:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Burda w łomżyńskim kebabie. W tle wątek narodowościowy

Kronika kryminalna, Burda łomżyńskim kebabie wątek narodowościowy - zdjęcie, fotografia
22/02/2019 13:42

Prokuratura Rejonowa skierowała do Sądu Okręgowego w Łomży akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, oskarżonemu m.in. o znieważenie i kierowanie gróźb karalnych wobec obywateli narodowości algierskiej i tunezyjskiej w łomżyńskim lokalu "Staff Kebab".

Do zdarzenia doszło 18 grudnia 2017 roku, ale łomżyńska Prokuratura Rejonowa dopiero w lutym bieżącego roku skierowała do Sądu Okręgowego w Łomży akt oskarżenia.

Przemysław C. oskarżony jest o to, że w lokalu "Staff Kebab" w Łomży, będąc w stanie nietrzeźwości, znieważył obywateli narodowości algierskiej i tunezyjskiej, kierując wobec pokrzywdzonych groźby pozbawienia życia. Chodzi o czyny z art. 257 i art. 119 § 1. KK. Oskarżonemu przedstawiono także zarzut zniszczenia mienia w lokalu na kwotę 3000 złotych.

Art. 257. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 119. § 1. Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

<

Burda w łomżyńskim kebabie. W tle wątek narodowościowy komentarze opinie

  • gość 2019-02-22 13:57:43

    Treść komentarza...

  • LK - niezalogowany 2019-02-22 14:02:30

    Pewnie jakiś biąło czerwony kibic naszj drużyny

  • paplik 2019-02-22 16:16:53

    To dlatego mój ulubiony kebab jest zamknięty! POrażka!

  • 100noga - niezalogowany 2019-02-22 19:45:21

    Tępić każdą formę bandytyzmu! (bez względu na narodowość). I napiszcie, jaki zapadł wyrok - to jest tutaj najciekawsze...

  • paplik 2019-02-22 21:50:02

    Pieprzyć wyrok! Gdzie mój kebab!!

  • Mrx - niezalogowany 2019-02-22 23:04:19

    Jedzac kebaba zatrudniasz araba.zamiast dac naszym zarobic to dorabiacie ich. Ciekaw jestem czy placa podatki i zusy.bo za lokal musza raczej

  • Gość - niezalogowany 2019-02-23 00:58:58

    Człowiek to człowiek, a kto tego nie rozumie to powinien mieszkać na pustyni. Dlaczego jest taka nienawiść dla innych nacj ? Ludzie zreflektujcie się

  • gość 2019-02-23 11:22:44

    No to sobie po kozaczył , ciekawe jakie hasła wykrzykiwał ? A teraz nie wstyd mu będzie przed koleżkami, że musi się ukoić i przepraszać ciapatych ?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-23 12:15:29

    Nie wiem czy zauważyliście ale w Łomży zaczynają pojawiać się masowo ludzie tej narodowości,otwierają punkty z kebabami i z tego co widać są objęci bardzo dużą ochroną.Każdy konflikt wywołany z nimi jest poniesieniem dużej konsekwencji dla Polaka.Bylem kiedyś świadkiem agresji jednego z nich wobec pracownika Polaka.To co widziałem było okropnie poniżające.Nie którzy z was twierdzą,że są to bardzo mili i sympatyczni ludzie.Nie wiecie nic o nich i o ich narodowości.Przyjdzie taki czas,że nawet w tej dziurze Łomży będą otwierać lokale różnego rodzaju A Wy będziecie u nich pracować i będziecie wyzywani,poniżani a może nawet zastraszani.Jestem osobą tolerancyjna ale czuje się bardzo nie sprawiedliwie,gdyż w lokalach z kebabami prowadzonymi przez nich,nie mają kasy fiskalnej,nie płacą podatków takich jak my i biorą pewnie jeszcze zasiłki.Mysle że gdyby taką obraza spotkała Polaka z ich strony to nikt nie robił by takiego szumu.Powdziwiam ludzi którzy wspierają ich narodowość.Za jakiś czas zobaczycie sąsaiadow za ścianą tej narodowości,bo będzie ich aż tylu i Będzie tak że będziecie bali się wyjść na klatkę.

  • gość 2019-02-23 12:42:23

    ... a teraz idź do kuchni , otwórz lodówkę i sprawdź czy się tam nie schowali :)))))))Nie popieram obcych, nie jadam kebabów ale synku nie wpadaj z jednej skrajności w drugą . Nik cię nie zmusza i zmuszał nie będzie aby pracować u Araba . I nie pier..l bzdur, że oni działają na innych zasadach , nie płacą podatków i nie mają kas fiskalnych. Żądaj zawsze paragonu fiskalnego, chociaż i bez tego za każdym razem obowiązkiem sprzedawcy jest jego wystawienie. Nie, to zgłoś sprawę do US, jedna-dwie kontrole i dadzą nieuczciwemu sprzedawcy taki domiar, że odechce mu się kombinowania.

  • gość 2019-02-23 18:54:54

    gdyby to bylo w zwyklym barze z hotdogami to pracownicy zostaliby wyzwani od wiesniakow i po temacie , a tu draka miedzynarodowa , zwykla klotnia byla i tyle temat rozdmuchany

  • Gość - niezalogowany 2019-02-23 20:27:09

    Brawa dla niego, najgorsze jest to że działa w jedną stronę.... Odwrotnie to już czar***y mogą tak robić bez konsekwencji

  • Gość krakowiak - niezalogowany 2019-02-23 21:23:27

    Widzę że w Łomży jest paru " prawdziwych " Polaków co boją się o czystość rasy. Jeden pan martwi się ,choć jak twierdzi jest nawet tolerancyjny że coraz więcej jest lokali arabów( poniżających pracowników Polaków!!!) czyli ile? Pewnie ten jeden co jak na nie małe miasto nie jest dużo. Cieszę się że większość piszących jest tolerancyjnymi, przyzwoitymi ludzmi.

  • Gośćiówa - niezalogowany 2019-02-24 02:53:29

    Baranów nie brakuje, co nie mają nic sensownego do powiedzenia, więc krzyczą co gdzieś tam kiedyś zasłyszeli i zdołali zapamiętać. Agresja i uprzedzenia wobec kogoś z powodu jego koloru skóry czy pochodzenia to buractwo, a wszelakie argumenty w stylu " na klatkę będziesz się bał wyjść", "specjalna ochroną dla kolorowych", " Arab cię zatrudni a potem poniży" to pseudoracjonalna przykrywka dla tych, co wstydzą się swojego zacofania. Słusznie się wstydzą !!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-24 09:17:18

    Mrx Ciekawa jestem czy nikt z twojej rodziny nie wyjechał za Nasza granice żeby dorobić i ciekawe czy było to legalne ze wszystkimi zusami i innymi opłatami ...... Zacznijmy od Siebie a potem oceniajmy innych... Czesto jest też tak że widzimy Polaków za granicą bytujacych na socjalach danego państwa