Lomza baner 4kolory 1000x200px
gak

gak

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na początku stycznia większość mediów w kraju obiegła informacja o prowokacji dziennikarki Nowa TV wobec zambrowskiej Policji. Według Policji prowokacja była nieudana, według telewizji - przeciwnie. Wczoraj dziennikarka otrzymała wezwanie do sądu. Telewizja zapowiada, że nie zostawi dziennikarki bez pomocy prawnej.
Co roku kilka setek dzieci rozpoczyna swoją edukację w pierwszej klasie szkoły podstawowej i co roku ich rodzice poszukują szczegółowych informacji, co i kiedy muszą zrobić oraz jakich formalności dopełnić, aby zapisać dziecko do szkoły. W zależności od tego, czy dziecko podejmie naukę w swoim obwodzie szkolnym czy poza nim obowiązują inne zasady przyjęć do placówek szkolnych, których organem prowadzącym jest Miasto Łomża.
Od października 2017 roku, do 12 obecnie prowadzonych w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży kierunków studiów, dojdzie kolejny. Prawo, bo o nim mowa, będzie też czwartym kierunkiem, po którym można będzie uzyskać tytuł magistra. Dzisiaj uczelnia otrzymała pozytywną decyzję Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie uruchomienia nowego kierunku studiów.
Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku ogłosił dziś przetarg na budowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej Nr 677 na odcinku Śniadowo – Łomża z obejściem Konarzyc i wykonaniem przejazdu kolejowego w tej miejscowości. Wszystkie prace mają zostać zakończone do 3 listopada 2018 r.
Problemy kadrowe w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Jak sie okazuje, MOSiR-owi brakuje ratowników, czego efektem jest decyzja o zamknięciu w każdą niedzielę pływalni przy ul. Niemcewicza 17a. Miłośnikom pływania pozostaje więc w tych dniach tylko Park Wodny przy ul. Wyszyńskiego 15.
O kolejnych przypadkach zatrzymania prawa jazdy za zbyt duże przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym poinformowali dziś łomżyńscy policjanci. Tym razem kierowcom "śpieszyło się" w Nowogrodzie i Ratowie Piotrowie. Oba miejsca zostały oznaczone przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
środa, 29 marca 2017 10:10

Woda w Narwi opada coraz szybciej

Coraz szybciej opada woda w Narwi. Jeszcze wczoraj na ostatnim z wodowskazów odczytywany był stan ostrzegawczy. Dziś już Narew na całej swojej długości jest poniżej tego stanu, natomiast w okolicy Łomży stan ostrzegawczy nie został zanotowany już od kilku dni. Poziom wody z dnia na dzień jest coraz niższy.
Uroczystość nadania pracowni fizycznej imienia prof. Zdzisława Wilhelmiego była w I Liceum Ogólnokształcącym wydarzeniem wyjątkowym. Choć szkoła może poszczycić się wieloma wybitnymi absolwentami, to prof. Zdzisław Wilhelmi był jednym z tych najbardziej zasłużonych.
Gęsi już znad Narwi odleciały. Chcieliśmy "upolować" je kamerą, ale spóźniliśmy się. Jak twierdzi dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi - o trzy dni. Straciliśmy jednak niewiele, bo gęsi zwolniły miejsce dla innych gatunków ptaków, których przybywa z dnia na dzień. Wiosenna migracja ptaków wkracza w szczytowy okres.
Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit w obecności dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad Krzysztofa Kondraciuka podpisał dziś w Łomży ogłoszenia o przetargach na kolejne dwa odcinki drogi S61 Via Baltica stanowiące obwodnice Łomży. Jednocześnie padła zapowiedź skierowania już wkrótce do postępowania przetargowego dwóch kolejnych odcinków, pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a Łomżą.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 580

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback