:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Domek Pastora z nową atrakcją turystyczną [FOTO]

Sztuka, Domek Pastora nową atrakcją turystyczną [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 08/06/2018 12:58

Plebania nieistniejącego kościoła ewangelickiego przy ul. Krzywe Koło znana w Łomży jako „Domek Pastora”, wzbogaciła się o stałą ekspozycję historyczną poświęconą historii łomżyńskiej gminy ewangelicko-augsburskiej oraz zarządzającym nią pastorom.

W ramach tegorocznych Dni Wielokulturowej Łomży „Pod Wspólnym Niebem” pod patronatem Prezydenta Łomży, w środę (6.06.br) Centrum Aktywności Kulturalnej i Turystycznej "Domek Pastora", gościł uczestników konferencji naukowej „Ślady dziedzictwa kulturowego społeczności ewangelików i prawosławnych w 600-letniej historii Łomży”. Uroczystość odbyła się w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Urząd Miasta Łomży, którego organizatorem było stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemia Łomżyńska.

Ewangelicy w historii miasta

Gośćmi pierwszej części konferencji poświęconej dziedzictwu kulturowemu ewangelików byli: ks. Bp Paweł Hause – Biskup Diecezji Mazurskiej Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Rzeczpospolitej Polskiej, ks. mjr SG Marcin Pysz - Proboszcz Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Piszu oraz ks. por. Dawid Banach - proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Suwałkach. Kontekst historyczny ponad stuletniej obecności ewangelików w Łomży przedstawił zebranym prof. dr hab. Adam Dobroński, który podkreślił w swoim wystąpieniu mazurski rodowód większości łomżyńskiej społeczności ewangelickiej. Wspomniał zwłaszcza postać długoletniego i powszechnie szanowanego w Łomży pastora Kacpra Mikulskiego – osobistego przyjaciela marszałka Józefa Piłsudskiego, który na plebanii przechowywał za czasów cara nielegalne wydawnictwa, które również kolportował oraz był znanym polskim działaczem niepodległościowym. Uczestnicy obejrzeli również krótki film biograficzny pt. „Pleban” poświęcony postaci ostatniego łomżyńskiego pastora Zygmunta Kuźwy, który jako żołnierz AK swoje życie oddał dla niepodległej Polski w ostatnich dniach Powstania Warszawskiego.

Wydarzenie uświetnił występ znanego chóru Semper Cantamus z dyrygentką Zuzanną Kuźniak, z Parafii Ewangelicko - Augsburskiej Św. Trójcy w Warszawie, który w koncercie „Pod wspólnym niebem” wykonał szereg podniosłych utworów o tematyce patriotyczno-religijnej.

Następnie zebrani wzięli udział w uroczystym otwarciu stałej ekspozycji poświęconej historii łomżyńskiej parafii ewangelicko-augsburskiej i sylwetkom jej pastorów. Kilka słów do uczestników wygłosił przy tej okazji Biskup Paweł Hause, który wyraził wdzięczność organizatorom za przypomnienie roli i znaczenia w rozwoju Łomży społeczności ewangelickiej.

Dziedzictwo materialne prawosławnych

W drugiej części konferencji kulturowo-społeczny kontekst historii społeczności prawosławnej w Łomży przedstawił prof. nadzw. dr hab. UMCS Krzysztof Latawiec, a po jej materialnych śladach poprowadził zebranych w swojej prezentacji „Gubernialna Łomża” Michał Kaczyński z łomżyńskiego oddziału Archiwum Państwowego w Białymstoku. Uczestnicy mogli również wziąć udział w turystycznym spacerze po łomżyńskiej "Starówce"

Organizacja konferencji została wsparta merytorycznie przez Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży, łomżyński oddział Archiwum Państwowego w Białymstoku oraz Urząd Stanu Cywilnego w Łomży.

lomza

Domek Pastora z nową atrakcją turystyczną [FOTO] komentarze opinie

 • Tłusty Mariusz - niezalogowany 2018-06-09 17:53:02

  Człowieku jest wiele placówek komercyjnych usługowych które robią więcej dla promocji Łomży w ramach swoich kierunków i to bez DOTACJI niż ta EKIPA w Domku Pastora .

 • ?;/ - niezalogowany 2018-06-09 15:47:17

  @ fan Józefa tego z tablicy na pastorówce

  Łomżanie w ramach budżetu partycypacyjnego/obywatelskiego przeforsowaliby decyzję o budowie pomnika, który ma uhonorować ofiary FEUDALNEJ FORMACJI DUCHOWEJ i pomiatania ludźmi gnębionymi od Chrztu Polski przez władze ks.pomazańców duchem szafarzy ks.siły nieczystej pomazanymi.


  pomnik kultu jednostki siedzącej na tronie jak ks.Tadeusz na prezbiterium powinien zostać zastąpiony ponikiem "Milczenia Owiec" w Koronie Pasterzy dobrych inaczej ...

  no ale miejscowym muzykom na organach samorządowych zasuwających przy katedrze potrzebny byłby bardziej ludzki dyrygent/duszpasterz - nieprawdarz ? - "non abbiate paura" - "poprawcie mnie jak się mylę" ;/

 • fan Józefa tego z tablicy na p - niezalogowany 2018-06-09 14:31:51

  Akurat pastorówka jest potrzebna, dobrze spełnia swoją rolę, aczkolwiek mogłaby lepiej.

 • Tłusty Mariusz - niezalogowany 2018-06-09 09:22:35

  ten cały Domek Pastora to kolejna LUKRATYWNA PRZECHOWALNIA PUSTOSTANÓW W KTÓRYCH NIKT SIĘ NIE PRZEMĘCZY PRACĄ - WYPRODUKOWANA przez "władzę" za pieniądze ROBOLI - obiekt który tylko generuje DUŻE KOSZTY - sprzedaż na cele komercyjne była by lepszą PROMOCJĄ Łomży , bo to co jest teraz to można i robić w holu Urzędu Miasta ! .... tylko w samym centru jest kilka takich samych "placówek" kulturalnych które zbierają tylko kurz , np: Muzeum Północno-Mazowieckie wyremontowane za 15 czy 20.000.000 zł ma drugą placówkę na Długiej aaa swoje LOKALE wynajmuje na tzw kuchnie wschodu co robi dużo SMRODU ! " iii to nie jest ostatnie zdanie władzy" "Hala Targowa" to kolejny PUSTOSTAN !

  SZKODLIWE jest działanie prezydenta Łomży Chrzanowskiego nacechowane albo brakiem elementarnej wiedzy o dbałość budżetu i celowości wydatkowania środków finansowych albo brakiem zrozumienia czym jest GOSPODAROWANIE , PRZYKŁADEM jest tzw park jp2 : tak wielkie i NIEFUNKCJONALNE betonowanie parku to dowód na totalne dyletanctwo od architektów terenu zaczynając a na Radnych i prezydencie Chrzanowskim kończąc ! ... w/w wykazują się totalnym brakiem troski o potrzeby i PODATKI ŁOMŻYNIAKÓW , albo zupełnie nie rozumieją czym jest gospodarowanie i działanie dla dobra publicznego.

  jeśli pocieszeniem ma być że inni mogli by rządzić gorzej to my już chyba żyjemy zahipnotyzowani w Krainie Utopi

 • ? - niezalogowany 2018-06-09 05:42:06

  Może przy tej plebanii Katedrę PROTESTANCKĄ Ewangelików rewitalizować ?

 • Niech domek pastoralny zmierzy - niezalogowany 2018-06-09 05:39:27

  Lizbończycy w ramach budżetu partycypacyjnego przegłosowali decyzję o budowie pomnika, który ma uhonorować ofiary kolonializmu i handlu ludźmi w imperium portugalskim.

  Mimo że inicjatywa cieszy się szerokim poparciem, w kraju rozpoczęła się dyskusja o tym, jak Portugalia powinna zmierzyć się z kolonialną przeszłością i wielorasową teraźniejszością.

  a naj wyższa inteligencja Łomży przez ostatnie dekady to się rozwija jak KAZIRODZTWO w faraońskiej piramidzie ... społecznej przed którą jedyna zdrowa alternatywa to chyba ucieczka przez morze cynizmu hipokryzji obojętności cwaniactwa wiernych grupy trzymającej władzę do zaganiania LUDU w niewolniczym obowiązku spełniania pożądań "ciołków" iluminatów tej KULtury trzymających "światło wiary" wykorzystywane jak latarka w rękach zło dzieja tym światłem oślepiających "ociemniałych" Łomżan  ps

  Śpiewajmy : "ociemniałym podaj rękę swe królestwo weź pod rękę ..." czuwajcie i módlcie się by nie ulec pokusie umartwienia na modlitwie

  a Kto śpiewa ten dwa razy się modli i dwa razy więcej musi czuwać by ze zdwojoną siłą dać odpór POŻĄDANIOM ks.PASTERZY UPADŁYM JAK SAM DIABEŁ pięknym jak sam Lucyfer w mowie i piśmie zadbany wizerunkowo najpiękniejszy z aniołów

 • Cenzura 4lomza - niezalogowany 2018-06-08 17:52:02

  Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:05

  Oficjalnie wizerunek pomnika księcia Janusza I Mazowieckiego został upubliczniony 15 czerwca 2017 roku podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej.Jednak kilka dni wcześniej pomnik został sfotografowany i pokazany w mediach za sprawą pani Agnieszki Muzyk, która udostępniła go dziennikarzom w swoim gabinecie – przekazuje biuro prasowe urzędu.
  Autorem projektu pomnika jest pochodzący z Torunia, artysta i rzeźbiarz Maciej Jagodziński. Miał kosztować co najmniej 300 tys. zł, jak podaje ratusz. I tu pojawia się pytanie dlaczego pani Agnieszka chciała żeby rzeźba została wykonana przez pracownię, która znajduje się w mieście w którym działa najsłynniejszy ojciec dyrektor.(ten od rudych grzybów). A może to on pomagał Pani Agnieszce w tym trudnym wyborze. Pani Agnieszka chyba często gościła w tym mieście.

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:08

  No nie wierzę!!!!! Kolejna afera z udziałem Muzyk!!!!! Ciekawe co jeszcze ta kobieta odwali???? i ona ma jeszcze czelność mówić o "tytaniczej pracy" na rzecz Łomży???

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:08

  GDZIE JEST PROKURATOR?!?!??!?!?!??!?!?

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:09

  Zastanawia fakt, że Pani Agnieszka przedstawiła tego artystę nie przeprowadzając wymaganego prawem konkursu lub przetargu.

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: Rupert (---.play-internet.pl) Data: 08-06-18 19:10

  A to na tym polegała ta tytaniczna praca? Chyba dobrze, że już została zakończona.

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:10

  zniszczyła świetny pomysł, który trwałby przez kolejne dekady, który byłby świetny miejsce do obchodzenia uroczystości TYLKO I WYŁĄCZNIE DLATEGO ŻE Muzyk CHCIAŁA SIĘ PROMOWAĆ!!!!!!!!!!!
  to wszystko przez jej chorobę na władzę!!!!!!!
  już wielokrotnie pisałem że ona jest niebezpieczna

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:10

  ciekawe ile odszkodowania będzie chciał autor projektu pomnika???
  zakładając że tyle ile jego wartość czyli ok 300 tyś + przekręt z oświatą 700 tyś to daje stratę dla miasta w wysokości 1 000 000 zł
  dwie decyzje muzyk i miasto jest w plecy o MILION złotych!!!!
  ale ciekawe ile jeszcze afer z jej udziałem ujrzy światło dzienne....

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: Rupert (---.play-internet.pl) Data: 08-06-18 19:12

  Ten pomnik mógł być wisienką na torcie obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. Jak łatwo można było to zepsuć...

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:12

  Ross niech Pani Muzyk zapłaci. W końcu sama wybrała artystę

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:13

  Rupert teraz można nawet powiedzieć że mógł być truskawką na torcie :)

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:15

  thiago
  szkoda mi tego pomnika.....idealnie pasuje do uroczystości 600-lecia nadania praw miejskich Łomży....

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:16

  ale to jest przykre, bo tak okrągłą rocznice będziemy mieć za 100 lat, i zamiast fajnie uczcić ją pomnikiem założyciela to wszystko poszło psu w du*** bo jakaś baba chcąc się wypromować spiep***** całą procedurę konkursową!!!!!!
  to się w głowie nie mieści

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: fireman23 (---.etth.elomza.pl) Data: 08-06-18 19:19

  ale jaja...to normalne ze takie zamowienie na ktore w budzecie miasta jest 300 tys odbywa sie ptzrz przetarg!!!!jaki byl tryb wyboru pana z torunia?????przez to ze muzyk lubila robic sobie foty nie ma pomnika trzeba bylo sie nie ofotografowywac ....aj lans zero pojecia o samorzadzie..dziwie sie ze prezydent ją kryl tyle czasu

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:21

  Szkoda pomnika to fakt. Ale moim zdaniem sytuację uratował Chrzanowski, który w roku 600 lecia rozpoczął długo wyczekiwany remont hali targowej. W jakimś stopniu osłodzi to gorycz z działania Muzyk z pomnikiem księcia Janusza.

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:22

  POLITYCZNA DZIAŁALNOŚĆ MUZYK TO IDEALNY SCENARIUSZ DO SERIALU RANCZO!!!!!! skąd ona się wzięła??????

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: norman_x (---.etth.elomza.pl) Data: 08-06-18 19:23

  Totalna kompromitacja Muzyk!!! To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że Chrzanowski lepszej decyzji nie mógł podjąć.

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:23

  @thiago
  to prawda ale nie może być tak że Prezydent będzie chodził za zastępcami i naprawiał ich błędy!!! Muzyk musi za to odpowiedzieć!!!

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: ross (---.146.226.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl) Data: 08-06-18 19:28

  ALE TO PRZECIEŻ NIE KONIEC AFERY
  PRZECIEŻ AUTOR PROJEKTU MOŻE DOMAGAĆ SIĘ ODSZKODOWANIA ZE JEGO BEZPRAWNE UPUBLICZNIENIE!!!!!!!!!!!
  TA KOBIETA NARAŻA MIASTO NA OGROMNE KARY FINANSOWE!!!!!!

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Pani Agnieszko na jakiej podstawie wybrała Pani artystę pomnika księcia Janusza ? Czy znaczenie miał fakt że ten artysta pochodzi z Torunia tj. miasta gdzie od lat działa ojciec Tadeusz?
  Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl) Data: 08-06-18 19:29

  Przecież każdy prawie Kowalski, który jest laikiem i nie pracuje w administracji wie że na niemal wszelkie prace które gmina chce zrealizować przy pomocy podmiotów zewnętrznych musi być zorganizowany przetarg lub konkurs. A tu kobieta, która podobno aspiruje na urząd prezydenta nie zna takich podstaw.

 • Lulek - niezalogowany 2018-06-08 14:44:05

  Jozek
  Niecierpliwy gość z ciebie.
  Spróbuj napisać sms a z zapytaniem 
  E he he he

 • wyborca - niezalogowany 2018-06-08 14:27:34

  z perspektywy czasu obraz obecnego prezydenta zamyka się na wydawaniu naszych pieniędzy na lewo i prawo bez opamiętania
  promowanie samego siebie oraz tworzenie wizerunku osoby idealnej która nie popełnia błędów a to świadczy o strachu i słabości bo ludzie człowiek na którego się kreuje pan prezydent nie istnieje. Nie ma ludzi nieomylnych.

  i taka wyświechtana formułka
  prezydentem się bywa a człowiekiem się jest.
  Jeżeli PiS nie zagospodaruje obecnego prezydenta to tak jak przed nominacją będzie znowu zwykłym szarym młodym człowiekiem który jeszcze w życiu niczego nie osiągnął oprócz nadania partyjnego.

  Proszę się nad tym zreflektować panie prezydencie

 • Jozek - niezalogowany 2018-06-08 13:42:02

  A gdzie artykuł o wyroku sądu w sprawie budowy przedłużenia ul. Zawadzkiej??? To nie jest ważne? Takie z was wdupołazy chrzanowskiego?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Firma AXO z Jeziorka zatrudni

Firma AXO poszukuje osoby na stanowisko: KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Wymagania: - doświadczenie w pracy w księgowości, - praktyczna znajomość zasad..


Zobacz ogłoszenie

SPRZEDAM DOM 185M2 Z DZIAŁKĄ

Sprzedam dom 185m2, stan surowy z działką 11.41 ara. Dom znajduje się w Łomży w bardzo cichej,spokojnej okolicy. Na dole znajduje się kuchnia z..


Zobacz ogłoszenie

Nowe mieszkanie w Centrum

Nowe mieszkanie, urządzone, przestronne, niezamieszkane. Trzy oddzielne pokoje. Bezpośrednio po remoncie - wysokiej klasy materiały wykończeniowe...


Zobacz ogłoszenie

Balony z helem , dekoracje

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Balony z helem dekoracje weselne balonami !!! Robią naprawdę duży..


Zobacz ogłoszenie

Dom z piętrową oficyną w

Budynek zewnętrzny w zabudowie szeregowej z przyległą jednopiętrowa oficyna. Dom z 1985 roku o powierzchni użytkowej ok. 145 m2 na działce o..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lub sprzedam lokal

Wynajmę lub sprzedam lokal przy ul. Małachowskiego 2 (obecnie sklep motoryzacyjny MOTOZBYT) Lokal o powierzchni 34,5 m2, przed sklepem parking...


Zobacz ogłoszenie

Projektant-Doradca Klienta w

Jeżeli Twoim powołaniem jest praca z klientem, potrafisz dobrze odczytać jego potrzeby i zaoferować właściwe rozwiązania, to zapraszamy Cię do..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam AUDI a6

Audi A6 2.7 TDI Qatro.licznik wskazuje 187000km,ale rzeczywisty przebie to okolo 280000km.Samochod z automatyczna w bardzo dobrym stanie skrzynia..


Zobacz ogłoszenie

Działki osiedle Wschód Łomża

Sprzedam działki w Łomży na osiedlu Wschód o powierzchni 1330 m2 i 1311 m2 . Działki przeznaczone są na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną -..


Zobacz ogłoszenie

Praca przy szlifowaniu mebli.

Firma zatrudni pomocników do szlifowania mebli i innych drobnych prac. Doświadczenie przy meblach mile widziane. Praca od 7-15/17 5 dni w tygodniu...


Zobacz ogłoszenie

Firma Roletix zatrudni osoby

W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy osoby na produkcję: rolet, żaluzji, moskitier, plis oraz innych osłon okiennych. Praca polega na..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWOŃ MY

Skup aut od 500 do 15.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"