:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Dyrektor WORD złożył rezygnację

Region, Dyrektor złożył rezygnację - zdjęcie, fotografia
10/01/2019 16:14

Rezygnacja wpłynęła po rozmowie marszałka Artura Kosickiego z Maciejem Kudryckim. - W życiu publicznym w sprawach, które budzą kontrowersje należy działać zdecydowanie i szybko - mówi marszałek Kosicki. Informacja o sprawie dotyczącej przemytu papierosów przez Macieja K. nie była znana zarządowi województwa.

Rano pisaliśmy o ujawnionym przez białostocki portal fakcie, że nowo wybrany dyrektor WORD w Białymstoku w 2017 roku miał być skazany przez sąd za przemyt blisko 4 tysięcy paczek papierosów. Wyrok w chwili wręczenia powołania na stanowisko w WORD był już formalnie zatarty.

Komunikat w tej  sprawie wystosowała Urszula Arter, rzecznik marszałka województwa podlaskiego, która poinformowała, że dyrektor białostockiego WORD złożył rezygnację. To efekt rozmowy marszałka Artura Kosickiego z Maciejem Kudryckim.

– Osoby kierujące jednostkami podległymi samorządowi województwa winny mieć nieposzlakowaną opinię i charakteryzować się wysokimi standardami etycznymi - komentuje marszałek województwa Artur Kosicki.

Jak informuje Urszula Arter, zarząd województwa powołując nowych dyrektorów trzech podlaskich WORD-ów przyjął od każdego z nich oświadczenie o niekaralności i braku toczącego się wobec nich postępowania karnego. Ujawniona przez jeden z białostockich dzienników informacja o - zatartej już formalnie - sprawie dyrektora białostockiego WORD nie była znana zarządowi województwa.

Rozmowa wyjaśniająca Artura Kosickiego z Maciejem Kudryckim odbyła się dzisiaj i również dzisiaj do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęła rezygnacja dyrektora WORD w Białymstoku ze stanowiska.

Zarząd województwa ma przyjąć tę rezygnację na specjalnie zwołanym posiedzeniu, które odbędzie się w piątek 11 stycznia.

<

Dyrektor WORD złożył rezygnację komentarze opinie

  • robo - niezalogowany 2019-01-12 11:29:37

    Olbryś ledwo zaczął, a już się skompromitował.

  • Narodowiec - niezalogowany 2019-01-11 20:58:05

    Brawo PIS...kolejna afera

  • darekch - niezalogowany 2019-01-11 09:14:43

    No i co teraz? Znowu przemyt?

  • Apolityczność to fikcja - niezalogowany 2019-01-11 09:13:14

    To są właśnie skutki brania ludzi z ulicy. Niby apolitycznych i bezpartyjnych. Niestety w Polsce tak jest, że jak komuś powierzają stanowisko to musi być swój, sprawdzony oraz lojalny. Inaczej wychodzą kwiatki.

  • Największa banda to PO i PSL - niezalogowany 2019-01-11 09:09:57

    Pan Olbryś się nie skompromitował tylko szybko zadziałał tak jak reszta zarządu województwa. Nie ma zamiatania pod dywan i niejasnych spraw oraz sytuacji. To nie rządy PO i PSL że bronią ludzi którzy za przekręty na ogromną skalę powinni gnić w pudle!

  • jakiś ktoś - niezalogowany 2019-01-11 07:55:01

    łomżyniak -po co głupoty wypisujesz? Czytałeś poprzedni artykuł? Pewnie nie...Formalnie Kudrycki figuruje jako niekarany. Wpłacił kaucję po wyroku i wyrok został wymazany z papierów. Na szczęście są ludzie, którzy czuwają. Kiedyś od tego było ORMO.

  • Emilian - niezalogowany 2019-01-11 07:19:47

    Brawo! Tak się załatwia takie sprawy. PiS nie zamiata pod dywan jak poprzednicy!

  • Pirat - niezalogowany 2019-01-11 06:58:55

    Czy wy wogole czytacie co piszecie??? Zastanówcie się przecież jeżeli ktoś tego Pana polecił na te stanowisko to na pewno wiedział o tym. A teraz niech ktoś wyjaśni kto zapłaci za specialnie powołana komisje na 11 stycznia????

  • gwiazda - niezalogowany 2019-01-11 05:17:35

    no to Kudryś jak meteoryt pojawił się i znikł

  • Kaziu - niezalogowany 2019-01-10 20:43:07

    Kaazik oprócz niej jest jeszcze 10 takich osób na takim samym szczeblu, który były też za PO i PSL i tyle samo zarabiali i dalej zarabiają. Czerwona Gazeta Wyborcza rzuca artykuł o jednej pani, a jak PO-PSL rządziło siedziała cicho. Kaazik takich jak ty można łatwo zmanipulować.

  • mani - niezalogowany 2019-01-10 20:36:27

    no to też wielotysieczna odprawa się należy.

  • Arek1 - niezalogowany 2019-01-10 19:32:47

    Olbryś ledwo zaczął, a już się skompromitował.

  • Kaazik - niezalogowany 2019-01-10 19:28:23

    Haha hahaha, PiS nie broni swoich.? A co się dzieje w NBP? Jakaś blondyna, co rajstopy reklamowala, teraz miesięcznie 70 tys zarabia. To pomyślalcie teraz PiSowskie głąby, ile zarobiła przez 3 lata? Brońcie ich dalej i zapieprzajcie za miskę ryżu. Pożyteczni idioci...

  • łomżyniak - niezalogowany 2019-01-10 19:00:29

    Za składanie fałszywych oświadczeń grozi chyba kara? Chyba, że w chroni od konsekwencji legitymacja partyjna? Ktoś niech mnie poprawi jeśli nie mam racji.

  • wrotaa - niezalogowany 2019-01-10 18:55:13

    Tak to ten. Kawał #%&^ z niego. Nieprzyjemniaczek. Całe szczęście, że PiS nie robi podobnych błędów do PO czy PSL, czyli broni swoich do końca, choć ci nakradli...

  • nieistotne - niezalogowany 2019-01-10 18:30:43

    Czy to nie ten Kudrycki co kiedyś był bramkarzem w ŁKSie?

  • Assa - niezalogowany 2019-01-10 17:29:34

    Brawo, działać trzeba szybko, pełowczyki do konca by swojego chronili