:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Dożynki gminy Śniadowo [FOTO]

Warsztaty, Dożynki gminy Śniadowo [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 27/08/2018 08:48

Dożynki w gminie Śniadowo to od czterech lat tradycja. Co roku zmienia się miejsce, w którym odbywa się święto plonów. Jednego lata dożynki gminne organizowane są w Śniadowie, a innego w Szczepankowie. W ubiegłą niedzielę organizatorami była stolica gminy oraz śniadowska parafia pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W południe odprawiona została dziękczynna Msza św. w lokalnej parafii, która rozpoczęła uroczystości dożynek we wsi. Następnie zgromadzeni udali się do centrum Śniadowa na plac, na którym kontynuowano obchody.

Przed występami artystycznymi oraz konkursami i zabawami dla dzieci, lokalni samorządowcy i duchowieństwo podzieliło się chlebem ze zgromadzonymi. Wójt gminy zaapelował o pomoc dla poszkodowanych po suszy oraz przejściu trąby powietrznej w gminie.

- Rozpoczęliśmy piękną homilią dziękczynną w intencji rolników, w której mogliśmy wszyscy uczestniczyć i podziękować panu Bogu za wszelkie dary, za plony tegoroczne, choć zapewne pogoda była zmienna. Wiosną i wczesnym latem doświadczyliśmy suszy. W ostatnich tygodniach także różnego rodzaju trąby przechodziły przez teren naszej gminy – mówi wójt gminy Śniadowo Rafał Pstrągowski.

- Razem wspierajmy się i wspomagajmy się w tych trudnych chwilach. Ja również apeluję do wszystkich Państwa, jeżeli macie taką wolę o wsparcie poszkodowanych po ostatniej wichurze, która miała miejsce na terenie trzech sołectw: Sierzputy Marki, Stare Jelimite, Jemielite Wypychy. My jako samorząd gminy w miarę własnych możliwości wesprzemy poszkodowanych. Nie pozostawimy naszych sąsiadów samych sobie – dodaje Rafał Pstrągowski.

Wydarzeniu towarzyszyła pochmurna aura, lecz nie przeszkadzało to zgromadzonym ludziom. Podczas tegorocznych dożynek odbyły się m.in. zawody sportowe oraz wiele występów artystycznych.

Przyszłoroczne dożynki gminne odbywać się będą w Szczepankowie. W myśl tradycji święta plonów po raz kolejny gmina Śniadowo podziękuje Bogu za dary, jakie od niego otrzymała.

lomza

Dożynki gminy Śniadowo [FOTO] komentarze opinie

  • KASA - niezalogowany 2018-08-27 19:17:32

    Czy w innych miastach Polski ,gdzie są dziekanaty biskupów jest to samo co u nas ?

  • darekk - niezalogowany 2018-08-27 19:17:00

    #nie_głosuję_na_Muzyk_bo_zdradza

  • polka - niezalogowany 2018-08-27 16:23:56

    tak jest jeden biskup ktoremu zalezy bardzo na tym zeby chrzanowski nie wygral a nawet nie wystartowal w wyborach takze chrzanowski oczy i uszy miej otwarte biskup nie spi bo widac po nim wrak emocjonalny czlowieka.

    co mnie osobiscie nie dziwi nienawisc zzera od srodka.

  • serce miasta - niezalogowany 2018-08-27 12:41:08

    w USA huragan "Katrina" zniszczył Nowy Orlean, a teraz huragan "Muzyk" zniszczyła Śniadowo i zmierza do Łomży żeby ją zniszczyć!!! nie dajmy się tej kobiecie bo niesie tylko zniszczenie....

  • darekk - niezalogowany 2018-08-27 12:37:08

    a co do biskupów to zwróćcie uwagę że Chrzanowski ma dobre kontakty z kościołem. Spotyka się w przyjaznych relacjach z głównym biskupem ordynariuszem i prawie wszystkimi proboszczami i księżmi, oczywiście jest jeden biskup który go bezczelnie atakuje ale w każdym środowisku jest jakaś czarna owca

  • darekk - niezalogowany 2018-08-27 12:35:32

    a jeżeli poruszamy temat wiary to "po owocach ich poznacie" i zobaczcie co zrobiła Muzyk:
    - zdradziła Prezydenta
    - jej 2 decyzje kosztowały miasto MILION zł strat
    - rozbija prawice
    - szemrane kontakty z grupą trzymającą władzę
    - parcie na władzę
    i można tak wyliczać bez końca.....

  • enej - niezalogowany 2018-08-27 12:33:26

    Muzyk wracaj do Śniadowa!!!!!!!!!!!!!

  • darekk - niezalogowany 2018-08-27 12:31:10

    to już bezczelność. odmawiacie Prezydentowi możliwości pójścia na pielgrzymkę??? czasem mam wrażenie że gdyby Prezydent Chrzanowski oddał nerkę waszym dzieciom to i tak byście go krytykowali. Już teraz widzę że to tylko nic nieznaczący hejt

  • Urzednik - niezalogowany 2018-08-27 12:04:58

    Biskup nic nie pomagał Chrzanowskiemu nie siej propagandy!!!!!

    Chrzanowski sam z poleciłem PiS wygrał ani kołek ani kościół nie pomagali.

    Dlatego to co teraz robi Bronek wola o pomstę do nieba. Bóg nie rychliwy a sprawiedliwy.

  • Panidomu - niezalogowany 2018-08-27 12:00:42

    Według mnie pielgrzymka to sprawa osobista i każdy ma swoją intencje. To co spotkało prezydenta zapewne pchnęło go do refleksji na temat kościoła.
    Zapewne nie był do końca świadomy tego jak bardzo władza kościelna w Łomży miesza się w politykę. A wsparcie kościoła w sensie odnowy i renowacji zabytków czy karetka o której ktoś pisze wiąże się z tym że to są normalne działania człowieka który ma wartości katolickie. Zrobił to dla tego bo ma wartości a nie dlatego żeby kościół go popierał, żeby biskup go popierał.

    Czy teraz Chrzanowski ma unikać kościoła??? Bo od razu będzie wiązany z tym że szuka tam poparcia? Ludzie! Opanujcie się 4 Łomża opanuj się !! Wiara to sprawa prywatna.


    Chcecie to derewonke na prezydenta lansujcie wowczas inne wartości będą wspierane. Mamy wolny kraj.

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-27 11:54:25

    Biskup nawet szeroko drzwi otwierał przed prezydentem.....Chrzanowski zerwał się z sznureczka ,postanowił być samodzielny i to niedobrze dla wielebnych....WŁADZA I POLITYKA TO ICH MOTTO.Złapali w swoje sidła następną ,żeby wodzić na łańcuchu.....DUCHOWNI TERAZ ODWRACAJĄ SIĘ PLECAMI OD PREZYDENTA A ON PRZYMILA SIĘ DO NICH JAKO PRAWDZIWY KATOLIK....

  • Paranoja - niezalogowany 2018-08-27 11:51:37

    Poddaństwo i spolegliwość oznacza przyzwolenie na to że duchowni są jacy są.
    Paczki w maśle...które sami ludzie tak kierują i lukruja.

    Komunia ołtarza i władzy nie idzie w parze. Zawsze traci na tym ołtarz.
    Kiedyś byłem świadkiem jak Bronek żartował że rośnie mu brzuch i to odsuwa go od ołtarza.....myślę że odsuwa go już dawno chcec władzy.

    Dla mnie katolika to wstyd. Zniechęcenie wobec kościoła i zawód ..ogromny zawód na kapłanach. Mówię kapłanach bo inni milczą gdy jeden szaleje i robi z naszego miasta pośmiewisko.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-08-27 11:46:58

    Według mnie Chrzanowski jest za kościołem.


    Co to znaczy???

    Być za kościołem???

    To znaczy wierzyć w Boga?? Czy znaczy lizać pierścienie biskupom???

    Według mnie byc za kościołem oznacza prywatne życie duchowe, nie lans na pierwszych ławach i herbaty z biskupem.
    Wówczas jest to mieszanie się kościoła do polityki i odwrotnie.
    Chrzanowski ewidentnie umiar reprezentuje a pani Muzyk spklegliwosc....co im się podoba .

  • Panidomu - niezalogowany 2018-08-27 11:42:35

    Matole.

    Pielgrzymka co ma do polityki???

    Poszedł na nią bo miał potrzebę jak Muzyk ma potrzebę chodzić do biskupa o otuchę.

    Zapytaj czy na pielgrzymce proboszczowie go zapraszali do siebie na plebanię??? Słyszałem że zapraszali. Jakby był Agnieszka to by poszedł bo w końcu lans. A Chrzanowski poszedł jako osoba prywatna a nie prezydent żeby reprezentować nasze miasto.

    Nie pomyślałeś że może kochany kościół tak go znebil i dręczył że postanowił pójść oby dalej od tego syfu który prezentuje Bronek??

    Tak sobie to tlumacz nie każdy jest diva Muzyk.

  • AMEN W PACIERZU - niezalogowany 2018-08-27 11:38:13

    Prezydent Chrzanowski to jeden z tych którzy bezmyślnie ale gorliwie byli oddani miejscowemu ośrodkowi decyzyjnemu z ulicy S.

  • Obluda - niezalogowany 2018-08-27 11:37:04

    Myślisz że robił to dla paru głosów matole????

    Robił to dla idei, karetka i wsparcie jej _ratuje życie to pierwsze co przyświecało Chrzanowskiemu. Może pokrój twego myślenia składa się w całość z myśleniem Muzyk najpierw głosy potem pomoc tak robią wyrahowani ludzie. Nie pleć głupot.

    Kościół cztery lata temu oficjalnie nie popierał chrzanowskiego tylko pis....ja nigdy nie słyszałem i nie widziałem żeby Bronek latał za Chrzanowskim, siedzial w pierwszej lawie kościelnej witany przez proboszczy czy biegał za biznnesmenami i nagabywał ich żeby wspierali. Czy Chrzanowski za plecami robił świństwa innym kandydatom? Nie!

    Partia nie pomagała, poza Kaczyńskim który przyjechał. Własnymi rękami rozdawał ulotki i pracował na to gdzie jest teraz. Kołek nie pomagał kłody rzucali tylko, a kościół stał w rozkroku bo bali się że Czerniawski wygra i co?? Godles przepraszał Chrzanowskiego że w centrum przyjmował Czerniawskiego jak Chrzanowski wygrał wybory. To obłudnicy.

    A jak jest teraz??? Sam zobacz co wyprawia ta Muzyk i biskup !!! Wstydu nie ma, dla władzy wszystko.

  • Paranoja - niezalogowany 2018-08-27 11:34:03

    ...gdyby miejscowy kościół popierał kandydaturę Chrzanowskiego to na bank nie byłby narażany na tak wulgarny i wściekły atak trolli z internetowej medialnej grupy wzajemnych interesów i powiązań wspierających kandydaturę Chrzanowskiego. Wówczas te wpisy tych samych autorów tylko pod róznymi nickami brzmiałyby całkiem inaczej i bylibyśmi świadkami wielkiego szacunku i unieśien emocjonalnych obecnej ekipy samorzadowej wobec miejscowych eminencji.

  • darekk - niezalogowany 2018-08-27 11:32:44

    A czemu miała służyć ostatnia trzydniowa akcja z pielgrzymką, nagle teraz poczuł potrzebę, jakoś będąc radnym wcześniej nie znalazł czasu na pielgrzymowanie. Dopiero teraz, jak trwoga to do Boga :)
    Miesiąc wstecz, jak biskup Stepnowski świętował swoje 60cio lecie, też pogonił z ukłonami na Sadową, ba za tydzień znów się tam pojawił by w świetle fleszy fotograficznych wręczyć osobiście biskupowi kartę seniora.
    Mariusz nie ominie żadnych uroczystości kościelnych, zawsze w pierwszej ławie i przy boku sukienkowych.

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-08-27 11:30:47

    ulica Sadowa

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-08-27 11:26:34

    Tak jakby Mariuszek na S... nigdy nie latał :)
    To przecież i łomżyński kościół lansował go i popierał w wyborach A.D. 2014 roku, zapomniałeś o tym ?
    Podczas swojej kadencji też często pokazywał się przy boku kościelnych. A i groszem z miejskiej kasy sypał w stronę S....j. Żeby ugrać parę głosów np. dotacje dla katolickiego stowarzyszenia Nadzieja.
    Myślisz, że teraz byłoby inaczej ?

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-08-27 11:24:20

    CENZURA NA MY LOMZA

  • Paranoja - niezalogowany 2018-08-27 11:04:17

    Chrzanowskiemu nikt nie zarzuci całowania pierścieni biskupom oraz froterowania podłogi pałacu co najmniej raz w tygodniu.

    Od wczesnych godzin porannych kawy z proboszczem do późnych godzin nocnych herbaty z biskupem....

    Nic takiego nigdy nie miało miejsca, i nie będzie miało miejsca gdy normalność zapanuje w Łomży.

  • Rysiu - niezalogowany 2018-08-27 11:00:23

    Chrzanowski jaki jest taki jest ale nikt mu nie zarzuci podłości i wyrahowania oraz działania z premedytacją żeby zniszczyć drugiego człowieka.

    Bezdyskusyjny nokaut Muzyk.

    Ja patrzę na człowieka a potem na partie. Dobry człowiek to dobry lekarz, ksiądz, biskup, nauczyciel itd.

  • serce miasta - niezalogowany 2018-08-27 10:58:54

    Polacy mają jedno zdanie na temat zdradliwych lisów, tak było za zaborów, tak było za komuny i tak jest teraz. Polacy zdrajcom mówią NIE, Muzyk mówimy NIE

  • enej - niezalogowany 2018-08-27 10:57:31

    ja też głosuje na Chrzanowskiego, to jedyna alternatywa

  • Rysiu - niezalogowany 2018-08-27 10:57:27

    Otuz to.

    Od dawna latała szukać wejścia, znalazła podkopując Prezydenta.

    Scenariusz i plan zapewne od pierwszego kroku na terenie urzędu. Prezydent zaufał za bardzo a żmija okazała się obok, pracowała na siebie, teraz wszystko co Chrzanowski miał w programie chce przypisać sobie. Wszelkie łażenie 3 i pół roku nie były za darmo po pierwsze a po drugie współczuję rodzinie. Bo jak ktoś nie ma umiaru w niczym to potem się biorą patologie.

  • darekk - niezalogowany 2018-08-27 10:57:04

    dla mnie jedynym kandydatem prawicy jest Mariusz Chrzanowski!!!!

  • darekk - niezalogowany 2018-08-27 10:56:20

    @ paranoja

    Muzyk ma typowy syndrom karierowiczki która po trupach leci do celu!!
    nie pozwólmy na to żeby to był nasz trup!!
    ona zdradziła prezydenta, zdradzi i nas!!! zobaczycie!!!

  • enej - niezalogowany 2018-08-27 10:54:55

    o jakiej prawicy mówimy????
    MUZYK NIE JEST CZŁONKIEM PiSu!!!!!

  • serce miasta - niezalogowany 2018-08-27 10:53:19

    i taką zdradziecką babę chcą nam wcisnąć do Łomży!!!!!!
    ja na to nie pozwolę!!!
    musimy iść jak najliczniej na wybory. nie pozwólmy by ta kobieta nami rządziła, bo skoro zdradziła prezydenta to i zdradzi każdego z nas

  • serce miasta - niezalogowany 2018-08-27 10:53:19

    i taką zdradziecką babę chcą nam wcisnąć do Łomży!!!!!!
    ja na to nie pozwolę!!!
    musimy iść jak najliczniej na wybory. nie pozwólmy by ta kobieta nami rządziła, bo skoro zdradziła prezydenta to i zdradzi każdego z nas

  • Paranoja - niezalogowany 2018-08-27 10:52:45

    Darrek

    Masz racje.
    Zdradziła raz zdradzi i drugi. Prawda Stara jak swiat.
    Dlatego głosuję na Chrzanowskiego w wyborach no dla mnie to człowiek prawy i sprawiedliwy.

    Cieszę się że założył swój komitet mimo postrachow różnych z różnych stron.
    Współczuję nagonki i brudnej kampanii ale ludzie wiedzą i coraz szerzej poczta pantoflową każdy się dowiaduje jakim cudem pani Muzyk znalazła się tu gdzie jest.

    Ludzie to nie moherowe berety z betonu...to ludzie którzy i komunę przeżyli i wojnę pamiętają i widzą co Kościół wyprawia teraz.
    Propaganda nic nie zmieni.

  • darekk - niezalogowany 2018-08-27 10:51:57

    @Rysiu
    oczywiście że tak, teraz kombinuje z PiSem ale już widziano ją z ludźmi Gowina, a jak prawica siądzie to poleci do PO lub .N
    to kobieta bez moralności i skrupułów!!!
    zauważ że ona nawet nie jest w partii PiS

  • darekk - niezalogowany 2018-08-27 10:51:57

    @Rysiu
    oczywiście że tak, teraz kombinuje z PiSem ale już widziano ją z ludźmi Gowina, a jak prawica siądzie to poleci do PO lub .N
    to kobieta bez moralności i skrupułów!!!
    zauważ że ona nawet nie jest w partii PiS

  • enej - niezalogowany 2018-08-27 10:50:07

    Chrzanowski wygra te wybory w I turze. Widziałem cały karton podpisów. Kilka tysięcy w zaledwie kilka dni. To robi wrażenie!!!!

  • e - niezalogowany 2018-08-27 10:49:50

    Chrzanowski wygra te wybory w I turze. Widziałem cały karton podpisów. Kilka tysięcy w zaledwie kilka dni. To robi wrażenie!!!!

  • Rysiu - niezalogowany 2018-08-27 10:47:47

    Zdradziła szefa,
    Zdradziła partie.


    Jeszcze poczekajcie ... PiS upadnie bo Kaczyński nie panuje nad bagnem, wykorzystali jego zły stan zdrowia.idzie pochylnia w dół.
    A potem ta pani wskoczy do innej partii albo będzie sympatykiem tego kto ma władzę.

    To jest ta godność i siła. Pierdzi w trąbkę .

  • darekk - niezalogowany 2018-08-27 10:46:16

    mnie osobiście cieszy założenie komitetu i start Prezydenta Chrzanowskiego!!!

  • Tomejk111 - niezalogowany 2018-08-27 10:44:22

    Chrzanowski skromny człowiek a partia potrzebuje wazeliniarza przy kościelnego w dodatku z niebylejakim biskupem który z radio Maryja dziala i zna polityków.

    Kołek i Zielina wydymali Jurgiela i co? wicka chlewni dostał koleś co nahalnie przekonywał Chrzanowskiego żeby do sejmiku szedł mimo wydymania tym samym Olbrysia.

    Czy ktoś widzi różnice ?

  • enej - niezalogowany 2018-08-27 10:42:22

    @ serce miasta

    a kto jej ufa??? ona w sondażach przegrywa nawet z Borysewiczem!!!!!
    12% poparcia to jej wynik hahahahahhaha

  • serce miasta - niezalogowany 2018-08-27 10:40:06

    darekk

    racja, zdrajca będzie zdradzał bez przerwy, nie ufam Muzyk!!!

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-08-27 10:39:28

    Jak lans to podstawa istnienia w partii i wskaźnik aktywności na zdjęciach to

    GIELGUT MARIUSZ NA PREZYDENTA!!!!!!!

  • darekk - niezalogowany 2018-08-27 10:39:25

    skoro Muzyk zdradziła Prezydenta, osobę która ją stworzyła politycznie, to jaką mam pewność że nie zdradzi interesów Łoży i jej mieszkańców dla własnych szemranych interesów????
    kto zdradził raz, będzie zdradzać zawsze!!!!

  • darekk - niezalogowany 2018-08-27 10:39:24

    skoro Muzyk zdradziła Prezydenta, osobę która ją stworzyła politycznie, to jaką mam pewność że nie zdradzi interesów Łoży i jej mieszkańców dla własnych szemranych interesów????
    kto zdradził raz, będzie zdradzać zawsze!!!!

  • darekk - niezalogowany 2018-08-27 10:39:24

    skoro Muzyk zdradziła Prezydenta, osobę która ją stworzyła politycznie, to jaką mam pewność że nie zdradzi interesów Łoży i jej mieszkańców dla własnych szemranych interesów????
    kto zdradził raz, będzie zdradzać zawsze!!!!

  • darekk - niezalogowany 2018-08-27 10:38:23

    mam dość nachalnego wciskania mi tej Muzyk. Zdrajców nie popieram!!!

  • serce miasta - niezalogowany 2018-08-27 10:37:29

    @enej
    dokładnie tak, przyjadą na chwilę, zostawią Muzyk i sobie pojadą, a my musimy się z nią męczyć!!!

  • Obluda - niezalogowany 2018-08-27 10:37:28

    Pani popierana przez zastępcę biskupa.

    Tak samo jak sam zastępca biskupa wszędzie jest widoczny,
    dożynki,
    576 lecia parafii,
    mszę sw. Na Jasnej Górze,
    radio Maryja.

    A biskup Stepnowski? Kto to jest? Podobno główny biskup a wcale takiego wrażenia nie sprawia.
    Pan Zieliński zarzucił Chrzanowskiemu za mało lansu...szkoda bo jego kandydatka zajmowała się oświata, a taki wice musi chodzić wręczać dyplomy, rozpoczęcia, zakończenia i mnóstwo innych rzeczy widocznych.
    Wtedy gdy Chrzanowski jeździł do ministerstw, do wojewody załatwiać dotacje na drogi i inwestycje siła rzeczy Muzyk lansowała się w oświacie, a czasem przyjmując zastępstwo Chrzanowskiego gdy ten w tym czasie pod palma nie leżał.

    Absurdalna pani Muzyk i ich argumenty.

  • enej - niezalogowany 2018-08-27 10:36:47

    z tą Muzyk to jest jakaś tragedia. Nie chcą jej w Śniadowie, nie chcą jej w Łomży, a jest wciskana na siłę wszystkim i to jeszcze przez ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o Łomży.

  • darekk - niezalogowany 2018-08-27 10:35:40

    a czy Muzyk nie pochodzi ze Śniadowa??? Dlaczego ona nie stratuje tam na wójta???

  • Pliszkar - niezalogowany 2018-08-27 10:08:24

    Należy się modlić za ludzi u których w sercach gra fałszywa muzyka.

  • Sos - niezalogowany 2018-08-27 09:29:58

    Niech Bóg Błogosławi tym ludziom którzy tak się zagubili w pędzie do władzy.

    Niech Bóg Błogosławi biskupowi Bronakowskiego żeby opamiętał się i wyszedł z amoku władzy.

    Niech Bóg Błogosławi pani Agnieszce żeby stawiala na pierwszym miejscu rodzinę a potem pracę.

    Niech Bóg Błogosławi tym ludziom aby nigdy więcej nie uczynili krzywdy innym ślepo spełniając swoje ambicje.

    Niech Bóg Blogoslawi duchownym w Łomży żeby nie zagłuszali swoich sumień i wpatrywali się w Boga a nie mamonę.

    Amen

  • Baleron Tadeusz - niezalogowany 2018-08-27 09:10:48

    Kiełbasek wyborczych kandydatce widocznie zabrakowało.

  • Urzednik - niezalogowany 2018-08-27 09:01:29

    A gdzie ta pani od Łomży kościelnej??