:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Hucznie i na trzeźwo! W Piątnicy odbył się bal bezalkoholowy na ponad sto par [FOTO i VIDEO]

Sztuka, Hucznie trzeźwo! Piątnicy odbył bezalkoholowy ponad [FOTO VIDEO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 13/01/2019 15:30

Już po raz dziewiąty wspólnota Domowego Kościoła Diecezji Łomżyńskiej zorganizowała bal bezalkoholowy. Wczoraj w Jędrusiowej Dolinie w Piątnicy bawiło się grubo ponad sto par, udowadniając, że do dobrej zabawy napoje alkoholowe nie są potrzebne.

- Nie mamy problemów z zapisami na bal. Wszystkich ujmujemy chyba dobrą zabawą i atmosferą - mówi nam Bogdan Dudziński. Wspólnie z żoną Joanną są jednymi ze współorganizatorów balu.

- Trudno było na początku pokazać, że można bawić się dobrze bez alkoholu, ale już po pierwszych balach okazało się, że wszyscy bawią się świetnie - dodaje Joanna Dudzińska.

Spotkanie zaczęło się od tradycyjnego „Poloneza”, przed którym do uczestników balu kilka słów skierował biskup Tadeusz Bronakowski. Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości przypomniał, że sto lat temu, kiedy odzyskiwaliśmy niepodległość, polskie elity bardzo dbały o trzeźwość polskiego narodu.

- Wtedy spożycie alkoholu wynosiło 1 litr na głowę statystycznego Polaka. Dziś spożycie alkoholu na głowę statystycznego Polaka wynosi 10 litrów – mówił biskup Bronakowski. – Bez elit nie poradzimy sobie z tym problemem. Elity muszą być trzeźwe – stwierdził. Niestety, cześć naszych elit… aż strach powiedzieć i kończyć zdanie, i szukać tego tak daleko nie trzeba – dodał biskup.

Biskup Bronakowski zachęcał gości, by przed wyjściem z imprezy wzięli ze sobą przywiezione przez niego książeczki z „Narodowym Programem Trzeźwości”. Kapłan przypomniał, że współautorem programu jest obecna na balu dr Agnieszka Muzyk.

Gratulacje złożył organizatorom wójt gminy Łomża Piotr Kłys, wygłaszając także krótkie okolicznościowe przemówienie. Obecny był, również z małżonką, wójt gminy Piątnica Artur Wierzbowski.

Po części oficjalnej, uczestników balu do zabawy porwał wodzirej. Od początku bezalkoholowych spotkań jest nim Piotr Folwarski z zespołem Verus.

lomza

Hucznie i na trzeźwo! W Piątnicy odbył się bal bezalkoholowy na ponad sto par [FOTO i VIDEO] komentarze opinie

  • BANDA debili - niezalogowany 2019-01-15 11:45:18

    @ Drozdzowo za Etka "ekipa" nic nie robiła to i teraz też nic nie będą robić ... wskazówka na zegarze i tak cały czas idzie do przodu i bez uczestnictwa "ekipy" ... ważne że wypłaty na konto wpływają - bo przecież nikt nie ocenia jakości pracy , a paru co nudzą się w pracy to i tak należało by wysłać do domu i zmniejszyć liczbę etatów w Urzędzie baterie też dobre, dzisiaj inwestując to za 5 lat uśmiech by był jak banan , bo ceny prądu pójdą ostro w górę ale kolektory - wymienniki ciepła to cały czas na czasie i cały czas duża rentowność inwestycji no cóż dziwi mnie Twoje rozczarowanie że oczekujesz od tych co nic nie robili dla Gminy oprócz obsługi samych siebie , żeby nagle cokolwiek zrobili dla Gminy

  • ?????bubu - niezalogowany 2019-01-14 23:53:01

    Nie róbcie sobie juz jaj z tą tytaniczna praca bo to śmiechu warte jest. Samochwała w kącie stala. Co za belkot

  • Drozdzowo - niezalogowany 2019-01-14 22:48:22

    Dlaczego A.W zrezygnowal z projektu na baterie fotowoltaiczne?

  • U.G. - niezalogowany 2019-01-14 20:41:23

    Co za durna impreza . Drętwo i ponuro a wszyscy udają że się dobrze bawią . Co za hipokryzja .

  • lizneła trochę i już specjalis - niezalogowany 2019-01-14 17:27:10

    niech chodzi gdzie chce...tak lubi chodzić że prawie zaszła na fotel ale zapomniała co robiła 4 lata bo w ulotce się zapetliła piszac źle na pracodawce wystawiła sobie ocene tytanicznej pracy. Mało tego teraz to może zajdzie do działki rolniczej. Jak ktoś jest od wszystkiego to jest do ... no właśnie. Pozdrowienia dla osoby która nie wie co to hejt.

  • hejtttttt - niezalogowany 2019-01-14 14:14:33

    W łeb się walnijcie. Odwalcie się od Muzykowej. To ona już na bal iść nie może? Od lat w nich uczestniczy. Kampania nienawiści wobec niej trwa jak widać

  • rym cym cym i hop sa sa idziem - niezalogowany 2019-01-14 13:12:35

    strasznie smutni uczestnicy czy to Zlot jakiejś sekty ?

  • banany zamist alkocholu - niezalogowany 2019-01-14 09:27:56

    Ewidentnie zawiązał się sojusz. A obecność purpurowej eminencji i szarej eminencji oraz uśmiech tego pierwszego mówi samo za siebie. Yellow to !!!!

  • miko - niezalogowany 2019-01-14 09:21:51

    można się bawić bez alkoholu i to nie kwestia męki, po prostu tak jak małe dzieci nie chodzą zchlane na choinkę tak też i tu można. Nie wielu to sobie wyobraża, ale trudno to ich problem. Miałem na to iść z DK, ale jakoś patrze że imprezy polityczne to chyba nie mój klimat

  • katolik - niezalogowany 2019-01-14 08:28:37

    po katach pili ile trzeba biskup pewno terz

  • Ala M - niezalogowany 2019-01-14 07:56:15

    Ciekawe czy obecni na sali wójtowie gmin zapłacili za udział ze swoich pieniędzy czy dali dotację gminną i po sprawie?

  • fff - niezalogowany 2019-01-14 07:05:16

    można się bawić bez alkoholu...tylko po co się męczyć

  • OSZUŚCI i ZŁODZIEJE - niezalogowany 2019-01-13 23:21:48

    czy publiczne pokazywanie się z agentami obcego wrogiego państwa to zdrada stanu ?

  • Katastrofa - niezalogowany 2019-01-13 23:02:42

    Co za siara ...

  • szara eminencja 2 - niezalogowany 2019-01-13 23:02:19

    marlenkamala ważne że ktoś miał banana na twarzy - na temat gustów się nie dyskutuje.

  • wiwat biskup - niezalogowany 2019-01-13 22:59:04

    Widać uśmiech na twarzy zmarnowanego biskupa, jakby odżył na tym balu. Bardzo się cieszę bo już myślałem że dwa rozmiary luzu przy koloratce to poważna sprawa. ALE radość wróciła...całe szczęscie.

  • marlenkamala - niezalogowany 2019-01-13 22:12:14

    A Muzyk wygląda jakby uciekała ze sztosu palącego. Masakra. Bezguście

  • uczeń Jezusa - niezalogowany 2019-01-13 20:58:14

    mafia kk pije wino i to publicznie i to bezkarnie np w obecności Dzieci a innym zabrania hahaha hipokrytom z hipokryzją do gęby Jezus nie zabraniał picia alkoholu co dowodzi rozmnożenie wina , ani nie zabraniał oddychania i nie zabraniał używania mózgu więc ta błazenada jest przeciw Jezusowi do zahipnotyzowanych : zacznijcie czynić jak Jezus nauczał albo zapomnijcie aby być jego sługami a czarnej mafii życzę udławcie się własną śliną i niech was wasz władca Lucyfer zutylizuje was w swoim piekle

  • przeciwko PISowi - niezalogowany 2019-01-13 20:42:08

    Sami po****ni PIS-owcy

  • A gzd - niezalogowany 2019-01-13 19:40:24

    Proste. Trzeba "zrobić" połówkę przed wejściem, potem od czasu do czasu "uzupełni ć kalorie" i na sali można już nic.

  • wzorowa uczennica - niezalogowany 2019-01-13 19:25:23

    polityka jest jak gra w szachy. Łomżyńskie politykiery mówio że Krynicka w tej grze opanowała jedynie jak zbić konia

  • wyborca PiS - niezalogowany 2019-01-13 19:10:17

    Krynicka idzie w ślady Chrzanowskiego, już jest na wylocie z PiSu

  • zzły uczeni - niezalogowany 2019-01-13 19:03:10

    Pis mam nadzieje, że mariusz będzie miał turbulencję

  • tomasz n. - niezalogowany 2019-01-13 19:02:34

    Tadek z sąsiedztwa wpadł ze swoim gramofonem

  • werszal - niezalogowany 2019-01-13 19:01:02

    Czy na imprezie był dj?. Kto zapewnił muzykę.?

  • WZOROWY UCZEŃ - niezalogowany 2019-01-13 18:56:40

    A co to jest ten PISU. Bo ja znam tylko PIS.

  • wyborca PiS - niezalogowany 2019-01-13 18:50:09

    a co znaczy poparcie Chrzanowskiego ?

  • wzorowa uczenica - niezalogowany 2019-01-13 18:47:29

    Agnieszka może dostała namaszczenie aby być liderem PISU w Łomży a sadowa szykuje się do kolejnej bitwy, która ma polegać aby osłabić mariusza i jego otoczenie aby było słabe i mariusz tym samym ma się gubić jak dziecko we mgle

  • antykołtun - niezalogowany 2019-01-13 18:11:26

    bal bez alkoholu, narzeczeństwo bez seksu, małżeństwo bez antykoncepcji..., to kpina z ludzkiej radości życia, lepiej się nie urodzić...

  • Muzyk do EURO? Kto wie? - niezalogowany 2019-01-13 18:01:34

    To pewnikiem Agnieszka startuje do EuroKołchozu. Pewnie nie wygra ale na jesieni jest na listach do Sejmu. Zobaczymy czy wygra rywalizację z Kołakowskim i Krynicką. To będzie wyrównana walka na liście. Każdy ma szanse bo za Muzyk stoi poparcie Pana Bronakowskiego, za Krynicką Chrzanowskiego, a za Kołakowskim jest.... Oczywiście to wszystko moje spekulacje.

  • wtajemniczony z sadowej2 - niezalogowany 2019-01-13 17:55:06

    agnieszka chyba wraca do formy bo była i widać, że apetytyt polityczny jej nie zmalalał sadowa cały czas stawia na agnieszkę

  • Kristof - niezalogowany 2019-01-13 17:42:53

    ciekawe co się działo w kiblu. Panowie mieli pewnie jakieś spotkanie.

  • JacaPraca - niezalogowany 2019-01-13 17:32:54

    Jak to mówio tylko psa który gryzie trzeba trzymac na łancuchu.

  • Z dk61 - niezalogowany 2019-01-13 17:20:32

    Nie jest sztuką bawić się bez alkoholu, sztuka jest bawić się z alkoholem bez żadnych transformacji.

  • soki fortuna - niezalogowany 2019-01-13 17:08:25

    brawo brawo pięknie

  • Black&W - niezalogowany 2019-01-13 17:05:28

    Czarna mafia i gra muzyka ;-)

  • tańce hulance - niezalogowany 2019-01-13 16:45:26

    Czarna mafia i tyle w temacie