:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Co z podwyżkami w łomżyńskiej budżetówce? Wiceprezydent uspokaja [VIDEO]

Portal mylomza.pl 19/08/2019 15:42

- W tym miejscu chciałbym uspokoić wszystkie osoby pracujące w szkołach jako nauczyciele (...) jak również osoby, które pracują w innych placówkach, jednostkach miejskich - komentuje odpowiedzialny za oświatę wiceprezydent Andrzej Stypułkowski, odnosząc się do informacji, jakoby pracownicy łomżyńskiej budżetówki nie mogli liczyć na podwyżki.

- Nauczyciele dostaną taką podwyżkę już we wrześniu - mówi wiceprezydent, podkreślając jednocześnie, że zarządzenie prezydenta ws. prac nad przyszłorocznym budżetem już ją uwzględnia. Wspomniana podwyżka zostanie wprowadzona zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej. Prezydent uspokaja też pozostałych pracowników łomżyńskiej budżetówki.

- Pragnąłbym również uspokoić pracowników innych jednostek, że już w roku bieżącym zamierzamy przyjrzeć się wynagrodzeniu osób pracujących w naszych jednostkach i już być może w tym roku osoby pracujące otrzymają stosowne wynagrodzenie, czyli ewentualną podwyżkę - mówi wiceprezydent.

Dodatkowo, we wrześniu wyższe wynagrodzenie ma otrzymać grupa ratowników pracujących dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży. - Reszta pracowników też myślę, że może liczyć na ewentualne podwyżki - komentuje Stypułkowski.

Komentarz zastępcy prezydenta Łomży Andrzeja Stypułkowskiego znajduje się w naszym materiale VIDEO.

 

lomza

Co z podwyżkami w łomżyńskiej budżetówce? Wiceprezydent uspokaja [VIDEO] komentarze opinie

  • gość 2019-08-19 16:05:51

    To wiceprezydent mówi kompletnie co innego, niż prezydent w oficjalnym dokumencie, do którego muszą zastosować się wszyscy prezesi/ dyrektorzy? Zatem bardziej wiarygodne są słowa "uspokajam...", czy pismo z podpisem?

  • gość 2019-08-19 16:54:29

    Co na to brakoniecki?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-19 17:06:34

    czytaj że zrozumieniem to o czym portalik piszę to wytyczne do budżetu 2020, a podwyżki mają być jeszcze w tym roku ...więc za rok nie bedzie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-19 17:08:37

    stypa wypunktował portalik z tradycją,który szuka sensacji...

  • gość 2019-08-19 18:13:20

    brakoniecki jako lider już się czai

  • gość 2019-08-19 18:36:33

    na co ludzie brako ma się czai jak go zweryfikowało zycie pręzył się prostował bo gowin klika pieknych słów powiedział o młodziaku ale z tego co wiem to w ratuszu chyba sadzą ze trasfer brako to zbyt ryzykowna gra

  • gość 2019-08-19 19:21:49

    „Wynagrodzenia dla nauczycieli należy zaplanować z 0,0% podwyżką”. „Wynagrodzenia dla pracowników niebędących nauczycielami należy zaplanować bez wzrostu inflacyjnego”. Tak samo ma być we wszystkich pozostałych jednostkach organizacyjnych Miasta Łomża: „wynagrodzenia dla pracowników należy zaplanować bez wzrostu inflacyjnego”. Prezydent Mariusz Chrzanowski polecił przygotowanie budżetu Łomży na 2020 rok. Dokument wskazuje, że to będzie trudny czas dla miasta i mieszkańców.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-19 19:21:54

    A kiedy podwyżki dla ludzi pracujących w innych zawodach?jedni dostają podwyżki inni nie? Gdzie sprawiedliwość? Wszystko drożeje,od nowego roku znowu podwyżki,może czas wyjść na ulicę i walczyć o swoje? Lepszy byt,lepsze życie...

  • gość 2019-08-19 19:22:21

    Mieszkańców Łomży czekają większe niż dotychczas wydatki związane z zapewnianymi przez miasto usługami. Od września bardzo mocno – nawet do 100% - mają wzrosnąć opłaty za śmieci, jesienią mieszkańcy w większym stopniu zaczną odczuwać skutki wprowadzonej już wysokiej podwyżki opłat za ciepło dostarczane z miejskiej ciepłowni ciepło. Szybko rosną także ceny żywności. Niestety, pomimo zapowiedzianej przez rząd podwyżki płacy minimalnej, zarabiający trochę więcej pracownicy należących do miasta jednostek – przedszkoli, szkół, bibliotek, muzeum, zakładów budżetowych czy np. MOSiR nie mają co liczyć na większe zarobki w przyszły roku. Prezydent Łomży polecił przygotowanie budżetu Łomży na 2020 rok jednocześnie określając ramy, w których mogą się poruszać kierownicy tych jednostek.

  • gość 2019-08-19 19:23:04

    „Wysokość środków własnych na realizację zadań bieżących ma być zaprojektowana tak, aby wydatki bieżące budżetu w 2020 roku w stosunku do przewidywanego wykonania wydatków bieżących budżetu w 2019 roku, finansowanych ze środków własnych, nie przekroczyły zakładanego wskaźnika 100,0%, za wyjątkiem rozwiązań podlegających odrębnym regulacjom.
    Zaprojektowanie wydatków bieżących w wysokości przekraczającej zakładany wskaźnik będzie możliwe wyłącznie w uzasadnionych przypadkach po uzyskaniu zgody Prezydenta Miasta Łomża. Wskazane jest dokonanie selekcji planów i skoncentrowanie środków na realizację rzeczywistych i niezbędnych zadań. Wydatki na 2020 rok winny być projektowane w sposób celowy i oszczędny” - czytamy w dokumencie, w którym wyłuszczoną czcionką prezydent napisał „zabraniam zawyżania projektowanych wydatków”.

    Niemal połowa budżetu miasta to wydatki związane z edukacją, dlatego tym poświęcone jest najwięcej miejsca. Prezydent wyraźnie zapisał, że „wynagrodzenia dla nauczycieli należy zaplanować z 0,0% podwyżką”. Na podwyżki nie mają co liczyć także inny pracownicy szkół.
    - „Wynagrodzenia dla pracowników niebędących nauczycielami należy zaplanować bez wzrostu inflacyjnego” - czytamy dokumencie.

  • gość 2019-08-19 19:24:18

    Podwyżek płac nie będzie także we wszystkich innych jednostkach organizacyjnych Miasta Łomża, bo prezydent nakazał „wynagrodzenia dla pracowników należy zaplanować bez wzrostu inflacyjnego”.
    Prezydent zabronił także dodatkowego zatrudniania pracowników. Do opracowania projektu wydatków na przyszły rok kierownicy miejskich jednostek mają przyjmować liczbę etatów według stanu na dzień 30 września 2019 roku. - „W przypadku wykazania większej liczby etatów należy dołączyć zgodę Prezydenta Miasta” - czytamy w dokumencie.
    Określając inne wydatki niż płacowa kierownicy miejskich jednostek mają „zabezpieczyć wydatki sztywne warunkujące ciągłość funkcjonowania danej jednostki oraz zobowiązania wynikające z podpisanych porozumień bądź umów”.

    (za portalem 4loma )

  • Gość - niezalogowany 2019-08-19 20:46:04

    nie atakuj, Ty podwyżki nie dostaniesz bo portalik słabo przedzie. zazdrość zżera że będą jednak podwyżki?dobrego dziennikarstwa nie da się nauczyć trzeba mieć je we krwi jak Kruk. wam tylko pudelki prowadzić z tradycjami.

  • gość 2019-08-19 21:29:40

    Miasto finansowo nie jest samodzielne ,nie jest w stanie utrzymać się i musi cały czas brać kredyty.PROGRAM OSZCZĘDNOŚCIOWY DLA MIASTA BARDZO POTRZEBNY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-19 22:51:24

    Pragnąłbym również uspokoić pracowników innych jednostek, że już w roku bieżącym zamierzamy przyjrzeć się wynagrodzeniu osób pracujących w naszych jednostkach i już być może w tym roku osoby pracujące otrzymają stosowne wynagrodzenie, czyli ewentualną podwyżkę - mówi wiceprezydent.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-19 22:59:09

    Ratownicy dostaną podwyżki ......hahha ....przecież dostali niedawno A co z pozostałymi pracownikami MOSiR? Czy pozostali nie mają odpowiedzialnych funkcji ? Nie zasługują na godne pensje ?

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-08-20 06:28:58

    DLACZEGO MPWiK wystawiał rachunki za wodę w czerwcu i lipcu ni sierpniu skoro woda nie nadawała się do picia bo albo były BAKTERIE coli , albo tak duża ilość CHLORU że w domu śmierdziało aaa i MPWiK dokonała SKAŻENIA PRYWATNYCH instalacji wodociągowych ? .. dlaczego mpwik żądał kasę za ciecz nie zgodną z Umową i kiedy zapłaci za straty Mieszkańców ? !

  • gość 2019-08-20 11:54:48

    brakoniecki to inteligentny gość nie da się w ciągnąć w rozgrywkę której na imię prezydent oj nie nie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-20 12:58:01

    Pracownicy obsługi w szkołach szybciutko doganiaja pracowników administracji.... Bo dzięki wzrostowi płacy minimalnej co roku mają podwyżkę, a administracja NIE. Chyba czas się przekwalifikowac na sprzątaczke...

  • gość 2019-08-20 13:41:32

    Sprzątaczki w szkołach dobrze zarabiają plus premie plus nagrody plus trzynastka plus talony na święta i nie przepracują się bo nie zmywają podłóg codziennie w całe szkole.

  • gość 2019-08-20 14:50:03

    CO JEST WAŻNIEJSZE, TO CO MÓWI I ZALECA PREZYDENT, CZY TO CO COŚ TAM KLEPIE JEGO ZASTĘPCA ?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-20 23:02:28

    Pracownicy Mosir Łomża zarabiają Minimum krajowe!!!! Do tego nie dostają dodatku za pracę w niedzielę i ŚWIĘTA!!!!!!
    Czy ,,Wy" Drodzy czytelnicy, chcielibyście pracować w święta za minimum krajowe????
    ps. ,,Pany,, w Mosiroskim Biurze mają za nic pracowników którzy to bagno trzymają w garści.

Dodajesz jako: |