:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

100-lecie Podlaskiej Służby Weterynaryjnej [FOTO]

Region, lecie Podlaskiej Służby Weterynaryjnej [FOTO] - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 3
 • Fotka nr 1 z 3
 • Fotka nr 2 z 3
Portal mylomza.pl 14/10/2019 15:43

10 października w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbył się jubileusz 100 - lecia Podlaskiej Służby Weterynaryjnej. W obchodach wzięło udział około 200 osób.

Wśród zaproszonych gości pojawili się: Jan Dobrzyński Senator RP, Bogdan Konopka Główny Lekarz Weterynarii, Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski, Marek Olbryś Wicemarszałek województwa podlaskiego  oraz wielu przedstawicieli instytucji, urzędów współpracujących z inspekcją weterynaryjną, samorządowcy, wojewódzcy lekarze weterynarii,  prezesi okręgowych  izb lekarsko weterynaryjnych oraz delegacje z powiatowych inspektoratów weterynarii województwa podlaskiego.

Listy gratulacyjne nadesłali: Bernadeta Krynicka Poseł na Sejm RP, dr Mariusz Chrzanowski Prezydent Miasta Łomża prof. dr hab. Włodzimierz Kluciński (SGGW), prof. Dr hab. Antoni Schollenberger (SGGW), prof. dr hab. Sławomir Zduńczyk (UWM), Wojciech Hildebrand Prezes Rady Dolnośląskiej Izby Lekarsko Weterynaryjnej, Marek Wisła Prezes Rady Opolskiej Izby lekarsko Weterynaryjnej.

Oprawę uroczystości wzbogaciła obecność Przedstawicieli Bractwa Kurkowego Rzeczpospolitej na czele z Kanclerzem Gniewomirem Rokoszem Kuczyńskim. Z okazji 100 - lecia Podlaskiej Służby Weterynaryjnej został wybity okolicznościowy medal który otrzymał każdy z uczestników spotkania. Wydano także specjalny numer Biuletynu Północno Wschodniej Izby Lekarsko Weterynaryjnej.

Całość poprowadził lek. wet. Emilian Kudyba z Łomży. Po wystąpieniu Podlaskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii lek. wet. Andrzeja Czerniawskiego uczestnicy wysłuchali ciekawego wykładu starszego kustosza, Kierownika działu weterynarii  Muzeum Rolnictwa  im. Księdza Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu pt. "Zarys dziejów weterynarii Polski Północno Wschodniej”.

Po wykładzie nadszedł czas na odznaczenia: Odznakę Honorową ZASŁUŻONY DLA ROLNICTWA otrzymali: Andrzej Bryczkowski, Andrzej Czerniawski, Rafał Banasiuk i Mirosław Tołwiński. Medal Honorowy Północno Wschodniej Izby Lekarsko Weterynaryjnej przyznano: Piotrowi Gogaczowi, Henrykowi Matyszewskiemu, Janusz Stolarskiemu, Mirosławowi Tołwińskiemu i Marek Wincenciakowi. Prezydent Rzeczypospolitej Polski nadał również odznaczenia państwowe. Ich uroczyste wręczenie nastąpi w dniu 15 października podczas wielkiej gali organizowanej przez Głównego Lekarza Weterynarii w Sali Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Kończąc część oficjalną prowadzący uroczystość powiedział miedzy innymi: (...) miarą stosunku człowieka do wspólnoty ludzkiej jest jego stosunek do zwierząt, a także środowiska ich bytowania, do świata natury, w którym pojawił się również człowiek. Po tysiącach lat koegzystencji wiemy już bez wątpienia, że tak jak człowiek potrzebuje zwierząt, tak i one dziś bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebują ludzi a pośród ludzi najbardziej tych do którym należymy i my – lekarzy weterynarii (...).

Uroczystość zakończył koncert w wykonaniu muzyków kwartetu smyczkowego PRIMAVERA z Białegostoku. Głównym organizatorem jubileuszowych obchodów był Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii. Współorganizatorami: Północno Wschodnia Izba Lekarsko Weterynaryjna, Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych Oddział Białostocki oraz Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych Oddział Łomżyńsko Ostrołęcki.

Źródło: UM Lomza

lomza

100-lecie Podlaskiej Służby Weterynaryjnej [FOTO] komentarze opinie

 • gość 2019-10-14 23:20:43

  Walka o podwyżki techników z laboratorium i rentgena

  cz pon, 14 października 2019 16:44
  Dzisiaj pracownicy - technicy laboratorium, rentgena i mikrobiologii są na zwolnieniach lekarskich. - Dyrektor szpitala i marszałek podlaski próbują zrobić nas w konia, ale nie zamierzamy się poddać, będziemy walczyć dalej – zapowiadają obie przewodniczące związków zawodowych techników ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży: w laboratorium, gdzie pobiera się krew i przeprowadza badania - Ewa Lasek, natomiast w rentgenie - Renata Ciepał. Mediacje z dyrekcją w ubiegłym tygodniu nie dały efektu w Łomży i nie powiodły się również rozmowy w NFZ oraz Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Technicy żądają podwyżki płac o 400 zł w tym roku i dojścia do 1200 zł w 2020 r. Dyrektor szpitala Mariusz Obrycki do sprawy planuje odnieść się w środę.
  Od siedmiu miesięcy jesteśmy w sporze zbiorowym z dyrekcją, ale od 21. marca nie otrzymaliśmy żadnej podwyżki, ani żadnej sensownej propozycji – tłumaczy walkę o podwyżki płac Ewa Lasek, przewodnicząca Związku Zawodowego Techników Analityki Medycznej przy szpitalu w Łomży. - W czasie mediacji, które prowadził mediator Jan Wysocki, atmosfera przez 4 godziny była bardzo burzliwa. Dyrektor szpitala Mariusz Obrycki przybył z kadrową, księgową i prawniczką. Dyrektor od razu odrzucił naszą propozycję, chociaż mediator sugerował, skąd uzyskać środki na podwyżki. My, jako związkowcy, zmierzaliśmy do porozumienia. Przedstawiliśmy propozycję, by od sierpnia do końca 2019 roku pracodawca przyznał nam podwyżkę pensji o 400 złotych i 800 zł w ratach do końca 2020 r. W ten sposób osiągnęlibyśmy 1 200 zł, które było naszym żądaniem z marca 2019 r.
  - Naszym celem jest osiągnięcie minimum płacowego pielęgniarek ze średnim wykształceniem, bo jesteśmy zakwalifikowani jako personel średni – wyjaśnia Renata Ciepał, przewodnicząca Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii w łomżyńskim szpitalu. - Oburzyła nas też wypowiedź Marka Malinowskiego, członka zarządu Urzędu Marszałkowskiego, że nie możemy się porównywać do pielęgniarek i fizjoterapeutów, którzy pracują z pacjentami. A z kim my pracujemy, gdy przyjmujemy 300 – 400 osób dziennie, od trzydniowych noworodków po sędziwych seniorów? Naszymi pacjentami są pacjenci onkologiczni, dializowania i psychiatryczni, z każdego oddziału...
  Identyczna podstawa płacy, bez względu na staż pracy
  Związkowcy z Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Zakładu Diagnostyki Obrazowej podpisali z dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży protokół rozbieżności, że „strony „oświadczają, że nie doszły do porozumienia w sprawie zakończenia sporu zbiorowego”. Związkowcy nie akceptują propozycji dyrektora w zakresie wzrostu wynagrodzeń. W laboratorium to od 34 złotych 71 groszy do 162 zł 71 gr, natomiast w rentgenie - od 202 zł do 650 zł (ostania kwota dotyczyła jednej osoby z magisterium). Ponadto przedstawiciele ZZ TAM oraz ZZ TME nie zaakceptowali alternatywnego „procentowego udziału pracowników w zyskach szpitala”. Przewodniczące: Ewa Lasek i Renata Ciepał przypominają, że ich walka dotyczy podwyżki do podstawy wynagrodzenia techników, a nie dodatków do zarobków. Jest to reakcja na propozycję dyrektora wprowadzenia „dodatku płaconego w ustalonej % wysokości liczonej od zysku wypracowanego dla Szpitala przez Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej z badań komercyjnych”. Chodzi o badania laboratoryjne płatne, jakie można zlecić bez skierowania. Związki odrzuciły też tę propozycję z braku zasady naliczania zysku i wysokości %. Związkowców, reprezentujących pracowników z ponad 20-letnim stażem, zabolała, jak określają Panie przewodniczące - propozycja wzrostu wynagrodzenia zasadniczego techników ze średnim wykształceniem kierunkowym, i to bez względu na staż, do... 2 650 zł brutto! Urząd Marszałkowski aprobuje te „podwyżki”. - Na co mam czekać?! Mam dwa lata do emerytury – mówi Renata Ciepał.
  Protest techników popierają pielęgniarki i lekarze
  Minister zdrowia Łukasz Szumowski poprzez oddziały NFZ chce zweryfikować informację, czy w 70 % placówek technicy dostali podwyżki płac, na co szpital miał otrzymać – twierdzą związkowcy – 1 mln 200 tys. zł. Na spotkaniu w NFZ Białystok w obecności przedstawicieli związków dyrektor Maciej Olesiński nie zdołał przekonać do podwyżek dyrektora szpitala Mariusza Obryckiego, choć przekazał sugestię ministra o podwyżce o kilkaset złotych. Dyrektor tłumaczy, że szpitala nie stać, a związki argumentują, że certyfikaty Q1, Q2, Q3 – za co są setki tys. zł – wypracowała diagnostyka.
  - Popieramy protest płacowy techników, ponieważ walczymy nie tylko o siebie, ale o cały zakład – mówi Beata Olczyk z Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych w szpitalu. - Byliśmy pomijani przy podwyżkach płac i nagrodach od wielu lat. W laboratorium pracuje 21 techników i 8 diagnostów z magisterium, natomiast w rentgenie - 17 osób (14 techników i trójka magistrów). Jeśli tych 46 osób zacznie strajkować, szpital będzie mieć wielki problem z normalnym funkcjonowaniem i realizacją kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeśli wkrótce dojdzie do referendum strajkowego, technicy ZZ TAM i ZZ TME otrzymają solidarne poparcie ZZ Pielęgniarek i Położnych, co deklarowała przewodnicząca ZZ PiP Katarzyna Jarocka. W podobnym tonie, nieoficjalnie, wypowiadali się koordynatorzy i ordynatorzy szpitala w Łomży.
  Mirosław R. Derewońko

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Praca przy rębaku wycinka

Zatrudnie silnych mężczyzn bez nałogów do prac zwiazanych z wycinka zieleni Poszukuje: Brygadzisty z kat B (mile widziane C) Pilarzy (warunkiem..


Skoda oktawia

Sprzedam Skode octavie 1.9 tdi 2000r. Kolor czarna perła Stan dobry po wymianie rozrzadu i wiele inych czesci wazne oplaty więcej informacji pod..


Działka rekreacyjna na

Sprzedam działkę rekreacyjna 13ar w miejscowości KWIK, działka 200m od lasu 300m od jeziora Roś, Cena 38/m2


zatrudnię kierowcę

zatrudnię kierowcę z prawem jazdy c+e,praca pod spedycją "podlasie" z naczepą firanką


Działki osiedle Wschód Łomża

Sprzedam działki w Łomży na osiedlu Wschód o powierzchni 1330 m2 i 1311 m2 . Działki przeznaczone są na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną -..


Sprzedam mieszkanie

Sprzedam mieszkanie 61,7m2 po remoncie, na osiedlu „Południe” przy ulicy Staffa z dużym balkonem. Duża piwnica. Przed blokiem znajduje się duża..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"