:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

[AKTUALIZACJA] Marszałek Artur Kosicki złożył rezygnację ze stanowiska

Sejmik i Zarząd Województwa Podlaskiego, [AKTUALIZACJA] Marszałek Artur Kosicki złożył rezygnację stanowiska - zdjęcie, fotografia
05/02/2019 10:15

Artur Kosicki zrezygnował z funkcji marszałka województwa podlaskiego. Oznacza to, że konieczny będzie wybór całego nowego zarządu. Rezygnacja wpłynęła do biura sejmiku dzisiaj. Według nieoficjalnych informacji białostockiej Gazety Wyborczej, Kosicki nie widzi możliwości współpracy z nowym szefem regionalnych struktur partii. 

Według wcześniejszych nieoficjalnych informacji, Artur Kosicki ma zrezygnować z funkcji marszałka województwa podlaskiego. Warto podkreślić, że złożenie rezygnacji przez marszałka województwa jest równoznaczne z odwołaniem całego zarządu, bądź złożeniem przez zarząd rezygnacji.

Rezygnacja Kosickiego to prawdopodobnie reakcja na zmianę pełnomocnika PiS w okręgu 24 - Białystok, którym został Dariusz Piontkowski. Poseł zastąpił byłego ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, który regionalnymi strukturami partii kierował od dziewięciu lat. Artur Kosicki był bliskim współpracownikiem i doradcą Krzysztofa Jurgiela.

Według informacji białostockiej Gazety Wyborczej, do godz. 9:00 we wtorek (5 lutego) do biura sejmiku nie wpłynęła rezygnacja marszałka od Artura Kosickiego.

Informacjom o rezygnacji Kosickiego zaprzeczył także wicemarszałek Marek Olbryś w rozmowie z Radiem Białystok. Posiedzenie zarządu województwa rozpoczęło się we wtorek (5.02) rano. Marszałek Artur Kosicki przebywa jednak na urlopie.

[AKTUALIZACJA] Jak informuje białostocka Gazeta Wyborcza, we wtorek (5.02) wpłynęła rezygnacja Artura Kosickiego ze stanowiska marszałka województwa podlaskiego. Oznacza to, że konieczny będzie wybór nowego zarządu. 

[AKTUALIZACJA] Marszałek Artur Kosicki złożył rezygnację ze stanowiska komentarze opinie

  • Marszałka z PiS nie bedzie - niezalogowany 2019-02-05 16:56:29

    Uuu.... nie ma Ciebie tydzień w kraju i czego ja się tutaj dowiaduje.... PiS na własne życzenie właśnie oddał rządy w UM.

  • sfs - niezalogowany 2019-02-05 13:56:26

    Co zrobi teraz Łomża? W wordzie jeszcze nie ma obsadzonych etatów wszystkich ???? Zmieni się Marszałek to i Kisiel wróci.

  • non stop - niezalogowany 2019-02-05 13:54:18

    bardzo dobrze ze zrezygnował, jakieś zagrywki lokalne niech sobie robią sami. Kosicki wie dlaczego Jurgiela tak potraktowali, widocznie ma gdzieś stołek jak widzi niesprawiedliwość w samej partii. Uwaga!!! Widzieć nie będą Ci którzy mają tam jakieś upatrzone cele i tyle. Kosicki wydawał mi się zawsze w porządku. Bardzo dobrze zrobił. Ma honor człowiek i nie jest sprzedajny.

  • Nie dla PiS - niezalogowany 2019-02-05 11:05:50

    Hahahahaha, PiSiory w rozspce. Dorwali się do władzy i już się pożarli. Tylko regionu szkoda.

  • Mania - niezalogowany 2019-02-05 11:03:59

    uuulala, rzeczywiście biedaczek z tego marszałka, już limuzyna z kierowcą, dobra pensja nie wystarczają? Może niech zostanie asystentem prezesa NBP, tam lepsza kasa. 70 tys miesięcznie za noszenie teczki prezesowi.

  • Aktualizacja - niezalogowany 2019-02-05 11:01:25

    Przewodniczący Sejmiku już oficjalnie potwierdził, że Marszałek zrezygnował.

  • enej - niezalogowany 2019-02-05 11:01:12

    czy lokalni politycy i posłowie oraz samorządowcy z prezydentem na czele robią coś w sprawie niedopuszczenia do zaniechania rewitalizacji linii kolejowej Łomża Śniadowo?. Powodzenie i obrona tej inwestycji to taki test na ich zaangażowanie w sprawie rozwoju naszego miasta i regionu oraz skuteczność. Dla nas i dla miasta to być albo nie być pisząc w wielkim uproszczeniu!!!!!!!!!!!!!

  • BANDA debili - niezalogowany 2019-02-05 10:59:13

    "nieoficjalne wiadomości" to według wylomza to jakie to są i skąd pochodzą ? czy w/w " nieoficjalne wiadomości" tylko kolejne kłamstwa portalu "mylomza" ?

  • uuulala - niezalogowany 2019-02-05 10:55:09

    Oj napracował się człowiek. Arek1 nigdy nie byłeś osobą publiczną więc się nie wypowiadaj co to ciężka praca i szczególnie odpowiedzialność nawet za takiego patafiana jak Ty - który pracuje w urzędzie czy innej miejskiej spółce.

  • Arek1 - niezalogowany 2019-02-05 10:53:16

    Tak się przez miesiąc urzędowania napracował, że już na urlop pojechał.

  • hhhaaa - niezalogowany 2019-02-05 10:31:45

    portalik z tradycjami znow mial przedwczesny ......

Dodajesz jako: |