:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Bezbramkowy remis z Widzewem na Z18 [VIDEO i FOTO]

Rekreacja sportowa , Bezbramkowy remis Widzewem [VIDEO FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 04/06/2018 05:56

ŁKS 1926 Łomża w 32. kolejce podjął u siebie lidera tabeli Widzewa Łódź. Dla lokalnych widzów było to wyjątkowe wydarzenie połączone z obchodami 600-lecia nadania praw miejskich. Duże brawa należą się piłkarzom za wywalczony na boisku bezbramkowy remis, ale największymi bohaterami spotkania byli kibice dzięki którym stadion znów tętnił życiem.

W ostatnich meczach żadna z drużyn nie straciła punktów. ŁKS trzy razy z rzędu odnotował zwycięstwa, podobnie Widzew nieprzerwanie idzie do przodu i powiększa pulę. Po 31. kolejce nasi plasowali się na 10. miejscu, rywale na 1. Mimo, iż bilans w tabeli działał na korzyść łodzian, to ciężko było wskazać faworyta.

Jedni i drudzy mieli motywację do gry. Zawodnicy Krzysztofa Ogrodzińskiego walczyli o to, aby bez niespodzianek i nerwów zostać w lidze. Z kolei podopieczni Franciszka Smudy mieli i wciąż mają przed sobą wizję awansu do II ligi i walki na szczeblu centralnym, ale po remisie w Łomży sytuacja się komplikuje. Wygrany mecz ma Lechia Tomaszów Mazowiecki, która deptała im po piętach. Kluczowe będzie kolejne starcie między tymi zespołami.

Od samego początku spotkania inicjatywę przejęli piłkarze Widzewa, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. To jednak łomżanie tworzyli sobie dogodne sytuacje bramkowe. Najbliżej pokonania golkipera gości był Damian Gałązka. W 43. min przejął piłkę na 25 metrze, ale Maciej Humerski był na posterunku i piękną paradą sparował futbolówkę na rzut rożny. Po zmianie stron Widzewiacy starali się dominować, ich ataki były jednak rozbijane przez dobrze dysponowaną tego dnia obronę gospodarzy. Pierwszy celny strzał na bramkę piłkarze RTS-u oddali dopiero w 78. min. Po strzale z dystansu Mateusza Michalskiego piłkę wyłapał Paweł Lipiec.

Z wyniku i przebiegu meczu zadowolenia nie krył Krzysztof Ogrodziński, trener ŁKS 1926 Łomża. Podkreślał, że jego zespół konsekwentnie realizował przedmeczowe założenia taktyczne.

- Zagraliśmy super pierwszą połowę, w której rywale nie stworzyli praktycznie sytuacji z gry, a jedynie ze stałych fragmentów. W drugiej odsłonie dało o sobie znać zmęczenie, Widzew się "nakręcał" i było trochę groźnych momentów, my staraliśmy się wyprowadzać kontry. Uważam, że wynik meczu jest sprawiedliwy – podsumował opiekun łomżan.

Na konferencji prasowej nie pojawił się za to Franciszek Smuda. Były selekcjoner reprezentacji Polski desygnował w swoje zastępstwo drugiego trenera Marcina Broniszewskiego.

- W porównaniu do poprzednich meczów zagraliśmy bardzo słabo. Zabrakło przede wszystkim boiskowej agresji, nie tworzyliśmy też sytuacji bramkowych - tłumaczył stratę punktów opiekun łódzkiego Widzewa.

W listopadowym bezpośrednim starciu obu drużyn lepsi byli łomżanie. Tym razem rywalom nie udało się uzyskać rewanżu, co można uznać za sukces biało-czerwonych.

Duże brawa należą się piłkarzom za wywalczony na boisku bezbramkowy remis, ale największymi bohaterami spotkania byli kibice, dzięki którym stadion znów tętnił życiem.

Kolejna przeszkoda czeka naszych w Ełku. 9 czerwca powalczą z tamtejszym MKS-em w meczu 33. kolejki.

ŁKS 1926: Paweł Lipiec - Eryk Rakowski, Konrad Kamienowski, Michał Kaput, Rafał Maćkowski (87" Rafał Grabowski), Damian Gałązka (90" Mateusz Drozdowski), Marcin Świderski (59" Rafał Zalewski), Daniel Lemański, Michał Tarnowski (74" Daniel Kacprzyk), Paweł Wasiulewski, Reinaldo Melao.

Widzew: Maciej Humerski - Bartłomiej Niedziela, Radosław Sylwestrzak, Sebastian Zieleniecki, Marcin Pigiel, Mateusz Michalski, Maciej Kazimierowicz, Michał Miller (60" Marcin Kozłowski), Marcin Pieńkowski (46" Kacper Falon), Marek Zuziak (75" Daniel Mąka), Robert Demjan.

Żółte kartki: Maćkowski, Kamieniowski (ŁKS) oraz Zieleniecki, Miller, Niedziela (Widzew).

lomza

Bezbramkowy remis z Widzewem na Z18 [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • artur kolanko - niezalogowany 2018-06-04 21:54:37

    spoko majonez jestem z lomzy ale fanem widzewa 381 nas bylo

  • grałem - niezalogowany 2018-06-04 21:13:49

    Mamy coraz lepszą drużynę. Nie miał racji nasz trener że kondycyjnie siedli. Pod koniec mecz nabrał tempa. Żeby jeszcze nauczyli sie celnie podawać, ale to braki z okresu przed juniorskiego.

  • na robocie trzeba się znać ! - niezalogowany 2018-06-04 21:11:16

    Panowie fotoreporterzy i reporterzy. Jedyną gwiazda na meczu w Łomży był F. Smuda ! Gdzie zdjęcia i gdzie wywiady !!!!!!!!!!!!!

  • kibol - niezalogowany 2018-06-04 21:09:37

    Cudów nie było chociaż był Franc Smuda czyni cuda !

  • ŁKS - niezalogowany 2018-06-04 18:20:39

    zorro: Widzew określił się na 380 osób. na trybunie od rzeki w młynie mogło być około 600-700 osób. Na Trybunie głównej myślę, że było spokojnie ponad 1000 osób, także można przyjąć, że na całym stadionie ponad 2 tyś, może 2,2 tyś ludzi w tym 380 Widzew.

  • Fanatyk - niezalogowany 2018-06-04 15:07:14

    Super doping Kibiców ŁKSu !! Brawo !

  • ŁKS - niezalogowany 2018-06-04 15:06:51

    Tylko Łomża ŁKS myślę że każdy kto był nie żałuje ! Oby tak dalej !!

  • Do grega "znafcy" - niezalogowany 2018-06-04 14:46:18

    Nie ma komentarza grega ?

  • Kibic - niezalogowany 2018-06-04 11:58:06

    Zal czytac te komentarze wasze lamusy.

  • zorro - niezalogowany 2018-06-04 11:23:22

    Fakt, zgodzę się z @ zamni, ludzie przeszli na Widzew , ale ostatnio bywało w granicach ok. 300 osób na meczu .

  • zorro - niezalogowany 2018-06-04 11:20:26

    Interesuje mnie ilu z tu piszących, a niby identyfikujących się z ŁKSem jest CZŁONKAMI KLUBU i opłaca składki członkowskie, by wesprzeć klub piłkarski ? Ilu wykupiło, choćby i karnety na rundę wiosenną ? Ilu z sympatyków ŁKSu przekazało 1% podatku na ŁKS ?

  • zamni - niezalogowany 2018-06-04 11:19:35

    Wg mnie około 1300 widzów i to jest dobra liczba jak na Łomżę.

  • zorro - niezalogowany 2018-06-04 11:03:19

    Pojemność stadionu : 3 450 miejsc - 1800 (Trybuna główna) - 1450 (Trybuna przeciwległa (od rzeki)) - ok. 200 (Trybuna dla gości) TRYBUNA OD RZEKI - podzielona na 9 równych sektorów licząc od lewej strony ; trzy sektory puste , zajęte sektory ; O,M,Z,A-( A w połowie ) następnie ; dwa i pół sektora wolne Reasumując :z 9ciu sektorów razem 1450 miejsc - zajęte było ok. 3 i pół sektora Niech będzie, że 4 sektory . Daje nam to ok 600 kibiców ŁKSu plus TRYBUNA GŁÓWNA - nie mam danych. A ilu tam było ? Więcej , jak na tej od rzeki ? Wszystko licząc 1000-1200 kibiców ŁKSu plus max ok. 200 kibiców Widzewa. Wystarczy zrobić stop-klatkę , zatrzymać kadr i policzyć.

  • zorro - niezalogowany 2018-06-04 11:00:14

    Celowo nie podają liczby widzów, wkurwiło by to większość mieszkańców Łomży, że na ten klub, bez osiągnięć sportowych oraz garstkę kibiców-sympatyków piłki kopanej, miasto wydaje kilkaset tysięcy złotych rocznie.

  • Major - niezalogowany 2018-06-04 09:46:56

    mylomza podawajcie proszę szacowaną liczbę ludzi pod artykułami np. wczoraj widzów ok. 1200 Dzięki temu, że jakikolwiek portal lokalny zamieści takie info na 90min . pl podadzą takie info. Mniejsze miasteczka mają tam podawaną liczbę widzów a u nas oczywiście nie.

  • fajnie, ale niefajnie - niezalogowany 2018-06-04 08:20:23

    ŁKS to dno

  • lamusy - niezalogowany 2018-06-04 08:19:50

    Szalik to na "mlynieee" ma co druuuuugi haha

  • Salvadore - niezalogowany 2018-06-04 06:57:20

    Łomża wygląda jak jeden wielki obraz nędzy i rozpaczy. Brak nowych miejsc pracy, brak inwestycji przynoszących zyski do budżetu, ucieczka ludzi z tego miasta, gigantyczne zadłużenie, zatrudnianie przez esemesy, zatrudnianie swoich, lans w mediach, i wiele, wiele innych. Inne miasta tej wielkości na jej tle po prostu BŁYSZCZĄ! Wstyd! Prezydent nic nie robi - zwykły karierowicz, który się wiezie na plecach pisu! Przestańcie więc chrzanić i wychwalać klakierzy ratuszowi, bo ludziom oczu nie zamydlicie!!!

  • zorro - niezalogowany 2018-06-04 06:57:01

    W obecnej sytuacji każdy prezydent miasta rzuci te kilkaset tysięcy złotych na klub ŁKS , no chyba że spadną do niższej ligi, to nie. W kampanii 2010 roku poseł Kołakowski też się pokazał na stadionie, ba nawet i spiker go witał . O tamtej pory bywał ma meczach ?

  • Paweł z Łomży - niezalogowany 2018-06-04 06:55:32

    Szanowni Państwo, Zwracam się do Państwa, jako mieszkaniec tego miasta w obliczu nowych zagrożeń, które chce nam zafundować przewielebny nasz włodarz. Otóż, co kadencja to gorszy prezydent, czy można zejść jeszcze niżej? Pan Chrzanowski udowodnił, że tak. Tylko sport, koncerty, bawmy się, a dług rośnie. Stołki dla swoich MOSiR - dyrektor, zarząd MPWiK, radna babcia w zarządzie MPEC, urząd zapchany młodzieżą, niekoniecznie kompetentną. Kupił emerytów biletami autobusowymi. A teraz jeszcze zamierza wprowadzić, nawet wbrew elektoratowi, który go wybrał, wbrew zdecydowanej większości mieszkańców miasta, zakaz sprzedaży alkoholu po godz. 22.00. Czy ten człowiek nie robi kpin z tego miasta i jego mieszkańców? Nie dość, że nic nie zrobił, by, tak jak obiecał w kampanii wyborczej, przyciągnąć nowych inwestorów, aby utworzyć nowe miejsca pracy i w ten sposób zapobiec odpływowi ludzi z tego miasta, to jeszcze ośmiesza to miasto powodując całkowitą jego degradację i zaściankowość. Wstyd panie prezydencie! Na rzecz kogo lub czego pan działa? Kto za panem stoi?

  • realny łomżyniak - niezalogowany 2018-06-04 06:52:51

    Chrzanowski startując w wyborach dostał od mieszkańców miasta olbrzymi kredyt zaufania oraz bardzo duże poparcie wynikające z przedstawionej im wizji ,że idzie nowe , lepsze , młode , kreatywne itp. Gdzie jest to teraz? Gdzie ten czar prysł już po pierwszym roku kadencji i dlaczego? Chrzanowski to w sumie ma dwa wyjścia: jedno honorowe sytuacji po prostu podać się do dymisji , drugie też błyskotliwe polegające na ogłoszeniu o nie kandydowaniu w nadchodząc wyborach na prezydenta miasta. Taka decyzja uspokoi nastroje w mieście jak również jemu samemu pozwoli na spokoje i godne w nim funkcjonowanie. Dlaczego? Z prostego względu limit cierpliwości i zaufania wyborców już się wyczerpał. Sporo nietrafionych decyzji zbędnych słów czy tez ich brak spowodowało ogólną niechęć do jego osoby jako prezydenta miasta doprowadzając do punktu krytycznego w którym nawet dobre jego decyzje nie są w stanie się przebić czy przyćmić ogólnie negatywnego postrzegania. Zadanie którego się pan prezydent podjął zwyczajnie go przerosło. A liczenie ,że nawet wygra nadchodzące wybory i będzie lepiej jest złudne bo sytuacja finansowa miasta przy cięciach funduszy europejskich będzie w następnej kadencji dla miasta i mieszkańców nadzwyczaj bolesna. Trudności będą narastać podobnie jak i zadłużenie którego i tak miasto nie jest w stanie już w tej chwili spłacać bez zaciągania na ten cel kolejnego kredytu. Nawet to piękne święto 600 lecia miasta obchodzimy za pożyczoną kasę. I co sądzicie ,że ten prezydent temu podoła? Ja osobiście wątpię patrząc tak sobie na ten bałagan na rynku który zafundował nam sprzedając połowę pięknego , okazałego dworca tak sprawnie i trafnie ,że zabrakło dużo oj dużo na budowę nowego i to znacznie mniejszego. Nie będę tu wspominał on o obietnicy budowy nowego na rocznice 600lecia miasta i wpędzeniu nas w te bałagan z dworcem tymczasowym na miejscu parkingu dla kupujących na rynku bo to już każdy zna te obietnice , obietnice i obietnice.

  • real - niezalogowany 2018-06-04 06:36:32

    Janku z Rembelina, właśnie dzięki takim jak ty Chrzanowski ma plus. Pewnie jesteś młody i jeszcze nie wiesz, że przed wyborami kandydaci do różnych stołków przychodzą na mecze, pokazują się, witają ze wszystkimi, aby pokazać jakimi to są kibicami miejscowej drużyny. Ten mecz reklamowany był jako element obchodów 600-lecia praw miejskich Łomży, a więc prezydent miasta musiał tam być. Ile razy on był na meczach w ciągu sezonu, kto go tam widział? Żeby dostać głos w wyborach na prezydenta miasta nie wystarczy chyba raz być na meczu, a nawet być na wszystkich meczach. Trzeba rozwiązywać problemy miasta i mieszkańców, a nie uśmiechać się.

  • zorro - niezalogowany 2018-06-04 06:20:19

    Czy tak trudno jest podać wiarygodną informację ile biletów sprzedano ?

  • Janek z Rembelina - niezalogowany 2018-06-04 06:11:47

    to dzięki prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu nie to że jestem kibicem ŁKS ale i ja i wszyscy kibice zagłosujemy na niego w najbliższych wyborach i pogoda też była dobra

  • Lkslomza - niezalogowany 2018-06-04 06:10:59

    A co komuś się krzywda stała?

  • Prawyisprawiedliwy - niezalogowany 2018-06-04 06:06:49

    Kara za race będzie?

Dodajesz jako: |