:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Inni radni też nie uczcili pamięci Juliusza Paetza

Rada Miejska w Łomży, radni uczcili pamięci Juliusza Paetza - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 28/11/2019 07:45

Jeszcze raz wracamy do tematu wczorajszej sesji Rady Miejskiej Łomży, której początek wywołał niemałe zamieszanie wśród internautów. Wszystko przez to, że sesja rozpoczęła się od zarządzonej przez przewodniczącego minuty ciszy ku pamięci m.in. zmarłego arcybiskupa Juliusza Paetza. Kolejni miejscy rajcy deklarują, że pamięci Juliusza Paetza nie uczcili.

 

- W imieniu radnych Koalicji Obywatelskiej niniejszym oświadczam, że podczas dzisiejszej XVII Sesji Rady Miejskiej Łomży nie uczciliśmy pamięci Juliusza Paetza - czytamy w przesłanym nam wczoraj oświadczeniu, podpisanym przez Piotra Serdyńskiego, przewodniczącego Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej. - Przewodniczący Rady pan Jan Olszewski wbrew statutowi i dobrym obyczajom samodzielnie, bez konsultacji z radnymi zarządził minutę ciszy jednocześnie dla ww. biskupa oraz niedawno zmarłego zasłużonego działacza społecznego, wieloletniego Radnego Rady Miejskiej śp. Janusza Świderskiego. Tym sposobem nie dał radnym szansy na stosowną reakcję. Informuję, że nie pozostawimy tej bulwersującej sytuacji bez konsekwencji.

Przypomnijmy, że cała sytuacja miała miejsce podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Łomży. Na samym początku przewodniczący Jan Olszewski poprosił wszystkich o powstanie i uczczenie pamięci zmarłych - arcybiskupa Juliusza Paetza, byłego biskupa diecezji łomżyńskiej, a także Janusza Świderskiego - byłego radnego i członka zarządu miasta.  

Dodatkowo informowaliśmy wczoraj, że pamięci arcybiskupa Paetza nie uczcił też radny Artur Nadolny, który w chwili gdy wszyscy wstali, wyszedł i wrócił chwilę po zakończeniu minuty ciszy. Radny argumentował to m.in. tym, że Juliusz Paetz był osobą mocno kontrowersyjną i związanych jest z nim wiele niewyjaśnionych historii.

lomza

Inni radni też nie uczcili pamięci Juliusza Paetza komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 08:06:30

    Chyba kupię Wam po pączku.

  • gość 2019-11-28 08:07:39

    Buahaha, nie ośmieszajcie się...!!!

  • gość 2019-11-28 08:10:59

    To już LGBT wam nie pasi?

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 08:19:28

    Haha fantazja ponosi. Czego się nie robi, żeby zapunktować u wyborców. Nagle wszyscy nie uczestniczyli w tym cyrku, po tym, jak Nadolny zebrał pozytywne opinie. Wstyd i gra pod publikę

  • racja - niezalogowany 2019-11-28 08:22:45

    Paetz nie był prześladowany za homoseksualizm tylko za wykorzystywanie podległych kleryków, to kościelnym nie pasują cywilni LGBT odsądzając ich od czci i wiary, podczas gdy homosi w sutannach nie zaliczają do czerwonej zarazy,
    Natomiast PeOwiacy ośmieszają się spóźnioną reakcją zazdroszcząc Nadolnemu trzeźwej oceny sytuacji i prawidłowej reakcji. Trzeba było oprotestować inicjatywę przewodniczącego, a gdyby się nie wycofał z oddania hołdu Paetzowi, wyjść z sali jak Nadolny

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 08:36:06

    No i brawo. Nie wyobrażam sobie innych konsekwencji niż odwołanie przewodniczącego rady za tę hańbę.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 09:32:54

    Hahaha poczytali trochę wczorajszych komentarzy i dziś oświadczenie piszą

    Wszystko pod publikę
    HahahHa

  • gość 2019-11-28 10:29:43

    odwołać prosze bardzo macie większośc kmioty ale śmiech robicie z siebie szc
    acunek zmarłym się należy was nikt nie uczci 10 sek nawet nadolny też tyle wart co iwy a może i mniej juzż nigdy z platformo i dlategi nigy borys nie trafi do sejmu

  • gość 2019-11-28 10:36:03

    no szanowni radni trochę za późno ale dobre i to. Teraz czekamy na następny ruch czyli odwołanie przewodniczącego który pozwolił sobie na taką kompromitację rady zestawiając dwa nazwiska zmarłych w tak bulwersujący sposób.

  • gość 2019-11-28 10:45:03

    HOMOFOBY

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-11-28 10:51:11

    a niby co dla Łomży zrobił w czynie społecznym za życia zmarły Janusz Świderski ? - to że że zmarł to już wiadomo
    za pracę miał płacone, za nadgodziny też
    a jako dyrektor Dróg Powiatowych zasłynął w całej Polsce jedynie tym że zbudował głębokie wykopy i " żółte " bariery/ na terenie Parku Krajobrazowego przy ścieżce rowerowej - Pniewo , Siemień .... jako utrudnienie i dla Ludzi i dla zwierząt
    aaa ten krzywy most "Hubala" to też budował zmarły Janusz Świderski ?

  • gość 2019-11-28 10:57:30

    ŁAPUFKASZ to jest tylko twoja ocena co prawda dziwna i trąci złośliwością bo jesteś chyba jedynym którzy publikują takie zdanie. A jak tam pokonałeś ten zalany przepust w Niewodowie kajakiem dzisiaj. Nie zapomnij zajrzeć do kodeksu karnego może znajdziesz jakiś ulubiony przez ciebie paragraf!!!!

  • gość 2019-11-28 11:02:04

    ŁAPUFKASZ zaraz zapewne pod innym nickiem będzie udowadniał ,ze nie tylko on jest takim społecznym sygnalizatorem .

  • gość 2019-11-28 11:15:01

    @ "władzo" :
    nie róbcie z siebie błaznów, bo jaka władza jest każdy widzi iii nie róbcie "świętych"z ludzi tylko dlatego że umarli "
    śmieszne to że za życia ktoś nie zasługiwał na jakikolwiek szacunek ,czy uznanie , a tylko za to że ktoś umarł jest wprowadzony obowiązek okazywania umarłemu czci i szacunku , Bareja ze śmiechu spadł by z krzesła

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 11:17:08

    Co ten ciepły młokos ma do Biskupa?

  • gość 2019-11-28 11:20:04

    jako katolik hołdy oddaję tylko Bogu , więc ani zmarły Juliusz Petz, ani zmarły Janusz Świderki nie otrzyma ode mnie żadnych ukłonów , ani hołdów

  • gość 2019-11-28 11:30:24

    gość
    2019-11-28 11:15:01 a ty społeczny sygnalizatorze masz taki szacunek to masz chyba tylko dla siebie. Nie pisz do mnie bo się takich jak ty po ludzku brzydzę .

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 11:45:51

    A ja myślałem że Platforma lubi tęczowych księży...

  • gość 2019-11-28 11:56:11

    Niech umarli grzebią umarłych swoich,
    lecz ty idź i głoś Królestwo Boże
    Ewangelia Mateusza 8.21-22

  • Radny - niezalogowany 2019-11-28 11:58:55

    A co to kogo obchodzi są ważniejsze sprawy zróbcie jakąś zbiórkę dla dzieci chorych, potrzebujących, czy dla schroniska. Idą święta trzeba pomoc

  • gość 2019-11-28 12:13:03

    nie czcili a stali jak durnie

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 13:17:23

    Oszalał Pan Panie Serdynski.Bylem wtedy na sali i widziałem czy Pan uczcił czy nie!

  • Rozsądny - niezalogowany 2019-11-28 13:51:13

    To uczucie kiedy zazdrościsz koledze radnemu jaj i refleksu, podczas gdy Ty boisz się sutanny i całą kadencję siedzisz cicho, a ogarniasz się następnego dnia :)))) Też mi opozycja :)))

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 14:43:22

    Czyli petz ich nie macał że go nie uczcili hehe.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 14:45:07

    Chcą się wybielic teraz, takie święte krowy które nie dają mleka.

  • Adwokat. - niezalogowany 2019-11-28 14:51:52

    Po komentarzach ktory pan Olszewski został skrytykowany .za minutę ciszy biskupa pedała.nagle uznał że nie bylo minuty ciszy.co za podle zachowanie żeby się wybielić.niech pan poda do dymisji jak przystało na patriotke jeśli się nim jest.

  • gomecenas z pść - niezalogowany 2019-11-28 15:55:26

    fajna pogoda dzis była

  • Wujek marian - niezalogowany 2019-11-28 16:27:18

    Biskup pedał

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 16:52:31

    Ciepły co tam u chłopaka?

  • gość 2019-11-28 17:03:30

    nie dziwmy sie internautom ktorzy pisza sami do siebie to sa psychicznie chorzy nazywa sie to schizofremia paranoidalna na to juz nie ma lekarstwa

  • gość 2019-11-28 17:05:52

    Na oddawanie czci trzeba sobie zasłużyć. Jeśli są tacy, którzy uważają że komuś się to nie należy, to trzeba to też uszanować.
    "Jakie życie, taka śmierć nie dziwi nic ..."

  • stupito subito - niezalogowany 2019-11-28 17:40:25

    gość 2019-11-28 17:03:30 a jest lekarstwo na ks. psychopatów wyrachowanych duszpasterzy szafarzy znieczulicy na "TE SPRAWY" które ks. Lombardiemu nie przechodziły przez gardło rzecznika ... Stolicy Apostolskiej a JPaweł други s другamи swoimi "poprawcie mnie jak się mylę" do usranej śmierci tak o tym głośno mówił że aż głos stracił ... do końca ... a tak chciał mówić a kórwa już nic nie mógł powiedzieć - правда ? (... znak czasu ... postępującej paranoi na jaką już nie miał lekarstwa ???)

  • gość 2019-11-28 19:32:20

    do ostatniego wpisu za ilu robisz na tym internecie a jak teskno ci do pisania po rosyjsku to droga otwarta ale wiesz jak tam bys pisal i pod czyje dyktando a moze napiszesz o naszym slynnym rezyserze na ktorego spotkanie wiele osob nie chce przyjsc jemu bylo wolno molestowac i gwalcic nieletnie dziewczyny o tym moze popiszesz

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 20:48:56

    Kozak w necie, pizda w świecie. Z dedykacją dla forumowych bohaterów.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 20:49:07

    Kozak w necie, pizda w świecie. Z dedykacją dla forumowych bohaterów.

  • gość 2019-11-28 20:52:30

    A gdzie był IV Vice? Nie oponował

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 21:00:15

    Jakie miasto taki temat...wstydem mi.

  • gość 2019-11-28 21:03:00

    gość 2019-11-28 19:32:20 przypominam fak ty ... zaczynając do wspomnienia w Modlitwie Eucharystycznej ECCE Communicantes Canonu Rzymskiego "poprawcie mnie jak się mylę" kończąc na tradycji trzech króli ... w imię patrona Słowian ... rozdartego w drodze mędrców wschodu i zachodu a to w imię patrona Słowian Piotr wszech czasów (naszych też) z Jana wyszedł do Słowa które stało się Ciałem boRzym i w efekcie jojo ktoś musi "prawą ręką" szarpnąć "za ornat" by AGAPE SATANAS nie trwało w miłosierdziu urojonym robiąć świętą minę do złej gry ... aktor *JPII) przedni ale sztuka (kochania) do dupy ... taki z niego kórwa reżyser wielki ... taka jego uczonego w piśmie wyższa inteligencja upadła jak sam diabeł a musisz wiedzieć że diabeł to nie jest ateista i musisz się z tym pogodzić że droga wiary prowadzi do "życia" pełnego patologii cywilizacji śmierci której Golgota jest zaledwie jedną stroną medalu ... a jest jeszcze kat czytam rant ... pokonaj siebie i zdobądź się na refleksję jak wyglądałaby golgota Jezusa jakby Maryja była na ten przykład Tereską nie z Kalkuty a z Łomży wierną kapłanom z wysokiej rady arcy kapłana Juliusza którzy na tę golgotę dajmy na to Jezusa by wystawili ... jak by wyglądała droga krzyżowa .... stacja 3 Jezus upada po raz pierwszy by zyskać na czasie (wZasięgu ręki ma matkę na ekstremalnej drodze "osób fizycznych" ks.Stryczka tego nie widać) ... stacja 4 Jezus spotyka matkę ... (jak spotyka wzrokiem dotykiem "pracownika umysłowego" ... na ekstremalnej drodze ks. Stryczka dla "pracowników fizycznych" tego doświadczenia brak ... ) no i jak spotyka matkę (tu łączymy się z dekalogiem IV+VI przykazanie a jej brak tej cnoty boskiej ... ugruntowanej jak bóg przykazał od pierwszego (Wyj.22, 3-6) przez "rzeźbienie"(Pwt. 5, 6-) jej do ostatniego przykazania gdzie Pan (Bóg) utożsamiany jest z Ojcem ... no i jak on Jezus spotyka matkę ... wierną kapłanom ... nie wierną Ojcu ... swojemu (Wj 20, 15-17) to co Ona robi ... Ona robi to samo co kapłani tylko z większą siłą bo ona tych "pracowników umysłowych" "pracownik fizyczny" ... fizycznym oddziaływaniem z mocą rozwścieczonego na drodze wiary tłumu ... tych dusz pasterzy ... tego jech owego duszpasterstwa rodzin ... jakie "ogrania" siła przewodnia narodu ... budującego groby swoim prorokom ... swoim synom ... bo to oni wybiegają w przyszłość ciągnięci za nogo w przeszłość szukających życia wiecznego dla swojego reliktu (sacrum) a Jezus tego reliktu nie poszanował ... Tereska pluje i "kopie leżącego" .... Jezus pyta "Któż ..." to ... Mt 12, 47-...) i tu jest ten "kant" czytam rant ... krew dla żydów to synonim czystości duszy przez czystość pokrewieństwa np. króla żydowskiego monarchy w monarchii dziedzicznej biologicznie czytam po ludzku rzecz ujmując (Jezus) Ewangelia zaś wskazuje na spowinowaconych ... kielichem weselnym który został sprowadzony do roli kielicha goryczy (666) liczba to bowiem prokreacji anty Chrysta (dekalog 6-uste) i dlatego Teresce wiernej kapłanom będącym bydlakami na obraz i podobieństwo rogatego bydlaka ojca owiec brak tej cnoty Maryi matki na obraz i podobieństwo ojca rodzaju ludzkiego

    JPII w Imię Matki i Syna i Ducha swojego świętego nie czystego ... (vide Rdz 3, 15) dużo mówił nie na temat i jeszcze więcej przemilczał zamiast mówić jak bóg przykazał grał dobrą miną do złej gry trzymając zło tą różę ... przed reliktem na jasnej górze jasnej tylko z nazwy w ciemnej dolinie rzeźbionym w urojeniach i wystruganym z drewna (Pwt. 5, 6-16...) mówiącego "ludzkim głosem" ale nie swoim

    pozdrawiam katolików dla których stara doktryna tradycji świętsza niż "ciało" i "krew" (życie i prokreacja) Jezusa

  • Gość - niezalogowany 2019-11-28 22:13:13

    Radni, nieporadni jesteście jak nie umiecie wyjść jak wasz kolega to zrobił!!!

    Uczcie się i udostępniajcie dalej posty prezia, bo widać że marnie z postawami skoro nie wiecie co robicie na sesji... Nawet nie jest szkoda.

    Widać słaby punkt wasz. Samodzielność? Poszukajcie jej...

  • gość 2019-11-28 22:49:58

    Ciepły miał wyjść? A dzis listy pisze

  • gość 2019-11-28 23:33:57

    PO jak to PO, kłamie. Jest tylu świadków co widzieli na sali i w internecie a oni swoje. Nie chciało się wyjść to trzeba było chociaż nie wstawać.

  • Gość - niezalogowany 2019-11-29 00:42:13

    Uczcili pedała- pedofila

  • gość 2019-11-29 05:57:22

    ale miny maja hahaha jakby rozumu szukali

  • gość 2019-11-29 11:05:22

    gosc 21 03 00 ty jestes jak psychopata ciagle w kolo tego juz sie nie da czytac moze jak sie schlodzi na dworzu to ochloniesz a moze twoja mama poddala sie aborcji bedac z toba w ciazy a lekarz tylko zdazyl ci mozg wyskrobac

  • ub-sb - niezalogowany 2019-11-29 11:22:38

    często wiele wpisów na różne tematy dowodzie że ub-sb nadal działa , że jeszcze nie wszyscy zeszli do podziemi :
    - pierwsza zasada ub-sb to zniesławiać Polaków i przypisywać Polakom choroby umysłowe

  • gość 2019-11-29 11:37:10

    ub sb a co powiesz o europoslach ktorzy pluja na wlasny kraj mowiac ze sa Polakami zdrajcy dla ktorych w tym kraju nie powinni byc miejsca

  • gość 2019-11-29 19:10:45

    gość 2019-11-29 11:37:10 ktoś kto przy kościele promuje "żywą szopkę" ze sztucznym Jezuskiem otoczonym prawdziwymi zwierzętami (załatwiającymi swoje potrzeby tam gdzie stoją a wiec w szopce) poprostu jak psychopata spełniający dziecięce marzenia w wieku podeszłym ciagle w kolo tego juz sie nie da spokojnie na ten kościół patrzeć BO BOLI ... "morze" jak "zmieni stan skupienia" to "przejdzie po wodzie" jak ... sie schlodzi na dworzu to ochloniesz a "morze" twoja Mater Dei (Matka Kościół) poddala sie aborcji (duchowej) bedac z toba w ciazy a lekarz tylko zdazyl ci mozg ochrcić wodolejstwem ... i nie tchną w "glinę" tchnienia rzycia "...na wieki wieków" a MEN ... innego pomysłu na rzycie też nie miła nawet ub sb stosowało metody św. inkwizycji tak samo jak partia mająca swoich Ka Owców ... nawet tam gdzie teraz tak samo jak przed wiekami są Ks. Polityczni

  • gość 2019-11-29 21:18:28

    gosc 19 10 45 widze ze choroba psychiczna postepuje u ciebie jak blyskawica ty nawet nie potrafisz odpowiedziec na zadane pytanie i nie pisz juz sam do siebie a zycie to sie tak pisze

  • gość 2019-11-29 21:31:03

    gość 2019-11-29 21:18:28 uczone w piśmie mole książkowe "poprawcie mnie jak się mylę"

    pisze to się ikony a rzycie się przeżuwa czytam przerzywa правда ???

  • gość 2019-11-29 22:31:55

    gość 2019-11-29 21:31:03 "i jeszcze" na drógą nóżke jak jest pisne ... w tajemnicy fatimskiej "Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie" czy Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich rozszerzy swoje błędne nauki po świecie" ??? a jakie nauki głosi Rosja jeśli nie są to nauki przyniesione z zachodu na wschód ... z całym dobrodziejstwem inwentarza niesionego bRzym sprytem czytam p(d)ostępem pazerności "trzech króli" tam skąd wyszło trzech "magików" ze wschodu do króla u "rodzaju ludzkiego" niosących kondensat bizantyjskiej ud ręnki ludu i "szczęśliwym trafem" tym królem okazał się "król żydowski" do heroda podobny jak zrośnięta czytam zapuszczona dupa do ogolonej czytam czystej twarzy - правда ??? - pomyśl szukając odpowiedzi dlaczego "baranek boży" i jaki związek ma "nieczystość" czytam "trędowatość" mocno wyeksponowana przez Jezusa nad ludem brudnym jak ... święta ziemia ... zaniedbanym przez kapłanów którym Mojżesz zostawił prawo i obowiązek do oczyszczenia

  • gość 2019-11-30 09:40:36

    kleknij i popros Boga o rozum bo widocznie tego daru nie otrzymales

  • gość 2019-11-30 11:37:55

    rozum jest w tym co ma znamię świadomości zbiorowej ks.zKórwySyny w połowie lat osiemdziesiątych bały się internetu w kazaniach mówiono wprost że do dzieło szatana jeszcze dziś robią wszystko by od monitora oderwać dzieci i młodzież ... co dają z zamian "piłkarzyki" na "bulwarach" w "porcie" dają "gry planszowe" w "domku pastora" ... i nadal utyskują na "sztuczną inteligencję" która "rozkmini" "relikt" i zrobi przewartościowanie ... jak jej "duchowni" wirusa nie zaszczepią ....zaszczepiając "grzech pierworodny" zanim "sztuczny rozum" osiągnie dojrzałość czytam samo dzielność(etyczną)

  • gość 2019-11-30 12:40:57

    dobrze ze probuje sie dzieci odrywac od internetu zeby od ciebie i innych nie uczyly sie hejtu i mowy nienawisci obsesja i pisanie tego w kolko to twoje motto zyciowe uwazasz ze piszac pod roznym nik.san sie poprzesz to jest chore porozmawiaj o tym z lekarzem specjalista na pewno pozwoli ci zrobic na psychiatryku na wyklad moze tam dostaniesz tytul doktora z teologi powodzenia

  • gość 2019-11-30 13:08:50

    gość 2019-11-30 12:40:57

    dobrze ze probuje sie dzieci odrywac od internetu zeby ... do całowania cmentarnych szczątków je przymusić ... to jest chore porozmawiaj o tym z lekarzem specjalista na pewno pozwoli ci zrobic na św. psychiatryku wyklad moze tam dostaniesz patent na tytul doktora ... kościoła ... powodzenia

  • gość 2019-11-30 13:17:52

    panbuk jak "zamyka okno" ... na świat to otwiera drzwi ... na cmentarz takie jech owe tych "grobów pobielanych" "okno życia" jech owa duchowa anty koncepcja rzeczywistości wirtualnej na rzecz koncepcji urojonej do której mają trafić "po śmierci"

  • gość 2019-11-30 14:22:19

    z ludzmi ktorzy mysla da sie porozmawiac a debile swoje zachowyjesz sie jak psychopata ty zamiast mozgu masz tik- taka

  • gość 2019-11-30 15:37:09

    gość 2019-11-30 14:22:19 tak tak z ludzmi ktorzy mysla da sie porozmawiac ... alleluja i do przodu Kim był JPII skoro nie szło z nim porozmawiać jak człowiek z człowiekiem ... wyjaśniając TE SPRAWY w czasie rzeczywistym a nie w czasie utraconym ... kiedy "...,wygrała druga partia" – Nie wolno nam się tym gorszyć, to są kroki w dłuższym procesie. Ale jeśli chodzi o papieża Benedykta, to pierwszą rzeczą, którą powiedział po wyborze, było: "przynieście mi z powrotem te papiery z archiwów" i rozpoczął śledztwo – przekazał Franciszek dziennikarzom.... i co z tego ???

    "– Odważę się powiedzieć, że ludzkość jeszcze nie dorosła. (Nie tylko - wtrącenie) Kobieta nadal jest traktowana jako człowiek "drugiej kategorii" – przyznał z żalem (pół prawdę - wtrącenie) papież" ... niestety Polak nawet tę pół prawdę przemilczał ... a do usranej śmierci mu się gęba nie zamykała dłośna jak kukła bez aktora jech owego teatru marionetek

  • gość 2019-11-30 19:06:13

    a kim ty jestes ze wszystkich osadzsz co ty soba reprezentujesz najpierw naucz sie poprawnie pisac po polsku a moze po badaniach lekarskich nie przyjeto cie do seminarium i dlatego w tobie tyle zlosci i szukasz Boga u tych co miotlo chrzcza

  • gość 2019-11-30 19:29:52

    gość 2019-11-30 19:06:13 reprezentuję to czego brak w mojej katedrze a ty pewnie reprezentujesz uczonych w piśmie z tej katedry "badania lekarskie" załatwiającymi od ręki ...zaocznie ... przez telefon

  • gość 2019-11-30 22:55:29

    przepraszam ojcze wielebny zdaje sobie sprawe ze nie dostales sie do seminarium a teraz sie mscisz

  • ociec pijo k - niezalogowany 2019-11-30 23:47:38

    gość 2019-11-30 22:55:29 zatem idź i powiedz wielebnemu że to nie seminarium tylko rzeźnia i jak chce być rzeźnikiem to niech się przeprowadzi do hali kultury na parterze były stoiska dla rzeźników niech im ks. kustosz nada właściwą wymowę zanim kultura halę targowa zamieni na dziedziniec pogan naszej ery nowej ery aa i jak się będzie z Matki kościołów się przeprowadzał to niech tallince z nastawy ołtarzowej pozbiera bo według Jezusa nie to czyni Matkę czystym co do niej wchodzi ale co z niej wychodzi resztę niech se Pasterz "dośpiewa" razem z "chórem" anielskim "swoim" z partytury Mateusza 15 niech ona wybrzmi ... Tym ... czym się różni "żywa szopka" od "czystej szopki" tak żeby ks.popiel to usłyszał przy swoim płocie

  • gość 2019-11-30 23:52:14

    niech ona wyGrzmi ... tak brzmi lepiej

  • gość 2019-12-01 12:03:34

    gosc 23 47 38 z ciebie dobra szopka ty potrafisz odpowiedziec na zadane pytania placa ci za pisanie a moze chcesz sie zbawic ale nie tedy droga cytujesz wersety z Bibli a sam ich nie rozumiesz zachowyjesz sie jak fanatyk z panstwa islamskiego pewnie jak bys mogl to bys scinal glowy ludziom o innych pogladach ty sie naprawde lecz bo ktoregos dnia pekniesz ze swojej glupoty widocznie byles w seminarium a Petz cie odrzucil dlatego rozum splynal do zarosnietego cnotliwego rowa do dzis nieuzywanego to by tlumaczylo twoje zachowanie

  • Ma te uszy14/32 - niezalogowany 2019-12-01 13:16:31

    gość 2019-12-01 12:03:34 ale szyita czy sunnita żyd czy chrześcijanin ... tak kórwa takich fantyków jest więcej ... ironia (J 13, ...) to żywe słowo którego brak tym którzy cytują wersety na ziemi tej ziemi ... nie mając "mokrych nóg" (Rdz 1, 2-) przez cały rok a nawet w wielki ... czwartek rytualnie cali w y s c h n i ę c i wycierają sobie ręce ... majstrując suchymi rękami ... przy Bożym Dziele ptfu przy Bożym Ciele ... ulepionym na swój obraz i podobieńtwo

  • MaTeUsza10 -27- - niezalogowany 2019-12-01 13:44:49

    gość 2019-12-01 12:03:34 ucz się historii ...(wiadomo jakiej)... jakbyś nie zauważył to ks. Biskup Petz został odrzucony z całym dobrodziejstwem inwentarza członków swoich ... czysto syn bo licznie "popraw ciemnie jak sie myle" wszak włos z głowy mu nie spadł (wszak miał włosy nakryte czapką założoną na beret (przy jak mim ks. pedofil przy "muzeum diecezjalnym" jeszcze w 2017 r został kapelanem jego świętobliwości papieża F ... Zaprawdę godne to i sprawiedliwe słuszne i zbawienne ... aby światło liturgicznie zapalić i nakryć kulturalnym obrzędem - правда ?

  • gość 2019-12-01 14:33:58

    znow piszesz sam do siebie jak to nazwac