:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Grądy-Woniecko: Podejrzany o molestowanie nie jest już księdzem

Kościół, Grądy Woniecko Podejrzany molestowanie księdzem - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 18/11/2019 10:07

Były proboszcz parafii Grądy-Woniecko podejrzany o molestowanie małoletniego poniżej lat 15 nie jest już księdzem. Adam S. sam poprosił papieża Franciszka o przeniesienie go poza stan duchowny. O sprawie informuje Polskie Radio Białystok.

- Były proboszcz, wobec którego wniesiono oskarżenia związane z jego odniesieniem do osób nieletnich, złożył prośbę do Ojca Świętego o tzw. dyspensę od pełnienia obowiązków wynikających z przyjęcia święceń kapłańskich i o tzw. przeniesienie do stanu świeckiego. Otrzymał pozytywną odpowiedź na tę prośbę, więc rzeczywiście przez Ojca Świętego został przeniesiony do stanu świeckiego - mówi cytowany przez Polskie Radio Białystok ks. Jan Krupka.

Śledztwo w sprawie Adama S. prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łomży. Postępowanie zgodne z prawem kanonicznym, niezależne od prokuratury, zostało zawieszone do czasu zakończenia sprawy przed sądem. Prawdopodobnie nie będzie już ono kontynuowane.

- Proces kościelny został zatrzymany. W tej chwili czekamy na postanowienia związane ze świeckim wymiarem sprawiedliwości. Najwyższy wymiar kary, który mógłby go spotkać ze strony postępowania sądu kościelnego to wydalenie ze stanu duchownego. Więc jeśli on sam poprosił o to, to w tej chwili rzeczywiście postępowanie staje się bezprzedmiotowe - cytuje ks. Jana Krupkę Polskie Radio Białystok.

Według listopadowego komunikatu prokuratury " Adamowi S., byłemu proboszczowi parafii Grądy-Woniecko, przedstawiono zarzut popełniania przestępstwa (...) polegającego na tym, że w bliżej nieokreślonym czasie, w okresie od 2009 roku do 2013 roku w Grądach Woniecko, działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, kilkakrotnie doprowadził małoletniego poniżej lat 15 Tomasza R. do poddania się innym czynnościom seksualnym oraz prezentował mu wykonanie innej czynności seksualnej. Nadto Adamowi S. przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa (...) polegającego na doprowadzeniu małoletniego Tomasza R., do poddania się innym czynnościom seksualnym, za które udzielono korzyści majątkowej. Ponadto Adamowi S. przedstawiono zarzut rozpijania małoletniego".

 

lomza

Grądy-Woniecko: Podejrzany o molestowanie nie jest już księdzem komentarze opinie

  • gość 2019-11-18 10:42:47

    Nie jest już księdzem a człowiekiem to on już dawno przestał być.

  • ciekawe - niezalogowany 2019-11-18 10:44:26

    Zamkną go do klasztoru klauzulowego (inna parafia w dobie internetu - odpada), czy na misje wyślą do jakiegoś zakątka globu? Tak kiedyś praktykowano...

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 11:21:29

    Szkoda tych dzieci. Pegerusy tego nie rozumieją bo tam ani jakiejś edukacji ani oświaty a o kulturze to .....a o honorze to juz nie warto pisać. Robił im ten szatan orgie pod nosem a ci ludzie jeszcze pod kościołem bronią tego antychrysta. Mało tego antychrysta jeszcze przyjeżdża do swego "kolegi" to jest dramat.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 12:25:00

    A Czy napisali że niby ten "poszkodowany" nie tak dawno odwołał część swoich oskarżeń??? To że przed 15 rokiem życia nie był w ogóle molestowany??? Zapytajcie prokuraturę. To wam powie.Łatwo powielać niesprawdzone informacje.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 12:31:11

    Do gościa, który pisze o prokuraturze, bardziej ufam reklamom w internecie, ktore to maja w magiczny sposób wydłużyć moj narzad niz im

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 12:53:54

    I nic mu nie grozi haha dobre jaja czyli księdzem wolno wszystko

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 13:13:23

    Tak. Można bezkarnie księdzom, w rejestrze pedofili niema księży a to dlatego że gdyby byli to partia która wpadła na taki pomysł już by niebylo.w islamie mielibyśmy publiczne ścięcie A tu ochrona. Tego szatana jeszcze zapraszają do grądow i bywa tu ,oczywiście tacy szmaciarze jak on sam ale przyjeżdża.

  • gość 2019-11-18 13:22:42

    Gość niezalogowany z 11:21:29 pokazał swoją edukację, kulturę i oświatę nazywając mieszkańców Grąd "pegeerusami". Doprawdy, edukacja i kultura na wyższym poziomie. Mieszkańcy Grąd do pięt mu nie dorastają. I bardzo dobrze, nie ma do czego.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 16:28:12

    Ha ha ha. Pegerusy to pospolita nazwa , mieli okazję pokazać jak dbają o kościół i takie cudeńka tam się wyprawialy , na dodatek jeszcze zapraszają oprawców ich dzieci do siebie. Nieznam wioski gdzie takie coś mogłoby się zdążyć ale w pegeerach jest to norma a sami "pegerusowie" nie zdaje sobie sprawy z wagi tego przestępstwa. Sory winetu.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 16:38:38

    Kolego który pisze "Grąd " pisze się Grądów. A więc mieszkańcy Grądów znam parę wiosek gdzie są gospodarstwa rolne i na chłopów tych mówią wieśniaki. Znam paru ludzi z Warszawy którzy przyjeżdżają tu na lato i na nich mówią warszawiaki , znam też paru Białorusinów którzy przyjeżdżają z handlem tu i na nich mówią Białorusini. Na ludzi z pegeerow ciężko powiedzieć warszawiaki,krakowiaki,szlachta,,elita,profesorowie, naukowcy czy co kolejek innego. Jak poczyta się co ten pleban wyprawial pod czujnym okiem tubylców z ich przyzwoleniem to choćby chciał nazwać inaczej to nieda rady. Pegerusy to idealne słowo pokazać się z przeciwieństwem słów kultura,oświata,honor.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 17:01:48

    On się przyznał a petz głupa kleił.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 17:26:33

    Fama niesie że niejaki Tomasz R. Przyznał się że przed 15 rokiem życia w ogóle nie był molestowany. To co? Jak po 15 roku życia i dalej jako pełnoletni tam łaził to o czym świadczy???? I jeszcze dostawał za to kasę!!!! Męska......wa!

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 17:49:33

    Nie rozumiem dlaczego zrezygnował jako ksiądz nie groziłaby mu żadna odpowiedzialność za te świństwa które zrobił jako osoba" cywilna" ma przejeba....

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 18:54:40

    Typowe pegeruskie myślenie. Czemu tam łaził.? A temu że ofiarę można omotac i straszyć w różne sposoby na koniec miał odwagę i powiedział co się dzieje. Jest coś takiego jak syndrom sztokcholmski. To tak jak bita żona nieodchodzi od męża oprawcy, wykorzystuje,poniewiera a tactrwa przy nim ...... są różne dziwne sytuacje nie na nasze głowy A tym bardziej nie na pegerowskie majówki.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 18:56:45

    A czemu lezą do kościoła i dają mu kasę? Plota hordy beretow to jednego mu nie problem.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 19:12:23

    Hahaha syndrom sztokh. Dobre sobie.To czemu zmienił teraz zdanie że przed 15 rokiem życia nic nie było ten teges? Wiesz co to teraz znaczy wg prawa??

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 19:14:58

    Łatwa kasa się skończyła to trzeba jakoś "żyć" Więc huzia na Józia....

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 20:43:30

    Łatwa kasa .....To typowy pegerus może tak powiedzieć. Odda swe dzieciństwo,swoją godność za kasę łatwą. Jak widzisz jeden z drugim nie Jest tak łatwo jak wam się wydaje. Ksiadz stracił wszystko , mieszkańcy przed światem na posmiewisko , ilu odwrocilo się od kościoła za takie czyny? Czy to jest cel nauki o Bogu ? Czy wy się na to rodziców że jak za kasę to nic się nie dzieje? Wierzę w to że w gradach 99.9 % tak myśli bo udowodnili to tym dwunastoletnim trzymaniem tego Człowieka i przyzwalaniu mu na wybieranie WASZYCH dzieci na jego sex eksperymenty. Koniec.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 20:55:16

    Bredzisz i tyle. Jakby nie chciał to by tam tyle razy nie chodził. Nie powiesz mi że facet 18-21 letni nie wie o co biega. Podobało się i widział w tym zarobek to łaził. Jak ktoś kogoś krzywdzi to po pierwszym razie nie idzie tam więcej gdzie dzieje mu się krzywda. Myślenie nie boli.

  • gość 2019-11-18 21:16:32

    Gość z 16:38:38. Proszę przeczytać uważnie swój tekst. Kilka błędów stylistycznych by się znalazło. Ale nie o to chodzi. Nazywanie mieszkańców wsi wieśniakami też świadczy o kulturze, a właściwie jej braku. Znajomość stylistyki, składni, ortografii itp. to jednak za mało aby móc się nazwać kulturalnym i oświeconym. Za to pisanie z pogardą o innych, przypinanie łatek coś o piszącym mówi. Nie wiem jednak Gościu, czy coś jest w stanie przebić się przez twoją pogardę dla innych.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 21:22:42

    Musiałeś nasienie spożywać skoro tak myślisz.

  • gość 2019-11-18 21:42:57

    Wiedziałem, że nic nie zrozumiesz. Szkoda czasu na tłumaczenie.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 21:51:37

    Panie Miodek. Pomyliłeś jakby działy. Tu rozprawa nad pedofilem w kościele ,a nie konkurs ortograficzny. Szukanie stylistyki w ogólnodostępnym forum to chyba niezbyt dobry pomysł.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-18 22:02:03

    Dajcie mi go wpuszcze mu ślimaka aż wszystko popęka

  • Olaboga - niezalogowany 2019-11-19 00:10:04

    Czarna mafia....najgorzej, ze w tym wszystkim znajdują sie "durnie" ktorzy ich bronią

    Gdyby Twoje dziecko wykorzystała by jakaś czarna szmata i to dziecko by Ci o tym powiedziało, po ktorej stronie bys stal?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-19 00:44:05

    Nie wierze ze taki duzy chlopak nie wiedzial o co chodzi biedne male dziecko jeszcze kase brał rzygać sie chce ci do niego maloletnie prostytutki tez sie dobrze oblupiaja w duzych miastach w galeriach niczym to sie nie rozni a co ksiedza gnida i tyle w kazdym środowiskau znajdzie się taks gnida ksidz lekarz prawnik i zwykly kowalski trzeba tepic gnoji

  • cleric - niezalogowany 2019-11-19 06:35:14

    Dlaczego ów ksiądz zawracał świętą głowę papieżowi, czyż nie mógł sam zwyczajnie zrzucić sutanny..? Do czego ta zgoda Watykanu była mu potrzebna..?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-19 07:38:54

    Zobaczycie że uniewinia go. Obstawiam tę opcję.. Baby na Grądach gadają że R. Wycofał się z oskarżeń o seks przed 15 rokiem życia. A że później coś było to na własne życzenie i dla korzyści. Masakra. Wielkie halo i nic.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-19 07:57:29

    Czy wycofał zeznanie czy niewycofal mnie to nieinteresuje. Nichce księdza który bije konia innemu odprawia mszę.

  • gość 2019-11-19 10:14:02

    Nie ja pierwszy zacząłem od stylistyki.Ktoś tam się pierwszy czepnął, że pisze się "Grądów" a nie "Grąd" jakby to był najistotniejszy problem. Niezależnie od tego czy są o mieszkańcy Grąd czy Grądów to pisanie o nich z pogardą "pegeerusy" i wrzucanie wszystkich do jednego worka świadczy o kulturze piszącego.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-19 11:26:34

    O kulturze ksiedza Adama to świadczy.

Dodajesz jako: |