:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

600-lecie dopięte na ostatni guzik. Łomża odlicza czas do weekendu!

Newsy, lecie dopięte ostatni guzik Łomża odlicza weekendu! - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 13/06/2018 06:32

Choć okrągły jubileusz nadania praw miejskich Łomża celebruje przez cały rok, to wielkimi krokami nadciągają główne obchody 600-lecia. Już w najbliższy weekend 15-17 czerwca odbędą się najważniejsze uroczystości związane z tym wydarzeniem.

Łomża rozpocznie świętowanie o godz. 9.45 w piątek, na placu przed kościołem pw. św. Michała Archanioła. Na początku zostanie poświęcony pomnik Jezusa niosącego krzyż. Następnie, o godz. 10.00 odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji miasta. Nabożeństwo duszpasterskie odprawione zostanie pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce Ks. Abp. Salvatore Pennachio.

Równolegle na Starym Rynku rozpocznie się Jarmark Średniowieczny, który potrwa do 20.00. Odwiedzić będzie można stoiska historyczne wielu zapomnianych zawodów. Kowal, kolczużnik, garncarz to tylko niektóre z osób, które spotkamy tego dnia na łomżyńskiej starówce.

W samo południe sala widowiskowa Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży stanie się miejscem uroczystej sesji Rady Miejskiej w Łomży.

Tego dnia Stary Rynek będzie miejscem, w którym będzie dziać się najwięcej. Od godz. 15.00 trwać będzie rekonstrukcja nadania Łomży praw miejskich. Swoją obecnością zaszczyci Łomżę sam książę Janusz I, który przywiezie akt nadania praw miejskich. Odbędą się też, m.in. pokazy tańca i turniej rycerski.

W czasie obchodów rocznicy 600-lecia nie może zabraknąć koncertu wspaniałej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Tym razem ich występ odbędzie się w murach łomżyńskiej katedry.

Obchody tego dnia zamknie projekcja video mappingu na fasadzie miejskiego Ratusza. Zaplanowany na godz. 22.00 pokaz interaktywnej instalacji przestrzennej zakończy pierwszy dzień obchodów 600-lecia Łomży.

Na kolejne dwa dni przewidzianych zostało kilkanaście koncertów oraz wspólne piknikowanie. W sobotę na muszli koncertowej, przy ul. Zjazd od godz. 17.00 do 22.00 odbędą się występy w ramach Koncertu My z Łomży. Tuż po lokalnych artystach wszystkich mieszkańców Łomży z estrady pozdrowi gwiazda wieczoru zespół Perfect.

W międzyczasie od godz. 21.00 ponownie na miejskim ratuszu wyświetlana będzie projekcja video mappingu. Będzie można się jej przyjrzeć, aż do północy.

Łomżyniacy również w niedzielę spodziewać się mogą dużej ilości atrakcji przygotowanej specjalnie z okazji 600-lecia. Wspólne, rodzinne grillowanie wystartuje o 14.00 w Porcie Łomża, przy Bulwarach nad Narwią. Od godz. 17.00 muszla koncertowa znowu eksploduje dźwiękiem m.in. za sprawą Pięknych i Młodych. Ostatnią rewelacją tego dnia, a także całych obchodów będzie koncert zespołu Boys, znanego ze swoich niezapomnianych przebojów.

lomza

600-lecie dopięte na ostatni guzik. Łomża odlicza czas do weekendu! komentarze opinie

  • Kibol - niezalogowany 2018-06-13 21:23:22

    O 17 w sobote to wszyscy na stadion !!! LKS gra z druga druzyna Legii Warszawa !

  • Agi Sadowa - niezalogowany 2018-06-13 16:50:15

    real bo kiedy s nie bylo dni miasta??kpw!!!w tamtym roku pierwsze dni miasta nie chodzi o jubileusz nie było koncertow

  • Zenon.W> - niezalogowany 2018-06-13 16:48:45

    ?????niegodzien??????od 15 jest jarmark średniowieczny a w sb i nd to masz wolne???brawo super

  • niegodzien - niezalogowany 2018-06-13 15:39:25

    orkiestra na Titanicu też grała jak okręt tonął impreza firmowa dla pracowników ratusza to nie ma co się dziwić że najważniejsze wydarzenia w godzinach pracy reszty czyli w oczach ratusza plebsu

  • Kasa - niezalogowany 2018-06-13 14:30:20

    Głosowałam na prezydenta,w kadencji tylko było upiększanie miasta i imprezy a nic konkretnego dla rozwoju miasta.Miasto to obraz nędzy i rozpaczy,funkcjonuje na kredytach,bez dworca,miasto emerytów i rencistów.......Radni myślą tylko o sobie a nie o mieszkańcach miasta.Na 600-lecie mogą się pochwalić kredytem 150 mln.

  • enej - niezalogowany 2018-06-13 14:04:52

    no ratuszowy trolu strzepisz ozor zarzucając mnie bezpodstawną krytykę a przykładu chocby jednego nie potrafisz podać.

  • Enejowskie rozumowanie - niezalogowany 2018-06-13 14:02:10

    Enej zapal świeczkę i się pomódl do ducha świętego. O rozeznanie sytuacji. Ale zrobię ci zdjęcie, tylko przyjdz na obchody :)))

  • enej - niezalogowany 2018-06-13 13:40:36

    prosze o podanie jednego przykładu gdzie bezpodstawnie wyraziłem negatyną ocenę działan lub bezczynności panującego prezydenta. No czekan ratuszowe trole.

  • enej - niezalogowany 2018-06-13 13:38:23

    ogłaszam i zachęcam wszytkich do akcji " Zapal świeczkę w oknie na 600 lecie miasta Łomży"

  • real - niezalogowany 2018-06-13 13:36:32

    Jak na dłoni widać prostactwo ratuszowych trolli. Chrzanowski pierwszy zorganizował takie dni miasta! A ile razy mieliśmy 500-lecie czy 600-lecie nadania Łomży praw miejskich? Napiszcie jeszcze pochlebcy, że to dzięki Chrzanowskiemu miasto Łomża ma 600 lat i żaden inny prezydent nie potrafił tego załatwić.

  • Hipokryta 1 - niezalogowany 2018-06-13 13:03:07

    A prawda jest taka że Enej sam będzie pierwszy na boysach i perfekcie.... Że niby tam stoi za kare.....

  • Enejowskie rozumowanie - niezalogowany 2018-06-13 13:00:57

    Enej zapal świeczkę i siedzą oknie na 600 lecie. A podpowiem ci że jak odmówisz jeszcze nowennę pompejańska to zaczniesz widzieć na oczy. Jak nienawidzisz prezydenta to pomódl się za niego , żeby zrezygnował. Jestem święcie przekonany że twoje prośby zostaną o wysluchane. Tylko czy dasz radę wytrwać tak w modlitwie jak w bezpodstawnym krytykowaniu?

  • enej - niezalogowany 2018-06-13 12:57:02

    kires"cisze traktuje jako brak problemów" - to tak jakby napluć ci twarz a ty powiesz ,że deszcz pada. Typowe dla popularnego obecnie pojęcia suwerena.

  • kires - niezalogowany 2018-06-13 12:38:07

    cisze traktuje jako brak problemów

  • jaaaa - niezalogowany 2018-06-13 12:35:38

    kires w Ratuszu pracuje

  • kires - niezalogowany 2018-06-13 12:21:59

    widzę problemy z uzewnętrznieniem problemów. Proszę podaj konkretnie jakie to problemy masz na myśli.?

  • enej - niezalogowany 2018-06-13 11:59:50

    bo masz w dupie oczy to raz i udajesz ,że niczego nie widzisz bo ci tak wygodnie.

  • kires - niezalogowany 2018-06-13 11:57:46

    A o jakiej to trudnej sytuacji piszesz.Bo ja żadnej groźnej nie widzę

  • enej - niezalogowany 2018-06-13 11:51:56

    kires ty przeczytaj to dokładnie i bzdur tu nie pisz o jakiś grożbach ok. Bo sens jes taki ,ze po odjęciu takich decyzji będzie mu to poczytywane za honor i poiadanie klasy w wyjściu z tak trudnej sytuacji jaką sam stworzył. Więc rusz troochę łepetyną a nie usiłuj tutaj majstrowac drobnego sznatazowania w celu zamkniecia ust.

  • kires - niezalogowany 2018-06-13 11:45:49

    enej czyżbyś groził prezydentowi.

  • jaaaa - niezalogowany 2018-06-13 11:34:21

    jeszcze jest trzecie wyjście "wywóz na taczce" z Ratusza

  • enej - niezalogowany 2018-06-13 11:10:12

    krótko i na temat !!!!!!!!!!!!!!!!!! pan prezydent Chrzanowski to w sumie ma dwa wyjścia: jedno honorowe wyjście z sytuacji po prostu podać się do dymisji , drugie też błyskotliwe polegające na ogłoszeniu o nie kandydowaniu w nadchodząc wyborach na prezydenta miasta. Taka decyzja uspokoi nastroje w mieście jak również jemu samemu pozwoli na spokoje i godne w nim funkcjonowanie.

  • merkury - niezalogowany 2018-06-13 10:42:37

    Dzięki niemu przynajmniej coś się dzieje w tej Łomży. A 600-lecie godnie będzie świętowane jak widać

  • KJL - niezalogowany 2018-06-13 10:42:06

    Ja i moi znajomi cieszymy sie, że nasze miasto świętuje swoją rocznicę w taki sam sposób jak inne miasta tej wielkości. Dla mnie nie dorzecznym jest, że wczesniej tak nie było. jA I MOI ZNAJOMI WSZYSCY IDZIEMY NA ORGANIZOWANE WYDARZENIA WBREW WYPOCINOM PRZECIWNIKÓW OBECNEGO PREZYDENTA.

  • Pan P. - niezalogowany 2018-06-13 10:08:41

    Chrzanowski to dobry prezydent

  • Pani Agnieszko DOSC!!!! - niezalogowany 2018-06-13 09:50:18

    Kim była pani Agnieszka??? Czyżby to królewna z dworu??? Albo jakaś księżniczka z pałacu??? Że miałoby być szkoda że jej nie ma??? W Łomży nie ma monarchini!!!! Sama zainteresowana się odezwała i powiem że ma duży problem ze sobą. Który wynika z układów w jakie się wplątała. Sama jest sobie winna, a obarczyć chce tym kogoś innego. Z jednym się zgodzę..slowem "Nieprzemyślany" - to kwintesencja działań Agnieszki. Bo przecież trzeba przemyśleć, coś uknuć, wyrahowac co będzie się opłacało teraz a co potem, kto na tym straci, kogo się wzmocni. Cała Ty!!!! Nawet sytuacje po nie nauczyły że idziesz drogą kłamstwa. Prezydent zrobił to co sumienie mu kazalo, żyje spokojnie, nie w układach tylko w zgodzie ze swoim sumieniem.....pomimo że ma teraz jednego konia mniej. Ciągnie dalej sprawy miasta, które ma w sercu. Nie potrzebny był mu koń który tylko rży, słabo ciągnie wóz, a nawet w inną stronę..nie potrzebny mu koń który daje się dosiąść jednej znanej sobie osobie. Jak widzisz....lepiej ciągnąć wóz samemu, że zranionym kolanem, czuć nad sobą śmiganie batów kościelnych ale POZOSTAC W ZGODZIE ZE SWOIM SUMIENIEM PRZED SOBA I BOGIEM.

  • Enejowskie rozumowanie - niezalogowany 2018-06-13 09:41:36

    Współczesne legendy są też tworzone. Chociażby wczoraj biskup Stefanek mógłby się takowa pochwalić ... " O BISKUPIE, KTORY WSKOCZYL DO LOMZYNSKIEGO HERBU". " JAK LOMZYNSKA WIEDZMA WYNIOSLA SIE Z MIASTA" "MARIUSZ GRAJEK I KROLOWA AGNIESZKA" " O GORZE KOSCIELNEJ" " BASN O BISKUPIE I SZLACHCIANCE" KTOS SIE ZINSPIRUJE??. W końcu kiedyś następne pokolenia będą czytały nasze legendy i baśnie. Niektórzy zapominają że piszą historię wiary, kościoła,miasta. Nie bez kozery kiedyś diabły i wiedźmy w naszych łomżyńskich legendach występowały. Teraz zmieniły tylko nazwę ale nadal są obecne.

  • Legendy LOMZYNSKIE - niezalogowany 2018-06-13 09:41:33

    Współczesne legendy są też tworzone. Chociażby wczoraj biskup Stefanek mógłby się takowa pochwalić ... " O BISKUPIE, KTORY WSKOCZYL DO LOMZYNSKIEGO HERBU". " JAK LOMZYNSKA WIEDZMA WYNIOSLA SIE Z MIASTA" "MARIUSZ GRAJEK I KROLOWA AGNIESZKA" " O GORZE KOSCIELNEJ" " BASN O BISKUPIE I SZLACHCIANCE" KTOS SIE ZINSPIRUJE??. W końcu kiedyś następne pokolenia będą czytały nasze legendy i baśnie. Niektórzy zapominają że piszą historię wiary, kościoła,miasta. Nie bez kozery kiedyś diabły i wiedźmy w naszych łomżyńskich legendach występowały. Teraz zmieniły tylko nazwę ale nadal są obecne.

  • Enejowskie rozumowanie - niezalogowany 2018-06-13 09:41:33

    Współczesne legendy są też tworzone. Chociażby wczoraj biskup Stefanek mógłby się takowa pochwalić ... " O BISKUPIE, KTORY WSKOCZYL DO LOMZYNSKIEGO HERBU". " JAK LOMZYNSKA WIEDZMA WYNIOSLA SIE Z MIASTA" "MARIUSZ GRAJEK I KROLOWA AGNIESZKA" " O GORZE KOSCIELNEJ" " BASN O BISKUPIE I SZLACHCIANCE" KTOS SIE ZINSPIRUJE??. W końcu kiedyś następne pokolenia będą czytały nasze legendy i baśnie. Niektórzy zapominają że piszą historię wiary, kościoła,miasta. Nie bez kozery kiedyś diabły i wiedźmy w naszych łomżyńskich legendach występowały. Teraz zmieniły tylko nazwę ale nadal są obecne.

  • TLUSTA JAGATA AGNIESZKA - niezalogowany 2018-06-13 09:33:16

    Te wszystkie legendy Łomżyńskie ..... są o wiedźmach które kiedyś tu mieszkały i nadal mieszkają tylko więcej pudru teraz nakładają i garsonki zamiast lachow noszą. A zamiast miotły trzymają się laski biskupiej. Tak samo jak legendy o " górze zamkowej". Gdzie kiedyś "demony przybierały postać świni w ornacie". Dużo z tych legend ma współczesne odzwierciedlenie. Na 600 lecie Łomży zapomniano o jednej rzeczy k to mam żal do prezydenta. Za mało było modlitwy o biskupów, można było też egzorcyzmy przeprowadzić ....

  • Barti - niezalogowany 2018-06-13 09:30:55

    Mam nadzieję, że będzie relacja internetowa w piątek bo sam należę do osób, które tego dnia pracują

  • dług, lans i więcej nic - niezalogowany 2018-06-13 09:30:54

    Obecny dług Ostrołęki wynosi 97 859 114 zł dług Łomży - prognozowany 150 milionów długu na 600-lecie ! .... i to nie wszystko ! Trzeba będzie jeszcze dołożyć kilkanaście milionów wkładu własnego (... z nowych nieprzewidzianych, nieuwzględnionych kredytów ?) do źle opracowanych przez miejskich urzędników kosztorysów inwestorskich na ogłaszane przez miasto przetargi, gdzie oferty wykonawców są znacznie wyższe, niż zakładane przez ratusz ; - dokończenie parku JPII, - remont i modernizację Hali na Starym Rynku, - ( ... a co będzie z przebudową placu czerwonego na Starym Rynku, czy to już jest uwzględnione w planach budżetowych, czy też potrzebne będą nowe kredyty? ) - ile będzie w końcu kosztować miasto budowa nowego dworca autobusowego ? ile jeszcze trzeba będzie od tego dołożyć ? - ile kasy trzeba będzie włożyć w remont i modernizację budynku dawnego hotelu robotniczego przy ul. Wesołej 117, który kupiło miasto Łomża ?

  • Pochrzaniony - niezalogowany 2018-06-13 09:29:34

    Chrzanowskiemu już nie pomoże, ani uruchomienie kąpieliska nad Narwią, ani system komunikacji rowerowej, ani imprezy organizowane za tak duże pieniądze podatników, by ponownie ubiegać się o reelekcję, swoim postępowaniem ma przeorane u mieszkańców. Brak umiejętności zarządzania dyskwalifikuje tego pana na fotel włodarza miasta. Kadencja bieżąca pokazała jakim jest gospodarzem. Potrafi zadłużać miasto, zatrudniać poprzez esemesy, lokować środki publiczne w nietrafione inwestycje i lansować się w mediach. To tylko niektóre z posunięć. Będąc człowiekiem honoru powinien sam wycofać się z polityki, bo nie nadaje się! A najlepiej wyjechać z Łomży, aby do reszty nie psuć wizerunku tego miasta.

  • Big - niezalogowany 2018-06-13 09:27:58

    jakiś troll wkleja gotowe komentarze negatywne. czyżby frustracja peło?

  • Zrobienie w ciula mieszkańcy N - niezalogowany 2018-06-13 09:26:46

    Pana chrzanu to już dosyć mamy, więcej głosów nie oddamy.

  • Pani Agnieszko DOSC!!!! - niezalogowany 2018-06-13 09:26:38

    Kim była pani Agnieszka??? Czyżby to królewna z dworu??? Albo jakaś księżniczka z pałacu??? Że miałoby być szkoda że jej nie ma??? W Łomży nie ma monarchini!!!! Sama zainteresowana się odezwała i powiem że ma duży problem ze sobą. Który wynika z układów w jakie się wplątała. Sama jest sobie winna, a obarczyć chce tym kogoś innego. Z jednym się zgodzę..slowem "Nieprzemyślany" - to kwintesencja działań Agnieszki. Bo przecież trzeba przemyśleć, coś uknuć, wyrahowac co będzie się opłacało teraz a co potem, kto na tym straci, kogo się wzmocni. Cała Ty!!!! Nawet sytuacje po nie nauczyły że idziesz drogą kłamstwa. Prezydent zrobił to co sumienie mu kazalo, żyje spokojnie, nie w układach tylko w zgodzie ze swoim sumieniem.....pomimo że ma teraz jednego konia mniej. Ciągnie dalej sprawy miasta, które ma w sercu. Nie potrzebny był mu koń który tylko rży, słabo ciągnie wóz, a nawet w inną stronę..nie potrzebny mu koń który daje się dosiąść jednej znanej sobie osobie. Jak widzisz....lepiej ciągnąć wóz samemu, że zranionym kolanem, czuć nad sobą śmiganie batów kościelnych ale POZOSTAC W ZGODZIE ZE SWOIM SUMIENIEM PRZED SOBA I BOGIEM.

  • Rupert - niezalogowany 2018-06-13 09:26:09

    Łomża wygląda jak jeden wielki obraz nędzy i rozpaczy. Brak nowych miejsc pracy, brak inwestycji przynoszących zyski do budżetu, ucieczka ludzi z tego miasta, gigantyczne zadłużenie, zatrudnianie przez esemesy, zatrudnianie swoich, lans w mediach, i wiele, wiele innych. Inne miasta tej wielkości na jej tle po prostu BŁYSZCZĄ! Wstyd! Prezydent nic nie robi - zwykły karierowicz, który się wiezie na plecach pisu!

  • NIE DLA CHRZANOWSKIGO - niezalogowany 2018-06-13 09:25:14

    co kadencja to gorszy prezydent, czy można zejść jeszcze niżej? Pan Chrzanowski udowodnił, że tak. Tylko sport, koncerty, bawmy się, a dług rośnie. Stołki dla swoich MOSiR - dyrektor, zarząd MPWiK, radna babcia w zarządzie MPEC, urząd zapchany młodzieżą, niekoniecznie kompetentną. Kupił emerytów biletami autobusowymi. A teraz jeszcze zamierza wprowadzić, nawet wbrew elektoratowi, który go wybrał, wbrew zdecydowanej większości mieszkańców miasta, zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 22.00. Czy ten człowiek nie robi kpin z tego miasta i jego mieszkańców? Nie dość, że nic nie zrobił, by, tak jak obiecał w kampanii wyborczej, przyciągnąć nowych inwestorów, aby utworzyć nowe miejsca pracy i w ten sposób zapobiec odpływowi ludzi z tego miasta, to jeszcze ośmiesza to miasto powodując całkowitą jego degradację i zaściankowość. Wstyd panie prezydencie! Na rzecz kogo lub czego pan działa? Kto za panem stoi?

  • Stefan z łomży - niezalogowany 2018-06-13 09:23:20

    Chrzanowski startując w wyborach dostał od mieszkańców miasta olbrzymi kredyt zaufania oraz bardzo duże poparcie wynikające z przedstawionej im wizji ,że idzie nowe , lepsze , młode , kreatywne itp. Gdzie jest to teraz? Gdzie ten czar prysł już po pierwszym roku kadencji i dlaczego? Chrzanowski to w sumie ma dwa wyjścia: jedno honorowe sytuacji po prostu podać się do dymisji , drugie też błyskotliwe polegające na ogłoszeniu o nie kandydowaniu w nadchodząc wyborach na prezydenta miasta. Taka decyzja uspokoi nastroje w mieście jak również jemu samemu pozwoli na spokoje i godne w nim funkcjonowanie. Dlaczego? Z prostego względu limit cierpliwości i zaufania wyborców już się wyczerpał. Sporo nietrafionych decyzji zbędnych słów czy tez ich brak spowodowało ogólną niechęć do jego osoby jako prezydenta miasta doprowadzając do punktu krytycznego w którym nawet dobre jego decyzje nie są w stanie się przebić czy przyćmić ogólnie negatywnego postrzegania. Zadanie którego się pan prezydent podjął zwyczajnie go przerosło. A liczenie ,że nawet wygra nadchodzące wybory i będzie lepiej jest złudne bo sytuacja finansowa miasta przy cięciach funduszy europejskich będzie w następnej kadencji dla miasta i mieszkańców nadzwyczaj bolesna. Trudności będą narastać podobnie jak i zadłużenie którego i tak miasto nie jest w stanie już w tej chwili spłacać bez zaciągania na ten cel kolejnego kredytu. Nawet to piękne święto 600 lecia miasta obchodzimy za pożyczoną kasę. I co sądzicie ,że ten prezydent temu podoła? Ja osobiście wątpię patrząc tak sobie na ten bałagan na rynku który zafundował nam sprzedając połowę pięknego , okazałego dworca tak sprawnie i trafnie ,że zabrakło dużo oj dużo na budowę nowego i to znacznie mniejszego. Nie będę tu wspominał on o obietnicy budowy nowego na rocznice 600lecia miasta i wpędzeniu nas w ten bałagan z dworcem tymczasowym na miejscu parkingu dla kupujących na rynku, bo to już każdy zna te obietnice , OBIETNICE, OBIETNICE i LANS !

  • Tłusty Mariusz - niezalogowany 2018-06-13 09:22:21

    czy to jest ŚWIĘTO Łomży czy wszelkich organizacji pasożytniczych co chcą zabłysnąć na plecach Podatników ?! czy się śmiać czy płakać ? .... wydana KASA na "występy" artystów głównie z płyty to po 1 ! aaa gdzie jakieś atrakcje dla Mieszkańców ? takie prawdziwe w których Łomżyniacy UCZESTNICZĄ A NIE ŻE MOGĄ PRZYJŚĆ I COŚ SOBIE KUPIĆ , kupić to sobie mogę i w sklepiki na osiedlu a muzyki w lepszym wykonaniu posłucham w domu, znając pełniącego obowiązki Prezydenta Łomży to mnie nie dziwi taka mizerna oferta ... no nóż , żeby wiedzieć czym Ludzie żyją trzeba żyć wśród Ludzi i słuchać ich trosk i potrzeb ...... np.: mamy wiele własnych zespołów muzycznych , wiele różnych grup artystycznych i wielu Ludzi których warto pokazać iii myśleć o promocji pracy Ludzi z Regionu ! ... wydanie dużej KASY PODATNIKÓW na coś co nie ma nic wspólnego ani z 600 leciem ani z Regionem to jedynie dowodzi jak dziecinnie beztroskie są działania władz Miasta !

  • horrendalnie zadłużone miasto - niezalogowany 2018-06-13 09:21:24

    Na koniec 2010 roku miasto Łomża miało nieco ponad 48 milionów złotych długu. Na koniec 2018 roku, w którym Łomża hucznie świętować ma jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich, dług miasta oficjalnie ma wynieść ponad 147,5 milionów złotych. Zadłużenie miasta rośnie, pomimo że przez ostatnie 3 lata spłaciliśmy 23 mln zł rat kredytów z lat poprzednich, a w przyszłym roku z kasy miasta mamy spłacić niemal 10 mln zł. W projekcie budżetu na 2018 rok Chrzanowski zapisał zadłużenie miasta na kolejne 38,5 mln zł. Po zaciągnięciu planowanego teraz kredytu mieszkańcy Łomży do spłacenia będą mieli w ciągu 14 lat – licząc od początku przyszłego - roku niemal 210 mln zł kredytów i odsetek. „Tylko” tyle i pod warunkiem, że w 2019 roku władze pożyczą tylko zaplanowane już 10 mln zł, a przez kolejnych 13 lat nie będą zaciągać żadnych innych kredytów. To oczywiście założenie nierealne, tak samo jak to, że w kolejnych latach miejskie długi – po około 16 - 17 mln zł rocznie - mamy spłacać z wypracowywanych budżetowych zysków. Prawda jest taka, że miasto nie jest w stanie funkcjonować bez zaciągania kolejnych kredytów, choćby inwestycje ograniczyć do minimum.

  • tak jest - niezalogowany 2018-06-13 09:19:45

    wszystko tylko nie peło! nigdy nie zagłosuję na peło

  • Suweren - niezalogowany 2018-06-13 09:19:33

    Wszystko to jedna wielka prowizorka. Ludzie taka rocznica 600 lat taka okrągła rocznica przypada raz w życiu raz na 100 lat. To powinna być rocznica z pompą, pokończone inwestycje żeby Łomża mogła co pokazać i inni mogli skorzystać. A tu co? Czerwony plac na starym rynku,brak fontanny, pomnika Księcia, nie zaczęta nawet hala targowa, nie dokończona filharmonia, brak sceny na muszli z prawdziwego zdarzenia, brak bulwarów od mostu do mostu, ledwie trzymająca się wieża ciśnień która aż płacze żeby ją wyremontować, stare obskurne zabytkowe XIX wieczne kamienice na wojska polskiego, polowej i 3 maja. Os.ane i zaniedbane parki Jakuba wagi i ludowy oraz wiele innych. Co wy chcecie tu w Łomży promować, pokazywać i do czego ściągać inwestorów? jak tu pies z kulawą nogą nie zajrzy bo się nie wiele dzieje i miasto staje się umarłe

  • Pani Agnieszko DOSC!!!! - niezalogowany 2018-06-13 09:19:14

    Kim była pani Agnieszka??? Czyżby to królewna z dworu??? Albo jakaś księżniczka z pałacu??? Że miałoby być szkoda że jej nie ma??? W Łomży nie ma monarchini!!!! Sama zainteresowana się odezwała i powiem że ma duży problem ze sobą. Który wynika z układów w jakie się wplątała. Sama jest sobie winna, a obarczyć chce tym kogoś innego. Z jednym się zgodzę..slowem "Nieprzemyślany" - to kwintesencja działań Agnieszki. Bo przecież trzeba przemyśleć, coś uknuć, wyrahowac co będzie się opłacało teraz a co potem, kto na tym straci, kogo się wzmocni. Cała Ty!!!! Nawet sytuacje po nie nauczyły że idziesz drogą kłamstwa. Prezydent zrobił to co sumienie mu kazalo, żyje spokojnie, nie w układach tylko w zgodzie ze swoim sumieniem.....pomimo że ma teraz jednego konia mniej. Ciągnie dalej sprawy miasta, które ma w sercu. Nie potrzebny był mu koń który tylko rży, słabo ciągnie wóz, a nawet w inną stronę..nie potrzebny mu koń który daje się dosiąść jednej znanej sobie osobie. Jak widzisz....lepiej ciągnąć wóz samemu, że zranionym kolanem, czuć nad sobą śmiganie batów kościelnych ale POZOSTAC W ZGODZIE ZE SWOIM SUMIENIEM PRZED SOBA I BOGIEM.

  • Enejowskie rozumowanie - niezalogowany 2018-06-13 09:18:15

    Enej to po co chodzisz na te imprezy??? Skoro taka z ciebie inteligencja???? Zobaczysz zrobię ci zdjęcie na 600 lecie i wstawię na portaliku, zobaczysz Enej swoją minę bananowa. I każdy zobaczy jaki z ciebie hipokryta.

  • zawiedziony przez chrzana - niezalogowany 2018-06-13 09:16:44

    Panie Chrzanowski: Gdzie nowe miejsca pracy?! Gdzie nowi inwestorzy? Zakłady? Niezrealizowane inwestycje i co dalej? Zadłużanie miasta, kredyty, a w zamian nic konkretnego!!! Sprzedawanie działek miejskich!!! I czym ma rządzić następny Prezydent, jak nie będzie nic!!! Sprywatyzowane i ubogie miasto bez pracy i perspektyw!!! Donosy do prokuratury na nieprzychylne Chrzanowskiemu komentarze! Zatrudnianie przez esemesy! Przestańcie więc chrzanić i wychwalać klakierzy ratuszowi, bo ludziom oczu nie zamydlicie!!!

  • łomżyniak - niezalogowany 2018-06-13 09:14:42

    Czy stać nas na zabawę gdy miasto tonie w długach? Z braku perspektyw rozwojowych z Łomży uciekają ludzie, a pozostają tu sami poplecznicy włodarza i beneficjenci opieki społecznej. Miasto się wyludnia, Łomża się starzeje, bezproduktywni emeryci i renciści wespół z młodymi bezrobotnymi nigdy wielomilionowego długu nie spłacą ! Wy się bawcie, a wasze długi będą jeszcze spłacać wasze wnuki za 50 lat? Tak wam pasi ? Z czego spłacić ten ogromny już teraz 150-cio milionowy dług miasta, jak tu nie widać żadnych nowych inwestycji gospodarczych, przynoszących realne wpływy do budżetu. Już musimy corocznie dokładać do populistycznych pomysłów i programów. MOSiR, park JPII, bulwary jeszcze nie skończone, coś tam trzeba sypnąć w stronę budownictwa komunalno/socjalnego, oj jest tego... A i w planach muszą być nowe kredyty, choćby na dokładkę do źle skalkulowanych przez urzędników z Ratusza kosztorysów inwestorskich, czego wynikiem są oferty składane przez wykonawców na rozbudowę parku JPII, remont i modernizację Hali na Starym Rynku, jaja będą przy przetargu na budowę nowego dworca i coś trzeba zrobić z zakupioną ruiną dawnego hotelu przy ul.Wesołej. Choćby i na te sprawy potrzeba nowych kilkunastu milionów złotych kredytu. Wy się bawcie, podobno na Tytanicu w czasie katastrofy, orkiestra też grała do samego końca.

  • d.rect - niezalogowany 2018-06-13 09:12:31

    Pani M. to przejmie stanowisko z kiełbaskami jak ostatnio hehe. Nowe powołanie

  • Pani Agnieszko DOSC!!!! - niezalogowany 2018-06-13 09:12:18

    Kim była pani Agnieszka??? Czyżby to królewna z dworu??? Albo jakaś księżniczka z pałacu??? Że miałoby być szkoda że jej nie ma??? W Łomży nie ma monarchini!!!! Sama zainteresowana się odezwała i powiem że ma duży problem ze sobą. Który wynika z układów w jakie się wplątała. Sama jest sobie winna, a obarczyć chce tym kogoś innego. Z jednym się zgodzę..slowem "Nieprzemyślany" - to kwintesencja działań Agnieszki. Bo przecież trzeba przemyśleć, coś uknuć, wyrahowac co będzie się opłacało teraz a co potem, kto na tym straci, kogo się wzmocni. Cała Ty!!!! Nawet sytuacje po nie nauczyły że idziesz drogą kłamstwa. Prezydent zrobił to co sumienie mu kazalo, żyje spokojnie, nie w układach tylko w zgodzie ze swoim sumieniem.....pomimo że ma teraz jednego konia mniej. Ciągnie dalej sprawy miasta, które ma w sercu. Nie potrzebny był mu koń który tylko rży, słabo ciągnie wóz, a nawet w inną stronę..nie potrzebny mu koń który daje się dosiąść jednej znanej sobie osobie. Jak widzisz....lepiej ciągnąć wóz samemu, że zranionym kolanem, czuć nad sobą śmiganie batów kościelnych ale POZOSTAC W ZGODZIE ZE SWOIM SUMIENIEM PRZED SOBA I BOGIEM.

  • Eryk Lomza - niezalogowany 2018-06-13 09:11:01

    Chrzanowski jak to czytasz to wiedz,ze cie ludzie nie wybiorą więcej, zawiodłes ich po całej linii! Więcej lansu Twojego było niż pracowitości.

  • Maciej Z. - niezalogowany 2018-06-13 09:02:52

    A co Muzyk może planowała zaśpiewać z Boysami, że jej tak tobie brakuje. Dni miasta się odbędą i ja tam po tej kobiecie nie płaczę. Dostała to na co zasłużyła.

  • MI-MI. - niezalogowany 2018-06-13 09:00:45

    Ewka bierz sie do roboty a nie farmazony wypisujesz.

  • Łomzynianka - niezalogowany 2018-06-13 08:55:57

    Piękny jubileusz, ale będzie mi bardzo brakowało na nim Pani Agnieszki Muzyk. Byłaby ozdobą w każdym znaczeniu tego słowa. Piękna, mądra i inteligentna kobieta, która bardzo ociepliłaby cały ceremoniał i wizerunek miasta. Panie Prezydencie....nie wyprzęgla się konia w czasie jazdy, a tym bardziej pod jej koniec. Zaszkodził Pan miastu, PiS-owi a przede wszystkim sobie. Oj....chyba to był bardzo nieprzemyślany przysłowiowy strzał już nie w stopę a w kolano.

  • rodowita łomżynianka - niezalogowany 2018-06-13 08:55:57

    JA W SKLEPIE NIE PRACUJĘ berta

  • berta - niezalogowany 2018-06-13 08:52:18

    Przecież w tą niedzielę sklepy są pozamykane.

  • acha - niezalogowany 2018-06-13 08:44:40

    ....ale niestety długo pracuję a po pracy jestem zmęczona,potem małe zakupy, dom ogarnąć a na imprezowanie brak czasu, nikt nie pomyślał o ludziach pracujących -> kobiety ze sklepu nie szkoda? ona niech pracuje bo.... bo jest ekpedientka a Pani ma mieć wolne bo...?

  • enej - niezalogowany 2018-06-13 08:39:56

    JA NA 600 lecie proponuje w ramach obywatelskiego protestu wystawić w każdym oknie zapaloną świeczkę jako zwyczajowo zapala się ku pamięci tych co odeszli bo tak odchodzi w siną dal świetnośc tego naszego miasta w akordach Juli i Perfektu.

  • enej - niezalogowany 2018-06-13 08:37:15

    lećta lećta głodne pisowskie trole za darmo nażreć się wyborczych kiełbasek AHAHAHAH

  • dni miasta - niezalogowany 2018-06-13 08:34:28

    Każdy znajdzie cos dla siebie

  • enej - niezalogowany 2018-06-13 08:33:43

    szanowni internetowi ratuszowi trole "Chrzanowski jest młodym człowiekiem to wie dobrze, że nie tylko samą pracą człowiek żyje, że potrzeba zapewnić mieszkańcom też trochę rozrywki, kultury. Chrzanowski dzieki temu otrzymasz mój głos jesienią." -ja jeszcze nie zidiociałem na starośc i nie dam się nabrać na takie głodne kawałki jakie tu wypisujecie. Podobnie uważam nie da się nabrać większość mieszkańców naszego miasta bo jak jest i kim ten człowiek jest jako prezydent miasta to każdy inteligentny człowiek widzi.

  • Josef - niezalogowany 2018-06-13 08:24:11

    perfecto. w weekend zabawa i śpiewy

  • diva - niezalogowany 2018-06-13 08:22:13

    Dziś sie zastanawiam czy babka, która rozdawała te kiełbaski czy aby na pewno miała badania lekarskie i czy była zdrowa.

  • Juhuuu - niezalogowany 2018-06-13 08:18:01

    To ważne z jakiej reki jesz.....

  • diva - niezalogowany 2018-06-13 08:16:33

    Ja tam żadnych kiełbasek nie zamierzam jeść ostatnio wziąłem jedną to trochę mi zaszkodziła delikatnie mówiąc.

  • Garyyyy - niezalogowany 2018-06-13 08:11:10

    Rodowitą Lomzyniakow. Cały dzień w pracy jesteś??? Może rano ci się uda coś zobaczyć przed pracą. Albo wieczorem, daj spokój z obiadem z głodu nie umrzesz i dom się nie zawali. Wolisz stać przy garachni z miotła niż skorzystać z tego fajnego czasu w naszym mieście??

  • lomzatka - niezalogowany 2018-06-13 08:08:46

    A czy będzie stanowisko z kiełbasami?? Nie żeby jeść!!! Ale zgłaszam się na wolontariat mogę trzy dni sprzedawać!!!! Aby potem ludzie mnie rozpoznawali.....

  • Enejowskie rozumowanie - niezalogowany 2018-06-13 08:05:32

    ENEJ. RAZ NA 600 LAT MOGLBYS PRZESTAC MEDZIC??? NIC CI NIE PASUJE....GADASZ NA PREZYDENTA JAKBY TO ON OD POCZATKOW SREDNIOWEICZA SIEDZIAL NA STOLKU. WSZYSTKIE ZALE OD ZAMIERZCHLYCH CZASOW WSZYSTKIE BIEDY NASZEGO GRODU NIECH BEDA NA BARKACH PREZYDENTA. A GADASZ NA WSZYSTKO, NA TEART, NA KONCERTY A ZAWSZE CIE WIDZE W PIERWSZYM RZEDZIE( JAK NA TEATRZE) ZE STOISZ SIE BAWISZ I RADOSC CIE ROZPIERA. PRZESTAN PISAC ZLE, A JAK TAK ZLE SIE CZUJESZ TO ZOSTAN W DOMU. A NIE OBGADUJESZ BLOTEM OBRZUCASZ A POTEM STOISZ I SIE BAWISZ NA TYCH IMPREZACH.

  • xena - niezalogowany 2018-06-13 08:03:20

    Będzie pefect i to nie tylko na scenie.

  • RONDA - niezalogowany 2018-06-13 08:01:51

    halo, halo a gdzie moj komentarz?

  • waldi - niezalogowany 2018-06-13 08:00:52

    Szkoda, że w tym roku nie ma Zenka. Chociaż rozumiem że ten sam artysta nie może grać co roku.Ale w tym roku myslę że będzie co najmniej tak dobrze jak w zeszłym

  • derewas - niezalogowany 2018-06-13 07:58:55

    Każde szanujące sie miasto ma dni w których świętuje rocznicę założenia. Dziwie sie że dopiero Chrzanowski zwrócił na to własciwą uwagę.

  • Leszek42 - niezalogowany 2018-06-13 07:55:48

    sporo osób na pewno będzie, chyba też się wybiorę. nie ma co siedzieć w domu :)

  • rodowita łomżynianka - niezalogowany 2018-06-13 07:54:55

    Napisałam że po pracy jestem zmęczona a nie przed zakupami i że długo pracują, niektórzy ludzie nie umieją czytać ze zrozumieniem, a czy Ty Bro jakbyś nie miał umowy jeszcze na stałe to byś poszedł na zwolnienie lekarskie, w dzisiejszych czasach pracodawcy nie chcą przedłużać umowy o pracę dla osób które chodzą na zwolnienia lekarskie

  • tytaniczny - niezalogowany 2018-06-13 07:50:29

    He he dopięte i nie potrzeba było nawet tytanicznej pracy pewnej kobiety.

  • viper - niezalogowany 2018-06-13 07:45:02

    Wybieram się wraz ze znajomymi.

  • Gabrysia - niezalogowany 2018-06-13 07:43:32

    A mój tato ma 40 urodziny

  • viper - niezalogowany 2018-06-13 07:42:15

    Myslę że Chrzanowski pokazał poprzednim prezydentom jak powinny wyglądać dni miasta. Łomża nie jest jakimś zaściankiem i nie musi się niczego wstydzić.

  • student1 - niezalogowany 2018-06-13 07:42:07

    Trochę rozrywki się przyda w weekend

  • viper - niezalogowany 2018-06-13 07:39:52

    Prognozy wskazują, że będzie ładna pogoda to i frekwencja pewnie dopisze. W zeszłym roku było cudownie to i w tym nie będzie inaczej.

  • idzi - niezalogowany 2018-06-13 07:37:32

    Tylko młody prezydent zrozumie młodych ludzi. Stare pierniki tylko marudzić potrafią

  • Antek ś - niezalogowany 2018-06-13 07:36:07

    Bardzo dobrze. Chrzanowski jest młodym człowiekiem to wie dobrze, że nie tylko samą pracą człowiek żyje, że potrzeba zapewnić mieszkańcom też trochę rozrywki, kultury. Chrzanowski dzieki temu otrzymasz mój głos jesienią.

  • rejes - niezalogowany 2018-06-13 07:35:24

    jak widać dużo się dzieje. zapowiada się ciekawy weekend w Łomży

  • enej - niezalogowany 2018-06-13 07:34:03

    a zapomniałem dodać na 600 lecie miasto zostało bez kolei oraz dworca autobusowego który sprzedał nam ten uroczy prezydent hahah - słowem tylko to miasto zaorać

  • Emilia W. - niezalogowany 2018-06-13 07:33:03

    na perfect to muszę iść!

  • byrtek - niezalogowany 2018-06-13 07:32:51

    Ja przyjdę zobaczyć konferansjerkę kabaretu Łowcy.B. Śmieszą mnie ich żarty może mają coś nowego

  • enej - niezalogowany 2018-06-13 07:30:11

    żadna przyjemność balować na 600 lecie miasta za pożyczoną kase. Po 600 latach miasto się doczekało takiego poziomu dobrobytu ,że nawet nie stać go na zorganizowanie tej uroczystości z własnych środków finansowych.

  • Marysiaf - niezalogowany 2018-06-13 07:30:09

    Jestem fanką Juli. Z pewnością pojawię się na jej koncercie.

  • finally - niezalogowany 2018-06-13 07:29:40

    Też będę

  • ania89 - niezalogowany 2018-06-13 07:28:55

    Moim zdaniem Chrzanowski się sprawdził w roli prezydenta.

  • Maciej Z. - niezalogowany 2018-06-13 07:26:04

    Miło że władze zadbały o to aby każdy znalazł cos dla siebie. W końcu taki okrągły jubileusz nie odbywa sie co roku.

  • misiek1 - niezalogowany 2018-06-13 07:25:25

    Na pewno będę aktywnie uczestniczył w tych wydarzeniach :)

  • tony.m - niezalogowany 2018-06-13 07:23:46

    W końcu to 600-lecie, więc trzeba hucznie świętować

  • diego - niezalogowany 2018-06-13 07:23:36

    Bardzo dobrze, dzięki tego typu wydarzeniom zwieksza się swiadomość historyczna mieszkańców na temat miasta w którym żyją lub się urodzili

  • diego - niezalogowany 2018-06-13 07:23:19

    Bardzo dobrze, dzięki tego typu wydarzeniom zwieksza się swiadomość historyczna mieszkańców na temat miasta w którym żyją lub się urodzili

  • kobiety to zakupocholiczki - niezalogowany 2018-06-13 07:21:51

    nie rozumiem jak kobieta przed zakupami może być zmęczona. To chyba jakaś ściema

  • hej - niezalogowany 2018-06-13 07:21:32

    Będzie się działo

  • Bro - niezalogowany 2018-06-13 07:12:53

    rodowita łomżynianka@ na chorobowe idz

  • Na garnuszki - niezalogowany 2018-06-13 07:08:06

    fanfanfan @ wstyd nam za ludzi na forach

  • rodowita łomżynianka - niezalogowany 2018-06-13 07:03:33

    wszystko zaczyna się rano, czy my pracujący w zakładach pracy dostaniemy wolne NIE, Prezydent o to nie zadbał, tez bym chciała to zobaczyć ale niestety długo pracuję a po pracy jestem zmęczona,potem małe zakupy, dom ogarnąć a na imprezowanie brak czasu, nikt nie pomyślał o ludziach pracujących

  • fanfanfan - niezalogowany 2018-06-13 07:02:23

    fabiszewska, narozna, tak po ludzku, nie wstyd wam? macie wy godnosc?

Dodajesz jako: |