:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Abp Paetz z Watykanu do Łomży przyjechał na zesłanie

Kościół, Paetz Watykanu Łomży przyjechał zesłanie - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 02/12/2019 15:40

Stolica Apostolska kilkadziesiąt lat temu rozpoznała skłonności Juliusza Paetza, a więc wyświęcono go na biskupa i wysłano... do Łomży. Takie wnioski można wysunąć ze słów redaktora naczelnego Katolickiej Agencji Informacyjnej, które publikują ogólnopolskie media.

"Abp Paetz miał naprawdę wysokie stanowisko w Watykanie i do Łomży pojechał na zesłanie. To był podstawowy błąd, bo te jego skłonności [homoseksualne - red.] zostały już rozpoznane w Watykanie. Watykan chciał się go pozbyć. To był jeden z motywów nominacji" - mówił redaktor naczelny KAI Marcin Przeciszewski, cytowany przez Interię".

Słowa miały paść w czasie panelu „Kościół na krawędzi?”, który odbył się w ramach Ogólnopolskiego Forum Młodych we Wrocławiu. W spotkaniu wziął udział m.in. prymas Polski abp Wojciech Polak z którego ust nie padło żadne dementi po szokującej wypowiedzi.

Do sprawy za pośrednictwem facebooka odniósł się publicysta Tomasz Terlikowski:

- Jeśli ktoś sądził, że debata nad zachowaniem Kościoła w sprawie arcybiskupa Juliusza Paetza dobiegła końca, i że można spokojnie przejść nad nią do porządku dziennego, to ostatnia wypowiedź prezesa KAI Marcina Przeciszewskiego powinna wyprowadzić go z błędu - napisał na swoim facebookowym profilu. - Jeśli bowiem w Watykanie uznano, że z kogoś, kto jest zgorszeniem w Watykanie można - za karę - uczynić ojcem diecezji - to znaczy, najdelikatniej rzecz ujmując, że coś nie tak było z nominacjami biskupimi. I ktoś za to odpowiada. Coś nie tak było też z myśleniem eklezjalnym i teologicznym, bo uznano, że karą dla kogoś jest uczynienie go następcą apostołów, biskupem ordynariuszem.  

Juliusz Paetz pełnił funkcję biskupa diecezjalnego diecezji Łomżyńskiej w latach 1983 - 1996. Później wrócił do Poznania, gdzie został arcybiskupem metropolii poznańskiej. Zrezygnował z pełnienia obowiązków po upublicznieniu oskarżeń o molestowanie seksualne poznańskich kleryków. Decyzją Stolicy Apostolskiej otrzymał zakazy liturgiczne, dotyczące m.in. udzielania sakramentów święceń i bierzmowania oraz głoszenia kazań.

Warto w tym miejscu przypomnieć ostatnią burzę medialną, którą wywołało symboliczne uczczenie minutą ciszy zmarłego arcybiskupa, zarządzone przez przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży. Jeden z radnych postanowił sprzeciwić się tej decyzji i opuścił salę, a od zarządzenia przewodniczącego odcięli się także radni Koalicji Obywatelskiej, zapowiadając, że nie pozostawią "tej bulwersującej sytuacji bez konsekwencji"

lomza

Abp Paetz z Watykanu do Łomży przyjechał na zesłanie komentarze opinie

  • gość 2019-12-02 16:03:52

    Po co dalej drążyć temat z pedofilem? Jebac go i koniec tematu

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 16:18:01

    Chyba na gwałcenie kleryków przyjechał.watykan to tuszuje mnustwo afer księży erotomanów.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 16:29:29

    Pis tak samo tuszuje i wybiela przestępców w sutannach. Pieprzona sekta i układy.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 16:39:10

    Podobno Robert P. z Pięknej Był jego najlepszym ministrantem.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 16:52:11

    Do pierwszego komentarza.. nauczcie sie w koncu odrozniac pedofila od pedala..

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 17:36:02

    Powoli wiara przestaje być kościołem i dobrze jedna wielka parodia ostatnio zaglądam córce do zeszytu z religii a tam pytanie kiedy sie modlimy i uwaga trzymajcie się mocno odpowiedz według nauczycielki modlimy się kiedy jesteśmy w kościele basta..............
    ............
    Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam'; To są ukryte prawdy, wypowiedziane przez żyjącego Jezusa.

  • Mochikanin - niezalogowany 2019-12-02 18:10:53

    Czyli do Łomży zsyłają tylko za kare i pedałów, ledofilli.... szkoda tych prawdziwych księży którzy oddają serce dla innych, a tych winnych czynów powinni pozbawiać ślubów i do więzienia razem z innymi pedofilami nie poczują jesień średniowiecza, jak to jest być ofiarą. Jeszcze raz szkoda tych dobrych, bo ci czarni robią im obok tyłka takie afery i ludzie na prawdę się odwracają nawet ci zagorzali zaczynają przestać ufać ... Szkoda

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 18:17:08

    Pan Jezus mówią do swoich uczniów : strzeżcie się fałszywych proroków , którzy będą do was przychodzić w owczej skórze a wewnątrz są drapieżnymi wilkami : miał na myśli polski kler i pisowskiego inkasenta z Torunia.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 18:25:32

    W czasach kiedy słowo solidarność coś jeszcze znaczyło , Jerzy Urban w tygodniku NIE, napisał artykuł; Wszystkie kariery księżowskie w Łomży przechodzą przez sypialnię Peatza: A że wtedy kościół miał jeszcze trochę szacunku rozpoczął się zmasowany atak na Urbana , że bluźnierca , że poniżej kościół i Chrześcijaństwo itp.A on już wtedy chciał uświadomić innym co to za gagatek.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 18:26:46

    W czasach kiedy słowo solidarność coś jeszcze znaczyło , Jerzy Urban w tygodniku NIE, napisał artykuł; Wszystkie kariery księżowskie w Łomży przechodzą przez sypialnię Peatza: A że wtedy kościół miał jeszcze trochę szacunku rozpoczął się zmasowany atak na Urbana , że bluźnierca , że poniżej kościół i Chrześcijaństwo itp.A on już wtedy chciał uświadomić innym co to za gagatek.

  • gość 2019-12-02 18:29:31

    Szukali największego zadupia i wybrali Łomżę jak ktoś ma jeszcze wątpliwości gdzie jest Łomża :)
    a na marginesie Nadolnemu strasznie gęba spuchła albo takie zdjęcie niefortunne

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 18:52:50

    Rzyjechal z Watykanu do Łomży żeby sobie pomacac chłopców.Po co o nim pisać jak to był ciemny typ gwałcić lubial chłopców.Ostatnio przecież byla minuta ciszy za niego w Łomży paranoja normalnie.moze tu komuś zależy żeby pedofilia się rozwijała.pan redaktorek ma jakiś cel w tym co pisał ten artykuł.

  • Tak się zastanawiam.... - niezalogowany 2019-12-02 19:04:09

    Czcze gadanie i bzdury! Bp. Stępnowski też przybył do Łomży z Watykanu, gdzie przez wiele lat kierował Urzędem ds. Koordynacji Wizyt, był tłumaczem w Trybunale Roty Rzymskiej, a w 2005 otrzymał godność prałata honorowego Jego Świątobliwości. No i co?

  • gość 2019-12-02 19:06:53

    gość 2019-12-02 16:03:52 po to żeby autorytetem nie był dla kogoś np. ks. Kaczkowski

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 19:09:23

    Popęd każdy ma natury nie oszukasz

  • gość 2019-12-02 19:18:36

    @ Gość - niezalogowany 2019-12-02 18:17:08
    @ Tak się zastanawiam.... - niezalogowany 2019-12-02 19:04:09
    i teraz w seminarium "modlą się" robiąc sobie atmosferę "W imię ojca i syna i brata ..." niestety ks. Stefanek jak ... "... w tym dopomógł"

  • gość 2019-12-02 19:28:08

    dusza nie ma płci ... jak ... człowiek ... upadły jak sam diabeł i to jest napisane w "Dobrej Nowinie"z którą pan Jezus wychudzi na ... mesjasza ...jak głupek ... przy świątyni kapłanów babińca

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 19:36:43

    Kto im wymyślił taki czapki.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 19:38:11

    Religia to opium dla ubogich umysłowo.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 20:31:15

    Co to za Robert P.? Kim on jest, że w każdym poście po nim jeździsz, babę ci puknął czy Ciebie jak spałeś?

  • św. Rodzina - niezalogowany 2019-12-02 21:04:32

    Gość - niezalogowany 2019-12-02 20:31:15 babę pukał ks.Infułat ... ks.chłopców też podniecał tańcem brzucha bo to był kawał Boszka ks. bi...był przy ks. biszopie z tej okazji miał szansę na zostanie II-gim "Popiełuszkiem" tylko Chorąży musiał broń oddać jak odbierał rozkaz interwenci do własnego domu

  • gość 2019-12-02 21:09:43

    @ Gość - niezalogowany 2019-12-02 19:38:11 dlatego żydzi na drodze religii zrobili sobie bałwochwalstwo a Chrześcijanie tym żydom z religii zrobili drogę zbawienia wracając na drogę objawienia zwróć uwagę Jezus nie mówi "ja jestem drogą ..." wiarą i ... i tak dalej do punktu wyjścia z niewoli

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 21:17:44

    Brawo dla portalu...odkryliscie Wikipedię ...

  • gość 2019-12-02 21:19:03

    upamiętnienie jego pamięci przez radnych miasta chwilą pamięci na sesji rady, to mało,
    trzeba rok 2020 ogłosić rokiem Peatza i przyznać mu miano honorowego obywatela Łomży :)))))))))))))

  • Kazał - niezalogowany 2019-12-02 21:54:56

    Na huj to pisać o jakiś cwelach w czapce mikołaja

  • Pysiulka - niezalogowany 2019-12-02 21:55:56

    Diabły już parę ton węgla pod nim spalili

  • Pazdan - niezalogowany 2019-12-02 21:57:09

    Nie mogę patrzeć na te ryje

  • gość 2019-12-02 22:49:18

    to tragiczna postać. Jednak gdyby nie on, to papież nigdy by do Łomży nie zawitał i tu nie nocował. Odnośnie obecnego miłościwie panującego miejscowego biskupa to jest on wychowankiem właśnie biskupa Juliusza z którego rąk odbierał święcenia kapłańskie by zaraz po zostać skierowany na studia specjalistyczne na Uniwersytecie w Pamplonie (Hiszpania) - Wydział Prawa Kanonicznego, które ukończył w 1989 a następnie rozpocząć błyskotliwa karierę w Watykanie która trwała 22 lata. Dopiero potem trafił na miejsce biskupa do Łomży.

  • gość 2019-12-02 23:30:35

    Pysiulka - niezalogowany 2019-12-02 21:55:56

    Diabły już parę ton węgla pod nim spalili ... \'i jeszcze" było to w latach osiemdziesiątych jak ... węgiel był dobrem luksusowym

  • tyle w temacie - niezalogowany 2019-12-03 11:30:26

    Zdeprawowani funkcjonariusze KK niech się kiszą we własnym sosie. Mnie to: ani ziębi, ani grzeje. Ponad dwadzieścia lat nie mam z nimi nic wspólnego.

  • MuzyczneDni - niezalogowany 2019-12-03 16:07:14

    tyle w temacie - niezalogowany 2019-12-03 11:30:26 a mieszkasz na księży cu ?Ł...żesz jak z nut

  • Monika25 - niezalogowany 2019-12-04 14:08:02

    Witam Panów :) , Mam na imie Monika i mam 25 lata jeżeli masz ochotę Napisz do mnie na http://wyspakobiet.eu/Monia25Jeśli jesteś miłośnikiem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Milutko :)

  • gość 2019-12-04 14:36:14

    Dlaczego nikomu nie przeszkadzają dwaj homo prezentujący się nawet w łóżku lub desygnujący swojego partnera do sejmu. Przecież zachwycacie się tęczą i tymi na cztery litery. Przecież temu człowiekowi nie postawiono żadnych oficjalnych zarzutów. Hipokryzja postępowców z Rady Miasta

Dodajesz jako: |