:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Juwenalia Łomża 2019: Największa impreza studencka Ziemi Łomżyńskiej ze wsparciem marki ŁOMŻA

Koncerty, Juwenalia Łomża Największa impreza studencka Ziemi Łomżyńskiej wsparciem marki ŁOMŻA - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 14/05/2019 20:20

Marka Łomża została głównym sponsorem Juwenaliów Łomża 2019, największej imprezy studenckiej Ziemi Łomżyńskiej. Tydzień Kultury Studenckiej to liczne wydarzenia kulturalne, sportowe, popularnonaukowe i charytatywne, które łączą mieszkańców Łomży oraz regionu, są przekaźnikiem pozytywnej energii, wspaniałych emocji i wspomnień. Dla dwóch tysięcy studentów PWSIiP to święto, ale także olbrzymi wysiłek logistyczny – związany z ustalaniem interesującego harmonogramu wydarzenia, pozyskiwaniem sponsorów i partnerów.

Od dwóch lat społeczność akademicka ma wsparcie Browaru Łomża.

My, studenci, czujemy się współtwórcami lokalnej historii. W bieżącym roku w sposób szczególny, gdyż Tydzień Kultury Studenckiej wpisuje się w uroczysty Jubileusz 15-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.  Przygotowaliśmy z tej okazji unikalne, jubileuszowe wydarzenia, takie jak: Let’s Play Together, Studenckie Grillowanie, Dzień Sportu, Studenci Dzieciom, Studenci Seniorom, Noc Filmowa – informuje Magdalena Zach, Przewodnicząca Samorządu Studentów PWSIiP w Łomży. – Dzięki wsparciu głównego sponsora, wiemy, że tegoroczne juwenalia przejdą do historii i zapiszą się pozytywnie w uczelnianych annałach.

Historyczny z pewnością będzie Wielki Koncert Juwenalia 2019, który odbędzie się 7 czerwca w łomżyńskim amfiteatrze, czyli w niezwykle atrakcyjnej przestrzeni plenerowej miasta. Od trzech lat studenckie granie na tzw. ”muszli” gromadzi przed sceną tysiące miłośników dobrej muzyki, którzy często pokonują wielokilometrowy dystans, aby być częścią tej magicznej imprezy.

Juwenalia 2019 studenci inaugurują trzeciego czerwca oficjalnym przekazaniem żakom przez Prezydenta Łomży kluczy do miasta. Na tydzień przejmują władzę w mieście – a Łomża staje się kolorowym miastem młodych ludzi.

Studencka filozofia to nie tylko zabawa, ale również poczucie odpowiedzialności. Dlatego Tydzień Kultury Studenckiej, to także wydarzenia popularnonaukowe, charytatywne, edukacyjne – w bieżącym roku skierowane do seniorów i dzieci. – Juwenalia to impreza dla osób, które identyfikują się z jej szerokim przesłaniem, potrzebują studenckiej integracji, ale cenią także inne aspekty akademickiego życia: solidarność zaangażowanie, ofiarność – mówi Magdalena Zach. Przewodnicząca Samorządu Studenckiego PWSIiP dziękuje za wsparcie koleżankom i kolegom, władzom uczelni i miasta oraz sponsorom i partnerom wydarzenia.

lomza

Juwenalia Łomża 2019: Największa impreza studencka Ziemi Łomżyńskiej ze wsparciem marki ŁOMŻA komentarze opinie

  • LESER - niezalogowany 2019-05-14 21:29:25

    No i mamy BIBE na miescie. Juz niemoge sie doczekac.

  • gość+++ - niezalogowany 2019-05-15 18:27:12

    No i mamy BIBE na miescie. Juz niemoge sie doczekac. ... lania na mórek kultu kultury uczonych w piśnie tuczonych w prawie do umacniania św.mórka z dbałością o jego nietykalny wizerunek ?... sory że taki wywód ale przecież studenci istoty rozumne do wyższych rzeczy stworzone nie będą lać wody bezrozumnie jak dzieci ... jakiejś rzymskiej sóki ... jak jakieś bezideowe obszczymurki "poprawcie mnie jak się mylę"

  • Wojciech Suchodolski 2019-05-15 18:50:19

    no i elegancja, nie mogę się już doczekać, mam nadzieję tylko że pogoda dopisze... a pan gość+++ niech nauczy się polskiego zanim zacznie się wypowiadać w internecie

  • gość 2019-05-15 19:56:26

    Wojciech Suchodolski 2019-05-15 18:50:19 jakiś czas temu jako znawca łaciny kuchennej będąc gościem na wykładach łaciny klasycznej jakie wtedy prowadził zdeprecjonowany już infułat ks.Sołowianiuk nie mogłem się nadziwić jak to jest że uczony w piśmie władający kanonicznie językami żywych i martwych jest "poprostu" jak cymbał brzmiący uczoną naturą która jednak nie zna języka w jakim Jezus objawił i ożywił dobrą nowinę ... by nie stała się pismem świętym dla moli książkowych miłujących literaturę piękną i poprawną kanonicznie dobrą ale by się stał dostępna dla błądzących w wielkiej tajemnicy wiary niestety u podnóża "piramidy społecznej" całej góry autorytetów oralnych ... to objawienie nie jest dobre dla tych co ten obłęd nauki wiary umacniają koncelebrując swoje "czarne msze" takie liturgie w jakich brudzą komunię LUDU BOŻEGO z LUDŹMI DOBREJ WOLI np. z ateistami ... stworzonymi na obraz i podobieństwo protoplasty ludzkości praOjca rodzaju ludzkiego a przecież Bóg jest ateistą a jego ateizm to nie jest ateizm urojony (J 8 32) tak jak by tego sobie życzyli ci "poprawnie piszący" ludziom na pokuszenie ... "i poznacie prawdę a prawda was zaboli" ... ale zbawi ... na tym polega wybawienie "odkupienie" z jarzma religijnego piekła na ziemi tej ziemi której oblicze duchowni z duchem swoim odnawiają ogniem wiary w każdej dziedzinie życia nie tylko przy okazji "nie zabijaj" nie narodzonych ;/ i tych jedną nogą stojących nad grobem czytam nad pomnikiem czytam jak kto woli zejście z pomnikiem czy bez pomnika ... Jezus zszedł bez pomnika (jak Bóg przykazał w księdze powtórzonego prawa naturalnego dla swoich) a JPII za nim z nienaturalnym tego prawa wynaturzeniem ale jakrze pięknie napisanym jakże poprawnie nomen omen obłednie bezbłędnie ;/ ma dorobek nawet Jezus nie miał takiego "poprawcie mnie jak się mylę"

  • gość 2019-05-15 20:12:59

    @ Wojciech Suchodolski 2019-05-15 18:50:19 żeby się wypowiadać w internecie trzeba słownik obejść by cenzurę ośmieszyć tak "Bóg tak chciał" lecąc w głąba ze skazanymi na ciężkie czasy "poprawności liturgicznej" przy których MAPA zagrożeń pokazana w sejmie TO HAŃBA BISKUPA (Łomżyńskiego) nie jednego na tej Kościelnej Prowincji dbającego o dobry wizerunek swojej świętej rodziny wiernych sobie zakłamanych swojej rodziny świętej jak świata krowa taka ks.zawalidroga na drodze Jezus przez którą postęp na drodze jest utrudniony i wielu zmęczonych "kopaniem się z koniem" rezygnuje z zablokowanego kierunku życia ... jak bóg przykazał ... ks.Stefanek "szukajcie a ..." otworzą wam "pukajcie a ..." z_NajDzie_cie ... nie trzeba być ks.profesorem żeby słowo boże rozumieć jak Maryja pisząca w historii swoje magnificat ... ks.profesorem trzeba być by tak to wykładać aby inni nie zrozumieli słowa bożego ... w całości by się im te puzzle nie poskładały w całokształt pokazujący waszą c u r v a(wł)sakralną naturę ... wilków zakutych w pawłową zbroję z hymnem o miłości dbających o owczy wizerunek ... "Mam nadzieję, że w tym Sejmie, czy w następnym, Kościół w końcu zostanie rozliczony - powiedziała z sejmowej mównicy Joanna Scheuring-Wielgus (Teraz!), po czym rozwinęła transparent przedstawiający "Mapę kościelnej pedofilii w Polsce". Zareagowała posłanka partii przy kościelnej kościelnej inteligencji upadłej jak sam diabeł która widać też .... ma nadzieję ale to nadzieja z domu Ojca którego Jezus nazwał diabłem (vide J 8 44-do nadal)

  • KONFEDERACJA : - niezalogowany 2019-05-16 09:16:59

    KONFEDERACJA : to Polska Racja Stanu !

  • KONFEDERACJA - niezalogowany 2019-05-18 19:23:27

    PKW do PSYCHIATRY ? ! ! ...Państwowa Komisja Wyborcza i jej wytyczne to FARSA do N , zachodzi podejrzenie że PKW nie ma kontaktu z Ziemią , ani z Obwodowymi Komisjami Wyborczymi : wytyczne PKW co do obsady Komisji w lokalu wyborczym w dniu Wyborów musi wynosić 2/3 składu ! : np skład 12 osobowy = 8 osób stale... 9 osobowa = 6 osób ! ....7 osobowa = 4.8 osoby - no to chyba 5 !....aaaa tu się okazuje że PKW kłamie ! ! ! ! ... ii według PKW 2/3 z 12 to nie 8 a 9 ,... 2/3 z 9 to nie 6 a 7 , ....a 2/3 z 7 to nie 5 a 6 ! ! gdyż tego PKW nie określa tak jak wiele innych ważnych kwestii bo nie mają POJĘCIA o realiach , ...to owe 2/3 składu powinno być stale w pomieszczeniu w którym jest URNA Wyborcza , więc gdy ktoś wyjdzie do toalety na 5 minut to według PKW Komisja nie spełnia wymaganych 2/3 ! iii wychodzi że np 5-6-7 osobowe Komisje muszą praktycznie PRACOWAĆ cały czas bez przerwy co najmniej 18 GODZIN , a inne co najmniej po 14 GODZIN ! ! nie spotkałem nic głupszego od tego co tworzy PKW !.... PKW do PSYCHIATRY ? !

  • gość 2019-05-19 10:44:59

    te całe PKW to zaprzecza nawet swoim wytycznym , kiedyś były 2 zmiany i było dobrze i było po 8 godzin na zmianie ,a teraz najmniej to 11 do 18 godzin pracy ! ! to teraz PKW z nudów LEGALNE NIEWOLNICTWO PRACY w Unii Europejskiej !

  • Czebu - niezalogowany 2019-05-19 23:28:08

    Pisząc poważnie. Nie podoba mi się ten sponsor. Chcą rozpijać młodzież studencką. Widocznie uważają, że młodzież studencka jest tak bardzo zdolna, że odrobina alkoholu im nie zaszkodzi. Mylicie się. Młodzież, która uczyła się systemem z gimnazjum nie jest w cale taka zdolna. W tamtym systemie wiele działów opuszczono. W liceach na poziomie podstawowym z matematyki nie było, ani pochodnych, ani całek. Z historii opuszczono działy o historii kościoła katolickiego. Jeszcze w ośmioklasowej szkole podstawowej uczono, na lekcjach historii, jak to papieże rzucali klątwy. Tak, tak. Dobrze czytacie. Okazuje się, że kościół rzymskokatolicki zajmował się czarną magią. Było jeszcze coś takiego jak stanowisko antypapieża. Historia kościoła katolickiego w gimnazjum była traktowana jako ciekawostka. Mam wrażenie, że ten poprzedni system edukacji był podporządkowany pod kościół rzymskokatolicki. Nauczyciele biologii nie mogli uczyć o antykoncepcji. Nauczyciele historii nie mogli uczyć o Jezusie Chrystusie. Itp. Itd. Nie rozumiem skąd takie przekonanie wśród profesorów wyższych uczelni, że piwo jednoczy solidaryzuje. Nie sądzę, aby w PWSIiP była obecnie taka solidarność wśród studentów. Wydaje mi się, większa solidarność jest w Wyższej szkole agrobiznesu. Tam można było ukończyć informatykę, nie mając o niej pojęcia, jak się miało życzliwych kolegów. Kto chciał się czegoś nauczyć zostawał sam.

Dodajesz jako: |