:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Aleksandra Przesław o roli w Koronie królów [FOTO]

Łomżanie, Aleksandra Przesław Koronie królów [FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 5
  • Fotka nr 1 z 5
  • Fotka nr 2 z 5
  • Fotka nr 3 z 5
  • Fotka nr 4 z 5
12/08/2018 12:00

- Idąc na przesłuchanie do „Korony królów”, nie zakładałam, że uda mi się dostać tę rolę, na nic się nie nastawiałam. Chciałam zaprezentować moją Adelajdę z jak największym szacunkiem do postaci i starałam się zrealizować wszystko, co sobie wcześniej założyłam – mówi w rozmowie z portalem historia.org Aleksanda Przesław, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, którą już od września będziemy mogli śledzić w TVP1 w drugim sezonie barwnej telenoweli historycznej.

Aleksandra Przesław wcieli się w postać Adelajdy Heskiej, córki Henryka II Żelaznego, która według ówczesnych kronikarzy słynęła z nieziemskiej urody. Księżniczka miała 17 lat, kiedy poślubiła 31-letniego Kazimierza. 

Aleksandra Przesław ma 24 lata. W 2018 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

- Na pewno rola Adelajdy Heskiej to pierwsza rola, w której pokażę się szerszej widowni. Pod tym względem to największe wyzwanie. Do tej pory wystąpiłam w moim filmie dyplomowym Soyer w reżyserii Łukasza Barczyka, który miał dystrybucję w kinach oraz w serialu Na sygnale, jednak te dwie rzeczy nie przebijały oglądalnością Korony królów. Zdaję sobie sprawę, że od tej pory będę kojarzona z rolą królowej. W trakcie mojej nauki w Szkole spotkałam wiele wdzięcznych i trudnych postaci, które były dla mnie większym wyzwaniem, jako że miałyśmy o wiele mniej wspólnego, niż mam z Adelajdą – zwierza się młoda aktorka.

Widzowie drugiego sezonu „Korony” będą mogli zobaczyć naszą krajankę również w scenach na koniu.

- Produkcja, w której jeżdżę konno, to dla mnie wyjątkowe połączenie. W siodle spędziłam praktycznie tyle samo czasu, co na scenie lub przed kamerą, a zachowanie równowagi pomiędzy tymi zajęciami jest dla mnie gwarantem szczęścia i spełnienia. Sam fakt, że na planie Korony pojawiają się konie, wprawia mnie w dobry nastrój i dodaje energii, nawet gdy zaczynamy zdjęcia wcześnie rano – tłumaczy Przesław w wywiadzie dla historia.org.

Premiera drugiego sezonu "Korony królów" we wrześniu 2018 roku w TVP1.

W wywiadzie przeczytacie także m.in. o castingu, przygotowaniach do roli i wyzwaniach, jakie niesie za sobą gra w historycznej telenoweli.

Aleksandra Przesław o roli w Koronie królów [FOTO] komentarze opinie

  • yedlin trøje - niezalogowany 2019-01-03 06:38:15

    Günstige fußballtrikots fotbollströjor maglie calcio poco prezzo

  • maglie calcio a poco prezzo - niezalogowany 2018-12-05 19:02:41

    fotballdrakter barn maglie calcio poco prezzo fotbollströjor

  • fußballtrikots kinder - niezalogowany 2018-12-04 17:06:58

    fotbollströjor billiga fotbollströjor Günstige fußballtrikots

  • maglie calcio poco prezzo - niezalogowany 2018-11-10 03:04:28

    vi3m1u24l6 evywlpa9x maglie del calcio okaq47 dt8vm9ko3 2xkd0fjyw r7g5t9ewpk fotbollströjor j9125v3 vqaoxpf0z6 oyt2qlu18 zq532fyp Günstige fußballtrikots pxlwqy17 d5xsu1e

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 05:34:52

    CZY TO HIMALAJE BEZCZELNOŚCI CZY JAWNA AGITACJA POLITYCZNA?!?!?!?!?!? byłem dziś na otwarciu hali przez Prezydenta Chrzanowskiego i niejaki Zaborowski zaatakował go różnego rodzaju kalumniami m.in. zadłużeniem miasta itd., pluje żółcią w każdym artykule i usuwa pozytywne komentarze dla Prezydenta, natomiast dziś Zbborowski pojawił się na spotkaniu z Borysewiczem i tam nawet nie pisnął o zadłużeniu miasta, które w największej mierze powstało jak Borysewicz był przewodniczącym rady miejskiej!!! Co więcej wstawia lukierkowe artykuły dla Borysewicza i Muzyk, a to co dotyczy Prezydenta Chrzanowskiego w zakłamanym i co najważniejsze nieprawdziwym świetle. To przecież kompromitacja dziennikarstwa!!!!!!!! Tym powinna zająć się Komisja Etyki Mediów i takie zawiadomienie złożę. To chore żeby ktoś taki mienił się dziennikarzem!!!! Jawna agitacja!!!! Piszę to tutaj, bo nie mogę znieść tak bezczelnej postawy kogoś kto jako dziennikarz powinien być obiektywny....

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-12 18:12:34

    Ratusz daje kasę na porady egzorcysty.Robi selekcję zgłaszających się do niego.........

  • Gość - niezalogowany 2018-08-12 17:16:53

    Na konia to i popatrzeć można. Tyle w kwestii oceny filmu i jego obsady.

  • interweniować ".... kiedy słys - niezalogowany 2018-08-12 16:13:23

    Papież tłumaczył młodzieży: "nie wystarczy nie nienawidzić, trzeba przebaczać, nie wystarcza nie czuć urazy, trzeba modlić się za wrogów, nie wystarcza nie być przyczyną podziałów, trzeba nieść pokój tam, gdzie go nie ma, nie wystarcza nie mówić źle o innych, należy przerwać, kiedy słyszymy, że mówi się źle o kimś". "Jeśli nie sprzeciwiamy się złu, podsycamy je w milczący sposób" - zaznaczył Franciszek. Apelował o to, by "interweniować tam, gdzie szerzy się zło". "A szerzy się ono tam, gdzie brakuje odważnych chrześcijan, sprzeciwiających się mu przy pomocy dobra" - mówił.

  • korona 3 królów - niezalogowany 2018-08-12 15:38:03

    a tak z tego egzorcysty ni pies nie wydra

  • ... - niezalogowany 2018-08-12 15:36:48

    przeciętny ortopeda ze swoimi pomocami medycznymi dziennie udziela pomocy większej liczbie potrzebujących niż ks.egzorcysta - nadzwyczajny ksiądz wyspecjalizowany z wygonie by zagon kultury na nim poganianej do wzrostu był czystego ducha

  • ... - niezalogowany 2018-08-12 15:16:12

    @ kasa bo skorumpowany egzorcysta to tylko w duchu karitasu potrafi pomagać bo jego deus caritas est ;/ ale ... wiecznie na krzyżu cierpienia jest w tym kubła kłaków czarcich wartym kościele natchnionym "pakietem większościowym" (taki pakiet kontrolny) złEGO Ducha

  • kasa - niezalogowany 2018-08-12 13:50:53

    Ks.Kubeł to prezes STOWARZYSZENIA POMOCY RODZINIE NADZIEJA.Prowadzi to stowarzyszenie i dostał na niego 20 tys. na pracę i 60 tys. na samochód dla ratowników od ratusza na 2018 rok .Tam v-ce prezes to p.psycholog.Ludzie dobrze ,że zgłaszają się bo dostają pieniądze i niech udzielają pomocy dla potrzebujących z całego miasta. To po co prowadzi te stowarzyszenie ,że mają się do niego nie zgłaszać a pieniądze to bierze od ratusza!!!!!!!!

  • korona królów "piekła na ziemi - niezalogowany 2018-08-12 12:46:30

    "MyLomza.pl: Jak wyglądają w takim razie te "potrzeby naszej diecezji", o których ksiądz mówi? Ks. Radosław Kubeł: Rocznie zgłasza się do mnie ok. trzystu osób, można powiedzieć- jedna osoba dziennie. Znaczny odsetek nie kwalifikuje się jednak do porady egzorcysty. Ludzie przychodzą z problemami natury czysto duchowej, o których mogliby porozmawiać z każdym innym kapłanem. Prawie zawsze mylnie rozumieją działalność egzorcysty- sądzą, że oddalę od nich choroby, nieszczęścia, problemy ludzkiego życia. Tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy egzorcysty, jest znacznie mniej- to ok. 10 proc. ze wszystkich zgłaszających się. Tylko wygląda to tak, że osób dotkniętych złem w osobowej postaci jest mało,..." ks.Kubeł zapamiętaj sobie tam gdzie brak kultury ducha św. zawsze jest kultura złyEGO ducha bez znaczenia czy osobowa czy bezosobowa tak jak to dzielisz zupełnie pragmatycznie z trzystu osób zostawiając sobie pole pracy tylko z trzydziestoma a pozostali się nie kwalifikują ????????? bo zło nie było osobowe ;/ ks.kubeł rozejrzyj się po sowim sacrum czy ono jest bardziej osobowe ????

  • wolny strzelec - niezalogowany 2018-08-12 12:40:11

    Już wiem dlaczego w Rosji zdelegalizowano Jehowych teraz kolej na Polskę ,zacznijmy od Łomży