:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Gminy Wizna i Jedwabne inwestują w sport. Powstaną tam nowoczesne boiska [VIDEO i FOTO]

Portal mylomza.pl 11/09/2019 07:43

- Staraliśmy się parę miesięcy o to, żeby dobrze przygotować wnioski, żeby było dobre wsparcie i otrzymaliśmy to dofinansowanie - mówiła w trakcie konferencji poseł Bernadeta Krynicka. To właśnie do gmin Wizna i Jedwabne trafią środki w łącznej wysokości prawie 2,5 mln zł, dzięki którym niedługo powstaną tam nowoczesne boiska sportowe.

Już na wstępie poseł Krynicka podkreśliła, że jesienią ubiegłego roku w obu gminach zmienili się włodarze - Nie ukrywam, że wspierałam i pana burmistrza Adama Niebrzydowskiego i pana wójta Mariusza Soliwodę. Wiedzieliśmy, że obie gminy są zaniedbane pod względem infrastruktury sportowej i postanowiliśmy to zmienić - mówiła posłanka.  Efekt ma być widoczny już niedługo, bo w Wiźnie i Jedwabnem powstaną nowe obiekty sportowe. Gmina Wizna otrzymała na ten cel ponad 900 tysięcy złotych, z kolei Jedwabne prawie 1,5 miliona złotych dofinansowania. W województwie podlaskim środki trafiły łącznie do pięciu samorządów. - To jest tym bardziej ogromna radość dla nas, że właśnie tutaj w naszym powiecie, na naszej ziemi łomżyńskiej, powstaną nowe obiekty sportowe z których będzie korzystała młodzież, uczniowie - mówiła posłanka.

Jednym z obiektów, które zyskają "nowe życie", jest znajdujące się tuż nad rzeką boisko przy szkole w Wiźnie. Powstanie  tam pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej z wysokimi siatkami. - Tak, żeby już nie było ironii z Wizny, że podczas rozgrywania meczów siedzi pan w łódce i łapaczem wybiera piłki z Narwi - żartował wójt. Boisko ma mieć naturalną nawierzchnię i zostanie dodatkowo podniesione. - Te boisko nie było remontowane już od ładnych kilkunastu lat. Mamy też w planie wybudowanie nowych nawierzchni na boiskach przy trzech szkołach podstawowych. Do tej pory dzieci ćwiczą na boiskach asfaltowych. (...) Tam będą nowoczesne boiska z dobrą tartanową nawierzchnią i pełnowymiarowe boiska do koszykówki, piłki ręcznej. W przypadku Wizny i szkoły w Rutkach będą to boiska oświetlone - mówił Mariusz Soliwoda.  Prace zaplanowane są na lata 2020-2021. Cały projekt dotyczący boisk w Wiźnie, Rutkach i Starym Bożejewie wart jest 1,4 mln.

W przypadku Jedwabnego powstanie kompleksowe pełnowymiarowe boisko o sztucznej nawierzchni wraz z pełną infrastrukturą do lekkiej atletyki. - Będzie to pierwsza taka inwestycja na terenie naszej gminy od wielu, wielu lat - mówił burmistrz Adam Niebrzydowski. Projekt wart jest aż 3 mln zł.

W planach jest też reaktywacja zlikwidowanej przed kilkoma laty Victorii Jedwabne, a nie jest wykluczone, że stopniowo, na bazie młodzieży, odtwarzana będzie Skra Wizna.

lomza

Gminy Wizna i Jedwabne inwestują w sport. Powstaną tam nowoczesne boiska [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 08:12:54

    Oooo pani się pokazuje co dzień przed wyborami, ciągnie do korytka.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 08:23:20

    No i po co żeby idioci za piłka ganiali ? Nie macie na co kasy wydawać

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 08:24:39

    Super super tylko ciekawe czy Gmina Wizna (ziemia wiźnieńska )po budowie tych boisk nie zostanie zblokowana finansowo. Interesuje mnie to czy ktoś policzył koszty utrzymania takich obiektów. Będziemy mieli przykład z Gminy Zbójna tam tez ktoś się przeliczył . Czekamy na efekty Pozdrawiam

  • gość 2019-09-11 08:53:30

    Gmina Wizna nie takie miliony wydała na drogi i jakoś poprzedni Wójt nie raczył tym się tak chwalić A przed wyborami wielkie mi dotacje ciekawe po co pakować kasę w Bożejewo jak tam rządzi edukator? No i utrzymanie tych boisk prawda ciekawe jaki będzie koszt utrzymania boisk

  • BUKMACHER - niezalogowany 2019-09-11 09:02:14

    piłka nożna to PATOLOGIA i KORUPCJA , wystarczy wspomnieć pzpn czy Łks ! ... takich zachowań chcecie uczyć Dzieci i Młodzież ? ! !

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 09:02:57

    Szkoda mi tych wójtów i burmistrzów ,wykształceni stoją spienci przed ta panią co czytać niepotrafi. Zbysio były wójt zaniedbal te boiska i resztę gminy i ciężko będzie to odszczurzyc.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 09:04:02

    I mikrofon nie chcial słuchać tych bzdur

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 09:16:17

    Może w końcu powstanie „Victoria” i „Skra”. Na Podlasiu piłka nożna jest najbardziej zacofana w kraju.

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-09-11 09:22:40

    należy promować EDUKACJĘ i fundować dodatkowe stypendia NAUKOWE !

    i należy promować takie dziedziny nauki jak biznes i nowe technologie , żeby Młodzi mieli ogólne lepsze spojrzenie na możliwości zawodowe .... bo w zawodach bez potrzeby znajomości budowy atomowej to damy sobie radę i sami

    i nie trzeba nas uczyć jak w piłce klepanej [ nożnej ] dawać i brać łapówki za sprzedane czy kupione mecze nie potrzeba nam takich " NAUCZYCIELI " ! !

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 09:32:06

    To może chociaż „Kiedy susza szosa sucha?”

  • gość 2019-09-11 09:44:50

    Prezydent Chrzanowski wspominal o nowym wymiarowym trawiastym boisku pilkarskim na Os.Poludnie gdzies za Kazanska w okolicach Owocowej.Balonie ,krytym boisku przy ul Zjazd. i co ucichlo.LKS spuszczon do 5 Ligi i nie ma tematu?Najwyzej pilkarze ,beda jezdzic na treningi Do Jedwabnego i Wizny.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 09:46:45

    Piłka nożna sama się obroni. Nie potrzeba wójtów czy innych tam. Po prostu chlopaki się zbierają grają i już. Jak wszystko wyjechało i niema młodego to nawet żeby lodowisko na narwi zrobić by hokeja założyć to nic z tego.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 09:47:26

    Starczy już tych przecinan czas wracać do pracy,z Łomży??ha ha ha..wystarczy już tego

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 11:32:03

    Niech Pan wójt tak nie żartuję sobie że piłkę się łapie w rzece.niech Pan wójt tym zielonym i dziurawym busem się zajmie bo jest nam wstyd i szkoda kierowców i pasażerów że narażają ich Pan kazać tym jeździć.

  • gość 2019-09-11 13:19:47

    UE planuje likwidacje boisk ze sztuczna nawierzchnia o nizszym standarcie w Karajch UE.Tak ,ze W Jedwabnym ,musza sprawdzic producenta tej nawierzchni czy otrzyma atest.Wizna dobra decyzja tylko boiska trawiasta nie niszcza stawow w nogach.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 13:37:46

    Śmiech niejest z przejęzyczenia śmiech jest z wyborców.

  • gość 2019-09-11 15:29:12

    Do Gość - niezalogowany 2019-09-11 09:16:17: tutaj nie ma Podlasie - robisz sam z siebie śledzia.

  • gość 2019-09-11 16:01:12

    Pan wójt wizny jeszcze dróg nie ponaprawiał po majowej ulewie bo nie ma kasy ale na boiska się znajdzie kasa ciekawe jak długo jeszcze tak porządzi

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 19:40:12

    Podejrzewam ze do końca kadencji po budowach tych boisk gmina będzie spłukana jak nic nie wspomnę o kosztach utrzymania

  • Zizna - niezalogowany 2019-09-11 20:48:41

    Dla kociego łba kupcie nowy wóz strażacki zamiast boisko robić qwa

  • gość 2019-09-11 20:52:19

    W Jedwabnem brak jest dróg asfaltowych i wodociągów a na boisko pójdzie kredyt 1,5 mln. zł. Ehhh

  • gość 2019-09-11 22:45:44

    Nie popełnijmy tego samego błędu...głosujmy mądrze...błagam...

  • Nice - niezalogowany 2019-09-11 22:55:04

    Ludzie jakie wy porypane wiecznie wam mało.co by czego nie zrobił to i tak źle.Wòjt z czego się da i z czego może to ciągnie.ale zakute barany nie z gminnych pieniędzy.czemu jak tamten wòjt to była cisza i niczego od niego nie wymagaliście.?A co do Bożejewa to tu też dzieci się uczą i nie ważne czy edukator to ma.dzieci wszędzie są takie same.co za porąbany naròd.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 23:00:21

    A co do zielonego samochodu to jak nie pasuje to trzeba się przeżucić na rowery.a nie marnować czas na ploty.

  • gość 2019-09-12 06:47:21

    W tym Jedwabnem to same jajcarze :)

  • Gość - niezalogowany 2019-09-12 06:56:00

    I tak będzie jak milicja dowód zabierze i zielony wrak czyli wstyd ziemi wiskiej wyląduje na wadze u lady.

  • gość 2019-09-12 07:25:40

    A to kupił jakoś fure złą

  • Gość - niezalogowany 2019-09-12 08:09:08

    Ale co mieć aluzje do tego wòjta o zielony wrak! Toć to były wòjt kupił tego wraka.ludzie co wy piszecie za głupoty.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-12 10:05:22

    Zbysio dostał go że straży granicznej, ale jak przychodzi nowy gospodarz to powinien flotę zmienić tym bardziej że to wrak jakich na szrocie niespodkacie ,osadzeni z zakładu już szykują się nie jeździć tym wrakiem bo się boją. Dziury i braki . Jak to przegląd przechodzi to jeden ........ wie.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-12 10:07:21

    Są memy z tym zielonym busem ziemi wiznijskiej.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-12 12:05:27

    Dla takiej gminy wydać 100 tyś na auto które było by wizytowką gminy to żaden problem.znam gminę gdzie kierowca szkodliwe dostaje za to że jeździ takim szrotem.

  • BEZ MUZGU - niezalogowany 2019-09-12 13:03:29

    lepiej zrobić w Szkole Poradnię Stomatologiczną niż 1.000.000 wywalać w błoto

  • gość 2019-09-12 14:06:34

    Jestes jak w loginie - pieniadze sa z ministerstwa sportu i co na zęby?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-12 14:07:01

    Poradnie stomatologiczną? Po co. W szkole zlikwidować wychowanie fizyczne sale wynająć rolników i na magazynowanie kiszonki. Wprowadzić dzender w te miejsce.

  • Sejm - niezalogowany 2019-09-12 16:45:44

    Krynicka wygląda jak kapeć już hehe.niecsadze żeby przeszła z wyborami.zbyt prosta babka .

  • Gość123 - niezalogowany 2019-09-12 17:29:20

    Wójt powinien zająć się drogamy

  • Gość 123 - niezalogowany 2019-09-12 18:14:54

    Wójt to nie powinien stawiać na sport tylko na drogi i kulturę bo zastępca wójta nie zna takiego słowa jak dzieńdobry a na drogi polne nie idzie przejechać i sołtys nic z tym też nie robi

  • Gość - niezalogowany 2019-09-12 19:44:07

    Poczekajcie po wszystkich inwestycjach nie będzie kasy na wywrotkę żwiru. Mam nadzieje ze wyborcy będą mogli się sami o tym przekonać. Jeszcze jedno Panowie ogarnijcie te krawaty bo reprezentujecie nasze gminy

  • Gość - niezalogowany 2019-09-12 19:57:19

    Oglądając konferencję trzeba zaznaczyć iż obecny włodarz zasiadał w zarządzie Skra Wizna i dlaczego do tej pory nie wyremontowano szatni itp pomimo otrzymywania dotacji od gminy

  • Gość - niezalogowany 2019-09-12 20:34:28

    Idz się go spytaj lepiej

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 03:10:52

    Najpierw trzeba może drogie zrobić wizna - Jedwabne

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 03:40:47

    Drogę z Wizny do Jedwabnego można p.i.e.r.d.o.l.n.ą.ć w połowie sztuczną a w połowie naturalna nawierzchnią :)

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 05:52:36

    Powinno się zrobić walkę wójta i burmistrza w klatce.ten co wygra może zacząć sam z łopatą boisko robic.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 07:17:34

    Gdyby grynpris przyszła do wizny i sprawdziła kanalizację i ścieki te które wedrują i gdzie wedrują w tych miejscach co kanalizacji niema ...... to wojsko już niestawialoby mostu tylko musiało zbombardowac tą patologię,a grynpris musiałoby blokować wszystkie źródła i rzeczki które są nośnikami tych ścieków.

  • gość 2019-09-13 22:00:18

    a czy w liceum w Jedwabnem dyrektor prowadzi już bezpłatne lekcje z gry na gitarze? chętnie bym pochodził

  • gość 2019-09-13 22:02:59

    Po to boisko zeby przewodniczący rady z Jedwabnego mial gdzie zatrudni ć syna?

  • gość 2019-09-13 23:19:46

    Słyszałem, że "rozjebał" gitarę!

  • Gość123 - niezalogowany 2019-09-14 04:54:35

    Znów wybory się zbliżają to ładnie mowio jeszcze tamta obietnicą w Wiznie nie zrobiona miał być rozliczony poprzedni wójt i pracownicy dokumenty poginely a księgowa co tam robiła zenada

  • gość 2019-09-14 06:32:34

    W Jedwabnem też krzyku bylo że rozliczo społkę a teraz cicho siedzą. Pewnie już się dogadali i teraz oni będą doić.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-14 09:55:00

    Zamiast się cieszyć że dzieci będą miały lepsze warnki do sportu i beda maily gdzie spedzic wolny czas to nie. Najlepiej stać po winklach chlac i cpac a dzieci niech na to patrzą i się uczą

  • Gość - niezalogowany 2019-09-14 12:44:08

    Ćpanie? Narkotyki są zakazane!!!! Jeżeli je można ot tak kupić to slabe Państwo,milicji niema ...

  • Elwira - niezalogowany 2019-09-15 21:02:23

    Cześć mili panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

  • gość 2019-09-16 08:42:43

    lekcje gry na gitarze po rosyjsku

  • gość 2019-09-18 15:53:58

    Stadion w Jedwabnem!!! nawet najlepszy nie zastąpi nauczyciela który ciągle na telefonie wisi!!

Dodajesz jako: |