:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Park Jana Pawła II pięknieje [VIDEO i FOTO]

Portal mylomza.pl 11/10/2019 15:18

- W życiu trzeba sobie stawiać cele i te cele realizować, jeżeli oczywiście te cele mają służyć mieszkańcom - rozpoczął przemówienie prezydent Mariusz Chrzanowski, podczas briefingu zorganizowanego w sąsiedztwie nowo otwartych dwóch placów zabaw w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma.

- Ten efekt końcowy jest niezwykły, jest niepowtarzalny i mam nadzieję, że też państwo będziecie to obserwować na przestrzeni najbliższych lat, bo dzisiaj tak naprawdę nie zamykamy inwestycji "Park Jana Pawła II", dzisiaj chcieliśmy też mieszkańcom Łomży pokazać to, co w ostatnim czasie było zrobione - zwrócił się prezydent Mariusz Chrzanowski, wyliczając dwa place zabaw i oddaną do użytku fontannę.

Chrzanowski podkreślił, że wartość tego projektu to 4,7 mln zł, a miasto uzyskało dofinansowanie z NFOŚ w wysokości 85 proc. na zieleń i 35 proc. na infrastrukturę. Pozostałą część wygospodarowano w budżecie. - Dzisiaj mamy piękny park, który cieszy Łomżę i jest naszą wizytówką - mówił.

- Bardzo się cieszę, że marzenia się spełniły - zaznaczyła poseł Bernadeta Krynicka. - Dwa duże osiedla, a tym samym dzieci i młodzież, i osoby starsze będą miały miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu - mówiła, gratulując i dziękując prezydentowi. - Myślę, że wszystko co dobre i jeszcze lepsze jest przed nami.

Do końca czerwca następnego roku możemy spodziewać się nowych nasadzeń, na co miasto posiada zaoszczędzone środki w wysokości 200 tys. złotych. Warto dodać, że na granitowych płytach wokół nowej fontanny wygrawerowane będą jeszcze myśli papieskie, co - zdaniem wiceprezydenta Garlickiego - będzie okazją do refleksji i przemyśleń.

- Niech mi będzie wolno przy tej okazji jeszcze zaapelować o to, abyśmy wszyscy wspólnie dbali o to miejsce, abyśmy się poczuli gospodarzami tego miejsca - mówił Garlicki.

Szczegóły w naszym materiale VIDEO

lomza

Park Jana Pawła II pięknieje [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • gość 2019-10-11 16:14:29

    Podniecacie się jak by wybudowali Central Park w Nowym Jorku ? a tutaj to nie jest nawet park tylko pole z kawałkiem trawy placem zabaw i wytryskiem wody coś podobnego było na każdym osiedlu za komuny kawałek zieleni między blokami a teraz wielka podnieta, nie budujcie bloków jeden obok drugiego a wtedy będzie trochę zieleni a nie beton .

  • Jerzy Wnorowski - niezalogowany 2019-10-11 16:41:57

    Miesxksncy I ivh dzieci maja mirjsce do odpoczynku.

  • gość 2019-10-11 17:17:40

    A co tam PEOWCE tam robią ? Pchają się do żłoba bo znowu jest co kraść .

  • rewitalizacja - niezalogowany 2019-10-11 18:12:33

    gość 2019-10-11 17:17:40 a budowanie parku - pomnika - JPII nie było krypto okradaniem ludności nie było innych potrzeb pierwszej kolejności w tym zdegradowanym środowisku (urbanistycznym) na które obca inteligencja z zewnątrz rzuciła okiem pokazując studiom audytu degradacji (paśnika) miejscowej inteligencji upadłej jak sam diabeł na trzeźwy rozum nie potrafiącej świadomie jak bóg przykazał dokonać poprawnego - dobroczynnego - działania gdzie i jak trzeba inwestować środki z redystrybucji dóbr aby lepiej posłużyły zubożonej substancji miasta której niezbędna jest rewitalizacja w formie i treści takiej jak powinna być z definicji i czym powinna być w praktyce konstytucyjnej zasady pomocniczości tymczasem przykościelni lobbyści rewitalizowali cmentarzysko martwej natury potrzebnej właściwie kustoszom kultu kultury ciasnej ale własnej prosperity której zabytkowy - zbytkowy - właściwie piedestał w zasadzie potrzebował renowacji nie zaś rewitalizacji w pierwszej kolejności tego bez czego można wejść do Parku "i jeszcze" z Parku wyjść do Raju odzyskanego "...na wieki wieków amen" zatraconego w przykościelnej kulturze sterowanej przez diabła co się w ornat ubrał "poprawcie mnie jak się mylę" "Bogu na Chwałę ludziom na ..." zł upienie

  • gość 2019-10-11 18:13:41

    PeŁo to zło i ...

  • gość 2019-10-11 18:26:30

    gość 2019-10-11 17:17:40 peOwce mają tę samo siłę przewodnią narodu co pisOwcy a to taka ZARAZA czytam SIŁA NIE CZYSTA jaką umacnia od blisko pół wieku duch wezwany staraniem JPII Wielkiego ....promotora błędu Kościoła potrzebującego obecnie równie wielkiego nawrócenia na prawdę nie na niby żeby wszyscy wierzyli że jest dobrze nawet jak jest paskudnie kiedy np. w Łomży wierni lepszego sortu (przy katedrze) jedli z ręki (komunię) ks.pedofila

  • John - niezalogowany 2019-10-11 18:34:19

    Park pięknieje a komentarze czyszczone :( co za czasy !

  • Lomzyniak :( - niezalogowany 2019-10-11 18:36:50

    Juz nie wiedza co wymyslec zeby ta brzydka lomza jakos wygladala...

  • gość 2019-10-11 18:47:20

    John - niezalogowany 2019-10-11 18:34:19 Park pięknieje jak Lilija na dworze ... heroda ... niczym owoc zakazany pozbawiona uczciwej recenzji można by powiedzieć że Park rośnie w siłę jak artystyczna dusza - duma Nerona oklaskiwana przez klakę której panowanie cofa kulturę w czasy niebezpieczne dla nosicieli dusz rozumnych ... o czym pisał Sygnalista Jażdzewski

  • gość 2019-10-11 19:54:09

    Gdyby tam było moje dziecko to nie życzyłabym sobie, aby było częstowane nie wiadomo czym, przez ta panią.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-11 19:56:19

    Czyli z podatków ludzi z pieniądza publicznego też zrobiono toaletę za 390tyś zł.? Koło konarzyc deweloper buduje i sprzedaje budowane piękne domy 150m2 z gruntem do wpisu w księgi wieczyste czyli full wypas są w pięknym miejscu koło lasu po 350tys do 400tys zł. No ciekawa ekonomią się ratuszowi posługują....

  • Elwira - niezalogowany 2019-10-11 19:58:04

    Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

  • Elwira - niezalogowany 2019-10-11 19:58:29

    Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25

  • real - niezalogowany 2019-10-11 20:05:23

    Ilu tu mądrych ludzi na forum i każdy coś od siebie dodaje. Niektórzy, a właściwie większość, popełnia karygodne błędy ortograficzne w tych swoich wypocinach, ale chowa się pod nickiem i nie musi się wstydzić. To ci właśnie mają się za największych patriotów, a popełniają zbrodnie, kalecząc strasznie polski język. Nie martwcie się jednak, nowa władza takich właśnie potrzebuje do tworzenia nowych elit, bo stare będą wycięte.

  • w prost ość - niezalogowany 2019-10-11 20:28:38

    real - niezalogowany 2019-10-11 20:05:23 wypociny ? NON POSSUMUS to wymiociny to morze wypocin morze pod natchnieniem ducha świętego morze to owoc nakazany z papieskiej intencji modlitewnej we wrzesieńiu wypatrującej oceanu dobra ... zrzyganie się jest dobre dla organizmu po zatruciu pokarmowym a rze może wymiocin ocean ... to już inna kwestia morze to grónt dialogu ... taka pro forma pojednania ... tego co ludzkie i boskie w celu polepszenia przyszłości dzieci, szczególnie tych cierpiących o co papież niestety nie polak będzie się modlił już w adwencie "poprawcie mnie jak się mylę" jakie to bolesne dla naszego Urbi et Orbi że Jażdżewski w Trzy Dni powiedział to co papież polak nie zdołał powiedzieć w 30 Lat ... bo mu "Te Sprawy" przez struny głosowe nie przeszły ... taki wielki ... mniał święty ... ładunek priorytetow i zdecydowania

  • Gość - niezalogowany 2019-10-11 20:39:03

    Zamontuj tam podłogi i krany. Dokup tapczan. I juz masz 500 na dziendobry.

  • gość 2019-10-11 20:40:31

    real - niezalogowany 2019-10-11 20:05:23 w imieniu całego narodu "uczonych w piśmie" łączymy się w „bólu i nadziei na pokonanie skutków katastrofy językowej nie przystającej do dualizmu języka biblijnej gadziny łączymy się w bólu i nadziei strażnika żyrandola pochylającego się z refleksją nad bólem i nadzieją strażnika krzyża i aktorskiego wizerunku do niego po mistrzowsku przytulonego

  • gość 2019-10-11 20:52:44

    real - strażnika krzyża cierpienia oczy wiście w literaturze pięknej a poprawnej kanoniczne zwanego krzyżem chwały

  • gość 2019-10-11 21:13:10

    Wystarczy parę dni, a wsioki z BKL zaśmiecą i zapaskudzą te kawałki zieleni...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-12 00:50:09

    A dwa stare parki zaniedbane. To o jakim tu gospodarzu mowa.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-12 05:31:55

    Dajcie sobie spokój deweloper za grosze wykupi a mieszkańcy jak hienty wykupia

  • gość 2019-10-12 08:57:12

    Każdy kawałek zieleni cieszy pytanie tylko takie dlaczego to tak dużo kosztowało ? Idąc m-c temu rosły przy chodnikach chwasty i wkrótce chodnik będzie niszczał........ Oprócz budowy ( który systematycznie zwiększa dług miasta) warto pomyśleć o bieżącym utrzymaniu A żeby konkretnie: jak kwota przewidziana jest na utrzymanie parku na 2020 rok

  • Gość - niezalogowany 2019-10-12 15:36:09

    Ale ta fontanna to porazka, taki wodotrysk co sie chowa i pojawia, nie moze to tryskac caly czas tak samo bez zanikania?

  • Mu...k - niezalogowany 2019-10-12 16:57:54

    Trzeba było po wyborach reklamować ten park hehe a czemu przed wyborami czemu Mariusz halo halo

  • gość 2019-10-12 17:58:59

    Nie widze piaskownicy szkoda

  • gość młody - niezalogowany 2019-10-12 19:22:22

    Park odpoczynku a Piwo można wypić czy nie

  • gość 2019-10-12 20:38:30

    tam cały czas piją co dzień chodzę i wszystkie ławki zajęte i butelki obok

  • Gość - niezalogowany 2019-10-12 21:06:56

    Rok temu została oddana do użytku ulica Geodetow za kilka milionów,od oddania drogi nie było tam kiszone,pozaradyalo bylica że teraz trzeba chodniki rozbierać aby pozbyć się korzeni które w tym czasie się rozrosly,to samo na osiedlu Maria,miasto posadzili kilkadziesiąt drzew z których większość uschla itak stoją suche, kolejny rok a ile to kosztowało nawet nie chce mi się wyobrażać

  • do real - niezalogowany 2019-10-12 23:08:23

    Jeb..ac cie kmiocie i te twoje wypociny

  • gość 2019-10-13 12:51:56

    Pieniądze wywalone w błoto. Nic z tego nie wynika. Miasto zrealizowało projekt na który się zadłużyło. Żadna to inwestycja która tworzy stałe miejsca pracy. Żadnych plusów a już mamy 2 minusy. Zadłużenie oraz zero miejsc pracy. Brawo dla geniuszu z ratusza.

  • easy - niezalogowany 2019-10-13 19:32:26

    Tu brakuje ludzi do roboty, a nie miejsc pracy. Hello, pobudka przestań jęczeć w koło to samo bo żal.pl

  • klasA+++ - niezalogowany 2019-10-13 20:11:16

    easy - niezalogowany 2019-10-13 19:32:26 to se psotwaw pomnik dzieci utraconych przed maturą i po maturze i zacznij jęczeć że ludzi brakuje w tym religijnym obozie pracy nad którym zabrakło uczciwego egzorcysty jadącego Bogu na chwałę i ludziom na ratunek jak bóg przykazał ... albo zabrakło przynajmniej Alfonsa Popiełuszki ... a to taki Św. Jerzy który oddał życie za ludzi ... do roboty ... wykorzystywanych nie godnie również przy KÓRii "poprawcie mnie jak się mylę"

  • gość 2019-10-14 08:51:39

    To natarczywe lansowanie p.Krynickiej i p.Borysewicza może odbić im się czkawką w ich okręgu wyborczym.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 14:28:29

    Brawo panie prezydencie jest Pan właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Dużo zmian w Łomży jest coraz piękniejsza zawsze będę na Pana głosować