:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Diecezja Łomżyńska przystępuje do akcji "Polska pod Krzyżem"

Kościół, Diecezja Łomżyńska przystępuje akcji Polska Krzyżem - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 23/08/2019 07:35

- Szerzące się antychrześcijańskie ideologie, publiczne bluźnierstwa, napaści na kościoły i kapłanów, znieważanie obrazów Matki Bożej i wizerunków Świętych, domagają się ze strony wiernych podjęcia duchowego dzieła pokuty i moralnej odnowy - przekazuje w komunikacie biskup Janusz Stepnowski.

Wielka akcja modlitewna, w którą włączyła się Diecezja Łomżyńska, odbędzie się 14 września na lotnisku Włocławek-Kruszyn.

- W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego - czytamy na stronie akcji.

Biskup apeluje do duszpasterzy i wiernych, aby parafie w miarę możliwości zorganizowały wyjazdy autokarowe do Włocławka, ale prosi też kapłanów i diecezjan, którzy pozostaną na miejscu, aby w święto Podwyższenia Krzyża w swoich parafiach, w łączności z wydarzeniem „Polska pod Krzyżem”, organizowali własne obchody, które będą zawierały kluczowe elementy: - zapewnienie możliwości spowiedzi, Msza Święta, adoracja krzyża, najlepiej w miejscach publicznych, takich jak: krzyże na placach w miastach, przy drogach, we wsiach, krzyże misyjne oraz odmówienie modlitwy do Krzyża Świętego.

14 września symbolicznym centrum kultu Krzyża Pańskiego w naszej Diecezji stanie się kościół pw. Krzyża św. W Łomży. Cały dzień będzie trwała tam adoracja relikwii Krzyża Świętego, a każdy, kto odwiedzi tego dnia świątynię, może uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 12.00.

lomza

Diecezja Łomżyńska przystępuje do akcji "Polska pod Krzyżem" komentarze opinie

  • gość 2019-08-23 08:31:38

    po co mieszac g.. z czekolado nie atakowana jest wiara tylko pedofilstwo wsrod ksiezy i kazdy rodzic powinien otrzymac liste ksiezy pedofili aby na przyszlosc ustrzec swoje dziecko przed skutkami zlego dotyku, u nas z ambony jest jeden temat - rano pijo w obiad pijo i wieczorem pijo nie mowio we wlasciwym temacie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 08:41:31

    Hahahha a kieckowe wiecznie atakowane.
    Moze niech się zamkną w swoich pałacach i w końcu dadzą spokój ciemnemu ludowi.

    Niech juz nawet nie oddają kasy, ziemi, majatku który przez wieki zagrabili, wystarczy ze nie będą wyciągac czarnych łap po więcej.

  • LGBT - niezalogowany 2019-08-23 08:55:47

    "...domagają się ze strony wiernych podjęcia duchowego dzieła pokuty i moralnej odnowy...", święte słowa, tylko, że nie ze strony wiernych, a biskupów i księży, zatem do dzieła POkutujcie i czyńcie moralną odnowę, tylko najpierw POrzućcie POgardę i nienawiść, faszystowskie kazania...

  • KRZYŻ Lucyfera - niezalogowany 2019-08-23 08:58:37

    wyrazy współczucia dla tych co byli pod KRZYŻEM na Giewoncie : 4 osoby zginęło od porażenia piorunem , około 90 osób porażonych piorunami ... metalowy KRZYŻ ściągnął pioruny a Ludzie którzy tam byli albo zginęli albo są w szpitalu ... takie jest działanie METALOWYCH KRZYŻY

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 09:32:40

    To przedwyborcza mobilizacja elektoratu pod przykrywką ,polska pod krzyżem, to my powiemy wam co jest zle a co dobre to my powiemy wam na kogo głosować i kto i tylko on może uratować Polskę ..pomodlmy się lepiej aby kościół polski nawrocil się i zaczął iść droga Chrystusa ,uczył miłości bliźniego,tolerancji,przebaczenia a przestał mieszać się w politykę i zaglądać ludzi do sypialni,troszkę pokory panowie..a i ludzie będą inaczej patrzeć na was..

  • gość 2019-08-23 09:33:55

    Jestem za referendum w sprawie przeniesienia Biskupa Bronakowskiego. Łomża nie potrzebuje polityka w sutannie, ten człowiek upolitycznia KOściół, mało tego w Toruniu spotkał jednego z ministrów i obrobił tyłek dla naszego Prezydenta Chrzanowskiego. Łomża nie zasługuje na wsparcie, w mniemaniu tego Pana- gdy rządzi Chrzanowski. Dla Biskupa załgiwałaby gdyby w wyborach wygrała jego kandydatka. Żenujące i gorszące, tak Biskup dba o nasze miasto ! Tak samo jak zakazuje zwiększenia alkoholu w naszym mieście a w innych już mu nie zależy. Przenieść Biskupa !

  • MAFIA kk - niezalogowany 2019-08-23 11:36:15

    @ wroga agenturo wrogiego państwa watykan ... skoro wam tak żle w Polsce od 1000 lat to zbierzcie wszystkie swoje METALOWE KRZYŻE i wyjedzcie z Polski do Watykanu iiii to najlepiej NATYCHMIAST iii uwolnicie Polskę od ZŁA i NIENAWIŚCI które szerzycie ! ....

  • gość 2019-08-23 11:56:45

    Najlepszą formą obrony jest atak. Kiedy pycha, arogancja, bezkarność kleru stają się przedmiotem publicznej debaty, kiedy znaczna część społeczeństwa widzi obłudę, pazerność, fałsz polskiego duchowieństwa, w tym purpuratów, trzeba odwrócić uwagę ludu, znaleźć wroga... I tak właśnie się dzieje. Ludzie nie są przeciw religii chrześcijańskiej - są przeciw neopogaństwu kleru polskiego.

  • Lucyfer kler - niezalogowany 2019-08-23 12:43:48

    WROGIE państwo WATYKAN i jego agenci zwani biskupami ZORGANIZOWALI 3 ROZBIORY Polski i 130 LAT NIEWOLI i WYMAZANIA Polski z map Świata

  • gość 2019-08-23 13:02:17

    Ludzie w Lomzy nie sa glupi, wyjezdzajo na zachod poznali inne kultury inne zycie kolorowy swiat i nie chco sluchac chlopakow w sukienkach

  • gość 2019-08-23 13:09:05

    Książka,, Sodoma.Hipokryzja i władza w Watykanie "- dokument socjologa F.Martela .Lektura otwiera oczy na to co się dzieje i co nas czeka....................................

  • gość 2019-08-23 13:21:04

    W/w książka polecana dla wszystkich a szczególnie tym najgorliwiej rzucającym na tacę i posyłającym dzieci na ministrantów

  • Gość - niezalogowany 2019-08-23 16:01:54

    Wczoraj natura ukarała Polaków pod krzyżem, tragedia, głupota ludzka nie zna granic na szczycie Giewontu.
    Brawo biskupi!
    Jak tak dalej pójdzie to wszyscy janusze i grazyny beneficjenci 500+ polegną pod krzyżem

  • prorok - niezalogowany 2019-08-23 18:59:00

    ten grom z jasnego nieba spłynął PO krzyżu..?!

  • MAFIA kk - niezalogowany 2019-08-24 08:39:21

    większych AGRESORÓW siejących NIENAWIŚĆ i WROGOŚĆ wśród Polaków niż księża to w życiu nie spotkałem , ... od lat knują SPISKI przeciw Polakom co zabiegają o dobro Społeczności lokalnych a nie chcą " lizać nóg" klerowi , to tacy " nieposłuszni = niewierni " są dyskryminowani i zwalczani i politycznie i życiowo ! ! ... jak trzeba to podam : dowody , parafie i nazwiska

  • Gość 2428 - niezalogowany 2019-08-24 20:16:09

    He ludzie nie gardza chrzescijanstwem tylko pedofilami w sutanNach , tylko ciagniecie kase od ludzi za byle co a za sakramenty nie powinno sie placic mieliscie glosic slowo boze a nie sprzedawac i to w taki sposob : co laska , leCz nie mniej niz tysiac!!! I wy sie jeszcze dziwicie ze ludzie gardza wami ? Jaka trzeba byc karykatura zeby krzywdzic i wykorzystywac dzieci w tak podly i wstretny sposob , waSZE ZBOCZENIA POWINNY BYC SADZONE BEZ ZADNEGO SADU TYLKO ODRAZU SMIERC ALE W MECZARNIACH I TORTURACH

  • gość 2019-08-25 11:54:50

    Wart się zainteresować co łączy bp. Bronakowskiego z p. Bożeną Śliwowską dyrektorką katolickiego liceum w Łomży. Co w szkole robi syna pani dyrektor. Wreszcie warto prześledzić dokładnie powiązania p. dyrektor z bp. Bronakowskim. Kto tym się zajmie, warto. Pozdrawiam, łomżyniak.

  • wierna Bogu - niezalogowany 2019-08-25 12:45:37

    oddaję hołdy tylko Bogu ... a odkąd nie chodzę do kościoła " nie lękam się niczego "

  • gość 2019-08-25 16:52:07

    nie mam grzechu bo nie chodzę do kościoła , każdy kto nie będzie chodził do kościoła nie będzie miał grzechu , bo tylko w kościele katolickim już dziecko co się rodzi ma grzech hahaha

  • Jk - niezalogowany 2019-08-25 21:09:34

    Urządzili nas ci Czesi, sprzedali nam Chrześcijaństwo a my teraz musimy 30 tys pasożytów i nierobów.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-25 21:10:55

    Za jakie zasługi solidaruchy postawili pomnik Jankowskiemu wiadomej profesji i się do niego modlili.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-25 21:15:38

    Gdzie był proboszcz Jedwabnego 10 lipca 1941 roku jak jego owieczki zganiali Żydów na plac przed kościołem i szykowali im wymarsz do stodoły na obrzeżach Jedwabnego.

  • Sas - niezalogowany 2019-08-25 21:17:37

    Pan Jezus mówią do swoich uczniów, strzeżcie się fałszywych proroków którzy będą do was przychodzić w owczej skórze a wewnątrz są drapieżnymi wilkami miał na myśli polski kler i pisowskiego inkasenta z Torunia.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-25 21:29:45

    To tylko gromada cwaniaków którzy pod pozorem zapewnienia nam po śmierci szczęścia wiecznego , nigdy nie pracowali , nie pracują i nigdy pracować nie będą a jak istnieje Chrześcijaństwo zawsze dobrze i dostatnio żyli.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-25 21:37:26

    Łomża wydała wiele sławnych postaci życia religijnego, to z Łomży pochodzi arcybiskup Paetz , słynny na całą Polskę z innego powodu , na pewno nie z tego do którego został powołany.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-25 21:42:31

    Z Bronakowskiego taki biskup jak z Rydzyka zakonnik.

  • doDNA - niezalogowany 2019-08-26 00:25:27

    @ Gość - niezalogowany 2019-08-25 21:42:31 Z Bronakowskiego taki chrześcijanin jak z krzyża drewnianego drzewo życia ... oczy wiście drzewo życia najlepsze jest z krzyża lędźwiowego gdyż to krzyż biodrowy (istot rozumnych) sprawia że łono/jarzmo jego jest słodkie a brzemię lekkie czego nie można powiedzieć o kulturze owiec tych pasterzy dobrych dla siebie

  • ość - niezalogowany 2019-08-26 00:32:14

    Sas - niezalogowany 2019-08-25 21:17:37 mówienie Pan Jezus to tautologia Jezus przecież nie kobieta i to w kościele powszechnym powszechnie wiadomo że Jezus swoich nie nazywał sługami a do nie swoich powiedział "precz" i panowania nie przyjął ... w tej hierarchii w jakiej się umacniało klery kalne sacrum intronizujące sobie to co nie boskie i to co księżowskie

  • trupWszafie - niezalogowany 2019-08-26 00:53:08

    za Biblią Tysiąclecia (ogłupienia Ludu Bożego) Łk 9, 23-na wieki wieków amen ....

    k s. Janusz Wy gorliwi na modlitwie jak poganie ! Jak długo będziecie zachęcać „LUD” by stać pod krzyżem czy tak długo Chrystusa chcecie na krzyżu trzymać dla tej „Pawłowej” idei kultycznej poprawności trwania z krzyżem (nie swoim ale z krzyżem) Jezusa ? Potem (mową ciała spoconego od wysiłku) mówił do wszystkich: «Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze feruła swój i niech Mnie naśladuje! … w dyscyplinie „Piotrowego krzyża” celująco celnie dążąc do celu ... nie po CURVA(wł)drodze/Torze ... jaki wraz z nabyciem H y b r y d o w ej duchowości Pawłowej/Szawłowej zatracili katoliccy uczeni w piśmie „i jeszcze” katoliccy arcy kapłani w katedrze … (Mojżesza – w Dekalogu) …Wówczas przemówił M r . Jezus ) do tłumów i do swych uczniów tymi słowami: «Na katedrze Mojżesza (przy bArce II-ch przymierzy) zasiedli uczeni w Piśmie i Kanonicy. (ironia) nowożytni faryzeusze Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą (w drodze) , lecz nie idźcie ich śladami vide Mt 23, 1 – „na wieki wieków amen”… niech będzie pochwalony” … dla tych co nie mają (ducha) refleksu a chcą (duchowej) refleksji – powiedzcie „ociemniali” jak można iść za przewodnikiem w drodze który mówi idziemy szlakiem - szlaczkiem "biblijnej gadziny" trochę w lewo potem w prawo dalej prosto … do dołu i jak upadłe anioły i jak ... nie naśladować jego po(d)stępu czynu ruchu kierunku … nie można tak jak nie można dwom panom służyć u ludzi to możliwe aa u Boga to niemożliwe (ironia) niemożliwe ? przecież u ludzi to niemożliwe ale u boga wszystko jest możliwe ? (w pewnym kontekście) dlatego jesteście w wielkim błędzie nie znając pisma ani mocy bożej czyniąc i zachowując wszystko co wam zu c h w a l i ks. kapłani polecą dając się im prowadzić jak dziecko przejmujące (sacra)mentalność ojca zob. J 8 44-na wieki wieków amen .. dlatego musicie narodzić się na nowo … (ironia losu) „zmartwychwstać” w duchu (boRyzm) „Pana”Jezusa który „Włodarzem” bliźnim nie chce być a przychodzi sądzić żywych i martwych z a r a z e m ożywionych umartwionych na modlitwie przy k r z y ż u Jezusa g o r l i w y c h na modlitwie jak poganie przy swej religii bo tak ich poucza FACH OWIEC (PAS TEŻ) Łk 12, 37 vs J 21, 18 itp itd i tak dalej … ks. Janusz „Pójdź za Mną!” nie poto by trwać pod krzyżem cmentarnym ale by z krzyżem biodrowym .. na krzyżu lędźwiowym lędźwiami „cywilizację życia”poruszać literacką „cywilizację miłości” ożywiać - materializować „cywilizację płodności” sze rzyć … „szafarzu” w przeciwnym razie z waszej krzyżackiej "formacji duchownej" Jezus…. jak trup z „szafy” zawsze wam pod nogi wypadnie

  • ość - niezalogowany 2019-08-26 01:36:31

    ks. Janusz I-wszy pokaż "upadłym aniołom" strażom swego sacrum co znaczy sursum corda i w drogę nad ... nie pod gdzie wyższa inteligencja katolicka upadła kisi się - trwa we własnym ... cmentarnym klimacie "grobów pobielanych" ... a Nawet Judasz nie trzymał się świątyni jak wsza ogona a arcy kapłani będą ostatnimi wśród pierwszych którzy na tą ich arcykapłańską świątynię podniosą rękę ... z kamieniem (z kefasem) w kamień (w opokę) tego co nie boskie ... a bóg jest jednak ateistą na obraz i podobieństwo własne

  • Gość - niezalogowany 2019-08-26 06:45:56

    Wszyscy znamy trzech tenorów solidarnosci , Jankowski , Cebula , Popiełuszko . Swego czasu to świętości a to dwa w jednym , donosiciele i pedofile a jeden chory psychicznie.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-26 06:46:48

    Wszyscy znamy trzech tenorów solidarnosci , Jankowski , Cebula , Popiełuszko . Swego czasu to świętości a to dwa w jednym , donosiciele i pedofile a jeden chory psychicznie.

  • Hybryda+ - niezalogowany 2019-08-26 07:51:45

    @ Gość - niezalogowany 2019-08-26 06:46:48 wszyscy znamy błogosławioną ks.dwulicowość autorytetu Jana Pawła II-ego Szawła Ojca Św. szafarzy narodowej schizofrenii

  • ość - niezalogowany 2019-08-26 07:58:07

    @ Gość - niezalogowany 2019-08-26 06:45:56 Wszystkich ks.zkóprwysyny nie mogli ukrzyżować ale z zamiłowaniem do swej ks.kultury \'krzyż pański\' zakładają ... na wszystkich ci wielkopańscy \'szafarze krzyża cierpienia ... z pasją umacnianego na ziemi tej ziemi

  • doDNA - niezalogowany 2019-08-26 08:43:21

    Nadzieja w tym RZe tak brzydko powiem irz w mediach głównego ścieku katolicka - powszechna króluje cenzura jak za komuny

  • odDna - niezalogowany 2019-08-26 08:46:18

    Nadzieja w tym RZe tak brzydko powiem irz w mediach głównego ścieku katolicka - powszechna powszechnie króluje cenzura jak za komuny ) … słusznie minionej oczy wiście ... Bóg Honor i Ojcowizna a prawda w Ojczyźnie skaza niczym Król Żydowski w narodzie "i jeszcze" kościele (takla świątynia) ze swoim novum musi iść na via golgota i stać przy swoimi pod krzyżem ... na wieki wieków amen a nawet Jezus z krzyża nie zrobił relikwii i ne był takiej relikwii szafarzem .... tym krzyżem miażdżąc głowę religijnej (biblijnej) ks. żmii (taka II-ga osoba duchowna przy bożej rodzinie obecna od początku rodzaju ludzkiego)

  • zaraza - niezalogowany 2019-08-26 09:00:27

    niebezpieczne związki to np. związek Kościoła z kościołem ... ks. Sitwo oj czysta moja ty jesteś jak zdrowie. ile Cię trzeba cenić ten tylko się dowie Kto cię straci . Dziś piękn ość twą w całej ozdobie Widzę i opisuję , bo tęsknię po tobie (ironia)

  • zaraza z JPII - niezalogowany 2019-08-26 09:10:35

    co dziś episkopat ma do powiedzenia w sprawie prawdziwej czystości ? Mt 23, 25 w szerszym kontekście Mt 15, 10-"... niech będzie pochwalony" ks.język pierdo... (język liturgicznej poprawności oczy wiście "... na wieki wieków amen" Mt 28, 19 - i ... żeby to nie był duch nie czysty vide 6-uste dekalog swym królestwem odnawiający oblicze ziemi tej ziemi