:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Boisko obok szpitala. Władze Łomży mają plan

Prezydent Łomży, Boisko szpitala Władze Łomży mają - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 12/11/2019 15:01

O przekazanie w formie darowizny na rzecz Miasta Łomża działki położonej tuż przy szpitalu wystąpił do marszałka Artura Kosickiego prezydent Mariusz Chrzanowski. Władze miasta zamierzają przeznaczyć ją na cele sportowo – rekreacyjne: boisko do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne lub nawet boisko pod balonem.

Nieruchomość o powierzchni 0,8301 ha  jest własnością Województwa Podlaskiego znajdującą się w użytkowaniu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej - Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Nie jest jednak wykorzystywana przez łomżyński szpital. Władze miasta zamierzają wybudować tam boisko do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne lub boisko pod balonem.

- Tego typu obiektów brakuje w tej części Łomży, a Miasto nie dysponuje swoimi terenami, które mogłoby przeznaczyć na wspomniany cel. Nieruchomość znajduje się na rozwijającym się osiedlu, na którym powstają nowe bloki wielorodzinne i miejsce przeznaczone pod sport oraz rekreację stanowiłoby doskonałe uzupełnienie oferty dla mieszkańców – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

W opracowywanym planie zagospodarowania przestrzennego tej części miasta planowany jest wprawdzie obiekt sportowy, jednak jego realizacja będzie możliwa dopiero za kilka lat. Ponadto ma on się znajdować pomiędzy ulicą Bursztynową i Szosą do Mężnina, więc będzie znacznie oddalony od nieruchomości należącej obecnie do województwa. Prezydent podkreśla, że w naszym mieście funkcjonuje wiele klubów sportowych, które również mogłyby korzystać z nowych obiektów, co przełoży się na rozwój sportu drużynowego dzieci i młodzieży.

W lutym 2017 roku prezydent występował już o przekazanie wspomnianej działki, jednak ówczesny Zarząd Województwa Podlaskiego nie przychylił się do tego wniosku.

- Wielokrotnie otrzymywaliśmy wsparcie dla naszych działań od obecnych władz województwa dlatego liczę, że również ten wniosek spotka się z pozytywną odpowiedzią – dodaje prezydent Mariusz Chrzanowski.

UM Lomza/mylomza

lomza

Boisko obok szpitala. Władze Łomży mają plan komentarze opinie

  • gość młody - niezalogowany 2019-11-12 16:03:29

    Bloki powstają 1 km od tej działki a boisk jest dużo tylko grać nie ma komu a emerytom boisko jest nie potrzebne

  • Gość - niezalogowany 2019-11-12 16:19:29

    Może lepiej pomysleć o zmianie organizacji ruchu przy wjeździe do szpitala

  • Gość - niezalogowany 2019-11-12 16:24:51

    Ale pomysł - chyba ktoś się naćpał !
    Miś ciągle aktualny.

  • gość 2019-11-12 16:36:57

    fajny kasek dla developera-zaczyna sie podział łupów.

  • gość młody - niezalogowany 2019-11-12 16:47:56

    Organizacja ruchu przy wjeździe do szpitala jest bardzo prosta wystarczy zrobić jezdnie jednokierunkową z wyjazdem na ulice Piłsudskiego z parkingu

  • Gość - niezalogowany 2019-11-12 17:18:21

    brawo super pomysl

  • gość 2019-11-12 18:02:46

    No zobacz a przed wczoraj oglądałem mapę miasta i zastanawiałem się kiedy wybudują bloki na tej działce i za hotelem pielęgniarek bo to dwa duże tereny które jeszcze niezabetonowani

  • Gość - niezalogowany 2019-11-12 18:07:28

    z tym wyjazdem to może dyrektor będzie działać.moze krynicka??

  • Honorowy krwiodawca - niezalogowany 2019-11-12 18:41:34

    Może by pomyśleli i wybudowali punkt krwiodawstwa na poziomie... Boisk od groma, a użytkowników mało.

  • Lew - niezalogowany 2019-11-12 19:26:14

    Już mieliśmy przez łomżę szybką kolej, już miało powrócić województwo, a tym razem kolejna chała , bez pomysłów i konsultacji z mieszkańcami. Łomża nie ma szczęścia ani do gospodarzy, ani do parlamentarzystów, ani do radnych sejmiku województwa. To towarzystwo wzajemnej adoracji żeby mogło wszystko by oddali dla Białegostoka. Mieszkańcy Łomży ocknijcie się i zacznijcie sprawy brać we własne władanie, w przeciwnym wypadku w Łomży pozostanie klepisko.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-12 20:03:11

    Panie prezydencie, a może by tak wybudować lodowisko kryte... Rozrywka dla całych rodzin.

  • gość 2019-11-12 20:10:33

    Lodowisko XD niech sobie prywatny inwestor wybuduje a wiadomo że się to nie zwróci jak ten nasz śmieszny port

  • gość 2019-11-12 20:35:13

    Wieżowiec taki z 200 metrów żeby w Białymstoku Zambrowie nas widzieli

  • gość 2019-11-12 20:46:39

    zachować tereny zielone, a boisk mamy dosyć, ważne żeby były ogólnodostępne również te przy szkołach. Np boisko a nawet boiska - duży teren - przy szkole nr 5 NIE DOSTĘPNE w sobotę i niedzielę !!!??? inne nie sprawdzałam aktualnie ale kilka lat temu boisko przy szkole ul. Niemcewicza niedostępne dla okolicznych mieszkańców, stadion jakie jest jego wykorzystanie ?? np korty

  • gość 2019-11-12 20:48:08

    Nie betonujmy, boiska to też beton, ZIELENI NAM POTRZEBA, szczególnie wokół szpitala,

  • Gość - niezalogowany 2019-11-12 21:04:38

    A po H... jakieś boisko by lepiej coś co się przyda np szeregowym lub bloki

  • Gość - niezalogowany 2019-11-12 21:15:21

    Boisk jest pełno siłowni itp weźcie się lepiej za parkingi dodatkowe na końcu Kazańskiej ponieważ pełno szrotów na blm bkl i nie ma gdzie parkować

  • gość 2019-11-12 21:16:23

    Na południu Łomży (Kazańska, Sybiraków itp.) w ogóle nie ma boisk. Dzieci grają na trawnikach, a starsi ludzie dzwonią na policję i takie są realia! Boisko na ul. Sybiraków/Szmaragdowa byłoby strzałem w 10, a "balon" w 100!

  • gość 2019-11-12 21:34:32

    park dla psów

  • gość 2019-11-12 22:17:02

    Boisko i lotnisko pewnie jeszcze ten twój MOSIR nad nim kontrolował i miał swojego boiskowego

  • Gość - niezalogowany 2019-11-12 22:19:40

    Marne szanse - powod blachy, bo o ile sie nie myle to tereny przeznaczone pod zapasowe lądowisko dla śmigłowców i niech tak zostanie, bo nie daj Bog stanie sie podobnych rozmiarów tragedia jak na Giewoncie to dopiero bedzie problem.

  • gość 2019-11-12 23:28:49

    chłop by wszystkie tereny w tym miescie sprzedał nic nie zostanie

  • GośćŁomża - niezalogowany 2019-11-13 03:42:12

    Niech nie zapomną na drodze do boiska zamontować poprzeczne garby.

  • gość 2019-11-13 08:18:50

    Przed szpitalem?? dzieci będą ryja darły i jak tu chorować najlepiej niech dzieci grają w kosza przed ratuszem w godz 8-15

  • gość 2019-11-13 08:24:57

    A gdzie informacja o ŁKS po meczu w Grajewie i przegranej? Jak remisują to jest info jak porażka to cicho sza...

  • Gość - niezalogowany 2019-11-13 08:40:52

    Ale wam odpi* tam w tej lomzy szpital strajkuje a tu pomysł z nudów Mario może na tej nieruchomości zrobic kolejna galerie albo ronda ze 2. Tak to jest jak się pies nudzi, to wiadomo co robi!

  • gość 2019-11-13 08:47:36

    .................. a może tak DARMOWY parking dla osób odwiedzających szpital

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-11-13 09:34:05

    w promieniu pół kilometra są 3 boiska które w zasadzie są mało używane po 15

    " pomysł " ? ... czy może przypadłość ?

  • gość 2019-11-13 09:59:31

    ciekawe co na to powie urząd lotniczy, a tek z ciekawości dla kogo te boisko miałoby być - bo na pewno nie dla mieszkańców. pewnie znów ratusz szykuje obiekty dla jedynego swojego klubu,

  • gość 2019-11-13 11:13:26

    Pytanie do dyrektora szpitala dlaczego honorowi dawcy krwi muszą płacić za wjazd na parking

  • gość 2019-11-13 11:34:11

    dla czego wszyscy muszą płacić za wjazd jak służba zdrowie jest darmowa a za te wpłaty jakoś nie widać żeby był chociaż parking lub te drogi dojazdowe były remontowane przy wjeździe na sor to tam pacjent w karetce musi mieć niezły wstrząs

  • Gość - niezalogowany 2019-11-13 11:40:02

    Proponuję park im. Posłów Łomżyńskich.
    Dużo drzew ozdobnych krzewów kwiatów alejek ławek. Chociaż taka pamiątka po nich zostanie

  • gość 2019-11-13 13:05:32

    Najsłabiej – na 64 miejscu – Łomża wypadła pod względem infrastruktury. To zestawienie obejmowało m.in. jakość mieszkalnictwa, dostępność mieszkań, ale również stopień zazielenienia przestrzeni miejskiej i dbałość o czyste powietrze.

  • gość 2019-11-13 13:17:15

    W tym miejscu to może postawić kościół ...bo tych mamy w Łomży trochę mało...

  • gość 2019-11-13 13:31:50

    a dlaczego tylko kościół ? ... a nie lepiej budynek wielofunkcyjny dla wszystkich religii Świata

    a na górze Dom Pociechy Cielesno-Duchowej i tańce ludowe i kawiarnia i teatr , a łażnia w podziemiach ?

  • gość 2019-11-13 14:40:25

    ale pierdoły

  • gość 2019-11-13 14:58:48

    Basen pływacki 50 metrowy i byłaby dotacja od Ministra ... no bo przecież żaden z 2dwóch chyba nie jest wymiarowy ? - a na niewymiarowych nie można organizować oficjalnych zawodów sportowych , co najwyżej zlot Morsów

  • gość 2019-11-13 20:43:17

    kretyński naprawdę pomysł. Proszę popatrzeć ile boisk jest w mieście i jak są wykorzystane. Prawda jest taka ,ze przez większość roku świeca pustkami.

  • gość 2019-11-13 20:45:11

    a z tym parkingiem przy szpitalu to chyba już czas zrobić porządek.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • ANALFABETA - niezalogowany 2019-11-14 08:27:17

    beznadziejnie dyletanckie " pomysły" świadczą o "władzy" i jak ta "władza" nie rozumie potrzeb Mieszkańców

  • gość 2019-11-14 08:46:48

    Pelno wymiarowe boisko trawiaste TAK!Balon nz Zjezdzie na sztucznym oraz nowa murawa trawiasta przy Sp 8.Lomza,ma tylko 2 trawiaste boiska nadajce sie do grania meczy Ligowych a pilkarze juz zaczynaja jezdzic do Sniadowa itp..Dzieci tez nie musza jezdzic na Zjazd.Kazde 5 tys. miasto w Polsce ma trawiaste boisko wiec w Lomzy powinno ich byc 12,czyli mamy zaleglosci i Prezydent ma racje!

  • gość 2019-11-14 10:24:29

    A potem jeszcze koszty utrzymania.

  • gość 2019-11-14 15:04:04

    @gość 2019-11-14 08:46:48 - potem tylko wyłóż pieniążki z kieszeni na utrzymanie tych obiektów,

  • Gość - niezalogowany 2019-11-15 19:05:32

    Moze wreszcie powstałby wybied dla psów, a nie kolejne nieużytkowane boisko.

Dodajesz jako: |