dom lomza
czwartek, 05 kwietnia 2012 21:52

[VIDEO+FOTO] Łomżyniacy odśpiewali hymn dla Reprezentacji Polski

Napisane przez  gak
Oceń ten artykuł
(10 głosów)
Łomżyniacy odśpiewali hymn dla Reprezentacji Polski Łomżyniacy odśpiewali hymn dla Reprezentacji Polski fot. gak
Wybiła godzina 19. W piwiarni Warki są hostessy, znany komentator sportowy Michał Olszański, gwiazda wieczoru - były napastnik Legii Warszawa i Reprezentacji Polski Cezary Kucharski i... kilkunastu gości. Ale z minuty na minutę impreza rozkręca się, a w piwiarni przybywa gości. Już zaczyna brakować miejsc - kompromitacji nie będzie! Łomżyniacy w liczbie ponad stu gardeł stawili się do odśpiewania hymnu. Będziemy mieli swój udział we wsparciu Biało-Czerwonych na Euro. Głosy tysięcy Polaków z całego kraju, w tym nasze, łomżyńskie, zebrane zostaną w jedno największe i najgłośniejsze wykonanie Mazurka Dąbrowskiego.

Na rozgrzewkę rozmowa Michała Olszańskiego z Cezarym Kucharskim. O jego karierze reprezentacyjnej, o Robercie Lewandowskim - największej obecnie gwieździe polskiej piłki nożnej, którego Kucharski jest menadżerem, w końcu o samej reprezentacji i jej szansach w zbliżającym się turnieju. Po niespełna półgodzinnej rozmowie przyszedł czas na pytania od zgromadzonych w lokalu mieszkańców Łomży, których nie wiadomo kiedy pojawiło się już kilkudziesięciu. Była gwiazda Legii chętnie odpowiada na pytania, których tematyka oscyluje głównie wokół drużyny narodowej. Wreszcie przerwa i czas na zdjęcia z Kucharskim i autografy, które były piłkarz, a obecnie poseł na Sejm rozdaje na swoich zdjęciach. Trochę szkoda, że jest to aktualny portret posła w garniturze, a nie zdjęcia z okresu jego piłkarskiej kariery.

Łomżyniacy w liczbie ponad stu gardeł stawili się do odśpiewania hymnu. Będziemy mieli swój udział we wsparciu Biało-Czerwonych na Euro. Głosy tysięcy Polaków z całego kraju, w tym nasze, łomżyńskie, zebrane zostaną w jedno największe i najgłośniejsze wykonanie Mazurka Dąbrowskiego. W czerwcu nagranie wręczone zostanie polskiej Reprezentacji, aby dodać jej energii przed turniejem.

Zanim jednak zaśpiewamy, jeszcze jeden punkt programu - konkurs wiedzy o Reprezentacji Polski z nagrodami. Trzeba przyznać, że łomżyniacy wykazali się dużą wiedzą. Żadne z kilkudziesięciu przygotowanych pytań nie pozostało bez odpowiedzi. A niektóre wcale nie były łatwe, zwłaszcza dla młodszych kibiców, którzy odleglejsze w czasie wydarzenia mogą znać tylko ze słyszenia. Nawet na najtrudniejsze, jak się okazało pytanie, o pierwszy w karierze klub Cezarego Kucharskiego, jedna osoba znała odpowiedź. Olszański wyraźnie był pełen podziwu.

Wreszcie przyszedł czas na hymn. Po próbie generalnej wszyscy powstali i odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Nagranie pojedzie do studia jako jedna z 50 ścieżek stereo i zmontowane zostanie w jedną całość. Każde miasto „zabrzmi” inaczej, nadając projektowi wyjątkowy charakter. O wszystko zadba kierownik muzyczny przedsięwzięcia Adam Sztaba.

Klapy nie było, a łomżyniacy pokazali się z dobrej strony. Okazało się, że warto u nas organizować podobne imprezy, a mieszkańcy naszego miasta, jako jednego z pierwszych w Polsce (nagrania ropoczęły się 2 kwietnia w Warce) dali dobry przykład. Teraz już tylko pozostaje pasjonować się dobrą grą podopiecznych Franciszka Smudy na Euro, którzy jako gospodarze Mistrzostw, niesieni żywiołowym dopingiem polskich kibiców i podbudowani hymnem wykonanym przez całą Polskę, po prostu muszą dostarczyć nam sportowych emocji w najlepszym wydaniu!

8 komentarzy

 • Odpowiedz Polska3 czwartek, 05 kwietnia 2012 22:44 Umieszczone przez: Polska3

  Mam zdjęcie i autograf :P

 • Odpowiedz UOP piątek, 06 kwietnia 2012 10:20 Umieszczone przez: UOP

  A to ci impreza i gość na miarę gminy:DDD

 • Odpowiedz Klara piątek, 06 kwietnia 2012 12:49 Umieszczone przez: Klara

  Szkoda, że nawet takie fajne, ogólnopolskie akcje są jak zwykle komentowane... W stylu UOP.

  Było fajnie i na poziomie, jak zawsze w Warce.

 • Odpowiedz UOP piątek, 06 kwietnia 2012 17:37 Umieszczone przez: UOP

  Byłem raz niedzielę w tej Warce i właśnie widziałem ten poziom że aż jakiś chyba kucharz wyszedł z zaplecza czy kuchni w białym stroju i uspakajał towarzystwo bo darli się i tłukli szkło wokoło;(

 • Odpowiedz Prawdziwy Kibic piątek, 06 kwietnia 2012 17:40 Umieszczone przez: Prawdziwy Kibic

  Fuck Euro 2012

 • Odpowiedz Klara piątek, 06 kwietnia 2012 18:11 Umieszczone przez: Klara

  UOP, nie wiem ja bywam tam tylko w czwartki. Ale zawsze w każdym miejscu można trafić na prostaków, co poradzisz. Całe szczęście ja trafiałam na kulturalne imprezy i oby tak zawsze zostało.

 • Odpowiedz wp.pl piątek, 06 kwietnia 2012 18:21 Umieszczone przez: wp.pl

  je**ć euro 2012 i wszelkie pieprzone propagandowe akcje z nim związane!

 • Odpowiedz Bogusia czwartek, 12 kwietnia 2012 08:40 Umieszczone przez: Bogusia

  Prosze bardzo, był Pan Expressik Reporterów, miam miam

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu