:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Czy wojsko w Łomży jest potrzebne? [SONDA VIDEO]

Portal mylomza.pl 19/02/2019 19:06

Rano informowaliśmy o zaplanowanym utworzeniu pułku logistycznego 18. Dywizji Zmechanizowanej w Łomży. Jednostka miałaby liczyć kilkuset żołnierzy i pracowników cywilnych. Wojsko Polskie można by określić zatem dużym "zakładem pracy", który już niebawem pojawi się w mieście. Czy obecność wojska niesie ze sobą korzyści dla Łomży? Co myślą o tym mieszkańcy?

Nabór do nowego pułku rozpocznie się w drugiej połowie 2019 roku. Lokalizacją będą koszary przy Alei Legionów, które przejdą modernizację. Remont ma odbyć się już w najbliższych miesiącach. O powrót wojska do Łomży zapytaliśmy m.in. prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.

- Rząd Polski ma pewną strategię związaną z ochroną wschodniej flanki i między innymi nasze miasto ma ogromne możliwości. Te rozmowy dotyczące powrotu Wojska Polskiego prowadzone były już od dłuższego czasu. Niezwykle cieszę się z tego i jestem dumny, że ten efekt na który wszyscy czekaliśmy jest podjęty bardzo szybko i jest to efekt, który spowoduje od razu konkretne działania w naszym mieście - mówi Mariusz Chrzanowski.

Docelowo łomżyński pułk miałby liczyć około 600 żołnierzy i pracowników cywilnych. Wojsko Polskie można by określić zatem dużym "zakładem pracy", który już niebawem pojawi się w mieście.

- To na przestrzeni następnych lat spowoduje, że miasto Łomża jeszcze szybciej będzie się rozwijało, przyczyni to się na pewno do polepszenia naszej lokalnej gospodarki, wpłynie na też inne czynniki w naszym mieście, no i też mieszkańcy Łomży będą czuć się na pewno bezpieczniej - komentuje prezydent.

Co o utworzeniu nowego pułku sądzą mieszkańcy? Zapraszamy oglądania!

lomza

Czy wojsko w Łomży jest potrzebne? [SONDA VIDEO] komentarze opinie

  • FX - niezalogowany 2019-02-19 19:25:23

    może wzrośnie dzietność

  • BL - niezalogowany 2019-02-19 20:56:18

    Wszędzie gdzie jest wojsko wszystko kwitnie, sześćset zatrudnionych ludzi dla Łomży to jak by powstało wielkie przedsiębiorstwo, które będzie przynosić duże korzyści i dochody dla regionu.

  • Mała Moskwa - niezalogowany 2019-02-19 22:43:56

    Ciekawe gdzie stłoczą 600 osób + ich rodziny. Prawie jak Borne Sulinowo za Układu Warszawskiego

  • gość 2019-02-19 22:44:49

    Chrzanowski w kamasze!
    Chrzanowski w kamasze!
    Chrzanowski w kamasze!
    Chrzanowski w kamasze!
    Chrzanowski w kamasze!
    Chrzanowski w kamasze!

  • gośćmalina - niezalogowany 2019-02-19 23:01:00

    Według mnie to duży sukces i wyróżnienie dla naszego miasta. Rządzący w końcu dostrzegli Łomżę. Myślę, ze Chrzanowski dawno o tym wiedział, ale wiadomo z niektórymi newsami trzeba czekać

  • gość 2019-02-19 23:29:00

    Taka jest polityka MON , w Łomży już jest teren, jest infrastruktura , a że musieli coś zrobić w naszym regionie, to co, mieliby niby coś budować od podstaw w szczerym polu, nawet gdzieś i 50-80 km od Łomży ? Po prostu miastu trafiło się ziarnko, jak ślepej kurze i tyle "zasługi" Chrzanowskiego w tym działaniu .Ale dobrze że coś przybędzie, zawsze to więcej nowych miejsc pracy ... ale nie dzięki Mariuszowi :)))))))))))) a klakierzy już wpadli w zachwyty! Jak nie u nas, to gdzie mieliby to zrobić , w Czerwonym Borze, Kolnie, Piszu czy gdzie indziej ?

  • Koip - niezalogowany 2019-02-20 11:00:22

    Nid wierze tej bajce

  • gość 2019-02-20 14:01:03

    Skóra już podzielona a zwierzyny jeszcze nie ma...ale co tam...sukces ma wielu ojców...

  • kasia odkurzacz - niezalogowany 2019-02-20 14:22:50

    Przydaloby sie w Lomzy brak prawdziwych facetow ,sama dzieciarnia i kawalerzy z tapeta na gebie i rurkach na pupie

  • paplik 2019-02-20 14:48:11

    Kasia przyjdź do mnie, ja lubię grzeszne ;) Wojsko nie potrzebne, POtrzebna alternatywa dla narodowców!

  • gość 2019-02-20 16:38:53

    Szkoda pieknej LOMZY.
    Putyn ma nowy punkt na mapie.

  • Major Suchodols - niezalogowany 2019-02-20 19:17:10

    Proces oswajania obywateli z nadchodzącą wojną i rusofobią rozpoczęty :)

  • Strateg - niezalogowany 2019-02-21 12:36:56

    W tej części Polski niezbędna jest duża ilość wojska,tak aby w razie konfliktu nieprzyjaciela związać walka... to daje czas na mobilizację reszty państwa... aż się prosi żeby w Osowcu umieścić batalion transportowy który w razie zagrożenia byłby w stanie szybko dowieźć amunicję dla jednostek walczących. ... mógłby podlegać pod pułk logistyczny,tylko wtedy to musiała by być brygada logistyczny (mamy na razie takie 2, a może powinny być 4 tak aby każda dywizja miała swoją...) Także w Białymstoku pułk rozpoznawczy powinien zmienić charakter na jeszcze cięższy... wiem że mają BWR-y ale powinni posiadać też Rosomaki Rozpoznawcze zintegrowane ze spaikami aby móc zwalczać środki opancerzone,siać zamieszanie na tyłach wroga,opóźniać marsz,... wyposażony także w drobny bojowe oraz powinno się stworzyć co najmniej batalion saperów np. w Hajnówce aby mógł zamontować wszystkie przejscia na Narwi i bagnach biebrzańskich, Puszczy Białowieskiej oraz Knyszyńskiej ...

  • Strateg - niezalogowany 2019-02-21 12:40:23

    ... w powyższym poście chodziło mi oczywiście o "zaminowaniu" przejść na rzece Narew,dukty w Puszczach

  • gość 2019-02-21 15:07:50

    Marnowanie pieniedzy.
    Obecnie jesli dojdzie do konfliktu,to wystarczy kilka sekund i bedzie"po ptakach".
    A Polska bedzie poletkiem doswiadczalnym,bo taki mamy rzad.

  • Rezerwa 88 - niezalogowany 2019-02-26 09:50:07

    oczywiste że Wojsko jest potrzebne ... ale dajcie nam broń jak w Szwajcarii ... to nikt Polski nie napadnie !

  • gość 2019-02-28 08:15:00

    Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych : 3 Marca -niedziela 14:00 w Piątnicy

Dodajesz jako: |