:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jubileusz 20-lecia klubu LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża [FOTO]

Lekkoatletyka, Jubileusz lecia klubu LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 19/11/2019 09:34

19 listopada wypada 20. rocznica powstania Ludowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego "Prefbet Śniadowo" Łomża.

Jak przekazuje współzałożyciel, trener i prezes klubu Andrzej Korytkowski, początki były ciężkie.

- Po pierwszych spokojniejszych latach, gdy było do kilkunastu zawodników i w miarę starczało na działalność, nastąpił kryzys w budownictwie. Prezes Jerzy Michalak powiedział, że czasy w budownictwie są bardzo ciężkie , ale za wszelką cenę firma chce utrzymać współpracę, ale do czasu polepszenia koniunktury musimy zmniejszyć pomoc. Pamiętam makroregion młodzików w Zamościu, gdzie, aby zmniejszyć koszty spałem w samochodzie, a na innych zawodach bywało, że trzeba było brać śpiwór i sypiać na podłodze…Udało się, przetrwaliśmy najgorszy czas a firma PREFBET wraz z polepszającą się sytuacją zwiększyła pomoc dla klubu. Ciekawostką jest,że przez pierwsze siedem lat nie otrzymałem z klubu nawet złotówki, bo wszystko było inwestowane w rozwój dzieciaków a dodatkowo finanse jakie otrzymywałem jako zawodnik z PREFBETu przeznaczałem na paliwo w klubie…. Dlatego, gdy słyszę dziś jak ktoś kto nic jeszcze nie zrobił albo nic nie osiągnął mówi,że chce tyle co mają najlepsze kluby to on wtedy pokaże wyniki - po prostu mogę się tylko śmiać z takich „złotoustych miszczów” - przekazuje Korytkowski w przesłanym naszej redakcji komunikacie.

"Prefbet" był sportowo jako klub w 56 krajach świata i może pochwalić się licznymi sukcesami. Oto największe z nich:                                               

- 142 medale Mistrzostw Polski (71 autorstwa zawodników trenera Korytkowskiego),

- 72 medalistów Mistrzostw Polski (37-trener Korytkowski),

- 17 reprezentantów kraju (7 trener Korytkowski),

- 5 Rekordów Polski ( w tym 2 aktualne 4x400 juniorów i bieg godzinny Justyny Korytkowskiej),

- Półfinał  Igrzysk Olimpijskich w Londynie Anny Jesień na 400pł i 4x400,

- 2 tytuły Mistrza Świata i 5 razy z rzędu Puchar Świata Piotra Łobodzińskiego w Towerruning,

- 3 tytuły v-mistrza Europy (2 razy w/w Łobodziński oraz Joanna Fiodorow w rzucie młotem),

- Dwa sezony występów w Ekstraklasie Lekkoatletycznej,

- Udział  w przełajowym Klubowym Pucharze Europy ,

- Najlepsze 4 wyniki w ilości zdobytych punktów we współzawodnictwie Sport Dzieci i Młodzieży z rekordowym rezultatem na czele- 299,63 pkt.                                                                                                                 

- Zestawienie wszystkich tych wyników sprawia, że niewątpliwie jesteśmy zdecydowanie najlepszym klubem sportowym w historii ziemi łomżyńskiej - przekazuje Korytkowski.                                                                                                                                 

Najwięcej medali zdobyli: Justyna Korytkowska(14),Emil Dobrowolski(12), Arkadiusz Wojno(10), Ewelina Lubiejewska (9), Piotr Łobodziński(8),Daniel Chyliński(7), Magdalena Stankiewicz(7),Przemysław Dąbrowski(7)

- Na początku nawet nie śmiałem o takim jak na warunki łomżyńskie „gigantyzmie”, moim pierwszym marzeniem, planem był medal Mistrzostw…Województwa, następnie Makroregionu, potem nieśmiało Mistrzostw Polski (zdobył go Daniel Rutkowski-2003). Po medalu zamarzył się mi reprezentant kraju( uczyniła to Anna Pruszkowska 2004).Kolejny cel rekord Polski(Arkadiusz Wojno- 2005), Następnie wydawało się, że cel -medal z Mistrzostw Polski Seniorów będzie spełnieniem marzeń tak się stało, w 2008 roku zdobyła go Justyna Korytkowska. Ciekawostka w tym miejscu, że poprzedni medal seniorów dyscyplinie olimpijskiej był w Łomży ponad 20 lat wcześniej w podnoszeniu ciężarów. Teraz patrząc na kolejne medale oczywiście się cieszymy, ale po takich sukcesach  jest to dla nas już statystyka. Marzymy o kolejnym olimpijczyku, najlepiej takim, który byłby wychowany w naszym klubie i reprezentował Łomżę na Igrzyskach Olimpijskich a jest kilku kandydatów, którzy mogą o to powalczyć.   

Największym sukcesem sportowym są niewątpliwie wyniki 2 zawodniczek. Pierwsza to Justyna Korytkowska, która trafiła pod moje skrzydłanie mając zbyt dobrych wyników, nie liczyłem, że może zdobyć jakikolwiek medal Mistrzostw Polski , a zdobyła ich jak na razie 14cie, w tym Mistrzostwo kraju, ustanowiła rekord Polski w biegu godzinnym, wystąpiła w reprezentacjikraju i uzyskała klasę Mistrzowską Międzynarodową. Druga osoba to Katarzyna Smakowska (obecnie Klepacka), która trafiła do klubu tylko po to,….aby inna zawodniczka miała z kim chodzić na treningi! Jednak po 3 latach systematycznych treningów bardzo dobrze się rozwinęła  i dokonała rzeczy jakiej nikt w historii naszego klubu nie zrobił a mianowicie zdobyła w jednym sezonie medale Mistrzostw Polski na hali, w przełajach oraz na stadionie! Dodatkowo Kasia w tym samym sezonie wystąpiła 2 razy w reprezentacji kraju i uzyskała I klasę sportową. Wg. mnie obie zawodniczki nie są wybitnymi talentami a swoje świetne wyniki osiągnęły determinacją, systematycznością, pracą i oczywiście treningiem dostosowanym ich możliwości.Za wielki sukcesuważam stworzenie od zera dużego, dobrze prosperującego klubu mającego znakomite wyniki, który swym działaniem obejmuje całe byłe województwo łomżyńskie  oraz  kilka gmin z poza. Dzięki czemu do szkół średnich trafiają zawodnicy przynosząc za sobą subwencję i dając pracą nauczycielom i wykładowcom. Zadowolenie tym większe, że z 20 lat może 2-3 były względnie spokojne i można było oddać się tylko pracy, w pozostałych latach był ciągła walka z zawistnymi, zazdrosnymi ludźmi. Najpierw z Białymstokiem, następnie w związku , ale najciekawiej było w Łomży bo tu często były problemy większe, mniejsze ale cięgle ci co się im pracować nie chce to mają „najwięcej do powiedzenia” tak jak i szczególnie w ostatnim okresie. Na szczęście mamy dużo ludzi którzy rozumieją  co to jest rozwój talentów dzieci i młodzieży, zapełnienie im wolnego czasu, zasady fair play, promocja naszej ziemi itp. W tym dniu jubileuszu chciałbym podziękować prezesom PPB PREFBET ze Śniadowa Jerzemu Michalakowi, Antoniemu Chojnowskiemu i DariuszwiGomoliszkowi za wszystkie lata w których nas wspierali, mogliśmy zawsze na nich liczyć i byli z nami od samego początku, zarówno w chwilach chwały jak i dramatów. Również dziękuję Romanowi Szmyt (SWEiRP Łomża),Markowi Mackiewiczowi, Czesławowi Filipkowskiemu, Krzysztofowi Piszczatowskiemu(Olimpijczyk z Pekinu 2008 i Londynu 2012) oraz Urzędowi Miejskiemu w Łomży wraz z  prezydentami Jerzym Brzezińskim, Mieczysławem Czerniawskim i Mariuszem Chrzanowskim. Ważni dla nas są wszyscy sponsorzy, działacze, trenerzy, przyjaciele klubu, zawodnicy i media, dlatego chciałbym w imieniu zarządu wszystkim podziękować.

Ps. Nasz klub nie tylko „produkuje” sportowców, trenerów i nauczycieli. Moi podopieczni po zakończeniu przygody ze sportem dają sobie dobrze radę w życiu wykorzystując to czego nauczył i sport. Mamy tak więc: księdza, stewardessę LOTu ,żołnierzy zawodowych, strażaków, policjanta, pracownika Ministerstwa sprawiedliwości, doktora nauk matematycznych, właściciela dużej firmy  w Londynie, Hiszpankę oraz gwiazdę Disco Polo(Magda Narożna z d.Wolińska-Piękni i Młodzi) itd.

Oczywiście zapraszamy chętnych ,którzy chcieliby dołączyć do współpracy i na treningi - przekazuje Korytkowski.

Źródło: nadesłane 

lomza

Jubileusz 20-lecia klubu LŁKS "Prefbet Śniadowo" Łomża [FOTO] komentarze opinie

 • gratuluję - niezalogowany 2019-11-19 10:12:14

  Moje gratulacje i życzę dalszych sukcesów. Niestety, nie jest to łatwy kawałek chleba. Podziwiam determinizm i odwagę głównego wodzireja tego klubu. Bez człowieka z pasją to by nie wyszło, gdyż sezonowy zapał nie wystarcza w takich długodystansowych osiągnięciach. Podziwiam. Życzę zdrowia i dalszej pomyślności.

 • gość 2019-11-19 12:40:35

  Panie Andrzeju, gratuluję serdecznie tego jubileuszu. To tak naprawdę Pana ciężka praca jako organizatora i trenera. Potrafił Pan skupić wokół siebie zawodników, trenerów ludzi dobrej woli. W historii łomżyńskiego sportu ma Pan już swoją "złotą kartę". Przy okazji chciałbym dodać , że mamy jeszcze jedną okazje do świętowania Joanna Fiodorow , także wychowanka klubu, otrzymała właśnie "Złote Kolce" dla najlepszej polskiej lekkoatletki w 2019 r. Pozdrawiam serdecznie Pana , Justynkę i wszystkich zawodników, trenerów i sympatyków Klubu.
  Roman Szmyt

 • gość 2019-11-19 15:03:51

  Witam.
  Czy w wieku 50 lat można się zapisać do klubu ?

 • gość 2019-11-19 15:04:15

  Witam.
  Czy w wieku 50 lat można się zapisać do klubu ?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-20 21:12:40

  Można

 • gość 2019-11-21 14:05:58

  Dzień Krwiodawcy w Łomży
  22.XI.2019 piątek
  godz 17:00
  sala widowiskowa na ul Sadowej

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca od zaraz w cukiernictwie

Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Kalinowski w Piątnicy poszukuje pracownika na stanowisko cukiernik i/lub pakujący wyroby cukiernicze. Zawód lub..


CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWOŃ MY

Skup aut od 500 do 10.000zl przeprowadzamy w sposób profesjonalny i bezpieczny. Finalizując transakcję odkupu samochodu jako priorytet stawiamy..


Lokal Ostrów Mazowiecka, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek o powierzchni 297m2 o przeznaczeniu handlowo-usługowo-gastronomicznym obecnie..


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Pracownik biurowy z

Firma Domczar zatrudni pracownika biurowego z wykształceniem technicznym. Wymagana znajomość pakietu MS Office oraz komunikatywna znajomość jęz...


Praca - pomoc domowa:

Witam, mam do zaoferowania prace jako pomoc domowa do domu jednorodzinnego. Dom mieści się w Kupiskach Starych, częstoliwość pracy do ustalenia. W..


Szybkie kursy Prawa jazdy z

Oferujemy szybkie kursy prawa jazdy wszystkich kategorii z egzaminem w Łomży. Kat A1,A2,A - 11 dni kat B lub B1 - 14 dni kat B..


Firma Roletix zatrudni osoby

Firma Roletix zatrudni osoby na stanowisko: Pracownik produkcyjny W związku z dynamicznym rozwojem firmy zatrudnimy osoby na produkcję: rolet,..


Ocieplanie poddaszy pianą pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"