:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Partie polityczne, głosowaliśmy Łomży powiecie łomżyńskim - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 14/10/2019 13:55

Lech Kołakowski - 16 138, Agnieszka Muzyk - 5 580, Bernadeta Krynicka - 9 328, Borysewicz Maciej - 6104 głosy. Tyle głosów uzyskali poszczególni łomżyńscy kandydaci w województwie podlaskim, czyli w okręgu wyborczym nr 24. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już część oficjalnych danych. Wiadomo już, że senatorem zostanie Marek Komorowski z Prawa i Sprawiedliwości, który otrzymał 111 737 głosów, pokonując Zenona Białobrzeskiego, na którego zagłosowało 58 887 mieszkańców.

Według nieoficjalnych danych (one nie zostały jeszcze opublikowane przez PKW) Lech Kołakowski miał zdobyć w Łomży 5929 głosów, Bernadeta Krynicka - 2552, Agnieszka Muzyk - 1728, a Maciej Borysewicz 4667 głosów.

W galerii na górze znajdują się wyniki z całego okręgu

Tak procentowo rozłożyły się głosy mieszkańców województwa, Łomży, powiatu łomżyńskiego i poszczególnych gmin:

Województwo podlaskie:

Komitet Liczba głosów Procent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 270 888

52,04%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 109 527

21,04%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 48 566

9,33%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 47 342

9,09%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 36 207

6,96%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY 4 001

0,77%

KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA 2 272

0,44%

KOMITET WYBORCZY AKCJA ZAWIEDZIONYCH EMERYTÓW RENCISTÓW 1 775

0,34%

Razem 520 578

100%

Łomża:

 

Komitet Liczba głosów Procent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 14 749

54,03%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 6 582

24,11%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 1 887

6,91%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 1 825

6,69%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 1 743

6,38%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY 327

1,20%

KOMITET WYBORCZY AKCJA ZAWIEDZIONYCH EMERYTÓW RENCISTÓW 99

0,36%

KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA 87

0,32%

Razem 27 299

100%

Powiat łomżyński:

Komitet Liczba głosów Procent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 15 596

71,53%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 2 045

9,38%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 1 925

8,83%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 1 279

5,87%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 717

3,29%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY 136

0,62%

KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA 56

0,26%

KOMITET WYBORCZY AKCJA ZAWIEDZIONYCH EMERYTÓW RENCISTÓW 50

0,23%

Razem 21 804

100%

 

Gmina Przytuły:

Komitet Liczba głosów Procent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 746

85,94%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 58

6,68%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 26

3,00%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 21

2,42%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 9

1,04%

KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA 4

0,46%

KOMITET WYBORCZY AKCJA ZAWIEDZIONYCH EMERYTÓW RENCISTÓW 3

0,35%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY 1

0,12%

Razem 868

100%

Gmina Jedwabne:

Komitet Liczba głosów Procent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 835

81,05%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 160

7,07%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 103

4,55%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 99

4,37%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 47

2,08%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY 13

0,57%

KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA 6

0,27%

KOMITET WYBORCZY AKCJA ZAWIEDZIONYCH EMERYTÓW RENCISTÓW 1

0,04%

Razem 2 264

100%

 Gmina Wizna

Komitet Liczba głosów Procent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 308

76,67%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 131

7,68%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 106

6,21%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 89

5,22%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 60

3,52%

KOMITET WYBORCZY AKCJA ZAWIEDZIONYCH EMERYTÓW RENCISTÓW 6

0,35%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY 5

0,29%

KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA 1

0,06%

Razem 1 706

100%

Gmina Piątnica:

Komitet Liczba głosów Procent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 2 952

69,33%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 427

10,03%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 399

9,37%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 278

6,53%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 157

3,69%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY 25

0,59%

KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA 12

0,28%

KOMITET WYBORCZY AKCJA ZAWIEDZIONYCH EMERYTÓW RENCISTÓW 8

0,19%

Razem 4 258

100%

 Gmina Łomża:

Komitet Liczba głosów Procent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 3 323

64,16%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 746

14,40%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 484

9,35%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 300

5,79%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 233

4,50%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY 56

1,08%

KOMITET WYBORCZY AKCJA ZAWIEDZIONYCH EMERYTÓW RENCISTÓW 19

0,37%

KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA 18

0,35%

Razem 5 179

100%

Gmina Śniadowo:

Komitet Liczba głosów Procent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 827

73,64%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 304

12,25%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 162

6,53%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 137

5,52%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 33

1,33%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY 10

0,40%

KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA 4

0,16%

KOMITET WYBORCZY AKCJA ZAWIEDZIONYCH EMERYTÓW RENCISTÓW 4

0,16%

Razem 2 481

100%

 Gmina Miastkowo:

Komitet Liczba głosów Procent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 329

80,79%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 93

5,65%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 92

5,59%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 86

5,23%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 38

2,31%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY 5

0,30%

KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA 1

0,06%

KOMITET WYBORCZY AKCJA ZAWIEDZIONYCH EMERYTÓW RENCISTÓW 1

0,06%

Razem 1 645

100%

 Gmina Nowogród:

Komitet Liczba głosów Procent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 171

66,88%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 180

10,28%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 173

9,88%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 130

7,42%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 70

4,00%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY 15

0,86%

KOMITET WYBORCZY AKCJA ZAWIEDZIONYCH EMERYTÓW RENCISTÓW 7

0,40%

KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA 5

0,29%

Razem 1 751

100%

Gmina Zbójna:

Komitet Liczba głosów Procent głosów
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 105

66,89%

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 250

15,13%

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI 116

7,02%

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ 99

5,99%

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ 70

4,24%

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY 6

0,36%

KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA 5

0,30%

KOMITET WYBORCZY AKCJA ZAWIEDZIONYCH EMERYTÓW RENCISTÓW 1

0,06%

Razem 1 652

100%

 Senat:

Nazwisko i imiona Komitet Liczba głosów Procent głosów
WASILEWSKI Janusz KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ15 DO SENATU 21 465

11,17%

KOMOROWSKI Marek Adam KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 111 737

58,17%

BIAŁOBRZESKI Zenon Henryk KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE 58 887

30,66%

  Razem 192 089

100%

lomza

Jak głosowaliśmy w Łomży i powiecie łomżyńskim? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 14:07:07

    Jak PiS 8 mandatów, a tak wychodzi wstępnie, to Krynicka nie wchodzi. Brawo PSL trzeci wynik.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 14:07:29

    Jak PiS 8 mandatów, a tak wychodzi wstępnie, to Krynicka nie wchodzi. Brawo PSL trzeci wynik.

  • gość 2019-10-14 14:11:10

    Najlepiej zrobili ci co zostali w domu, pokazali środkowy palec wszystkim tym politykom, którzy łaszczą się jak celebryci, aby tylko zdobyć głosy.

  • gość 2019-10-14 14:26:50

    Jak Krynicka nie wejdzie to bardzo duża strata dla Łomży bo pracowała w Komisji i ściągnęła do miasta i regionu ok.50 ml ..................................

  • gość 2019-10-14 14:28:54

    Brawo dla głosujących na KONFEDERACJĘ!!! Precz z PoPisowskimi oszustami.

  • gość 2019-10-14 14:29:04

    Przeczytajcie ulotkę pani B.Krynickiej!

  • gość 2019-10-14 14:35:20

    jedyna pociecha jak krynica wróci do rodziny precz z konfederacją

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 14:48:14

    Krynicka 50mln hahahaha hahahaha hahahaha

  • gość 2019-10-14 14:48:59

    Brawo Gmina Przytuły.PO-2%,komuchy-1%.Tak powinno być w całej Polsce!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 14:54:35

    Pani Poseł powinna wystartować do 18 pułku logistycznego...może ja wezmą...na pewno jest tam etat jakby szyty na miarę... we wojsku też potrzebna jest propaganda...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 14:56:12

    Może taraz Pani Poseł ułanem zostanie, jazda konna opanowana do perfekcji...

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 14:57:12

    Beńka 50 ml czyli pięćdziesiątke do obiadu.

  • gość 2019-10-14 15:01:52

    Jeszcze za nią zapłaczcie. Zapieczone łomżyniaki.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 15:17:31

    To że z czytaniem jej niepodrodze to już jej kopa w zad daliście???!!! Trzeba było dac szansę napewno by się nauczyła. Teraz będzie w szpitalu straszyć pacjentów ,a do szpitala możemy wszyscy trafić a do sejmu nie.

  • gość 2019-10-14 15:24:11

    Pani Krynicka- pa,pa

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 15:29:08

    Kto zostal posłem?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 15:46:07

    Teraz jakby chciała na ogiera wejść to właściciel ogiera bez pardonu bata by użył.

  • gość 2019-10-14 15:57:42

    RUDA i PIOTROWICZ PRZEGRALI !!!!!
    BRAWO !!!!!!! je ane TROLE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Zniesmaczona - niezalogowany 2019-10-14 15:59:12

    No w końcu bez Krynickiej aż mi się humor poprawil :)

  • Zniesmaczona - niezalogowany 2019-10-14 16:00:38

    No w końcu bez Krynickiej aż mi się humor poprawil :)

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 16:26:31

    Teraz smutno będzie bez tej pani

  • gość 2019-10-14 17:06:53

    dzięki ci panie

  • gość 2019-10-14 17:53:41

    Jeszcze nie wiadomo co z Krynicka.Przynajmniej cos zdzialala.Powinna przejsc do Konfederacji,sensacja na cala Polskie. przynajmniej miala by czyste sumienie.Jedyna uczciwa Partia reszta to \'\'okraglostolowa bandza czworga\'\' ktora od 30 lat okrada Polske.Dali Polakom 500+ a sami zabiora teraz 350 mil. $!!! PiS to Zydoska Partia,jak by ktos nie wiedzial glupie Polaczki!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 18:13:28

    Mówią że na dyrektora szpitala w wysokim maz szykują salowo. Niech ja i strona na salową w stadninie koni.

  • gość 2019-10-14 19:02:11

    Pani Bernadeto współczuję Pani. Dziękuję za wielkie zaangażowanie. Mam taką nadzięję, że jak PKW policzy wszystko do ostatniego głosu, to Pani zostanie posłem na drugą kadencje. Tego życzę. Nie traćmy nadzieji.

  • gość młody - niezalogowany 2019-10-14 19:53:28

    Pani Bernadeta wróci jako Poseł ale co z Borysem wielki przegrany

  • gość 2019-10-14 19:53:46

    Ale one mają miny jak ...
    hahaha

  • gość 2019-10-14 20:25:15

    hahahahahahha wszędzie te mordy powsadzane w skrzynki,na ulicach i się nie dostać! bardzo dobrze!!! to jest kara za głosowanie za antypolską ustawą JUST447.Gratulacje dla Konfederacji,czas patrzeć Popisowskim złodziejom i zdrajcom na ręce!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 20:37:00

    Ale ta Muzyk to wyjatkowe paskudne babsko

  • gość 2019-10-14 22:07:20

    Nareszcie ruda przestanie kompromitować Łomżę na całą Polskę , co ona teraz będzie robić ? zobaczycie w PiS też długo miejsca nie zagrzeje

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 22:28:40

    Pukałbym te dwie panienki i dzień jak ogier czystej krwi

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 22:29:46

    Co za chu j tu wyszedł mi powyżej nie mam głowy

  • gość 2019-10-14 23:09:59

    Walka o podwyżki techników z laboratorium i rentgena

    cz pon, 14 października 2019 16:44
    Dzisiaj pracownicy - technicy laboratorium, rentgena i mikrobiologii są na zwolnieniach lekarskich. - Dyrektor szpitala i marszałek podlaski próbują zrobić nas w konia, ale nie zamierzamy się poddać, będziemy walczyć dalej – zapowiadają obie przewodniczące związków zawodowych techników ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży: w laboratorium, gdzie pobiera się krew i przeprowadza badania - Ewa Lasek, natomiast w rentgenie - Renata Ciepał. Mediacje z dyrekcją w ubiegłym tygodniu nie dały efektu w Łomży i nie powiodły się również rozmowy w NFZ oraz Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Technicy żądają podwyżki płac o 400 zł w tym roku i dojścia do 1200 zł w 2020 r. Dyrektor szpitala Mariusz Obrycki do sprawy planuje odnieść się w środę.
    Od siedmiu miesięcy jesteśmy w sporze zbiorowym z dyrekcją, ale od 21. marca nie otrzymaliśmy żadnej podwyżki, ani żadnej sensownej propozycji – tłumaczy walkę o podwyżki płac Ewa Lasek, przewodnicząca Związku Zawodowego Techników Analityki Medycznej przy szpitalu w Łomży. - W czasie mediacji, które prowadził mediator Jan Wysocki, atmosfera przez 4 godziny była bardzo burzliwa. Dyrektor szpitala Mariusz Obrycki przybył z kadrową, księgową i prawniczką. Dyrektor od razu odrzucił naszą propozycję, chociaż mediator sugerował, skąd uzyskać środki na podwyżki. My, jako związkowcy, zmierzaliśmy do porozumienia. Przedstawiliśmy propozycję, by od sierpnia do końca 2019 roku pracodawca przyznał nam podwyżkę pensji o 400 złotych i 800 zł w ratach do końca 2020 r. W ten sposób osiągnęlibyśmy 1 200 zł, które było naszym żądaniem z marca 2019 r.
    - Naszym celem jest osiągnięcie minimum płacowego pielęgniarek ze średnim wykształceniem, bo jesteśmy zakwalifikowani jako personel średni – wyjaśnia Renata Ciepał, przewodnicząca Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii w łomżyńskim szpitalu. - Oburzyła nas też wypowiedź Marka Malinowskiego, członka zarządu Urzędu Marszałkowskiego, że nie możemy się porównywać do pielęgniarek i fizjoterapeutów, którzy pracują z pacjentami. A z kim my pracujemy, gdy przyjmujemy 300 – 400 osób dziennie, od trzydniowych noworodków po sędziwych seniorów? Naszymi pacjentami są pacjenci onkologiczni, dializowania i psychiatryczni, z każdego oddziału...
    Identyczna podstawa płacy, bez względu na staż pracy
    Związkowcy z Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Zakładu Diagnostyki Obrazowej podpisali z dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży protokół rozbieżności, że „strony „oświadczają, że nie doszły do porozumienia w sprawie zakończenia sporu zbiorowego”. Związkowcy nie akceptują propozycji dyrektora w zakresie wzrostu wynagrodzeń. W laboratorium to od 34 złotych 71 groszy do 162 zł 71 gr, natomiast w rentgenie - od 202 zł do 650 zł (ostania kwota dotyczyła jednej osoby z magisterium). Ponadto przedstawiciele ZZ TAM oraz ZZ TME nie zaakceptowali alternatywnego „procentowego udziału pracowników w zyskach szpitala”. Przewodniczące: Ewa Lasek i Renata Ciepał przypominają, że ich walka dotyczy podwyżki do podstawy wynagrodzenia techników, a nie dodatków do zarobków. Jest to reakcja na propozycję dyrektora wprowadzenia „dodatku płaconego w ustalonej % wysokości liczonej od zysku wypracowanego dla Szpitala przez Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej z badań komercyjnych”. Chodzi o badania laboratoryjne płatne, jakie można zlecić bez skierowania. Związki odrzuciły też tę propozycję z braku zasady naliczania zysku i wysokości %. Związkowców, reprezentujących pracowników z ponad 20-letnim stażem, zabolała, jak określają Panie przewodniczące - propozycja wzrostu wynagrodzenia zasadniczego techników ze średnim wykształceniem kierunkowym, i to bez względu na staż, do... 2 650 zł brutto! Urząd Marszałkowski aprobuje te „podwyżki”. - Na co mam czekać?! Mam dwa lata do emerytury – mówi Renata Ciepał.
    Protest techników popierają pielęgniarki i lekarze
    Minister zdrowia Łukasz Szumowski poprzez oddziały NFZ chce zweryfikować informację, czy w 70 % placówek technicy dostali podwyżki płac, na co szpital miał otrzymać – twierdzą związkowcy – 1 mln 200 tys. zł. Na spotkaniu w NFZ Białystok w obecności przedstawicieli związków dyrektor Maciej Olesiński nie zdołał przekonać do podwyżek dyrektora szpitala Mariusza Obryckiego, choć przekazał sugestię ministra o podwyżce o kilkaset złotych. Dyrektor tłumaczy, że szpitala nie stać, a związki argumentują, że certyfikaty Q1, Q2, Q3 – za co są setki tys. zł – wypracowała diagnostyka.
    - Popieramy protest płacowy techników, ponieważ walczymy nie tylko o siebie, ale o cały zakład – mówi Beata Olczyk z Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych w szpitalu. - Byliśmy pomijani przy podwyżkach płac i nagrodach od wielu lat. W laboratorium pracuje 21 techników i 8 diagnostów z magisterium, natomiast w rentgenie - 17 osób (14 techników i trójka magistrów). Jeśli tych 46 osób zacznie strajkować, szpital będzie mieć wielki problem z normalnym funkcjonowaniem i realizacją kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeśli wkrótce dojdzie do referendum strajkowego, technicy ZZ TAM i ZZ TME otrzymają solidarne poparcie ZZ Pielęgniarek i Położnych, co deklarowała przewodnicząca ZZ PiP Katarzyna Jarocka. W podobnym tonie, nieoficjalnie, wypowiadali się koordynatorzy i ordynatorzy szpitala w Łomży.
    Mirosław R. Derewońko

  • gość 2019-10-15 09:38:29

    "Brawo Gmina Przytuły.PO-2%,komuchy-1%.Tak powinno być w całej Polsce!!!". Biorąc pod uwagę, że mieszkańcy tej gminy należą do największych biedaków w Polsce i UE, te brawa raczej nie są na miejscu. Oczywiście, że dla Kaczyńskiego i Kościoła taki ciemnogród jest bardzo pożądany ale ktoś mądrzejszy powinien im w końcu wytłumaczyć, że sami sobie robią wielką krzywdę i nigdy z tego ciemnogrodu nie wyjdą.

  • Krzychu - niezalogowany 2019-10-15 10:51:42

    Brawo konferencja, w końcu udało się wygrać z propagandą popisu i wejść :) za 4 lata 15-20"

  • gość 2019-10-15 14:53:34

    Mimo wszechobecnego hejtu na łomżyńskich portalach, Pani Krynicka I Pani Muzyk wielu zaskoczyły wynikiem. Gratulacje.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 16:20:47

    Przytulny najbiedniejsza gmina.,chyba żartujesz cepie sugerując się jakimiś tam sondazami imbecyli się wypowiada i wyzywa ludzi od ciemnogrodu każdy głosuje jak chce chamie rozumiesz

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 16:21:12

    Przytulny najbiedniejsza gmina.,chyba żartujesz cepie sugerując się jakimiś tam sondazami imbecyli się wypowiada i wyzywa ludzi od ciemnogrodu każdy głosuje jak chce chamie rozumiesz

  • gość 2019-10-16 20:46:23

    Jak zwykle białostockie "sliedziki" ograły koncertowo dumnych mazowszan z 1000 letniego grodu nad Narwią (Narnią? )) )

Dodajesz jako: |