:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jedwabne: Obrót, uprawa i posiadanie znacznych ilości narkotyków. Dwóm mężczyznom grozi długa odsiadka [FOTO]

Kronika kryminalna, Jedwabne Obrót uprawa posiadanie znacznych ilości narkotyków Dwóm mężczyznom grozi długa odsiadka [FOTO] - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3
Portal mylomza.pl 14/08/2019 08:04

Nie dość, że dwaj mężczyźni mieli wielokrotnie uczestniczyć w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych, które zamawiali za granicą, to jeszcze mieli uprawiać w Jedwabnem wiele roślin konopi i posiadać znaczne ilości ziela o łącznej wadze ponad 1,2 kg. Za wymienione czyny Kamilowi K. oraz Hubertowi S. grozi wiele lat więzienia.

Młodzi mężczyźni, którzy niedawno wpadli w ręce policji, usłyszeli już zarzuty. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łomży.

- (...) Kamilowi K. oraz Hubertowi S. przedstawiono zarzuty tego, że w okresie od czerwca 2019 roku do sierpnia 2019 roku wielokrotnie uczestniczyli w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych w ilości nie mniejszej niż 164 gram, które to środki zamawiali za granicą za pośrednictwem sieci internetowej, tj. o czyn z art. 56 ust. 3 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. Ponadto z ustaleń śledztwa wynika, iż wymienieni w miejscowości Jedwabne, uprawiali znaczne ilości roślin konopi oraz posiadali znaczne ilości środków odurzających w postaci ziela konopi o łącznej wadze 1.262 gram, tj. o czyny z art. 63 ust. 3 oraz art. 62 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii - przekazuje Prokuratura Okręgowa w Łomży.

Według powyższego komunikatu mężczyznom grozi wiele lat więzienia.

Art. 56. 1. Kto, wbrew przepisom (...) wprowadza do obrotu środki odurzające, substancje psychotropowe, słomę makową lub nowe substancje psychoaktywne albo uczestniczy w takim obrocie (...) 3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych lub słomy makowej, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Art. 63. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki (...) 3. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości słomy makowej, liści koki, żywicy lub ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8

Art. 62. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe (...) 2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Zatrzymani mężczyźni mają po 19 i 20 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania - przekazuje policja.

fot. KMP w Łomży

lomza

Jedwabne: Obrót, uprawa i posiadanie znacznych ilości narkotyków. Dwóm mężczyznom grozi długa odsiadka [FOTO] komentarze opinie

  • gość 2019-08-14 09:53:54

    Te pozdrowienia thebill złoży osobiście :-D

  • gość 2019-08-14 10:24:45

    Brawo Policja

  • gość 2019-08-14 10:26:07

    janusze biznesu

  • gość 2019-08-14 11:28:41

    za krzaki ciągać po wiezieniach a pijacy którzy zabijają cieszą się pisowcom w ryj xD

  • gość 2019-08-14 12:26:55

    U nas lepsza flaszka na głowę - świeżo po obiadku, żeby rosołek osłonił przewód pokarmowy. Potem można tankować już do wieczora albo przynajmniej do momentu, gdy przypomni się, że zupa była jednak za słona. Po co szukać ryzykownej zaczepki na ulicy, skoro można znaleźć przeciwnika we własnym domu. Potem do spowiedzi i wszystko będzie odpuszczone, niebo czeka. Marihuana natomiast to dzieło Szatana, owoc nieczystej Ziemi. Przynajmniej tak twierdzi proboszcz i minister - obaj na rauszu po mszalnym winie.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-14 13:32:13

    To powinno być legalne i tak ta cała walka z marihuaną gówno daje a podatnicy płaca za ten bezsens bo tego jest pełno bez problemu idzie wszędzie załatwić. Zamiast kraj czerpać z tego korzyści to dilerzy i mafia trzyma na tym rękę. I głupotą jest tłumaczenie że chroni się od tego młodych ludzi zamykając lub dając zawiasy na długie lata. Lepiej chyba by było kupić legalnie w sklepie lub samemu wyhodować i wiedzieć co się pali. A tak to ci pieprzeni politycy wpychaja młodych ludzi w ręce dilerów a ten bez skrupułów wciska im jakiś syf lub dopalacze które sami zezwolili sprzedawać. I olać tych co mówią że to szkodzi ja jeszcze nigdy nie słyszałem że ktoś zjarany zabił kogoś lub spowodował wypadek pod wpływem marihuany. SADZIĆ,PALIĆ,ZALEGALIZOWAĆ!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-08-14 14:44:44

    A na rachunkach za wodę reklama legalnej ( ?) marihuany. Kto ma to pozwolił? Litości

  • pejsaty - niezalogowany 2019-08-14 15:38:29

    Taki plon to zapewne na glebie użyźnionej POpiołem spalonych...

  • Gość - niezalogowany 2019-08-14 17:21:15

    I dobrze. Kilku ćpunów mniej.

  • gość 2019-08-14 21:47:25

    dokładnie popieram tą opinię " I olać tych co mówią że to szkodzi ja jeszcze nigdy nie słyszałem że ktoś zjarany zabił kogoś lub spowodował wypadek pod wpływem marihuany. SADZIĆ,PALIĆ,ZALEGALIZOWAĆ!!!

  • gość 2019-08-15 03:12:39

    A od kiedy Cannabis jest narkotykiem? CBD, THC... Mozg wytwarza wlasne cannaboidy, a wszystkie pasuja do receptorow cannaboidowych jak klucz do wlasciwego zamka.
    Urugwaj, Kanada, teraz (juz projekt jest w kongresie) USA.
    Cannabis (hemp) zostal zdelegalizowany: rosnie 3x szybciej niz drzewo a papier jest znacznie lepszej jakosci (1 konstytucja USA zostala napisana na papiuerze z konopii).
    Jest juz udowodnione medyczne zastosowanie konopi, leczenie anorekcji, raka etc. (lista jest dluga).
    Alkohol jest trucizna i w dodatku legal. A cpunami sa ci, co chleja wodke.
    Zalegalizowac, wtedy Policja wezmie sie do uczciwej pracy, 62.1 im na reke, latwe podbijanie statystyk - 1 join, przestepstwa bez poszkodowanych.
    Tak, Policjanci, wezcie sie za normala prace. Ile ludzi zabil alko?? Ile zabil ludzi cannabis (bezposrednio)?? odp. 0.00 osob.
    Pale, palilem i bede palil cannabis, a z wami Policjanci tez se mnoge zajarac blanta, wtedy wyluzujecie. To co, panie komendancie?? Moze pan pierwszy skorzysta z mojego zaproszenia na jointa?? Preferuje Pan Sativa czy Indica?? A na deser MDMA by Pan chcial z zonka... ) ok?? Zapraszam.

  • gość 2019-08-15 03:20:44

    A Prokuratorzy w tym miasteczku to chyba sa skoksowani...
    Oj, nie jeden Policjant w PL bral koks, amfe, LSD, MDMA, palil ziolo a udaja swietych.
    Prohibicja nigdy nie dzialala i nie bedzie dzialac. ! prohibicja tez nie zadzialala - Adam i Ewa zjedli jablko.
    To co, Panowie Polcicjanci, dacie rade aresztowac kilka tysiecy (jaraczy ziola) ludzi jakby w tym samym czasie przyszli palic pod komisariatem czy tez byscie sie dolaczyli??
    To jak tam statystyki?? Targety??
    To co, Panowie Policjanci, jaramy??

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 05:38:37

    Szczerze to po prostu byli wystawieni na odstrzał A grube ryby za to odpowiedzialne chodzą na wolności A muszą kogoś posunąć dla pisarni żeby dopuścili i nie weszyli na Łomży i okolicach dając im czas wywieźć dalej. Tak jak alarmy bombowe tu za biurkiem mało nie nasraja myśląc jaki sukces mają tym czasem podczas zamieszania wjeżdża ileś kg fety kryski mmc3 mmc4 koksu .

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 05:49:13

    Ale nasza milicja jest dzielna dzieci złapać to potrafią A złodziei i prawdziwych przestępców już nie dajcie wy już spokój XD to co łatwe A groźni jeżdżą mercedesem i bmw po mieście nawet do kontroli nie zatrzymują wiecie o kogo chodzi

  • gość 2019-08-15 08:55:36

    Ostatnio był piękny artykuł na waszej stronie który zwał się "W Policji nie ma patologi" To jak nazwać to jak nie patologią? Zamiast zająć się naprawdę przestępstwami w którym są poszkodowani i stwarzają zagrożenie dla innych,to karać za coś co naturalnie rośnie i występuje na naszej ziemi od tysięcy lat?? Po alkoholu i tytoniu większa patologia i zgony są,można to dostać na każdym rogu i niby tylko pełnoletni z tego korzystają? Halo,czy jest tu ktoś kto jeszcze myśli? Niee no ale w telewizji,rządzący i w kościele na ambonie mówili,że to trucizna jest która uzależnia i zabija :) A policja,sądy mają co robić,łatwe statystyki i tak to się kręci niestety.Masz chlać gorzałę,palić papierochy bo jak jesteś inny tzn.myślący to poniesiesz karę :)

  • gość 2019-08-15 13:33:15

    Uprzejmie prosze, by komendat Policji Miejskiej w Lomzy ustosunkowal sie na temat Cannabis oraz MDMA (Extasy) https://static4.businessinsider.com/image/4ff1d03269bedd1576000007-900-749/drugs-5.jpg
    To co, Panie Komendancie, kiedy moge zapalic z Panem Jointa??

  • Gość - niezalogowany 2019-08-15 14:39:03

    Serio? Za nauke sie wziąć!!!! Skończył się dzień dziecka dla was! Braaaawo!

  • gość 2019-08-15 15:37:52

    O proszę,komentarz wyżej typowego leminga z komuszym podejściem :)) Kim jesteś,żeby decydować za kogoś,żeby brał się za naukę? To są dorośli już mężczyźni i odpowiadają za siebie i według prawa mogą się już truć alkoholem i papierosami,no ale marihuanen omatkobosko przecież to narkotyk i zabija!!!

  • gość 2019-08-15 15:42:13

    i co tu sie dziwic nowy zawod zielarz , to Bog obdarzyl ziemie ziolem a my zwylki smiertelnicy obwiniamy sie wzajemnie a po naparze z pietruszki czy kopru czesto biegam do lazienki

  • gość 2019-08-15 16:01:06

    szkoda kurwa takie krzaki musa szcześliwy jp

  • gość 2019-08-15 17:54:31

    NAJLEPSZY TEKST MOJEJ BABCI DO MOJEJ MAMY
    ZADZWONIŁAM NA POLICJE , ŻE NA RACHUNKU ZA WODĘ DOSTAŁAM OFERTĘ MARIHUANY - AA ONI POWIEDZIELI JAK MA PANI OCHOTĘ PROSZĘ ZAMÓWIĆ I NIE WIEDZIAŁAM CO MAM ODPOWIEDZIEĆ I SIĘ ROZŁOŃCZYŁAM I POSZŁAM DO KOŚCIOŁA .

  • gość 2019-08-15 17:56:13

    Z TĄ REKLAMĄ - OCZYWIŚCIE MI JEJ NIE POKAZALI HEHE )

  • gość 2019-08-15 17:58:41

    KSIĄDZ POWIEDZIAŁ, ŻE ZŁO SPRAWDZA KTO ULEGNIE CHĘCI POKUSIE DOKŁADNIE JAK Z BIBLIA OPOWIADA O ADAMIE I EWIE