:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Będzie renowacja Parku im. Jakuba Wagi

Prezydent Łomży, Będzie renowacja Parku Jakuba - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 13/04/2019 12:56

Kwotę 20 tys. zł zamierza przeznaczyć prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski na sfinansowanie zakupu nowych ławek i koszów na śmieci w Parku im. Jakuba Wagi. Z takim wnioskiem zwróciło się do miasta Miejskie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. To ma być jeden z etapów przywracania świetności temu zabytkowemu miejscu.

Park, znajdujący się między ulicami Wojska Polskiego, Ogrodową, Nowogrodzką i Glogera, został założony w 1842 roku. Mimo, że lata świetności ma za sobą, to wciąż jest miejscem spacerów i rozrywki dla wielu mieszkańców Łomży. Łomżyński zabytek wymaga jednak renowacji, o której mówi się od lat. Pierwszy etap prac ma nastąpić już niebawem.

- Z roku na rok pięknieje nam Park Jana Pawła II, ale nie możemy zapominać o parkach historycznych, jakim jest Park im. Jakuba Wagi – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Włodarz dodaje, że kwota 20 tys. zł wystarczy na bieżące działania, ale w dalszej perspektywie miasto będzie starało się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację całego parku. Warto dodać, że jeszcze w tym roku w Parku im. Jana Pawła ll powstanie plac zabaw dla dzieci.

Inwestycję związaną z renowacją Parku im. Jakuba Wagi przeprowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.

- Ten park jest dla Łomży miejscem szczególnym z wielu względów, choćby dlatego, iż jest to najstarszy obiekt tego typu w mieście. Naszym celem jest przywrócenie mu dawnego blasku, tak aby nadal mógł jak najlepiej służyć mieszkańcom jako miejsce spotkań i relaksu – mówi dyrektor zakładu budżetowego Dariusz Brakoniecki.

UM Łomża

lomza

Będzie renowacja Parku im. Jakuba Wagi komentarze opinie

  • gość 2019-04-13 13:16:25

    no i bardzo dobrze!!!

  • gość 2019-04-13 13:17:51

    jak są właściwe osoby w zarządzie to miasto pięknieje z roku na rok. Brawo

  • gość 2019-04-13 13:25:38

    to najpiękniejszy park i to w samym centrum miasta. To taki łomyżński Central Park tylko zaniedbany.

  • gość 2019-04-13 13:28:34

    w młodości siła

  • gość 2019-04-13 13:30:20

    dobrze że Łomża rozwija się równomiernie i wielopłaszczyznowo. Dobrze że osoby odpowiedzialne za to dostrzegają te wszystkie potrzeby i działają

  • gość 2019-04-13 13:30:42

    piękne miejsce do koncertów letnich orkiestry łomżyńskiej ale zaniedbane i niewykorzystane. W sumie kawał przepięknego parku z pięknymi drzewami , brak nasadzeń nowych krzewów bzów z których ten park zawsze słynął. Trawniki całkowicie zaniedbane jakaś dzika trawa. Alejki z garbami pamietające czasy PRL. W sumie szkoda bo ten park pomimo to się nie podaje i ludzie do niego ciągną, tylko nasze władze bardziej oczy skierowane mają na ten nowy budowany park . A ten w samym centrum miasta taki piękny i z tradycjami niszczeje.

  • gość 2019-04-13 13:32:00

    dzięki takim miejscom w Łomży naprawdę fajnie się żyje

  • gość 2019-04-13 13:33:26

    no właśnie władze dostrzegają potrzeby i przeznaczają środki na ten cel. Czytaj ze zrozumieniem artykuł!!!

  • gość 2019-04-13 13:34:36

    Łomża bez wątpienia może być miastem turystycznym. Trzeba tyko koncepcji bo wszystko inne już mamy!!

  • gość 2019-04-13 14:00:28

    obaj Panowie na wielki plus

  • gość 2019-04-13 14:27:41

    Będzie renowacja Parku im. Jakuba Wagi a może i nawet rekonwalescencja martwej natury jak rekonstrukcja "rewitalizowanej" kaplicy w zabytkowej katedrze w Łomży w której kustosz jak stara pleśń przyssał się do zakupu nowych artefaktów jakich nie odkopał w ziemi tej ziem swojej cmentarnej w jakiej je dopiero co je zakopał waląc głupa że to renowacja zabytkowego inwentarza "rewitalizowanego" dobrostanu odnalezionego w toku prac konserwatorskich a nawet archeologicznych

  • gość 2019-04-13 14:30:19

    Będzie renowacja Parku im. Jakuba Wagi może uda się "rewitalizować" martwe korzenie ;/ spróchniał;e jak zwłoki pozostałe z podziemia katedry

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 14:50:32

    Brokoniecki to fachowiec!!!!pozytywny gosc

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 14:53:03

    A srającego ptaka na głowę zabiorą z parku po rewitalizacji? Na dzień dzisiejszy strach przez ten park przejść

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 14:55:54

    Panie Prezydencie stojąc tam nie czuł Pan fetoru ptasich odchodów, SANEPID ten park mógłby zamknąć z powodu poważnych przesłanek epidemii

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 15:00:29

    brawo Brokoniecki fachowiec wreszcie coś się dzieje

  • gość 2019-04-13 15:03:45

    brakoniecki widać, że za darmo nie dostał stanowiska tylko aktywny hiperaktywny i to jest to

  • gość 2019-04-13 16:23:24

    ks.zKórwySynom nie wstyd wymieniać im Jana Pawła ll (HWDP) który nie skorzystał ze sposobności aby stać się męczennikiem w obronie Matki Kościoła i zedrzeć owczą skórę (paliusz) z watahy ks.wilków robiących dobrą minę do złej gry plejady gwiazd ks.łowców talentów teatru dobrego pasterza w spektaklu pontyfikatu pt. Pastor Bonus a są ludzie którzy muszą za ich grzechy dźwigać brzemię również wstydu gdyż pomnik Św.Pychy z siłą nieczystą wnoszony mocą ks.cwaniaków szukających własnej chwały stoi wyniosły jak spektakularna zuchwałość obrońców autorytetu ks.pedofili również przy katedrze przy kurii przy WSD w Łomży piętrzących się jak pomnik drabiny hierarchicznej wstępujących po niej ks.złodziejów chwały Chrystusowej mimo iż Jezus mówił "nie tak będzie między wami" a hierarchów nawet nazwał "RZEŹNICY" (wspomina O. Pio)

  • Łomzyniak - niezalogowany 2019-04-13 16:42:42

    A co z parkiem Ludowym przy Al.Legionów?!Praktycznie nie ma tam żadnej całej ławki,która zresztą nie byłaby zapaskudzona przez ptasie odchody.Do tego prawie wszystkie kosze są zdewastowane!!! Po deszczu smród dusi nawet po drugiej stronie ulicy i przy bloku...Panie Chrzanowski,może również z tym coś Pan zrobi!!!

  • gość 2019-04-13 16:43:38

    Brokoniecki to dobry człowiek lojalny i uczciwy!!!spokojnie mógłby być wice, rektorem czy biskupem

  • gość 2019-04-13 16:44:12

    posłem, senatorem czy prezydentem!!!!!!!!!!

  • gość 2019-04-13 17:04:29

    "Brokoniecki to dobry człowiek lojalny" p. Jezus zatem to niedobry człowiek bo nie lojalny wobec starszyzny plemiennej i nieuczciwy bo mówił że jest królem ... a skończył jak oszust a spokojnie mógłby być co najmniej rektorem a nawet ary kapłanem gdyż uczonym w piśmie pisma wyjaśniał ;/

  • gość 2019-04-13 17:20:12

    PANIE PREZYDENCIE PROSZĘ ZAŁOŻYĆ KAMERY PRZY ŚMIETNIKACH BO PODJEŻDŻAJĄ NA OSIEDLA SAMOCHODAMI I WYRZUCAJĄ ŚMIECI!!

  • Łomżanin - niezalogowany 2019-04-13 18:55:56

    Panie prezydencie pszydała by się tu siłownia do czwiczeń i nadodatek kamery pozakładać bo jak pijacy siedzą na ławce to dzieci zaczepiają albo ludzi

  • gość 2019-04-13 19:36:25

    tacy ludzie jak Prezydent Chrzanowski, Dyrektor Brakoniecki czy Wiceprezydent Stypułkowski to ludzie którzy powinni kierować życiem publicznym i sprawami tego miasta i nie tylko. Ludzie kompetentni z pasją!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 19:37:20

    Ciekawi mnie jal pozbedziecie sie tych wron co obsrywaja alejki i ławki proponuje zrobic sobie spacer tylko glowna aleja czysta a poboczne obsrane przez wrony

  • gość 2019-04-13 19:38:56

    zgadzam się z komentarzem wyżej, Prezydent Chrzanowski otacza się teraz zaufanymi fachowcami i teraz ta ścisła współpraca będzie przynosić korzyści dla miasta i nas wszystkich. Takich ludzi trzeba w samorządzie, w rządzie i wszędzie tam gdzie decyduje się o dobru wspólnym

  • gość 2019-04-13 19:40:29

    rzeczywiście, Brakoniecki i Stypułkowski to rewelacyjne wybory Pana Prezydenta na początku tej kadencji

  • gość 2019-04-13 19:43:10

    z Brakonieckim współpracuję od około 4 miesięcy i mogę powiedzieć że ma bardzo mocny charakter, jest decyzyjny, świetnie organizuje pracę. Mam porównanie i cenię sobie z nim współpracę

  • gość 2019-04-13 19:43:57

    ten park wymagał inwestycji, dobrze że władze miasta się nim zajęły

  • gość 2019-04-13 19:51:27

    ale zobaczcie jakie mamy władze w mieście, np. Chrzanowski czy Brakoniecki młodzi, wykształceni, z charakterem, z chęcią do pracy, widać że im się chce i robią to z pasją. To są moi faworyci. Trzymam za tych Panów kciuki

  • gość 2019-04-13 20:03:05

    Moje młode lata związane są z tym parkiem, to tu były spacery, spotkania, randki.To tu, jako dziecko, nauczyłem się jeździć rowerem. A pamiętacie słynne spaceru dookoła ulic Długa - Dworna - a potem na pocztówę i do parku. Zahaczało się czasami do kawiarni Balbinka, ach to były czasy.

  • gość 2019-04-13 20:18:41

    na trasie Bonar, kino ...., pamiętam jak asfaltowali alejki w parku a moja Babcia wygrała w tym parku podczas festynu prosiaczka. To były czasy

  • gość 2019-04-13 20:19:11

    miejsce jest świetne, te zmiany to dopiero pierwszy etap, mam nadzieję że efekt końcowy będzie wspaniały

  • gość 2019-04-13 20:20:24

    Wywalenie kasy w błoto, i z nowego zrobi się syf - trójkąt i wszystko jasne :)

  • gość 2019-04-13 20:30:26

    słynny trójkąt he he he

  • gość 2019-04-13 20:55:30

    "Murem za nauczycielami" "Murem za nauczycielami" "Murem za nauczycielami"

  • Korea północna - niezalogowany 2019-04-13 22:07:30

    Jak czytam te komentarze to zastanawiam sie ile kasy ktos za nie dostaje?

  • K - niezalogowany 2019-04-14 01:52:45

    Świetnie, może nareszcie nie będzie odstraszało to miejsce. Mam wrażenie czasami, że nikt tam nie zagląda. Czekam na zmiany.

  • gość 2019-04-14 06:26:39

    "Oto matka moja i moi bracia". Może dlatego mówię tak, jak mówię, ponieważ to jest moja matka, ta Rodzina! To jest moja matka, ten Kościół ! To są moi bracia i siostry! I zrozumcie, wy wszyscy, którzy lekkomyślnie podchodzicie do tych spraw, zrozumcie, że te sprawy nie mogą mnie nie obchodzić, nie mogą mnie nie boleć! .... Was też powinny boleć! Czy was bolą ??? Łatwo jest zniszczyć, trudniej odbudować. ks.zKórwySyny Zbyt długo niszczyli !!! .... Trzeba intensywnie odbudowywać! Nie można dalej lekkomyślnie niszczeć!

  • gość 2019-04-14 06:36:13

    "Święty Kościół Grzeszników" już w samym tym uroczystym stwierdzeniu jest kanonizowana obłuda o jakiej mowa w Ewangelii gdyż wychodzi na to że im większy obłudnik tym świętszy Kościół Św.Obłudy

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 09:56:34

    No prezydent faktycznie otacza się grupa doskonałych troli. Za niedługo menele będą mogli siedzieć na nowych ławkach.

  • gość 2019-04-14 13:17:20

    @ Gość "ateista też człowiek" powiedział Tischner niestety JPII tego nie potwierdził i nie zaprzeczył dzięki temu w Kościele katedralnym pedofil też autorytet ... moralny i słuszny przewodnik na drodze do życia wiecznego;/

  • gość 2019-04-14 13:40:44

    @ Gość powiedz jaki jest najbrudniejszy strumień ?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 16:59:09

    Panie Prezydencie Chrzanowski wygoń Pan tego Czosnka i powołaj Pan Brakonieckiego na swojego Vice. Przez Czosnka tylko Panu dowalą za bzdurne decyzje: chociażby kupno hotelu z mieszkańcami itp.

  • gość 2019-04-14 17:20:49

    Nie wiem czy ma Brakoniecki aby być wiceprezydentem

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 19:27:50

    Hahaha 20 tys co to za kwota, miliony władowane w przykościelną łączkę a tu czapkę drobnych

  • gość 2019-04-14 20:16:34

    Zgadzam się lepiej dać szansę takim ludziom jak Brakoniecki, Stypułkowski to są ludzie lojalni i zaufani i takimi ludźmi się otaczać a nie czosnkami szczurkami. Taki człowieczek tylko brudów narobił a teraz na Panu Panie Prezydencie odpowiedzialność.

  • urzędnik - niezalogowany 2019-04-14 21:34:35

    Już w urzędzie plotki sieją ,że niebawem Darek bedzie panowie nie przepadają za sobą.Dariusz to gracz na rynku politycznym a strefa sądowej już słaba.bedzie ciekawie

  • Antek - niezalogowany 2019-04-14 21:36:30

    Panie Mariuszu rzeczywiście zwolnij Pan takiego typka jak garlik bo się gość na niczym nie zna. Nie ma pojęcia o niczym a tym bardziej to jego pochodzenie? Nie ufałbym typowi

  • twpjwyborca - niezalogowany 2019-04-14 22:03:42

    20k ? a w pole z kamerami miliony poszły a nic nie ma hur dur niech żyje miasta krul !!

  • gość 2019-04-14 23:35:11

    zgadza się, Brakoniecki to człowiek z klasą, charakterem, świetny merytorycznie i bez wątpienia to prawa ręka Prezydenta. Takich ludzi trzeba a nie skompromitowanych gości którzy wciągają Prezydenta na miny!!!!!!!

  • gość 2019-04-14 23:41:57

    Potwierdzam, z dyr. Brakonieckim pracuję w MPGKiM reczywiscie wniósł jakość, o wice Stypułkowskim słyszałem dobre rzeczy, obaj ci panowie to bez wątpienia mocne asy w ręku Prezydenta Chrzanowskiego