[AKTUALIZACJA] Bomba na Al. Legionów. Trwa ewakuacja mieszkańców [VIDEO i FOTO]

Łomża, [AKTUALIZACJA] Bomba Legionów ewakuacja mieszkańców [VIDEO FOTO] - zdjęcie, fotografia
07/07/2018 15:15

Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleźli dziś w południe robotnicy pracujący przy budowie nowej galerii handlowego na Al. Legionów. Policja, straż pożarna i wojsko obrony terytorialnej ewakuują okolicznych mieszkańców. Jedna z głównych. Al. Legionów od dworca PKS do skrzyżowania z al. Piłsudskiego jest zamknięta.

Służby ewakuują mieszkańców ul. Słowackiego 3,4,5,6,7, al. Legionów w promieniu 300 metrów od niewybuchu znalezionego na placu budowy na terenie byłej jednostki wojskowej. Nastąpiła już ewaluacja stacji paliw, restauracji McDonalds i około 20 domów jednorodzinnych.

- Ewakuowano osoby w promieniu 300. Metrów od znalezionego wybuchu – powiedział nam bryg. Grzegorz Wilczyński z PSP Łomża. – Jest to prawdopodobnie pocisk artyleryjski z czasów drugiej wojny światowej, wielkość od 80. do 100 cm – dodał.

[AKTUALIZACJA] Niewybuch został już zabezpieczony przez saperów i wywieziony z terenu budowy. Mieszkańcy mogą wracać do swych domostw. Aleja Legionów jest już przejezdna.

[AKTUALIZACJA] Bomba na Al. Legionów. Trwa ewakuacja mieszkańców [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • hej - niezalogowany 2018-07-10 05:49:45

    Podobno Muzyk ma nie wystartować w nadchodzących wyborach, ma wyrzuty sumienia z tego jak się zachowała w trakcie swojej pracy w urzędzie. Chrzanowski ma wystartować i ma dużą szansę na wygraną.

  • B12 - niezalogowany 2018-07-09 21:44:48

    pytacie "po co tam wojsko?", proste - po to żeby takie porażki systemu edukacji oddalały się w bliżej nie znanym kierunku ślizgając się na własnym g....e, bo to tylko potraficie

  • serce miasta - niezalogowany 2018-07-09 09:34:57

    Dziennikarz portalu 4lomza Mirosław Derewońko na swoim profilu fb ogłosił start w wyborach na prezydenta Łomży. To już teraz domyślam się jaki jest powód, że kasują moje wypowiedzi na tym portalu. On będzie prowadził agresywną kampanię przeciwko Prezydentowi po to aby muzyk miała łatwiej, bo w debatach z Chrzanowskim nie ma najmniejszych szans ale teraz już ponad wszelką wątpliwość wiadomo dlaczego 4lomza bez przerwy pisze ohydne paszkwile na Prezydenta....to obrzydliwe....

  • Kryysia - niezalogowany 2018-07-09 07:45:14

    Całe szczęście, że nic się nie stało. Mądrzy pracownicy, którzy zawiadomili o tym. Co by było jakby to wybuchło... Dobrze, że saperzy się tym zajęli, a nie nie wiadomo kto.

  • Tereska - niezalogowany 2018-07-09 07:41:13

    Dobrze, że zajeli się tym

  • Serce miasta - niezalogowany 2018-07-09 06:53:42

    Interwencja wojska w tej sytuacji była niezbędna. Jak jest to źle... Jak nie ma też źle...

  • Jerzyo - niezalogowany 2018-07-09 06:47:50

    Wojsko w takiej syt. było potrzebne... Co wy piszecie??

  • no nie mogę - niezalogowany 2018-07-08 21:01:22

    A ewaluacja stacji paliw też nastąpiła? Co za młot to pisze?

  • Huzar - niezalogowany 2018-07-08 19:29:07

    cokolwiek by nie pisać o tym, to odpowiedzi zawsze te same w zależności od sytuacji: Jest wojsko- poco oni tam? Nie byłoby wojska- gdzie oni są?

  • ( ͡º ͜ʖ͡º) - niezalogowany 2018-07-08 09:55:21

    Fajne byly czasy w wojsku ,a gimbasy nawet nie maja pojecia i sie pruja!!!

  • Qwerty - niezalogowany 2018-07-08 05:41:30

    Ale pokazówa... przecież żeby to wybuchło to trzeba tam dobrze łapami pogrzebać

  • Redut - niezalogowany 2018-07-08 04:56:26

    Oj spece w Wot sa ratownicy medyczni czyt:pola walki szkokeni przez najlepszych w Polsce medyków. I nie z kalachami znawcy od gier komputerowych a berylami. A co za bomba go...was obchodzi ,przeciez jestescie znawcy ,nie wiecie?

  • Ziutek - niezalogowany 2018-07-07 23:17:50

    oj bedzie sie dzieciak tlumaczyl za takie wpisy ...

  • ekspert - niezalogowany 2018-07-07 22:19:55

    Towszystkowyjdzie xDDDD przeciez tam zawsze byla dzialka pod to przeznaczona tylko wczesniej Bałdyga w to nie inwestował ;) po zakupie działki chciał zmienić jej przeznaczenie i założyć tam zakład produkcyjny ale nie uzyskał wymaganych zmian w mpzp :P doucz się historii swojego miasta a potem pisz takie pierdoły

  • Zielu - niezalogowany 2018-07-07 20:09:01

    Jakiś analfabeta pisał ten artykuł. Tyle błedów w tak krótkim tekście to masakra jakaś...

  • mietek11 - niezalogowany 2018-07-07 20:05:47

    Może ta galeria to niewypał

  • zygmunt z bema - niezalogowany 2018-07-07 19:42:06

    ratusz

  • zygmunt z bema - niezalogowany 2018-07-07 19:41:46

    towszystkowyjdzie tresc twoja emaila zostala wyslana na ratysz z prosba o wszczecie procedury scigania z urzedu...wiec za rakie slowa przeslucha prokurator

  • Go - niezalogowany 2018-07-07 19:08:08

    Po wojnie całe pola usłane były niewybuchami, a dzieci bawiły się wrzucając granaty moźdierzowe do ogniska. Niełatwo było wszystko znaleźć, rozbroić. Dobrze, że bezpiecznie udaje się je wydobyć.

  • niemogęsięnadziwić - niezalogowany 2018-07-07 18:15:52

    Cała Polska ziemia jest w niewybuchach...rolnicy rok w rok przeorują pociski moździerzy, pociski opl itp..... i nie ma ewakuacji...ale przecież trzeba pokazać te pożal się Boże ,,wojsko"" żeby społeczeństwo czasem nie pomyślało że PIS wydał tyle pieniędzy na nic....ale po co im broń? Może oni wysiedlają nie ewakuują.....

  • mano=jełop - niezalogowany 2018-07-07 18:04:44

    dyżurny pisacz znów atakuje..

  • Lomziii - niezalogowany 2018-07-07 17:27:27

    Tylu chłopa z kałachami :O oni tam chyba car bombe znaleźli

  • ( ͡° ͜ʖ ͡°) - niezalogowany 2018-07-07 16:16:15

    Wojsko pewnie wie co tam zostawili dla tego takie zamieszanie bo to był by fenomen żeby jednostkę wybudowaną na niewypałach z wojny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • poldek - niezalogowany 2018-07-07 16:04:47

    Ciekawe co to za "bomba", żeby ściągać jednostkę zabezpieczenia chemicznego?

  • Towszystkowyjdzie - niezalogowany 2018-07-07 16:01:21

    Taka ciekawostka. Baldyga miał działke od 2004 roju. Dopiero jak się władza zmieniła i jbb jest sponsorem 600 lecia lomzy to może budować centrum handlowe. Czy myślicie ze to przypadek czy niedługo CBA będzie pukała o 6 rano? Nie zdziwcie się jak się zaczną wieszac

  • Baldyga - niezalogowany 2018-07-07 15:55:04

    Baldyga kiedy legionów pozmiatasz wyjazd pełno piachu ile brali w łapę za brak mandatów za to?

  • 123 - niezalogowany 2018-07-07 15:46:54

    To czyli wojsko tyle lat na niewypałach siedziało

  • Jajo - niezalogowany 2018-07-07 15:40:17

    A jaki Ty mądry.W dupie byłeś?

  • Polakmalkontent - niezalogowany 2018-07-07 15:32:35

    Po co tylu przebierańców, chodzących z bronią i straszących mieszkańców? Przecież oni nie umieją nawet pomocy przedmedycznej udzielić. Wystarczyłaby Straż Pożarna, Policja, PRM i Patrol Saperski...

Dodajesz jako: |