej. Poznają także radość zwycięstwa i smak porażki, ale trenerzy podkreślają, że w tej grupie każdy jest wygranym.

Gratuluacje należą się: Oliwii Szydlik, Marcelinie Pruszko, Mai Nitkowskiej, Dominice Kołakowskiej, Lenie Biedrzyckiej, Martynce Waniewskiej, Marysi Jankowskiej, Ksaweremu Brzezińskiemu, Kubie Zabielskiemu, Cezaremu Szymańskiemu, Sewerynowi Wałkuskiemu.

Nagrody ufundowali: Urząd Miasta Łomża, Restauracja "Cztery Pory Roku" - Jagoda i Cezary Laskowscy, ITCARD i FIT IT. Turniej odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.

 

Klasyfikacja końcowa:

Turniej Minitenisa par deblowych:

I miejsce - Laura Białucha i Oliwia Borys

II miejsce - Dominika Bikowska i Nel Sęk

III miejsce - Madzia Biedrzycka i Marysia Laskowska oraz Iza Waldzińska i Marysia Jankowska

Pocieszka - I miejsce: Julia Trzaska i Maks Trawiński

Turniej Debla - kort pomarańczowy:

I miejsce - Hubert Woronowicz i Nikodem Gąsiewski

II miejsce -  Kuba Mikołajczyk i Mikołaj Miklikowski

III miejsce - Bartosz Krawczyk i Wiktor Czerwonko oraz Maja Rezka i Bartłomiej Biedrzycki

Pocieszka -  I miejsce:  Gabrysia Brulińska i Maja Męczkowska

Turniej debla - kort pełnowymiarowy:

I miejsce -  Błażej Rafałowski i Antek Śmiechowski

II miejsce -  Julia Brulińska i Julia Batko

III miejsce - Maks Kaczyński i Maja Łempicka oraz Wiktor Lemański i Olaf Rogiński

Pocieszka - I miejsce:  Aleksandra Łada i Aleksandra Wawrzyniak

Turniej debla - najstarsi tenisiści:

III miejsce zajęły pary: Natalia Bikowska i Weronika Bikowska oraz Katarzyna Przybyszewska i Hubert Chmielewski. Turniej pocieszenia wygrało rodzeństwo Ewa Męczkowska i Dominik Męczkowski. Mecz finałowy pomiędzy Marysią Rusiecką/Kubą Trawińskim a  Bartkiem Cyndzasem/ Adamem Chojnowskim nie został jeszcze rozstrzygnięty z powodu noworocznych wyjazdów tenisistów.

Galeria zdjęć

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu