:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Działacze PiS-u z Łomży zapomnieli o katastrofie?

Rada Miejska w Łomży, Działacze Łomży zapomnieli katastrofie - zdjęcie, fotografia
10/04/2019 20:43

To jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Jak co roku w Dolinie Pamięci Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Katyńskiej Łomżanie oddają hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Dziś, podczas obchodów 9. rocznicy tragedii w której zginęło 96 osób, w tym para prezydencka Maria i Lech Kaczyńscy, zabrakło pocztu sztandarowego miasta, o który miał zadbać przewodniczący Rady Miejskiej Jan Olszewski z Prawa i Sprawiedliwości. Nie było również łomżyńskich oficjeli z tej partii.

Podczas uroczystości, które, jak co roku odbywają się w Dolinie Pamięci Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Katyńskiej,  po raz pierwszy w historii zabrakło pocztu sztandarowego miasta. O to, dlaczego tak się stało, postanowiliśmy zapytać przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży Jana Olszewskiego, bo wedle „Regulaminu prezentacji sztandaru miasta” zorganizowanie 3-osobowej delegacji na takie uroczystości leży w gestii przewodniczącego. Ten postanowił zrzucić winę na ratusz.

- Nikt z miasta nas o tym nie poinformował – usłyszeliśmy w rozmowie telefonicznej od przewodniczącego Olszewskiego.

- Informacja o tym wydarzeniu ukazała się na stronie Urzędu Miejskiego z kilkudniowym wyprzedzeniem. A więc powszechnie było wiadomo, gdzie i o której godzinie odbędą się uroczystości. Podobnie jak w latach poprzednich żadnych zaproszeń indywidualnych nikomu nie wysyłaliśmy. Sztandar zawsze pojawiał się na uroczystościach smoleńskich – czytamy w odpowiedzi na nasze pytanie o nieobecność miejskiego sztandaru na dzisiejszych uroczystościach.

Co więcej na składaniu kwiatów nie było praktycznie żadnego przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, że szefem miejskich struktur jest poseł Lech Kołakowski. Nieobecna była także poseł Krynicka. Pojawił się jedynie radny i były przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Grzymała, dla którego - jak widać - specjalne zaproszenie nie musiało być wysłane. W gronie oficjeli, oprócz władz łomżyńskich na czele z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim dostrzec można było też samorządowców z okolicznych miast i gmin, w tym starostę Lecha Szabłowskiego.

Nieobecność pocztu sztandarowego, który zawsze tworzyli radni miejscy, zauważyli na uroczystości sybiracy. Po mszy świętej sprawowanej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży w rozmowach kuluarowych nawiązywali do tego trudno wytłumaczalnego faktu.

„Obecność sztandaru zaświadcza o wyjątkowości wydarzenia, w którym jest on prezentowany.” – punkt 2 regulaminu prezentacji sztandaru miasta – Załącznik nr 5 do UCHWAŁY NR 45/XIII/03 Rady Miejskiej Łomży z dnia 14 maja 2003 roku w sprawie Statutu Miasta Łomży.

lomza

Działacze PiS-u z Łomży zapomnieli o katastrofie? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 20:55:24

    Słabo upamiętniono ofiary katastrofy smoleńskiej,syren też nie słyszałem

  • gość 2019-04-10 21:21:21

    „Obecność sztandaru zaświadcza o wyjątkowości wydarzenia, w którym jest on prezentowany.” – punkt 2 regulaminu prezentacji sztandaru miasta – Załącznik nr 5 do UCHWAŁY NR 45/XIII/03 Rady Miejskiej Łomży z dnia 14 maja 2003 roku w sprawie Statutu Miasta Łomży. WIĘC dziwi fakt że kiedy H A Ń B A ... B I S K U P A honorowego obywatela miasta stała za zamkniętymi drzwiami sztandaru przy tych drzwiach zabrakło tym bardziej to doniosłe wydarzenie że to "SÓL TEJ ZIEMI" upadła jak sam diabeł której "SOLNICZKĘ" "miasto" dowartościowuje ofiarnie ze szkodą dla wielu rodzin

  • gość 2019-04-10 21:31:26

    „Obecność sztandaru zaświadcza o wyjątkowości wydarzenia, w którym jest on prezentowany.” – punkt 2 regulaminu prezentacji sztandaru miasta – Załącznik nr 5 do UCHWAŁY NR 45/XIII/03 Rady Miejskiej Łomży z dnia 14 maja 2003 roku w sprawie Statutu Miasta Łomży. WIĘC dziwi fakt że kiedy H A Ń B A ... B I S K U P A honorowego obywatela miasta stała za zamkniętymi drzwiami sztandaru przy tych drzwiach zabrakło tym bardziej to doniosłe wydarzenie że to "SÓL TEJ ZIEMI" upadła jak sam diabeł której ZŁO TĄ "SOLNICZKĘ" "miasto" dowartościowuje ofiarnie ze szkodą dla wielu rodzin Łomżyńskich

  • gość 2019-04-10 21:31:28

    Bez przesady ta katastrofa nie jest ważniejsza od innych. Do piachu pójdzie każdy i każdy jest równy.

  • gość 2019-04-10 21:51:41

    ta katastrofa nie wydarzyła się przy kościele w Łomży a H A Ń B A BISKUPA miała przy nim miejsce więc miastowi powinni sztandar wystawić bo nie HONOR z takim HONOROWYM Obywatelem się cackać jak wyrachowani kapłani ze świątynią swoją w której Jezus napierdalał kulturę batem i bez miłosierdzia żądał dla niej "santo subito" domagając się zburzenia tego co w tym przeszkdzało

  • gość 2019-04-10 22:04:54

    to co się dzieje w Łomżyńskim PiSie pod rządami Kolakowskiego to hańba!!!!! Kaczyński powinien się o tym dowiedzieć i zrobić porządek z tym panem....

  • gość 2019-04-10 22:06:18

    przez Kołakowskiego łomżyński Pis się rozpada

  • gość 2019-04-10 22:10:32

    Bez przesady co to za uroczystość? Skoro na byle wystawy komiksów są zaproszenia, a niby, gdzie było zaproszenie ze strony Miasta na to wydarzenie? Nawet obejrzałam ostatnią Radę Miasta i nic nikt nie wspominał o tym wydarzeniu. Ciekawe o Gali Boksu na każdym słupie plakacik, a na wydarzenie Smoleńskie nigdzie informacji.

  • gość 2019-04-10 22:13:16

    to akurat wina skorumpowanego egzorcysty co bardzie stał się posłuszny swojemu biskupowi niż swojemu Jezusowi no ale to efekt pokolenia JPII pokolenia judaszy wierzących arcy kapłanom bardziej niż wiernych Ojcu Jezusa dającego świadectwo prawdzie tej prawdzie ;/ której brak wśród rodzin łomżyniaków doprowadził do wielu patologii na ziemi tej ziemi ;( której oblicze skorumpowany egzorcysta odnawia duchu swoim razem ze swoimi ks.kolegami po fachu

  • gość 2019-04-10 22:22:25

    sybiracy to mają te bystre oko brak sztandaru zauważyli a H A Ń B Y BISKUPA nie widzieli

  • kolek na wojta - niezalogowany 2019-04-10 22:25:35

    syreny było słychać tylko Pisu lokalnego nie było...wstyd to dla was takie ważne święto??nawet prezydent wyrzucony przez was z PiS tam by..A niektórych miastach włodarze nie upamiętniaja tej rocznicy zobaczcie że w Ostrołęce tyli tylko kierowcy typu Kotowski a u nas na odwrót wstyd Panie Lechu wstyd

  • gość 2019-04-10 22:34:52

    sybiracy przy kościele to mają te bystre oko że diabła by połknęli z Nadzieją że to ciało boże

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 22:45:59

    A co kierowcy nie wiedzą kiedy jest katastrofa smoleńska???przypominam 10 kwietnia godz.8 41!!!nawet na tym portalu było zaproszenie .patrzyłem w kg też na stronie miasta było info....żenada widać to dla nic nie takie ważne...tylko towarzysz Wiesław wierny PiSowi...zwany bańitą lokalnego PiS i..

  • gość 2019-04-10 22:47:00

    Nic dziwnego. Katastrofa była głównie potrzebna do kampanii wyborczej (wyjaśnimy, wrak odzyskamy, do odpowiedzialności pociągniemy) i swoje zadanie wykonała świetnie. Teraz już to nikomu nieporzebne.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 22:49:16

    jest przewodniczący i 3 wice !!!i żaden nie pomyślał o sztandarze???? widać to dla lokalnego PiSu żadne Święto wstyd!!!!!!sami powinni coś zorganizowac

  • Gość - niezalogowany 2019-04-10 22:53:13

    widać Ci pisowcy to młode chłopaki pewnie nawet s partii nie są co od nich wymagać prawdziwa prawica kilkunastoletni działacze typu Chrzanowski są wyrzucani...A bezpartyjny kandyduja na urzędy prezydenta czy radnych z pisuaru ....oni tego nie czują to co wymagać żeby byli...wandzia zawsze była ale jej też na listę nie wzięli poszła do prezydenta

  • gość 2019-04-10 22:58:06

    kiedy skończy się ta błazenada że "urzędnicy" w godzinach pracy chodzą sobie po różnych imprezach ... a na starosta od DZIURAWYCH DRÓG to chyba jest rekordzistą imprezowym !

  • gość 2019-04-10 23:09:56

    Starosta i Wice Starosta to bywalcy wszystkich imprezek. Nic tylko łażą

  • gość 2019-04-10 23:10:39

    A Benia gdzie?

  • gość 2019-04-10 23:11:59

    @ j/w gość ... śmieszny trollu o kim mówisz działacze ? ... działacze mają ideały i przyświeca im idea i ideowcy są wierni idei i wspólnotowym działaniom ! a nie tylko dążenie do funkcji i prywatnych stanowisk bo "ja che być ..." ... przed przyjmowaniem do grupy nakazałbym testy u psychologa a nie brałbym tylko tych co mają twarde łokcie i grubą skórę ... z bezideowacami nikt żadnej idei nie wdrożył i nie wdroży na długi czas bo zwyczajnie bezideowcy to krótkodystasowi "wspólnicy" którzy udławili się w krótkim czasie tym co zdążyli chapnąć do ust

  • gość 2019-04-10 23:20:58

    ... a tzw " działacze" co działają na szkodę własnej partii to już jesienią przed wyborami powinni być wyrzuceni z partii za działanie na szkodę i zdradę przynależności partyjnej ! ... ale miejskie trolle dalej wciskają kit jakie to oni mają zasługi i ich pryncypał ... bo co dalej takie "działacze" będą robić bez tej partii która dała im wszystko co osiągnęli iii stąd te PRAGNIENIE PRZEJĘCIA partii na WŁASNY PRYWATNY OSOBISTY użytek iiii uczynienia z Łomży : MIASTO PRYWATNE ! ! ... tak rozgarniętych trolli to tylko można współczuć

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 07:58:09

    odwołać kolka!!! nie radzi sobie nawet o kwiatach zapomniał...nie ma Piotrusia bieżącego teczki,W sklepach zabrakło oliwy bo wybory się skończyły.. i bida

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 08:20:15

    Stypulkowski z PiS i był!!!!!A gdzie reszta kolegów???

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 08:32:27

    A co na to prezes? Oj, będzie draka.

  • gość 2019-04-11 10:33:28

    Ale wstyd Pis w Łomży i ja głosowałem na WAS. Nigdy więcej tego błędu nie popełnię ! Toczycie wojenkę z Prezydentem Chrzanowskim, nawet nie patrząc na podniosłość uroczystości. Nic dla Was nie jest ważne poza włąsnym nosem - teraz widać to jak na tacy. Mam nadzieję że inni też przejrzą na oczy i już nie będą głosować na tę pożal się Boże partię, oczywiście w naszym mieśćie. Bo robią pośmiewisko tylko.

  • Gość będzie się działo - niezalogowany 2019-04-11 10:50:03

    Łoj, będzie się działo gdy wieść dotrze do prezesa.

  • gość 2019-04-11 11:01:47

    "nie patrząc na podniosłość (cmentarnianej - wtrącenie) uroczystości" ? Lecz Jezus mu odpowiedział: «Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!» Biblia Tysiąclecia (ogłupienia ptfu odkupienia Słowian) Mt 8, 22

  • Gośc - niezalogowany 2019-04-11 11:32:52

    Ile to jeszcze będzie trwało

  • gość 2019-04-11 11:49:56

    ten w-c był członek sztabu wyborczego prezydenta to od kiedy należy do partii PiS , po wyborach został zapisany czy był już przed wyborami ? ... jak w-c należał do partii już przed wyborami i był w sztabie prezydenta to tak jak i inni działający na szkodę partii powinien być z PiS wyrzucony jako kolejny bezideowiec , a jak po wyborach to też - co to za sługa co służy 2 panom na raz ? !

  • gość 2019-04-11 11:53:09

    czy złom na Dworcu PKS jest wart 500.000 czy więcej i czy w umowie sprzedaży Dworca PKS uwzględniono tak DUŻĄ wartość ZŁOMU , czy ZŁOM przekazano kupującemu jak PREZENT od MIASTA ? !

  • gość 2019-04-11 11:53:57

    @ Pani Poseł Krynicka ... czy Pani Poseł mogła by zlecić np Prokuraturze sprawdzenie jak jest z tym złomem z Dworca PKS ?

  • gość 2019-04-11 12:00:57

    Gośc - niezalogowany 2019-04-11 11:32:52 "Ile to jeszcze będzie trwało " tak długo aż na drzewach zamiast liści zaszeleszczą organiści grający jak im arcy kapłani zadyrygują przy ołtarzu swoim od którego judasz się oddalił i schował się w gałęziach korony drzewa życia ... i nawet liście nie chciały wisieć w jego towarzystwie nawet drzewo życia zdechło zatrute trupim jadem jaki wydała świątynia

  • gość 2019-04-11 12:03:47

    "Ile to jeszcze będzie trwało " tak długo aż na drzewach zamiast liści zaszeleszczą organiści grający jak im arcy kapłani zadyrygują przy ołtarzu swoim od którego judasz się oddalił i schował się w gałęziach korony drzewa życia ... i nawet liście nie chciały wisieć w jego towarzystwie nawet drzewo życia zdechło zatrute trupim jadem jaki wydała na pokaz pobożna w sercu bezbożna świątynia zgodnie z prawem mojżeszowym w jakim tylko 3 przykazania dotyczą Boga reszta człowieka - ironia - oczy wiście

  • gość 2019-04-11 12:07:10

    pisowski aparatczyk odsłonił prawdziwe faszystowskie oblicze. Powiedział to o czym mówi się zapewne wśród członków jego partii ale czego nikt z nich do tej pory nie miał odwagi powiedzieć publicznie. I tak senator PiS Grzegorz Bierecki w środę uczestniczył w obchodach 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej, które zorganizowano w jego okręgu wyborczym, w Białej Podlaskiej. Wypowiedział tam słowa, które wywołały burzę w internecie. - Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej - powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnijmy, Grzegorz Bierecki to szef senackiej komisji finansów i jeden z twórców SKOK-ów. W tej sytuacji należy się zastanowić czy zostaną reaktywowane dla tych ludzi dawne obozy hitlerowskiej zagłady czy też PiS zbuduje i uruchomi nowe? Poza tym wielu już dzisiaj się zastanawia według jakiego kryterium będzie prowadzona przez Pis ta segregacja rasowa. Czy funkcjonariusz tej partii sięgną po stare i sprawdzone metody segregacji w czasie tego oczyszczania na rasę wybrana i podludzi? To nie jest przypadek !!!!!!!!!!!!!!!!! To nie jest śmieszne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To nawet nie jest głupie!!!!!!!!!!!!!!!!! To jest niebezpieczne ,że w cywilizowanym niby kraju w środku europy senator polski wypowiada takie słowa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • gość 2019-04-11 12:07:54

    dlaczego miejskie trolle są takie "pustaki" , a może dlatego że są " pustaki " to są trollami ?

  • gość 2019-04-11 12:08:02

    Co tam katastrofa,oni mysla oBrukseli.Katastrofa była wazna przed wyborami.Macie tych swoich nieuków z pisu.

  • gość 2019-04-11 12:38:04

    To jest niebezpieczne ,że w cywilizowanym niby kraju w środku europy polski senator na Łonie Matki Kościoła w Polsce wypowiada takie słowa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to nic dziwnego że ks.Jędraszewski "drugi wśród równych" mówiąc o prześladowaniach kościoła podaje przykład ukarania kardynała pedofila za to że stał się ofiarą ataków na Kościół jakie przeprowadziły ofiary pedofilii kleru JPII-ego który trzymał się władzy do usranej śmierci za sprawą ks.Dziwisza który trzymał się władzy jak wsza ogona por. ks.Pieronek po abdykacji B xvi który nie trzymał się władzy jak wsza ogona ... gromadząca zapasy na relikwie

  • gość 2019-04-11 14:46:39

    W ŁOMŻY PIS UPADŁ W 2018 ROKU.

  • gość 2019-04-11 15:02:59

    Tak to jest, tak wygląda działalność posła. Poseł był mądry jak miał wokół siebie odpowiedzialne osoby, które mu ciągle podpowiadały. Od wyborów samorządowych wszystko widać, jaki to polityk. W Warszawie taka wilka uroczystość, a Łomży?

  • gość 2019-04-11 15:07:44

    do polityki nie powinno się zapraszać towarzystwa [ hołoty- motłochu ] bez norm moralnych i etycznych ... ponieważ partia rządząc i opozycyjna są mnie zupełnie obojętne to mam ubaw z 1 i z 2 gdzie wystawią się na listy totalnych dyletantów politycznych co nawet nie respektują swoich regulaminów bo o kodeksach honorowych czy o ugruntowanym światopoglądzie to nawet nie wspomną ...skoro ktoś np nowy zaproszony do towarzystwa w polityce jako główne działania które wykonuje to niszczenie swoich dobroczyńców to ktoś taki powinien zmienić na stałe towarzystwo bardziej na agencję towarzyską czy jakiś okoliczny motelik w którym lubi brylować , a nie zachowywać się jak słoń w składzie porcelany , a no choćby tylko dlatego że Łomża to coraz mniejsze prowincjonale miasteczko w którym wszystko słychać jak w ścianą z tektury ...

  • gość 2019-04-11 15:10:49

    trollom miejski piewcom " wspólnej sprawy " = cosa nostra polecam najbliższego psychiatrę , bo zmiana lustra to już trollom nie pomoże hahahaha

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 15:39:30

    Jaskiniowiec czyli vice i jego Szczurki sraczki dostali, że niby ludzie z Pisu nie przylazli na uroczystości. Każdy z nich w ofierze i dla upamiętnienia był w kościele i złożył ofiarę w postaci modlitwy. A Wam nicponie z towarzyszem Wieskiem pozostało jeszcze niewiele czasu i będzie się działo

  • gość 2019-04-11 16:15:32

    jako piewca socjalizmu GRATULUJĘ pani posełce Krynickiej zniszczenia jedności PiS w Łomży , gdy PiS zakończy z panią znajomość to SLD pani nie przyjmie

  • gość 2019-04-11 16:48:16

    W Łomży rządzi komunizm.ZNP to PZPR dawna .

  • gość 2019-04-12 21:09:37

    W Łomży rządzi siła nie czysta+ to czego nie zrobi od frontu zrobi od konfensjonała

Dodajesz jako: |