:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Cztery miliony dla Ochotniczych Straży Pożarnych [FOTO]

Pożary i interwencje straży, Cztery miliony Ochotniczych Straży Pożarnych [FOTO] - zdjęcie, fotografia
09/10/2018 13:08

107 gmin z województwa podlaskiego, otrzyma 4 miliony złotych na zakup sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Decyzje o przyznaniu dofinansowania, podpisane zostały w Komendzie Miejskiej PSP w Łomży z udziałem wiceministra SWiA Jarosława Zielińskiego. Środki przeznaczone dla strażaków, pochodzą m.in. z orzeczonych przez sądy nawiązek oraz świadczeń pieniężnych.

Ochotnicze Straże Pożarne, wsparte zostały środkami Ministerstwa Sprawiedliwości z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Dofinansowanie na zakup niezbędnego sprzętu, przyznane zostało 107 jednostkom z terenu województwa podlaskiego gdzie do podziału trafią 4 ze 100 milionów złotych przewidzianych do rozdysponowania w całej Polsce.

- Te pieniądze pochodzą od osób, które przekroczyły prawo bo to są środki gromadzone w skład, od osób, które mają zasądzone różne kary sądowe - mówił dziś wiceminister SWiA Jarosław Zieliński. - Można powiedzieć, źródłem jego (funduszu - przyp. red.) jest zło wyrządzone gdzieś po drodze ale służy ten fundusz dobru, bo służy ratowaniu życia, zdrowia ludzi w wypadkach - dodaje.

Przy rozpatrzeniu złożonych wniosków, brane były pod uwagę rzeczywiste potrzeby ratownicze w danych jednostkach m.in. brak lub nadmierne zużycie sprzętu określonej kategorii, w szczególności sprzętu ratownictwa drogowego, niezbędnego do realizacji zadań. W dużej mierze, środki przeznaczone będą także na sfinansowanie wyposażenia medycznego.

- Jednym z zadań (...) (funduszu - przyp. red.) jest pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwami, a skoro są przestępstwa drogowe to tam są osoby pokrzywdzone i wy jesteście jako pierwsi na tym miejscu zdarzenia, i was nie interesują, drodzy strażacy i druhowie, dokumenty, nie będziecie czekali na list polecony albo paczkę, aż coś przyjedzie. Wy macie to mieć od ręki i ten sprzęt medyczny i ratowniczo-techniczny ma pomagać pokrzywdzonym, ma ratować ich życie - mówił Mikołaj Pawlak, Dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości.

W Polsce funkcjonuje ponad 16200 jednostek ochotniczych straży pożarnych, z czego ponad 4400, włączonych jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Cztery miliony dla Ochotniczych Straży Pożarnych [FOTO] komentarze opinie

  • Mieszkaniec grodu nad Narwią - niezalogowany 2018-10-11 05:17:47

    Poza układami, z otwartością do mieszkańców i inwestycji w mieście - tylko TADEUSZ ZAREMBA!

  • akwi - niezalogowany 2018-10-10 08:37:14

    LOMZYNIANKA CO ZA PROPAGANDE SIEJESZ NAWET TWOJ PIS I TVP TAK OTWARCIE NIE PISZA. CZY DOSTALAS JAKI PRYKAZ???? GLOSUJCIE NA NIĄ BO INACZEJ WAM NIE DADZA A DA ANIELA.....BEDZIE CUD I MIÓD I TYLE KASY CO NA TACY W NIEDZIELA!!!

  • Emeryt - niezalogowany 2018-10-10 07:00:05

    Glos oddany na pis to głos księży.Nie dajcie sie zmanipulować, pokażmy ,ze jesteśmy myślący i nie sluchajcie tej propagandy co wciskaja wam na kazdym kroku

  • Zdejmij różowe okulary - niezalogowany 2018-10-09 19:37:25

    Jak ona jest ładna baba to ja jestem ku*&%a ksiądz kapelusz. Uroda to nie jest pewnosxią jej atut..????

  • Fundusz sprawiedliwości - niezalogowany 2018-10-09 19:30:43

    A gdzie przedstawiciele gminy Śniadowo? Prawdopodobnie jedyna gmina w województwie bez dotacji. Kompetencje urzędników dają dużo do życzenia.

  • Kto zarobił na Łomżyńskim Foru - niezalogowany 2018-10-09 19:23:49

    Kurczę kto zrobił stronę internetową Łomżyńskiego Forum Samorządowego? Czy ktoś z radnych to ustali? Bo Pani Prezes cicho siedzi, Pan Zborowski też nie zrobił newsa..

  • Myslący - niezalogowany 2018-10-09 19:12:50

    Zrobiłem analizę potencjalnych kndydatów i Ich przydatności: - Chrzanowski - przez 5 lat będzie ziedział bezproduktywnie, bo szans na reelekcję nie będzie miał, więc po co się wysilać. PiS go skreślił, wiec niech nie liczy, że cokolwiek ugra dla nas w Warszawie (bo w Białymstoku, jak dotychczas tez nie był za bardzo roszczeniowy ) - Borysewicz- dla PO PiS bezapelacyjnie zamknie wszystkie bramki - pozostali - nie maj szans - Muzykowa - ładna baba i do tego kndydatka PiS. Skoro PiS Ja wystawił, więc będzie Jej pomagać i udowadniać, że kto z nami temu pomożemy. Do tego ładna baba- wiec tez coś tam może ugrać. NIE MA WYBORU - TYLKO MUZYK!!!!!!! Jest to najlepszy i najbardziej optymalny wybór. Do tego ma szansę na reelekcję, wiec jeśli PiS dalej będzie rządzić - będzie wypruwali żyły, aby załapać się na kolejna kadencje. Niech się eksploatuje (ponoć jest ambitna i pracowita)- oby tylko nam żyło się w Łomży lepiej Zatem - ja i moja rodzina głosujemy na Muzykową. Myślę, że wszyscy zdroworozsądkowo myślący (niekoniecznie Jej zwolennicy) postapią podobnie

  • Łomzynianka - niezalogowany 2018-10-09 18:59:16

    Jeśli nie zagłosuje ie na tą Muzykową, to Łomża straci 5 lat. Każdy kandydat przez 5 lat będzie siedział na cieplej posadce i płakał, że nic nie może, bo Wawa go sekuje. I słusznie, bo dopóki będzie rządzić PiS, to każdy kandydat poza Muzykową na warszawskich salonach nie ma co się pokazywać, bo nawet nie będzie przyjęty. Ogarnijcie się, zakopcie swoje anse głęboko i jeśli Wam bliska Łomża i jej dobro - nie mamy wyjścia - tylko Muzykowa. Można płynąć pod prąd, ale po co, nie ma ani sensu ani efektu, jest dużo ciężej i w najgorszym wypadku stoi się w miejscu.

  • real - niezalogowany 2018-10-09 18:45:34

    4 miliony brzmi ładnie, ale jak się to podzieli na 107 gmin, to już tak nie wygląda. Czym tu się chwalić?

  • akwi - niezalogowany 2018-10-09 16:40:03

    Obłuda i zakłamanie taka Muzyka w mieście krązy - kązdy wychodzący z Kościoła nawet mówi że tego słuchać się nie da.

  • Forever PIS - niezalogowany 2018-10-09 16:32:42

    ZIELIŃSKI JAK ZIELIŃSKI ALE SZOPKA Z TĄ MUZYKOWĄ. DZIŚ NAWET TAM BYŁA PO CO? JAKO KTO? HAHAHHA WIDAĆ ZE ZE STRACHU CHODZI ZA SWOIM MINISTRANTEM A NUŻ MOŻE PANIĄ SZYDŁO W CZWARTEK PRZYWIEZIE ;)

  • Prazeciw układom rozgrywanym p - niezalogowany 2018-10-09 15:35:16

    Wszystko pięknie ładnie tylko po co ta szopka?! Ludzie pokażmy środkowy palec tym którzy prubóją mącic ludziom w głowach przy pomocy ... wiecie kogo.

  • Rycerzyk z Kierzu - niezalogowany 2018-10-09 15:06:57

    Zastanawiam się ile ta szopka z min. Zielińskim będzie jeszcze trwała. Wstyd pokazywać tego pana.

Dodajesz jako: |