:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Aleksandra Przesław o roli w Koronie królów [FOTO]

Łomżanie, Aleksandra Przesław Koronie królów [FOTO] - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 5
 • Fotka nr 1 z 5
 • Fotka nr 2 z 5
 • Fotka nr 3 z 5
 • Fotka nr 4 z 5
12/08/2018 12:00

- Idąc na przesłuchanie do „Korony królów”, nie zakładałam, że uda mi się dostać tę rolę, na nic się nie nastawiałam. Chciałam zaprezentować moją Adelajdę z jak największym szacunkiem do postaci i starałam się zrealizować wszystko, co sobie wcześniej założyłam – mówi w rozmowie z portalem historia.org Aleksanda Przesław, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Łomży, którą już od września będziemy mogli śledzić w TVP1 w drugim sezonie barwnej telenoweli historycznej.

Aleksandra Przesław wcieli się w postać Adelajdy Heskiej, córki Henryka II Żelaznego, która według ówczesnych kronikarzy słynęła z nieziemskiej urody. Księżniczka miała 17 lat, kiedy poślubiła 31-letniego Kazimierza. 

Aleksandra Przesław ma 24 lata. W 2018 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

- Na pewno rola Adelajdy Heskiej to pierwsza rola, w której pokażę się szerszej widowni. Pod tym względem to największe wyzwanie. Do tej pory wystąpiłam w moim filmie dyplomowym Soyer w reżyserii Łukasza Barczyka, który miał dystrybucję w kinach oraz w serialu Na sygnale, jednak te dwie rzeczy nie przebijały oglądalnością Korony królów. Zdaję sobie sprawę, że od tej pory będę kojarzona z rolą królowej. W trakcie mojej nauki w Szkole spotkałam wiele wdzięcznych i trudnych postaci, które były dla mnie większym wyzwaniem, jako że miałyśmy o wiele mniej wspólnego, niż mam z Adelajdą – zwierza się młoda aktorka.

Widzowie drugiego sezonu „Korony” będą mogli zobaczyć naszą krajankę również w scenach na koniu.

- Produkcja, w której jeżdżę konno, to dla mnie wyjątkowe połączenie. W siodle spędziłam praktycznie tyle samo czasu, co na scenie lub przed kamerą, a zachowanie równowagi pomiędzy tymi zajęciami jest dla mnie gwarantem szczęścia i spełnienia. Sam fakt, że na planie Korony pojawiają się konie, wprawia mnie w dobry nastrój i dodaje energii, nawet gdy zaczynamy zdjęcia wcześnie rano – tłumaczy Przesław w wywiadzie dla historia.org.

Premiera drugiego sezonu "Korony królów" we wrześniu 2018 roku w TVP1.

W wywiadzie przeczytacie także m.in. o castingu, przygotowaniach do roli i wyzwaniach, jakie niesie za sobą gra w historycznej telenoweli.

Aleksandra Przesław o roli w Koronie królów [FOTO] komentarze opinie

 • yedlin trøje - niezalogowany 2019-01-03 06:38:15

  Günstige fußballtrikots fotbollströjor maglie calcio poco prezzo

 • maglie calcio a poco prezzo - niezalogowany 2018-12-05 19:02:41

  fotballdrakter barn maglie calcio poco prezzo fotbollströjor

 • fußballtrikots kinder - niezalogowany 2018-12-04 17:06:58

  fotbollströjor billiga fotbollströjor Günstige fußballtrikots

 • maglie calcio poco prezzo - niezalogowany 2018-11-10 03:04:28

  vi3m1u24l6 evywlpa9x maglie del calcio okaq47 dt8vm9ko3 2xkd0fjyw r7g5t9ewpk fotbollströjor j9125v3 vqaoxpf0z6 oyt2qlu18 zq532fyp Günstige fußballtrikots pxlwqy17 d5xsu1e

 • darekk - niezalogowany 2018-08-13 05:34:52

  CZY TO HIMALAJE BEZCZELNOŚCI CZY JAWNA AGITACJA POLITYCZNA?!?!?!?!?!? byłem dziś na otwarciu hali przez Prezydenta Chrzanowskiego i niejaki Zaborowski zaatakował go różnego rodzaju kalumniami m.in. zadłużeniem miasta itd., pluje żółcią w każdym artykule i usuwa pozytywne komentarze dla Prezydenta, natomiast dziś Zbborowski pojawił się na spotkaniu z Borysewiczem i tam nawet nie pisnął o zadłużeniu miasta, które w największej mierze powstało jak Borysewicz był przewodniczącym rady miejskiej!!! Co więcej wstawia lukierkowe artykuły dla Borysewicza i Muzyk, a to co dotyczy Prezydenta Chrzanowskiego w zakłamanym i co najważniejsze nieprawdziwym świetle. To przecież kompromitacja dziennikarstwa!!!!!!!! Tym powinna zająć się Komisja Etyki Mediów i takie zawiadomienie złożę. To chore żeby ktoś taki mienił się dziennikarzem!!!! Jawna agitacja!!!! Piszę to tutaj, bo nie mogę znieść tak bezczelnej postawy kogoś kto jako dziennikarz powinien być obiektywny....

 • mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-12 18:12:34

  Ratusz daje kasę na porady egzorcysty.Robi selekcję zgłaszających się do niego.........

 • Gość - niezalogowany 2018-08-12 17:16:53

  Na konia to i popatrzeć można. Tyle w kwestii oceny filmu i jego obsady.

 • interweniować ".... kiedy słys - niezalogowany 2018-08-12 16:13:23

  Papież tłumaczył młodzieży: "nie wystarczy nie nienawidzić, trzeba przebaczać, nie wystarcza nie czuć urazy, trzeba modlić się za wrogów, nie wystarcza nie być przyczyną podziałów, trzeba nieść pokój tam, gdzie go nie ma, nie wystarcza nie mówić źle o innych, należy przerwać, kiedy słyszymy, że mówi się źle o kimś". "Jeśli nie sprzeciwiamy się złu, podsycamy je w milczący sposób" - zaznaczył Franciszek. Apelował o to, by "interweniować tam, gdzie szerzy się zło". "A szerzy się ono tam, gdzie brakuje odważnych chrześcijan, sprzeciwiających się mu przy pomocy dobra" - mówił.

 • korona 3 królów - niezalogowany 2018-08-12 15:38:03

  a tak z tego egzorcysty ni pies nie wydra

 • ... - niezalogowany 2018-08-12 15:36:48

  przeciętny ortopeda ze swoimi pomocami medycznymi dziennie udziela pomocy większej liczbie potrzebujących niż ks.egzorcysta - nadzwyczajny ksiądz wyspecjalizowany z wygonie by zagon kultury na nim poganianej do wzrostu był czystego ducha

 • ... - niezalogowany 2018-08-12 15:16:12

  @ kasa bo skorumpowany egzorcysta to tylko w duchu karitasu potrafi pomagać bo jego deus caritas est ;/ ale ... wiecznie na krzyżu cierpienia jest w tym kubła kłaków czarcich wartym kościele natchnionym "pakietem większościowym" (taki pakiet kontrolny) złEGO Ducha

 • kasa - niezalogowany 2018-08-12 13:50:53

  Ks.Kubeł to prezes STOWARZYSZENIA POMOCY RODZINIE NADZIEJA.Prowadzi to stowarzyszenie i dostał na niego 20 tys. na pracę i 60 tys. na samochód dla ratowników od ratusza na 2018 rok .Tam v-ce prezes to p.psycholog.Ludzie dobrze ,że zgłaszają się bo dostają pieniądze i niech udzielają pomocy dla potrzebujących z całego miasta. To po co prowadzi te stowarzyszenie ,że mają się do niego nie zgłaszać a pieniądze to bierze od ratusza!!!!!!!!

 • korona królów "piekła na ziemi - niezalogowany 2018-08-12 12:46:30

  "MyLomza.pl: Jak wyglądają w takim razie te "potrzeby naszej diecezji", o których ksiądz mówi? Ks. Radosław Kubeł: Rocznie zgłasza się do mnie ok. trzystu osób, można powiedzieć- jedna osoba dziennie. Znaczny odsetek nie kwalifikuje się jednak do porady egzorcysty. Ludzie przychodzą z problemami natury czysto duchowej, o których mogliby porozmawiać z każdym innym kapłanem. Prawie zawsze mylnie rozumieją działalność egzorcysty- sądzą, że oddalę od nich choroby, nieszczęścia, problemy ludzkiego życia. Tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy egzorcysty, jest znacznie mniej- to ok. 10 proc. ze wszystkich zgłaszających się. Tylko wygląda to tak, że osób dotkniętych złem w osobowej postaci jest mało,..." ks.Kubeł zapamiętaj sobie tam gdzie brak kultury ducha św. zawsze jest kultura złyEGO ducha bez znaczenia czy osobowa czy bezosobowa tak jak to dzielisz zupełnie pragmatycznie z trzystu osób zostawiając sobie pole pracy tylko z trzydziestoma a pozostali się nie kwalifikują ????????? bo zło nie było osobowe ;/ ks.kubeł rozejrzyj się po sowim sacrum czy ono jest bardziej osobowe ????

 • wolny strzelec - niezalogowany 2018-08-12 12:40:11

  Już wiem dlaczego w Rosji zdelegalizowano Jehowych teraz kolej na Polskę ,zacznijmy od Łomży

 • "IDŹCIE i GŁOŚCIE" jakie jest - niezalogowany 2018-08-12 12:28:28

  Przerażenie demonów, które słychać w momencie uwalniania osoby zniewolonej, jest nie do opisania. To przerażenie PRAWICY z Piekła rodem kiedy następowało uwalnianie całej populacji osób depczących koronę królów zniewolenia Boga Honoru i Ojczyzny tego "uwalniania boją się nawet złe duchy- mówi ks. Radosław Kubeł, egzorcysta diecezji łomżyńskiej, pracujący w parafii Krzyża Świętego w Łomży." "Pogodny i uśmiechnięty- choć na co dzień ma do czynienia z sytuacjami mrożącymi krew w żyłach. - Przerażenie, które słychać w głosie złych duchów, powinno każdego człowieka obudzić - mówi. – Chociaż oczywiście, że ktoś, kto nie wierzy, choćby wysłuchał egzorcyzmów, znajdzie inne wytłumaczenie dla tego, co się dzieje - nie ma złudzeń. Polscy egzorcyści zgodnie przyznają, że pracy mają coraz więcej. " (cyt:"Piekła boją się nawet złe duchy..."; źródło Mylomza 2012) ps "IDŹCIE i GŁOŚCIE" jakie jest pokłosie nawrócenia po ducha z głębi minionEGO tysiąclecia jakiego wyklęta ks.hierarchia JPII-EGO przywołał seansem spirytystycznym kierując się KONSTYTUCJĄ DOBREGO PASTERZA pilnowaną przez PASTERZY DOBRYCH INACZEJ

 • +++ - niezalogowany 2018-08-12 12:14:20

  nie ma się co tą koroną królów podniecać ta mocno zwietrzała "SÓL TEJ ZIEMI" została podeptana przez ludzi razem z wiarą jakiej smaku na modlitwie gorliwych jak poganie na próżno szuka ks.Janusz pierwszy a za nim ks.Stanisław i cała reszta zgromadzonej przy ich tronie gadzi wśród których są i tacy jak ks.Tadeusz co ten smak "zwietrzałej soli" a raczej jego brak upatrują w otępiałych zmysłach niezdolnych do wydobycia tego smaku z powodu braku abstynencji alkoholowej

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca przy elewacjach

Przyjmę do pracy przy elewacjach na terenie Łomży fachowców i pomocników. Umowa o pracę i dobre zarobki adekwatne do umiejętności i starań.


Zobacz ogłoszenie

instalacje fotowoltaiczne,

instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne ,stacje uzdatniania wody,fachowe doradztwo i wykonanie


Zobacz ogłoszenie

Elektryk z certyfikatem RECI

Zatrudnię elektryka z certyfikatem RECI (irlandzki). Informacje pod nr tel. 86 262-33-20 lub CV na adres: [email protected]


Zobacz ogłoszenie

Młodszy Programista .NET

Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB Import - Eksport Józef Bałdyga poszukuje osoby na stanowisko: Młodszy Programista .NET ZADANIA • Projektowanie i..


Zobacz ogłoszenie

Fotobudka na wesele,komunie

Wynajmij Fotobudke na wesele,urodziny , imprezy okolicznościowe. Mamy jeszcze wolne terminy na 2019 rok. Numer tel:606257277..


Zobacz ogłoszenie

Układanie kostki brukowej

Układanie kostki brukowej, usługi koparko ładowarką www.marbruk-lomza.com Tel: 511 593 614


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Ksieżnej Anny 27/25

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"