:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni zapowiadają wznowienie protestu

Zdrowie i uroda, Fizjoterapeuci diagności laboratoryjni zapowiadają wznowienie protestu - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 11/09/2019 09:10

Od 23 września związkowcy podejmą "radykalne kroki" i przestaną "ratować chory system". "Nie bierzemy dodatkowych prac, jeśli jesteśmy chorzy - dbamy o zdrowie. Zaczynamy dbać o siebie, bo za chwile nie będzie nas wcale" - przekonują.

Związkowcy deklarują, że od 23 września pracowników laboratoriów i fizjoterapii w placówkach medycznych będzie coraz mniej. W piśmie przesłanym Polskiej Agencji Prasowej przewodnicząca KZZPMLD Iwona Kozłowska oraz przewodniczący OZZPF Tomasz Dybek poinformowali, że fizjoterapeuci i diagności wznawiają protesty. Jak przekonują, szef resortu zdrowia nie wywiązał się z obietnic, a podwyżki otrzymało do dzisiaj jedynie ok. 30 proc. osób objętych porozumieniem.

"Zarówno informacje przekazane na spotkaniach, jak i postawa samych dyrektorów i przedstawicieli NFZ utwierdziły nas w przekonaniu, że tylko odpowiednio skonstruowany wzrost wyceny świadczeń i pieniądze celowane mogą poprawić sytuację pracowników fizjoterapii i medycznych laboratoriów diagnostycznych" - cytuje list Polska Agencja Prasowa.

Forma protestu jest obecnie utajniona, chociaż według nieofijalnych doniesień mediów, jeśli fizjoterapeuci nie będą strajkować, to wezmą zwolnienia lekarskie. Ministerstwo zdrowia wyznaczyło termin wspólnego spotkania dopiero na koniec września.

To kontynuacja zawieszonego w maju protestu. W ramach akcji "Maj bez fizjoterapeutów" fizjoterapeuci najpierw oddawali krew, a potem przystąpili do strajku włoskiego polegającego na skrupulatnym wykonywaniu obowiązków i edukowaniu pacjentów o znaczeniu fizjoterapii.

lomza

Fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni zapowiadają wznowienie protestu komentarze opinie

  • gość 2019-09-11 11:26:40

    Kolejka do rehabilitacji wydłużyła się za rządów PiS z 2 miesięcy do 13 miesięcy ,dalej głosujcie na PIS .Z rządów PIS korzysta tylko polska wieś,ich podwyżki nie dotyczą ,bo jak drożej w sklepach to też drożej dostają za swoje produkty

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 11:52:02

    Lepiej wypowiedzenia złożyć niż L4 bo raz dwa ZUS was uzdrowi i jeszcze będziecie mieli kupę nieprzyjemności.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 12:50:22

    Teraz tylko czas na najciężej pracujących a najmniej zarabiających przedstawicieli OCHRONY ZDROWIA czyli SANITARIUSZY.

    Podwyżki tylko dla pielęgniarek i lekarzy a dla ludzi, którzy najwięcej zajmują się pacjentem...???

    Zobaczymy jak bez Sanitariuszach sobie poradzą.

  • gość 2019-09-11 13:46:27

    Strajkujcie bo nie sprawiedliwości w ochronie zdrowia jedni zarabiają dużo a drudzy bardzo mało...............

  • gość 2019-09-11 13:48:26

    Strajkujcie bo nie ma sprawiedliwości w ...................

  • rehabilitowany - niezalogowany 2019-09-11 13:59:57

    Życzę rehabilitantów i fizjoterapeutom konkretnych podwyżek wynagrodzeń?!
    Sobie jako osobie wymagającej rehabilitacji życzę abyście Państwo zaczęli pracować bo narazie udajecie ze jesteście w pracy

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 14:33:39

    Trzeba walczyć... Powodzenia!

    Nie może być tak, że wykształcenie wyższe medyczne było było wynagradzane na poziomie... niższym niż najniższa krajowa!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 14:48:08

    Najpierw niech zaczną co niektórzy uczciwie pracować.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 16:23:26

    Proszę nie stawiać wszystkich pod jedną kreską... Jest duża rzesza fizjoterapeutów oddanych pacjentom, a w każdym zespole znajdą się pojedyńczo osoby, które kombinują, buntują itp.

  • gość 2019-09-11 17:16:12

    Do rehabilitowany - powinien pan sobie raczej życzyć, żeby oddziały i przychodnie były wyposażone w nowszy sprzęt, żeby lekarz dawał panu odpowiednie zabiegi. Fizjo pracują na pełnych obrotach (przynajmniej większość) taki masaż na przykład, to nie jest głaskanie tylko ciężka praca. Jeżeli nie jest pan usatysfakcjonowany zabiegami, to z tym nie do terapeuty. Też często mam rehabilitację i jakoś nie spotkałam się z sytuacją, że terapeuta udaje, że pracuje.

  • gość 2019-09-11 17:28:52

    Fizjoterapeuci - grupa pracowników medycznych z wyższym wykształceniem medycznym, specjaliści w swoim zawodzie i wiedzą na poziomie lekarskim (magister z kursami specjalistycznymi), traktowani w polskich szpitalach i innych ośrodkach jak wyrobnicy. Proszę sobie odpowiedzieć na pytania, a uzyskacie świadomość znaczenia tego zawodu. Kto usprawnia ludzi po złamaniach i wypadkach? Kto usprawnia ludzi po udarach, żeby mogli w miarę normalnie funkcjonować i odciążyć rodzinę? Kto usprawnia funkcjonowanie dzieci z niepełnosprawnościami? Kto usprawnia osoby aktywne zawodowo niwelując bóle kręgosłupa, bóle głowy, rwę kulszową? Takich pytań można zadać jeszcze dużo. Nie jestem fizjoterapeutą.

  • Kocham Platformę - niezalogowany 2019-09-11 19:43:33

    Ojoj ojoj. Posadzić pacjenta po udarze na fotel to każdy głupi potrafi...
    Zamontować wam kamerę w socjalnym, okaże się ile czasu tam spędzacie.
    Podwyżki tak dla uczciwych i rzetelnych.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-11 21:40:53

    W socjalnym też jest praca... Mnóstwo dokumentacji...

  • Gość - niezalogowany 2019-09-12 19:44:32

    Komu ten kit?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-14 12:12:05

    Nie spotkałem się z tym, żeby usprawnianie osoby po udarze było "tylko" sadzaniem pacjenta w fotelu. Widziałem za to pacjentów, którzy przyjęci zostali jako osoby leżące, całkowicie niezdolne do samodzielnego funkcjonowania, potrzebujace pomocy w jedzeniu, ubieraniu się, korzystaniu z toalety, a wychodziły ze szpitala na własnych nogach, jako osoby samodzielne. Myślicie, że kto tego dokonał? Lekarz? Pielęgniarka? Czy może fizjoterapeuta, który codziennie skrupulatnie pracował z chorym, walcząc o jego samodzielność i powrót do sprawności! A mimo to, płaca za tak ciężką pracę sięga najniższej krajowej, na równi z Panią, która sprząta oraz Panem, który siedzi w szatni.

Dodajesz jako: |