Kołakowski jak ułan, Piorunek jako skrzypek, Krynicka jako „Rudy Rydz”… utajnione talenty łomżyńskie

Kultura, Kołakowski ułan Piorunek skrzypek Krynicka „Rudy Rydz”… utajnione talenty łomżyńskie - zdjęcie, fotografia
16/04/2018 07:35

Politycy, dziennikarze, działacze społeczni wzięli udział w nietypowym koncercie. Wszystko odbywało się z przymrużeniem oka, choć cel koncertu był już iść poważny. Podczas III Wiosennego Koncertu Gwiazd, który odbył się w niedzielny wieczór  walory artystyczne połączono ze zbiórką pieniędzy na rzecz hospicjum p.w. Świętego Ducha w Łomży.

Na deskach auli Centrum Katolickiego w swoje życiowe artystyczne role wcielili się m.in. śpiewak Dariusz Wójcik oraz orkiestra Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego pod batutą dyrektora Jana Miłosza Zarzyckiego.

- Pokazaliśmy ludzi nie koniecznie zawsze poważnych, pełniących swoje obowiązki, tylko ludzi właśnie dobrze bawiących się, mających do siebie dystans, traktujących swoją osobę z uśmiechem. Pokazaliśmy drugą ich stronę… ukrytą – wyjaśnia Jan Miłosz Zarzycki , Dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży

Wiele radości wypełnionej po brzegi publiczności w auli dały występy lokalnych polityków oraz posłów. Lech Antoni Kołakowski szalał z ułańską fantazją, zaś posłanka Bernadeta Krynicka, która w duecie wykonała piosenkę Heleny Majdaniec "Rudy rydz" pokazała swój dystans do codziennej pracy.  Tuż po swoim występie żartowała, że stres był większy niż na mównicy sejmowej. Dało się to zauważyć.

- Sympatycznie, ale stres osobom, które po raz pierwszy występowały się udzielał. Ja na scenie spędziłem 30 lat, więc widziałem już różne wypadki losowe – uspokaja Dariusz Wójcik

Podczas koncertu zbierano środki pieniężne na wsparcie łomżyńskiego hospicjum. Do dwóch puszek, które chętnie wypełniali melomani trafiło 3114 zł. Kwesta będzie kontynuowana 2 maja w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej podczas organizowanego przez Ratusz "biało-czerwonego" meczu na Orliku przy ul. Katyńskiej i pikniku rodzinnego na Starym Rynku.

Kołakowski jak ułan, Piorunek jako skrzypek, Krynicka jako „Rudy Rydz”… utajnione talenty łomżyńskie komentarze opinie

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-04-17 08:47:25

    a czy pokażecie występy radnych? sesje Rady Miasta są transmitowane od początku do końca, więc ...

  • wercia z ostro - niezalogowany 2018-04-17 07:26:24

    Tam trzeba z muzykalną zrobić porządek bo gra na siebie

  • Czerwony Wiewior - niezalogowany 2018-04-17 05:45:30

    Podobno jeden z dziennikarzy 4lomza chce wystartować w wyborach na prezydenta Łomży. Mam nadzieję że nie jest to prawda.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 19:56:43

    Redaktorzy z 4 siedźcie lepiej na swoim portaliku a nie filozofujecie na my Łomża.

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 18:41:17

    o tym trzeba pamiętać idąc do urn wyborczych bo to jest naprawdę szczególna wrażliwość. Tekst z 4lomza.pl "W 2015 roku Piotr Czaban w programie „Blisko ludzi” na antenie ogólnopolskiej telewizji TTV, pokazał reportaż o tym, jak wówczas nowe władze Łomży zmniejszyły o połowę dotację, dla jedynego w mieście hospicjum. To jak podkreślono kwestia symbolu, dobrego smaku i priorytetów. Pewnych rzeczy po prostu nie wypada robić. Zwłaszcza umierającym ludziom. Zobacz OBCIĘTA DOTACJA DLA HOSPICJUM (TTV) Materiał ten wywołał oburzenie. Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się kilka tygodniu później grapa radnych z PiS złożyła wniosek, aby zwrócić się do prezydenta Mariusza Chrzanowskiego o udzielenie dodatkowego wsparcia hospicjum. W trakcie burzliwej debaty radny Janusz Mieczkowski ironizował, że jeśli miasta nie stać na wsparcie hospicjum, choć było stać na o wiele wyższe wydatki na inne zadania, „to weźmy kolejny kredyt na 17 tys. zł” Zobacz: Redaktor Czaban rządzi... Wniosek radnych na niewiele się zdał. Prezydent dotacje dla hospicjum zwiększał tylko symbolistycznie. O ile w 2015 roku wyniosła ona 23 tys. zł, to w 2016 r. - 24 tys. zł, a w 2017 r. 25 tys. zł. W ubiegłym tygodniu prezydent Mariusz Chrzanowski podpisał zarządzenie dzielące środki na zdrowie na 2018 rok. Łomżyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” pw. Świętego Ducha w Łomży otrzymało z budżetu miasta wsparcie na realizację zadania publicznego pod tytułem „Opieka hospicyjno - paliatywna nad chorymi w terminalnym stadium choroby nowotworowej” w wysokości 25 tys. zł. Na co prezydent Chrzanowski w tym roku dał więcej niż na hospicjum? Na wiele... •na wymianę wykładziny wraz z pracami naprawczymi i remontowymi w pokoju 101, czyli jego gabinecie - 25 tys. 596,30 zł •na organizację imprezy sportowej pt. „Armia Fight Night II” - 28 tys. zł •na występ kabaretu SMILE - 28 tys. 290 zł •na wykonanie filmów informacyjno - promocyjnych „600-lecie nadania praw miejskich Łomży” (czas trwania do 5 min.) wraz ze spotem reklamowym (czas trwania do 30 sek.) - 30 tys. zł. •na występ Zespołu piękni i Młodzi podczas Dni Łomży - 30 tys. 750 zł •na wykonanie występu artystycznego zespołu Boys podczas Dni Łomży - 31 tys. 980 zł •na przygotowanie i realizacja projekcji video – mappingu na fasadzie Ratusza z okazji obchodów 600-lecia nadania praw miejskich w dniach 15-16 czerwca - 40 tys. zł.

  • wiśta wio - niezalogowany 2018-04-16 18:39:29

    Podaj choć jeden przykład, gdzie w internecie można znaleźć informację o tym, że na koncercie będzie zbiórka charytatywna na łomżyńskie hospicjum.

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 18:38:31

    "Prezydent Chrzanowski nie jest obojętny na sprawy hospicjum podkreślał to w swoim wystąpieniu " jasne fakty mówią same za siebie!!!!!!!!!!!!!! za 4lomza.pl "Prezydent dotacje dla hospicjum zwiększał tylko symbolistycznie. O ile w 2015 roku wyniosła ona 23 tys. zł bo obciął ją prawie o połowę , to w 2016 r. - 24 tys. zł, a w 2017 r. 25 tys. zł. W ubiegłym tygodniu prezydent Mariusz Chrzanowski podpisał zarządzenie dzielące środki na zdrowie na 2018 rok. Łomżyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” pw. Świętego Ducha w Łomży otrzymało z budżetu miasta wsparcie na realizację zadania publicznego pod tytułem „Opieka hospicyjno - paliatywna nad chorymi w terminalnym stadium choroby nowotworowej” w wysokości 25 tys. zł."

  • Tomejk111111 - niezalogowany 2018-04-16 14:03:06

    Ojej to straszne nie napisał że będzie zbiórka to naprawdę straszne. Dobrze że była cała sala ludzi no chyba każdy czytać umie bo inaczej supergwiazdy swiecilyby w pustych ścianach. Naprawdę przykro mi tak ważnej informacji nie było ale widzę komputer masz i dostęp do innych stron podejrzewam też czy tylko na profilu prezydenta Chrzanowskiego wciąż siedzisz???? Dobrze mieć ogólny ogląd sytuacji. Widzisz prezydent też myślał że może polegać na innych a się zawiódł. Może takie informacje niedługo będziesz mógł odczytywać z profilu pani zastępcy.

  • wiśta wio - niezalogowany 2018-04-16 14:00:40

    ZAWSZE, PRZED KAŻDĄ IMPREZĄ BANERY REKLAMOWE KRZYCZĄ na mylomza i w innych mediach : PREZYDENT CHRZANOWSKI ZAPRASZA NA ... ... a tu wcześniej była medialna cisza !

  • wiśta wio - niezalogowany 2018-04-16 13:52:21

    MYŚLĘ, ŻE TO BYŁ GEST ROZPACZY , ZAINICJOWANY W OSTATNIEJ CHWILI, BY POPRAWIĆ SWÓJ WIZERUNEK MEDIALNY. Skoro, Chrzanowski chciał promować ten zaszczytny cel, DLACZEGO w mediach wcześniej nie było o tym żadnej wzmianki

  • wiśta wio - niezalogowany 2018-04-16 13:51:47

    MYŚLĘ, ŻE TO BYŁ GEST ROZPACZY , ZAINICJOWANY W OSTATNIEJ CHWILI, BY POPRAWIĆ SWÓJ WIZERUNEK MEDIALNY. Skoro, Chrzanowski chciał promować ten zaszczytny cel, DLACZEGO w mediach wcześniej nie było o tym żadnej wzmianki ?

  • wiśta wio - niezalogowany 2018-04-16 13:45:45

    III Wiosenny Koncert Gwiazd - wydarzenie nawiązujące do "prima aprilis" - to pomysł dyrektora łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej Jana Miłosza Zarzyckiego. II edycja odbyła się w Łomży w 2010roku, a kiedy była pierwsza ? Po za tym, NIKT , NIGDZIE NIE PROMOWAŁ WCZEŚNIEJ TEGO WYDARZENIA , JAKO IMPREZY CHARYTATYWNEJ, - Z GŁÓWNYM CELEM - JAKO ZBIÓRKI PIENIĘŻNEJ NA ŁOMŻYŃSKIE HOSPICJUM !!!!!!!! Czy teraz Chrzanowski w ostatniej chwili podpiął się pod to wydarzenie "prima aprilis-owe " ? Wcześniej , nawet na swoim oficjalnym profilu Facebookowym NIC, NIGDY O TYM NIE NAPISAŁ !

  • wiśta wio - niezalogowany 2018-04-16 13:45:11

    III Wiosenny Koncert Gwiazd - wydarzenie nawiązujące do "prima aprilis" - to pomysł dyrektora łomżyńskiej Filharmonii Kameralnej Jana Miłosza Zarzyckiego. II edycja odbyła się w Łomży w 2010roku, a kiedy była pierwsza ? Po za tym, NIKT , NIGDZIE NIE PROMOWAŁ WCZEŚNIEJ TEGO WYDARZENIA , JAKO IMPREZY CHARYTATYWNEJ, - Z GŁÓWNYM CELEM - JAKO ZBIÓRKI PIENIĘŻNEJ NA ŁOMŻYŃSKIE HOSPICJUM !!!!!!!! Czy teraz Chrzanowski w ostatniej chwili podpiął się pod to wydarzenie "prima aprilis-owe " ? Wcześniej , nawet na swoim oficjalnym profilu Facebookowym NIC, NIGDY O TYM NIE NAPISAŁ !

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 13:39:44

    mylisz się

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 13:31:25

    Widać że wszyscy którzy pisali i nagle o 15.30 zamilkli są bardzo zajęci w swojej pracy urzędniczej.

  • Tomejk111111 - niezalogowany 2018-04-16 13:15:38

    Chyba Biskup nie wie z kim zaczął się zadawać. Chyba trzeba powiadomić Biskupa głównego żeby ta kobieta nie zepsuła opinii o Kościele która jest i tak we współczesnym świecie nadszarpnięta. Może naprawdę Biskup myśli że to anioł a nie wilk w owczej skórze. Czy to możliwe ?

  • Tomejk111 - niezalogowany 2018-04-16 13:11:13

    Postać która uśmiecha się do każdego, z kwiatami nawet przyjdzie na imieniny a za plecami obgaduje. Takiego fałszerstwa nigdzie nie widziałem. Myślałem że takie osoby nie istnieją? Że tylko w najgorszych snach można spotkać się oko w oko z takim przejawem bezczelnosci.

  • Rysiu - niezalogowany 2018-04-16 13:07:12

    Pani Muzyk długo nie pośpiewa w urzędzie. Wczoraj wyśpiewała sobie pieśń pozegnalna "Pod niebem wielkich miast swój zgubisz ślad.osiagniesz to co chcesz za rok, za parę lat...." W tym roku apogeum nastapi już niedługo. Osiągnąć chciała popularnasc na plecach prezydenta. niewybaczalny cios osoby zatrudnionej na zastępcę. Nielojalność i najgorszy typ pracownika jaki może być gdziekolwiek na jakimkolwiek stanowisku.

  • obserwator - niezalogowany 2018-04-16 12:45:36

    Pewnie śpiewak z niego taki sam , jak i prezydent :)

  • zorro - niezalogowany 2018-04-16 12:33:21

    ... bo jest gorszy od Muzyk i Kołakowskiego :)

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 12:29:41

    Dlaczego Chrzanowski nie śpiewał na tym koncercie?

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 12:27:40

    pewny tego jesteś co piszesz toksyczny?

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 12:23:42

    proszę bardzo nie mam nic sobie do zarzucenia ani tym co napisałem nie naruszyłem ani trochę litry obowiązującego w Polsce jeszcze prawa i na bank nie dam się takim jak ty zastraszyć. Bo jak widzę gdy brak argumentów to zaczynają się groźby.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 12:22:13

    Chrzanowski na nastepna kadencje bedziecie musieli to przelknac to juz oczywiste. Nawet najgorsze pomyje nie sa w.stanie przestraszyc lub zniechecic czlowieka ktory ma prosty kregoslup moralny bo zna swoja wartosc. A wasze opinie. Coz. Boicie sie takiego kandydata jest dla was realnym.zagrozeniem wiec go atakujecie. Swiadczy to o mocnej pozycji Chrzanowskiego a waszej slabosci.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 12:21:51

    Po namyśle, jednak doszedłem do wniosku, że Chrzanowski nie nadaje się na piastowany urząd.

  • obserwator - niezalogowany 2018-04-16 12:18:03

    Jednak Chrzanowski nie jest dobrym prezydentem

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 12:16:53

    Enej tylko.winny.sie tlumaczy. Brak slow mam nadzieje.ze ktos.to.przeczyta i.zareaguje.

  • zorro - niezalogowany 2018-04-16 12:15:43

    Toksyczny masz rację, mnie Chrzanowski również rozczarował i więcej mojego głosu nie dostanie.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 12:12:03

    Podobno Chrzanowski teraz przed wyborami opłacił zaległe składki na PiS , to skąd miał rzucić więcej do puszki ? Dobrze, że dał i choć z 5 złotych :)

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 12:08:30

    toksyczny nie bądź bezczelny i nie przypisuj mnie intencji których ja tu ani przez chwilę nie zaprezentowałem. To nie ja sprowokowałem tą dyskusję tylko ty i tobie podobni twierdząc ,że pan prezydent wykazuje szczególną wrażliwość w kwestii hospicjum co nie jest prawdą wobec faktów dotyczących jaką kwotę co roku przyznaje dla hospicjum oraz faktu ,ze tej kwoty od czasu obcięcia jej przez siebie o połowę nie podniósł. Nie twierdzę ,ze jego wrażliwość w tej chwili się uwypukliła , zwiększyła i dostrzegam jego rolę w tym koncercie ale trudno mnie uwierzyć w kontekście całej jego kadencji ,że jest bezinteresowna i nigdy w to nie uwierzę. Po za tym nie czynie osobistych uwag pod adresem pana prezydenta jak tu sugerujesz tylko oceniam jego publiczną rolę jako prezydenta w konkretnej sprawie hospicjum . Tak więc proszę nie dorabiaj mnie brody tylko i wyłącznie na swoje populistyczne potrzeby.

  • zyta - niezalogowany 2018-04-16 12:08:05

    WSTYDU nie macie !!! tylko trochę ponad 3000??? na Hospicjum Ot qrwa elita

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 12:07:26

    Więcej na Chrzanowskiego nie zagłosuję . Zawiódł na całej linii.

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 12:05:03

    toksyczny nie bądź bezczelny i nie przypisuj mnie intencji których ja tu ani przez chwilę nie zaprezentowałem. o nie a sprowokowałem tą dyskusję tylko ty i tobie podobni twierdząc ,że pan prezydent wykazuje szczególną wrażliwość w kwestii hospicjum co jest nie prawdą wobec faktów dotyczących jaką kwotę co roku przyznaje dla hospicjum oraz faktu ,ze tej kwoty od czasu obcięcia jej przez siebie o połowę nie podniósł. Nie twierdzę ,ze jego wrażliwość w tej chwili się uwypukliła , zwiększyła i nie dostrzegam faktu jego roli w tym koncercie ale trudno mnie uwierzyć w kontekście całej jego kadencji ,że jest bezinteresowna i nigdy w to nie uwierzę. Po za tym nie czynie osobistych uwag pod adresem pana prezydenta jak tu sugerujesz tylko oceniam jego publiczną rolę jako prezydenta w konkretnej sprawie hospicjum . Tak więc proszę nie dorabiaj mnie brody tylko i wyłącznie na swoje populistyczne potrzeby.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 12:03:35

    Nie podszywaj sie Pseudo TOKSYCZNY. Chrzanowski plamy nie dal zrobil.co musial.a teraz pokazuje ze tylko wy pomywacze zostaliscie sami sobie w tym calym.maglu troski o.hospicjum tylko w jezyku a w realnej pomocy zero dzialan. Hehehe

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 12:02:34

    Jednak nie było to fer ze strony Chrzanowskiego zabierać kasę cierpiącym i umierającym ludziom. Może teraz przekaże choć jakieś stare radio ? będzie do kompletu z tym starym telewizorem :)

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 11:58:28

    Przyznać muszę, że tu wcześniej prezydentowi Chrzanowskiemu zabrakło serca i dał jednak plamę z tym obcięciem dotacji.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 11:57:51

    Przyznać muszę, że tu wcześniej prezydentowi Chrzanowskiemu zabrakło serca i dał jednak plamę z tym obcięciem dotacji.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 11:57:17

    Schowaj.swoja.dume i.nienawisc do.kieszeni i idz do prezydenta jak masz pomysl.jak.wesprzec jeszcze hospicjum jestem.przekonany ze nie odmowi pomocy w organizacji i innych sprawach dotyczacych tego tematu. Bo.to.jest dobry czlowiek.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 11:48:59

    Kasa na hospucjum zostala zebrana czego ty enej jeszcze chcesz? Zeby prezydent sprzedal swoj majatek, zeby sam wyladawal w tym miejscu ktore tak wspierasz zeby przekonal sie na swojej skorze jaki byl zły i nieczuly i wogol? Chyba to by cie zadpokoilo dopiero. I tacy ludzie jak ty tak wspieraja nienawiscia hospicjum. A nie jak pokorny czlowiek sluzacy innym ciesza sie z kazdego grosza.

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 11:37:31

    derewas pokaż gdzie ja kłamie? No pokaż !!!!!!!!!!!!!!

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-16 11:36:39

    Trzy i pół roku się dąsał i grosza nie dołożył do obciętej dotacji

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 11:36:26

    poza tym w tym koncercie brało udział wielu innych ludzi w tym posłowie pani Krynicka, poseł Kołakowski im należą się dzięki i proszę o nich nie zapominać bo pan prezydent nie jest tu w tej kwestii osobą nr jeden. Poza nimi było bardzo wiele akcji społecznych na rzecz hospicjum i organizatorom tych akcji i pomagającym też serdeczne dzięki.

  • Derewas - niezalogowany 2018-04-16 11:36:22

    Enej nie kłam. Kłamstwo ma krótkie nóżki

  • Derewas - niezalogowany 2018-04-16 11:36:15

    Enej nie kłam. Kłamstwo ma krótkie nóżki

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 11:31:46

    Już raz pan prezydent deklarował wsparcie dla hospicjum wprost do mikrofonu redaktora Czabana . I co wsparł to hospicjum ? Otóż dane pokazują ,że nie? Czy sprawa losu ludzi nieuleczalnie chorych to coś takiego jak się zapomina nagły ból głowy? Jak widzisz jak można prezydentowi ufać? Otóż nie można.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 11:26:01

    A najwiecej pomyj to 4 leje na zmiane z tymi ktorym sie pomaga. Czlowiek musi byc najpierw czlowiekiem dopiero potem moze byc dobrym lekarzem,prezydentem czy dyrektorem stowarzyszenia. Pamietajcie

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 11:22:18

    Panowie uspokujcie sie. Hospicjum zebrało kase to sie liczy im do szczescia wasza klotnia na forum niepotrzebna. Chrzanowski jeszcze nie jedna inicjatywe przeprowadzi dla hospicjum. Miasto pomoglo na ile mogło a teraz prezydent wykorzystuje swoj autorytet zeby zachecic do pomocy pomimo wszystkich pomyj jakie na niego splywaja. Ten czlowiek ma jaja i i odwage. Brawo panie prezydencie

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 11:20:32

    no już chyba dość napisałem w tej sprawie . Jak widać złych ludzi i tak nie przekonam więc ocenę tej dyskusji i kto tu kłamie pozostawiam czytających których serdecznie pozdrawiam i zachęcam do wspomagania miejscowego hospicjum a konkretnie ludzi którzy tam oczekują na naszą pomoc.

  • zorro - niezalogowany 2018-04-16 11:19:32

    Gość (enej, nie dla..) ma czas by cały dzień siedzieć w internecie i pisać komentarze sugerujące brak woli pomocy przez Chrzanowskiego dla hospicjum, a mając dużo wolnego czasu nie poświęca go by być wolontariuszem w hospicjum. Skoro leży tobie na sercu los hospicjum i jego pacjentów to dlaczego w wolnym czasie nie chcesz pomagać jego pacjentom. Dlaczego tak niby zatroskany w sprawie hospicjum człowiek nie chce swojego wolnego czasu poświęcić na wolontariat w tym hospicjum. dLACZEGO grasz nieszczęściem innych ludzi

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 11:16:27

    już raz was poprosiłem wskażcie te fakty które przeczą publikacji 4lomza.pl. Nie zrobiliście tego do tej pory za to cały czas ubliżacie mojej osobie, zarzucacie kłamstwa bez wskazania konkretów na czym one polegają .Więc kto tu kłamie ja czy wy usiłujecie mnie zakrzyczeć kłamstwami?

  • zorro - niezalogowany 2018-04-16 11:15:04

    O ENEJ ZMIENIŁ NICK NA KITOSHI

  • zorro - niezalogowany 2018-04-16 11:15:02

    O ENEJ ZMIENIŁ NIC NA KITOSHI

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-16 11:14:14

    Teraz obserwator piszesz sam ze sobą chwaląc zorro, to i pochwal swój trzeci nick Toksyczny

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 11:13:44

    obserwator masz rację w kwestii pana prezydenta bo nie oddanie na jego głosu w wyborach to oczywiście mu zaszkodzenie. W kwestii mej troski o hospicjum łżesz jak pies bo moge przedstawić swoje pity ale dopiero wówczas gdy ty przedstawisz swoje.

  • zorro - niezalogowany 2018-04-16 11:13:02

    ENEJ JEŻELI UWAŻASZ ŻE W IMIĘ TWOJEGO HASŁA nie dla prezydenta Chrzanowskiego" MOŻESZ BEZMYŚLNIE KŁAMAĆ WYKORZYSTUJĄC NIESZCZĘŚCIE INNYCH LUDZI TO JESTEŚ CHORY. TYLKO TU NIE POMOŻE LEKARZ A KSIĄDZ.

  • kitoszi - niezalogowany 2018-04-16 11:10:51

    zgadzm się z tym "Już raz pan prezydent deklarował wsparcie dla hospicjum wprost do mikrofonu redaktora Czabana . I co wsparł to hospicjum ? Otóż dane pokazują ,że nie? Czy sprawa losu ludzi nieuleczalnie chorych to coś takiego jak się zapomina nagły ból głowy? Jak widzisz jak można prezydentowi ufać? Otóż nie można. Można mu wybaczyć ale drugi raz nie oddam już na niego głosu o nie"

  • obserwator - niezalogowany 2018-04-16 11:08:16

    Zorro zadajesz bardzo dobre pytania, ale niestety nie otrzymasz żadnej merytorycznej odpowiedzi, bowiem enej, nie dla... wcale nie dbają o dobro hospicjum, tylko robią wszystko, żeby zaszkodzić Prezydentowi Chrzanowskiemu. Ot cała prawda.

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-16 11:06:12

    KONKURENCYJNY PORTAL pierwszy poruszył niewygodny dla Chrzanowskiego temat, OBCIĘCIA DOTACJI a tu na pro prezydenckim portaliku była cisza. Dopiero po fali społecznego oburzenia, Chrzanowski próbuje teraz ratować swój wizerunek.

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 11:05:53

    zorrro jak ty się zgłosisz pierwszy to ja zaraz za tobą

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 11:04:00

    zoror a ty komu pomagasz czy pomogłeś. Bo po tym co piszesz nie hospicjum. Czy ja mam się z tobą tu licytować? Daruj to sobie bez takich prymitywnych ataków proszę. powiem ci cos co cię doprowadzi do szału " nie dla prezydenta Chrzanowskiego" hahaha

  • zorro - niezalogowany 2018-04-16 11:00:35

    kONKURENCYJNY PORTAL INFORMOWAŁ, ŻE HOSPICJUM POTRZEBUJE WOLONTARIUSZY, CZEMU ENEJ NIE ZGŁOSIŁEŚ SIĘ MIMO IŻ CAŁE DNIE NIE MASZ ŻADNEGO ZAJĘCIA

  • zorro - niezalogowany 2018-04-16 10:58:25

    Gość (enej, nie dla..) ma czas by cały dzień siedzieć w internecie i pisać komentarze sugerujące brak woli pomocy przez Chrzanowskiego dla hospicjum, a mając dużo wolnego czasu nie poświęca go by być wolontariuszem w hospicjum. Skoro leży tobie na sercu los hospicjum i jego pacjentów to dlaczego w wolnym czasie nie chcesz pomagać jego pacjentom. Dlaczego tak niby zatroskany w sprawie hospicjum człowiek nie chce swojego wolnego czasu poświęcić na wolontariat w tym hospicjum.

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-16 10:58:14

    zorro, gnido a co ty tu teraz sam robisz na forum ?

  • zorro - niezalogowany 2018-04-16 10:55:08

    Enej czyli co jesteś w tej chwili w hospicjum i pomagasz jego pacjentom?

  • zorro - niezalogowany 2018-04-16 10:52:45

    Gość ma czas by cały dzień pisać w internecie a odmawia pomocy hospicjum. Obłuda człowieku z ciebie wychodzi. A niby taki bezinteresowny, a nie potrafi za darmo popracować na rzecz nieuleczalnie chorym.

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 10:50:52

    zorro powiedz czemu kłamiesz , oszukujesz w imię jakiej prawdy tzn czyjej prawdy tak się starasz? Ja dzisiaj siedzę w tym necie ale tylko po to aby prawda była prawdą. Ty to robisz dla ściśle określonego celu motywowanego paniką przedwyborcza. Dla tego celu zrobisz wszystko - obsmarujesz mnie i każdego kto stanie ci na drodze zmieniając przy tym nicki.

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-16 10:49:58

    i nie mylić mnie z @enej, ja i On to dwie różne osoby

  • zorro - niezalogowany 2018-04-16 10:49:44

    Gość (enej, nie dla..) ma czas by cały dzień siedzieć w internecie i pisać komentarze sugerujące brak woli pomocy przez Chrzanowskiego dla hospicjum, a mając dużo wolnego czasu nie poświęca go by być wolontariuszem w hospicjum. Skoro leży tobie na sercu los hospicjum i jego pacjentów to dlaczego w wolnym czasie nie chcesz pomagać jego pacjentom. Dlaczego tak niby zatroskany w sprawie hospicjum człowiek nie chce swojego wolnego czasu poświęcić na wolontariat w tym hospicjum.

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-16 10:47:00

    WYSTARCZY, ŻE PŁACĘ PODATKI I ŻĄDAM BY WIĘKSZA ICH CZĘŚĆ TRAFIAŁA DO LUDZI CIĘŻKO CHORYCH , A NIE NA TANIE IGRZYSKA DLA GAWIEDZI ! ... przekazuję , też 1% swojego podatku z PITu , nie muszę fizycznie pomagać, bo i czasu brak, nie zastanowiłeś się, że mogę prowadzić akurat taki typ działalności gospodarczej na własny rachunek,że piszę z pracy ?

  • zorro - niezalogowany 2018-04-16 10:46:03

    enej dlaczego odmawiasz pomocy p[otrzebującym. Dlaczego

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 10:45:49

    Siwetnie rozkręciliśmy forum na mylomza już dawno nie było tu takiego ruchu nawet z 4 tu pisali oburzeni bo u nich cisza. Dziękuję wam bardzo. My Łomża jedyny portal który jest obiektywny i pozwala na wymianę zdań. Prawda zwycięży!!!!!! W to wierzę!!!

  • zorro - niezalogowany 2018-04-16 10:44:21

    enej odpowiedz dlaczego wolisz siedzieć w internecie cały dzień zamiast pomóc w hospicjum, przecież sam napisałeś że sprawa hospicjum i jego pacjentów leży tobie na sercu. Pytanie dlaczego nie chcesz bezinteresownie pomóc.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 10:41:43

    Twoje argumenty są jak z przedszkola.

  • zorro - niezalogowany 2018-04-16 10:41:26

    (Enej i wiele innych nicków )Gość ma czas by cały dzień siedzieć w internecie i pisać komentarze sugerujące brak woli pomocy przez Chrzanowskiego dla hospicjum, a mając dużo wolnego czasu nie poświęca go by być wolontariuszem w hospicjum. Skoro leży tobie na sercu los hospicjum i jego pacjentów to dlaczego w wolnym czasie nie chcesz pomagać jego pacjentom. Dlaczego tak niby zatroskany w sprawie hospicjum człowiek nie chce swojego wolnego czasu poświęcić na wolontariat w tym hospicjum.

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 10:40:24

    dość obłudy faktycznie dość obłudy i nie pisz takich bzdury. Atak to jak stara dobra formy obrony ale daruj to sobie. Nie prowokujcie pisząc o rzekomej wielkiej wrażliwości to nie będziecie sootykać się z prawda w tej sprawie która doprowadza was jak widąc do paniki.

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-16 10:40:15

    Zapotrzebowanie na miejsca hospicjum jest tak duże, że jest kolejka, a niektórzy się nie doczekają... a jak się okazało Chrzanowski woli publiczne pieniądze wydawać na dresy dla kolegi, zmiękczacze wody w ratuszu, występy disco-polo i gale. Na sobotnią galę walk MMA, na którą organizatorzy sprzedawali bilety nawet po 200 zł, dał z budżetu miasta 28 tysięcy złotych. Poza tym „partnerem strategicznym” gali była miejska spółka ciepłownicza. Ile MPEC zapłacił – to na razie tajemnica. Na co prezydent Chrzanowski w tym roku dał więcej niż na hospicjum? Na wiele... - na wymianę wykładziny wraz z pracami naprawczymi i remontowymi w pokoju 101, czyli jego gabinecie - 25 tys. 596,30 zł - na organizację imprezy sportowej pt. „Armia Fight Night II” - 28 tys. zł - na występ kabaretu SMILE - 28 tys. 290 zł - na wykonanie filmów informacyjno - promocyjnych „600-lecie nadania praw miejskich Łomży” (czas trwania do 5 min.) wraz ze spotem reklamowym (czas trwania do 30 sek.) - 30 tys. zł. - na występ Zespołu piękni i Młodzi podczas Dni Łomży - 30 tys. 750 zł - na wykonanie występu artystycznego zespołu Boys podczas Dni Łomży - 31 tys. 980 zł - na przygotowanie i realizacja projekcji video – mappingu na fasadzie Ratusza z okazji obchodów 600-lecia nadania praw miejskich w dniach 15-16 czerwca - 40 tys. zł. Tu widać ważniejsze są tanie igrzyska dla gawiedzi; Sylwki za kilkadziesiąt tysięcy złotych, Misie i kolejki na Starówce, dresy dla kolegi, zmiękczacze wody w ratuszu, występy disco-polo i gale.

  • zorro - niezalogowany 2018-04-16 10:39:11

    Gość ma czas by cały dzień siedzieć w internecie i pisać komentarze sugerujące brak woli pomocy przez Chrzanowskiego dla hospicjum, a mając dużo wolnego czasu nie poświęca go by być wolontariuszem w hospicjum. Skoro leży tobie na sercu los hospicjum i jego pacjentów to dlaczego w wolnym czasie nie chcesz pomagać jego pacjentom. Dlaczego tak niby zatroskany w sprawie hospicjum człowiek nie chce swojego wolnego czasu poświęcić na wolontariat w tym hospicjum.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 10:38:51

    Ja chcę dołożyć Chrzanowskiemu? Urwałeś się z księżyca. Chrzanowski to mój kandydat na prezydenta . Pilnuj swojej broszki ja pomagam w wielu akcjach i sprawach i nie oceniaj mnie po jednym wpisie. Fakty są takie. Z wczorajszego koncertu hospicjum ma kasę. Przepraszam kobieta która kieruje tym stowarzyszeniem a na co ona ja przeznaczy mnie nie obchodzi to jej sumienie i sprawy jak tym wszystkim kieruje.ja się na tym nie znam. Mam tylko nadzieję że kierownicy takich stowarzyszeń są z powołania . Prawdziwego powołania.

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-16 10:36:58

    Jak Mariusz Chrzanowski został prezydentem Łomży, to obniżył dotację z miasta na hospicjum . Ten człowiek oprócz braku wstydu nie ma sumienia !!! Też kiedyś będzie starym, zniedołężniałym i będzie potrzebował pomocy. Takie działania Chrzanowskiego, jako włodarza miasta, powinno być napiętnowane. To jest po prostu znieczulica. Stać na własny wizerunek, lans w mediach i koncerty disco polo, a nie stać na pomoc dla osób jej potrzebujących!!! Nie pomogą nawet wszelkie imprezy organizowane przez Chrzanowskiego, by ponownie zdobyć zaufanie mieszkańców i ponownie objąć fotel prezydenta! Mieszkańcy mają oczy otwarte i widzą jak on postępuje! Pewnych rzeczy po prostu nie wypada robić. Zwłaszcza umierającym ludziom.

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 10:36:02

    toksyczny opanuj się z tą propagandą populistyczną. Zmiana taktyki w prezentacji osoby pana prezydenta już nic nie da. To widać ,ze usilnie się starasz ale pan prezydent swoimi posunięciami i zachowaniem w tej kadencji wobec tego co deklarował w czasie kampanii wyborczej już dość dawno sam sobie dał szach mat. Zgromadził sobie bardzo duży elektorat negatywny który tylko cierpliwie czeka na okazję w nadchodzących wyborach aby przy urnach wyborczych mu podziękować za ten jego trud i poświecenie o którym tu piszesz. To brzmi śmiesznie i tylko denerwuje ludzi i prowokuje.

  • dość obłudy - niezalogowany 2018-04-16 10:33:33

    Człowieku skoro tobie leży na sercu los hospicjum to dlaczego w tej chwili nie pomagasz leżącym tam nieuleczalnie chorym osobom tylko od samego rana wypisujesz głupoty. W mediach była informacja że hospicjum potrzebuje wolontariuszy. Pytanie skoro tak dlaczego nie pomagasz w hospicjum a cały dzień piszesz na tym forum głupoty. To pokazuje jak ty chcesz dbać o chorych. Tobie zależy tylko aby dołożyć Chrzanowskiemu, a że w tym celu posługujesz się osobami cierpiącymi to już dla ciebie nieistotne.

  • dość obłudy - niezalogowany 2018-04-16 10:32:11

    Człowieku skoro tobie leży na sercu los hospicjum to dlaczego w tej chwili nie pomagasz leżącym tam nieuleczalnie chorym osobom tylko od samego rana wypisujesz głupoty. W mediach była informacja że hospicjum potrzebuje wolontariuszy. Pytanie skoro tak dlaczego nie pomagasz w hospicjum a cały dzień piszesz na tym forum głupoty. To pokazuje jak ty chcesz dbać o chorych. Tobie zależy tylko aby dołożyć Chrzanowskiemu, a że w tym celu posługujesz się osobami cierpiącymi to już dla ciebie nieistotne.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 10:31:06

    Rozumiem twoja frustrację. Oczekiwales pomocy od razu dla hospicjum nie dostałeś na hop i to jest powod fali nienawiści. Rozumiem też że to ze teraz sprawa hospicjum wróciła do tematu i również nie jest ważna bo w tle weszysz jakiś inny wątek. Ok rozumiem. Nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze. Człowiek jest w tle.

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-16 10:24:37

    Dlaczego na oficjalnym profilu Chrzanowskiego BRAK jest jakichkolwiek nieprzychylnych komentarzy, a i tych popierających działania obecnego włodarza jest jak na lekarstwo? ... czyżby dlatego, że tam trzeba się podpisać z imienia i nazwiska i jedna osoba nie może robić klaki pod wieloma nickami ? ... a nieprzychylne komentarze są kasowane ?

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 10:24:04

    Prezydent jakby oddał swoją nerkę to by było było innym mało zgadzam się. Ale prezydent oddaje coś więcej w swojej pracy na rzecz miasta oddaje swój czas i serce bo zależy mu na mieście nie na sobie. To widać nawet wtedy gdy w kościele gdzieś stoi z boku z rodziną a nie w pierwszej ławie. To że można go spotkać normalnie w jeansach gdzieś na spacerze gdzie rozmawia z przechodniami czy w Biedronce na zakupach gdzie raz udało mi się go widzieć. To normalny człowiek a nie lansiarz jak zastępcą ja tylko na zdjęciach widzę z ministrami lub biskupem. To władza dla władzy. A prezydent Chrzanowski jest dla ludzi.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 10:23:57

    Prezydent jakby oddał swoją nerkę to by było było innym mało zgadzam się. Ale prezydent oddaje coś więcej w swojej pracy na rzecz miasta oddaje swój czas i serce bo zależy mu na mieście nie na sobie. To widać nawet wtedy gdy w kościele gdzieś stoi z boku z rodziną a nie w pierwszej ławie. To że można go spotkać normalnie w jeansach gdzieś na spacerze gdzie rozmawia z przechodniami czy w Biedronce na zakupach gdzie raz udało mi się go widzieć. To normalny człowiek a nie lansiarz jak zastępcą ja tylko na zdjęciach widzę z ministrami lub biskupem. To władza dla władzy. A prezydent Chrzanowski jest dla ludzi.

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 10:23:42

    toksyczny owszem doceniam tylko ile w tym prawdy? Już raz pan prezydent deklarował wsparcie dla hospicjum wprost do mikrofonu redaktora Czabana . I co wsparł to hospicjum ? Otóż dane pokazują ,że nie? Czy sprawa losu ludzi nieuleczalnie chorych to coś takiego jak się zapomina nagły ból głowy? Jak widzisz jak można prezydentowi ufać? Otóż nie można. Można mu wybaczyć ale drugi raz nie oddam już na niego głosu o nie.

  • Cecylian - niezalogowany 2018-04-16 10:22:34

    Dlaczego każde pozytywne działania Prezydenta Chrzanowskiego są mocno krytykowane? Komu zależy na przedstawianiu jego osoby w złym świetle? Kiedy te ataki się skończą?

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-16 10:21:44

    Gdyby media nie nagłośniły tej sprawy, Z OBCIĘCIEM DOTACJI DLA HOSPICJUM, żadnych zbiórek by nie było ! Chrzanowski chce teraz ratować twarz.

  • nicki - niezalogowany 2018-04-16 10:18:56

    podobno ma być kontrkandydatem dla Chrzanowskiego. Coś musi być w tej plotce

  • nicki - niezalogowany 2018-04-16 10:17:32

    Ja słyszałem że jeden z dziennikarzy 4lomza ma być kandydatem w zbliżających się wyborach samorządowych.

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 10:15:51

    darekkk nienawiść to twoja specjalność którą prezentujesz tutaj w wyrafinowany sposób pod wieloma nickami. Teraz stroisz się w nowe pióra ofiary pod nadchodzące wybory

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 10:15:51

    Oczywiście. Twój wybór. Ja mam inne zdanie. Moim zdaniem trzeba doceniać to jeżeli ktoś chce pomóc a nie szukać dziury w całym. Hospicjum ma z tego korzyści w tym momencie. Ale jak mówi stare przysłowie daj palec to rękę będą chcieli. I powiem ci że to nie prezydent robi politykę na tym temacie ale ktoś ze stowarzyszenia wykorzystuje wciąż sytuację i swoich pacjentów żeby skruszyć serca innych. A nie tędy droga. Poczytaj sobie książki księdza Kaczkowskiego i niech łomżyńska działaczka podpatrzy jak prowadzić hospicjum z sercem wobec pacjentów i pokorą dla pomagających a nie postawa roszczeniowa jaki człowiek takie działania.

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-16 10:14:14

    Jakoś z byle imprezy, byle wydarzenia Chrzanowski zawsze się pochwalił swoim udziałem, a tu o hospicjum NIGDY ! https://pl-pl.facebook.com/PrezydentLomzy/

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 10:13:36

    i bardzo proszę nie wiązać mego nicku z 4lomza.pl. Bo pomimo faktu ,ze korzystam z ich informacji jestem osobą prywatną przyznam wrażliwą jeżeli chodzi o pomoc dla ludzi nieuleczalnie chorych z naszego hospicjum i to wszystko jasne !!!!!!!!!!!!!!!!! a 4lomza.pl dziękuje za rzetelne informacje.

  • darekk - niezalogowany 2018-04-16 10:12:35

    czasem mam wrażenie że gdyby Prezydent Chrzanowski oddał nerkę waszym dzieciom to i tak byście ujadali na niego....jesteście chorzy z nienawiści!!!

  • darekk - niezalogowany 2018-04-16 10:10:50

    hahahahahahahah :) no nie wierzę że trolle z 4lomza zaczęli tutaj nadawać!!!! Panie Cezary Pan bierze za to jakieś pieniądze??

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-16 10:10:03

    https://pl-pl.facebook.com/PrezydentLomzy/ Dlaczego na oficjalnym profilu Chrzanowskiego BRAK jest jakichkolwiek nieprzychylnych komentarzy, a i tych popierających działania obecnego włodarza jest jak na lekarstwo? ... czyżby dlatego, że tam trzeba się podpisać z imienia i nazwiska i jedna osoba nie może robić klaki pod wieloma nickami ? ... a nieprzychylne komentarze są kasowane ?

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 10:08:08

    moja ocena wrażliwości w tym temacie pani zastępcy prezydenta jest wcale nie lepsza. Nigdy nie zapomnę jej słów i zachowania w gabinecie prezydenta podczas rozmowy z redaktorem Czabanem " JAK TRZEBA KOMUŚ DAC TO TRZEBA KOMUŚ ZABRAĆ" Ale o tym już nie raz pisałem Dla mnie sprawa hospicjum jest takim papierkiem lakmusowym który bezkompromisowo pokazuje kto kim jest. Dla mnie jest to znak jak mam głosować w nadchodzących wyborach czyli nie zagłosować na tego prezydenta i jego ekipę

  • becker - niezalogowany 2018-04-16 10:07:33

    Człowieku, który tu piszesz pod wieloma nickami czy twoim zdaniem robienie sobie polityki przy łóżkach osób nieuleczalnie chorych co sugerujesz jest dobrym pomysłem. Na facebooku Chrzanowskiego nie ma żadnych zdjęć ani informacji sugerujących jego afiszowanie się z pomocą dla potrzebujących. A wiem że w wielu akcjach charytatywnych brał udział i to czynny. Tylko w odróżnieniu od ciebie nie starał się o nagłośnienie tych wydarzeń.

  • Tomejk111 - niezalogowany 2018-04-16 10:07:13

    Media tak nagłośniły tę sprawę że nikt o koncercie nie wiedział. A żeby prezydent nie powiedział na wstępie paru słów to nie byłoby takiego odzewu. Bo filharmonia w swoim plakacie drobnym maczkiem napisała o celu koncertu. Prezydent ma autorytet a media kamerkę. Jakby wam zależało na realnej współpracy i wsparciu miasta to byście piłkę podjęli . Współpracując poprzez dialog a nie oczerniających monolog.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 10:03:22

    A pani Agnieszki nie było na wigilii z Biskupem w hospicjum????? Takie świętobliwości???

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-16 10:03:03

    Gdyby media nie nagłośniły tej sprawy, żadnych zbiórek by nie było ! Chrzanowski chce teraz ratować twarz.

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-16 10:02:33

    Gdyby media nie nagłośniły tej sprawy, żadnych zbiórek by nie było ! Chrzanowski chce teraz ratować twarz.

  • Tomejk111 - niezalogowany 2018-04-16 10:01:26

    O proszę widzę że z portalu 4 Łomża przeskoczyli na mylomza. No tak u was debata się nie klei bo z kim niby macie pisać na forum jak wszystkich co pozytywnie piszą o prezydencie usuwacie. Wykosiliscie trawę i same hwasty wam zostały na forum. Nie poniżajcie się i nie piszcie na forum my Łomża tu przynajmniej wolność słowa szanują.

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 10:00:54

    do tej pory to był w wydumanym parku na który systematycznie pompuje miliony złotych. w między czasie sprzedał cześc dworca autobusowego troszku mylą się w kalkulacjach bo troszku mu zabrakło na nowy.

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-16 10:00:08

    Zrobił się szum w mediach o obcięciu dotacji, to teraz nagle Chrzanowski zapałał empatią do hospicjum , a gdzie był do tej pory ?

  • darekk - niezalogowany 2018-04-16 09:59:25

    ale to jest żałosne... ...Prezydent Chrzanowski mówi że wspomoże hospicjum, później je wspomaga, a wy nadaj jęki że nie bo nie bo tak, to jest niepoważne....o czym z wami można dyskutować???

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-16 09:59:16

    Przez trzy i pół roku nie miał NIGDY czasu , nawet przed świętami, odwiedzić hospicjum. Na jego oficjalnym Facebookowym profilu codziennie się chwali, że był to tu, to tam, ale na hospicjum czasu nie starczyło. Wybory się zbliżają, na mieście huczy od niezadowolenia łomżyniaków, to teraz chciał zapunktować.

  • kurek - niezalogowany 2018-04-16 09:59:09

    enej kto by tych środków nie rozdzielał to prawda jest taka że Chrzanowski zwiększył ogólną pulę środków na pomoc dla stowarzyszeń niosących pomoc potrzebującym. Tylko też jest dużo więcej stowarzyszeń wnioskujących do miasta o pomoc. Enej hospicjum za którym tu lobbujesz otrzymało jedną z najwyższych dotacji, ale trudno żeby pomóc hospicjum a zostawić innych potrzebujących.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 09:57:46

    Enej Nikogo nie uważam za idiotę wyluzuj. Jedynie mam inne zdanie na ten sam temat . A to że pani zastepca rozdzielała środki to prawda zapytaj w urzędzie to jest jej działka i taka podjęła decyzję ile komu przeznaczyć. Ja nie uważam że środki zostały źle podzielone bo było tyle stowarzyszeń że każdemu trzeba było dać z jednej puli. Jak tłumaczyć lopatologicznie to jak robisz obiad dla 3 osobowej rodziny a wpadnie jeszcze paru kuzynów to od razu zostaje ucieta porcja każdemu. A wkurza mnie tylko fakt że piszesz o Chrzanowskim tylko a przecież jego zastępca tym się zajmował więc jak cię uwiera i jesteś tak sprawiedliwy to pisz Chrzanowski z zastępczynią. I po sprawie.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 09:57:34

    Enej Nikogo nie uważam za idiotę wyluzuj. Jedynie mam inne zdanie na ten sam temat . A to że pani zastepca rozdzielała środki to prawda zapytaj w urzędzie to jest jej działka i taka podjęła decyzję ile komu przeznaczyć. Ja nie uważam że środki zostały źle podzielone bo było tyle stowarzyszeń że każdemu trzeba było dać z jednej puli. Jak tłumaczyć lopatologicznie to jak robisz obiad dla 3 osobowej rodziny a wpadnie jeszcze paru kuzynów to od razu zostaje ucieta porcja każdemu. A wkurza mnie tylko fakt że piszesz o Chrzanowskim tylko a przecież jego zastępca tym się zajmował więc jak cię uwiera i jesteś tak sprawiedliwy to pisz Chrzanowski z zastępczynią. I po sprawie.

  • NIE DLA CHRZANOWSKIEGO - niezalogowany 2018-04-16 09:52:55

    Zrobił się szum w mediach o obcięciu dotacji, to teraz nagle Chrzanowski zapałał empatią do hospicjum , a gdzie był do tej pory ?

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 09:52:11

    "Prezydent Chrzanowski nie jest obojętny na sprawy hospicjum podkreślał to w swoim wystąpieniu " jasne fakty mówią same za siebie!!!!!!!!!!!!!! za 4lomza.pl "Prezydent dotacje dla hospicjum zwiększał tylko symbolistycznie. O ile w 2015 roku wyniosła ona 23 tys. zł, to w 2016 r. - 24 tys. zł, a w 2017 r. 25 tys. zł. W ubiegłym tygodniu prezydent Mariusz Chrzanowski podpisał zarządzenie dzielące środki na zdrowie na 2018 rok. Łomżyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” pw. Świętego Ducha w Łomży otrzymało z budżetu miasta wsparcie na realizację zadania publicznego pod tytułem „Opieka hospicyjno - paliatywna nad chorymi w terminalnym stadium choroby nowotworowej” w wysokości 25 tys. zł."

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 09:48:59

    toksczny nie manipuluj tu ludźmi uważając ich za idiotów bo ani nikt się nie nabierze na twoje obrzydliwe kłamstwa ani nikt nie uwierzy ,że ot tak wklejasz niechcący tekst"Pani zastepca rozdzielała środki na stowarzyszenia...tak apropo ." Kłamiesz , manipulujesz bo masz jeden cel nadchodzące wybory . I wszystko jasne.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 09:47:58

    Enej Prawda sama się obroni racja.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 09:45:49

    Prezydent Chrzanowski nie jest obojętny na sprawy hospicjum podkreślał to w swoim wystąpieniu więc nie sprowadzajcie sprawy do wyborów. Bo inny człowiek może by nawet nic nie organizował a wam tak zle i tak niedobrze. Najpierw trzeba być dobrym człowiekiem żeby być dobrym prezydentem a taki jest Chrzanowski i to niepodważalny fakt.

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 09:44:55

    powiem krótko nie ufam temu prezydentowi i nie zmyli mnie jego "wrażliwość na zamówienie" i co najważniejsze nie zagłosuje na niego w nadchodzących wyborach. A ty jak dalej będziesz tak kłamał to wiedz ,że zawsze te twoje kłamstwo tu obnażę. Prawa zawsze sama się obroni.

  • Tomasz Karol - niezalogowany 2018-04-16 09:40:29

    Najsłabiej wypadli dziennikarze, którzy udawali że śpiewają. Zamiast wspomagać finansowo hospicjum, reklamowali swoje gazety. Mizerota.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 09:38:25

    Otóż to sprawiedliwy. Coraz więcej ludzi potrzebuje pomocy i każdemu trzeba pomóc na miarę możliwości. A że możliwości są jakie są to inna sprawa. Pani zastepca rozdzielała środki na stowarzyszenia...tak apropo .

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 09:38:15

    dla ciebie mogę być kim chcesz tylko ty pisz prawdę i nie odwracaj kota ogonem. A w obłudzie i kłamstwie to specjalizujesz się ty. Przedstaw konkretne fakty a nie listę pobożnych życzeń. Różnimy się tym ,że ja nie akceptuję braku odpowiedniego poziomu troski o to hospicjum natomiast ty kłamstwem usiłujesz udowodnić ,usprawiedliwiasz czy zasłaniasz brak tego zainteresowania w perspektywie strat jakie mogą się pojawić w zbliżających wyborach. Ale o tym to trzeba było myśleć od początku kadencji w tej kwestii a nie teraz. Więc skończcie mówić o tej wrażliwości.

  • oleksandro - niezalogowany 2018-04-16 09:37:36

    To koncert szczególny, wyjątkowy. Postanowiłem, że środki przeznaczymy na wyjątkowy cel. W naszym mieście działa wiele stowarzyszeń. Jedne pomagają osobom potrzebującym, inne chorym, a jeszcze inne umierającym. Jako samorząd staramy się wspierać wszystkich w miarę możliwości finansowych – podkreślał w swoim wystąpieniu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski nawiązując jednocześnie do słów biskupa seniora Stanisława Stefanka, wygłoszonych podczas ostatniej Niedzieli Miłosierdzia Bożego. - Sprowadzały się one do tego, aby nie polegać tylko na instytucjach, ale otworzyć swoje miłosierdzie na pomoc drugiemu człowiekowi – mówił prezydent zwracając się do wszystkich, aby "otworzyli swoje serca" dla łomżyńskiego hospicjum mieszczącego się przy ul. Rybaki. Włodarz miasta zapoczątkował kwestę i zapowiedział, że będzie ona kontynuowana 2 maja w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej podczas organizowanego przez Ratusz "biało-czerwonego" meczu na Orliku przy ul. Katyńskiej i pikniku rodzinnego na Starym Rynku.

  • sprawiedliwy - niezalogowany 2018-04-16 09:27:44

    fakty mówią same za siebie. Pomoc miasta dzięki Chrzanowskiemu trafia do większej liczby potrzebujących.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 09:26:44

    Enej Świetnie bardzo się cieszę że przeznaczasz 1 % podatku na pewno to jest wszystko na co cię stać w tej chwili. Ale może nasza konwersacja zachęci cię do czegoś więcej. Np. żeby zostać wolontariuszem. Dlaczego w naszym hospicjum brak chętnych??? Chyba ta pani nie do końca dziala tak jak powinna. Może potrzebuje doradcy takiego jak ty!! Wtedy będzie więcej środków na hospicjum. Zrób kolejny krok i pomóż. Żeby była jasność ja mówię o instytucji nie o ludziach którzy tam przebywają bo to jest nietykalny temat na którym nikt nie powinien polityki robic. Mówię o zarządcy i jego planie na utrzymanie stowarzyszenia.

  • sprawiedliwy - niezalogowany 2018-04-16 09:25:44

    miasto nie zmniejszyło budżetu na pomoc a dzięki Chrzanowskiemu więcej stowarzyszeń i więcej potrzebujących otrzymuje pomoc z miasta. Enej skończ ze swoją obłudą

  • sprawiedliwy - niezalogowany 2018-04-16 09:22:30

    Enej ja uważam że i ty jesteś populistą, dlaczego co roku przeznaczasz 1 % na hospicjum a czemu nie wspierasz np. domów dziecka itp.

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 09:15:42

    toksyczny jesteś obrzydliwym populistą ale prawda sam się obroni bez takich jak ty. FAKTY MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE. Mam do ciebie proste pytanie w którym miejscu publikacja w 4lomza.pl nie jest zgodna ze stanem faktycznym?

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 09:10:53

    toksyczny co roku przeznaczam jeden procent dla hospicjum bo uważam to za mój obowiązek i nie robię tego publicznie ale skoro się zapytałeś to odpowieda. Poza tym nie rób obrzydliwej propagandy bo to ,że nie wykazaliście zainteresowania pomocą dla ludzi nieuleczalnie chorych z hospicjum pomimo złożonych deklaracji jest faktem. Mieliście trzy lata na to aby to naprawić a nie zrobiliście nic utrzymując dotację na obciętym poziomie. Tak więc daruj sobie to opluwanie i tą podłą populistyczną propagandę a co najważniejsze daruj sobie te swoje opinie i komentarze pod adresem szefowej tego hospicjum bo Łomżyniacy to będą pamiętać jak traktujesz osobę która całe swoje życie poświęciła dla innych znajdujących się w potrzebie.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 09:07:57

    No tak najłatwiej liczyć czyjeś pieniądze a samemu ani grosza nie dać. A skąd wiesz że prezydent nie pomaga prywatnie??? Może nie ma tupetu pani zastępcy zeby się obnosić że wszystkim co robi. Sam wspominał że sprawy hospicjum są mu osobiście bliskie. Nędzne z was kreatury zanim napiszecie coś na temat hospicjum sprawdźcie czy może pan prezydent nie zna tego tematu osobicie. Tak go oczernianie pod tym wzgledem że straciliście sumienie i wrażliwość. A może ktoś z rodziny prezydenta był pacjentem a może ktoś z przyjaciół??? Tak łatwo wam oceniać ludzi!!!!

  • michael - niezalogowany 2018-04-16 09:04:26

    Bardzo mi się spodobało że prezydent zachecił wszystkich do wplaty na hospicjum. W sumie z inicjatywy Chrzanowskiego hospicjum uzyskało znaczną pomoc. Chrzanowski już niejednokrotnie udowodnił, że wrażliwy jest na każdą ludzką krzywdę i jeżeli tylko ma możliwości to stara się pomóc. Bardzo pięknie prezydent mowil o wsparciu dla hospicjum. Widać że jest to człowiek, który te ideały wyniósł z domu. Oby jak najwięcej takich ludzi w naszym życiu publicznym.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 09:00:42

    Zamiast cała siłę skupiać na usuwaniu pozytywnych komentarzy o Chrzanowskim na swoim nędznym portalu, ba portalu gdzie panuje wolność słowa znana tylko redakcji weźcie zróbcie jakaś konkretna akcje harytatywna!!!!!

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 08:58:37

    co rok mieszkańcy miasta wspierają hospicjum odpisem 1% od podatku co rocznie daje wpływ na konto kwoty około 80 000 złotych. Zestawcie to sobie z kwotą 25 000 pana prezydenta i oceńcie tą wrażliwość idąc do urn wyborczych niebawem.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 08:58:26

    Częściej ludzi z 4 widać z aparatem za krzakami a nie z puszka w ręku!!!! Tacy pomocnicy.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 08:57:11

    To co czaban zrobił to zaluga 4 bo napuscili na kobietę swoje psy jak w sprawie gońca. I robili politykę na tragedii ludzi. A czy dziennikarze zrobili kwestę dla hospicjum???kiedykolwiek???? Przecież macie takie możliwości!!! Wieje od was obłuda i całe szczęście ludzie to czują.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 08:53:58

    Enej A co ty zrobiłeś żeby wesprzeć hospicjum. ?Prezydent mówił że w mieście jest wiele stowarzyszeń nie ma lepszych i gorszych a dzielić kasę można tak aby każdy coś dostał i tak to zrobiono. Powiedz dzieciom z autyzmem lub dla ludzi z alchaimerem że jesteście gorsi bo tylko hospicjum jest najważniejsze. Wszystkie stowarzyszenia są ważne a inicjatywa koncertowa to cegiełka do pracy samorządu. Popieram prezydenta i niech nie patrzy na negatywne komentarze. Brawo że wsparł akcje i sam też osobiście pomaga.

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 08:51:55

    o tym trzeba pamiętać bo to jest a wrażliwość. Tekst z 4lomza.pl "W 2015 roku Piotr Czaban w programie „Blisko ludzi” na antenie ogólnopolskiej telewizji TTV, pokazał reportaż o tym, jak wówczas nowe władze Łomży zmniejszyły o połowę dotację, dla jedynego w mieście hospicjum. To jak podkreślono kwestia symbolu, dobrego smaku i priorytetów. Pewnych rzeczy po prostu nie wypada robić. Zwłaszcza umierającym ludziom. Zobacz OBCIĘTA DOTACJA DLA HOSPICJUM (TTV) Materiał ten wywołał oburzenie. Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się kilka tygodniu później grapa radnych z PiS złożyła wniosek, aby zwrócić się do prezydenta Mariusza Chrzanowskiego o udzielenie dodatkowego wsparcia hospicjum. W trakcie burzliwej debaty radny Janusz Mieczkowski ironizował, że jeśli miasta nie stać na wsparcie hospicjum, choć było stać na o wiele wyższe wydatki na inne zadania, „to weźmy kolejny kredyt na 17 tys. zł” Zobacz: Redaktor Czaban rządzi... Wniosek radnych na niewiele się zdał. Prezydent dotacje dla hospicjum zwiększał tylko symbolistycznie. O ile w 2015 roku wyniosła ona 23 tys. zł, to w 2016 r. - 24 tys. zł, a w 2017 r. 25 tys. zł. W ubiegłym tygodniu prezydent Mariusz Chrzanowski podpisał zarządzenie dzielące środki na zdrowie na 2018 rok. Łomżyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” pw. Świętego Ducha w Łomży otrzymało z budżetu miasta wsparcie na realizację zadania publicznego pod tytułem „Opieka hospicyjno - paliatywna nad chorymi w terminalnym stadium choroby nowotworowej” w wysokości 25 tys. zł. Na co prezydent Chrzanowski w tym roku dał więcej niż na hospicjum? Na wiele... •na wymianę wykładziny wraz z pracami naprawczymi i remontowymi w pokoju 101, czyli jego gabinecie - 25 tys. 596,30 zł •na organizację imprezy sportowej pt. „Armia Fight Night II” - 28 tys. zł •na występ kabaretu SMILE - 28 tys. 290 zł •na wykonanie filmów informacyjno - promocyjnych „600-lecie nadania praw miejskich Łomży” (czas trwania do 5 min.) wraz ze spotem reklamowym (czas trwania do 30 sek.) - 30 tys. zł. •na występ Zespołu piękni i Młodzi podczas Dni Łomży - 30 tys. 750 zł •na wykonanie występu artystycznego zespołu Boys podczas Dni Łomży - 31 tys. 980 zł •na przygotowanie i realizacja projekcji video – mappingu na fasadzie Ratusza z okazji obchodów 600-lecia nadania praw miejskich w dniach 15-16 czerwca - 40 tys. zł.

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 08:36:17

    odnośnie wrażliwości pana prezydenta w kwestii hospicjum to nie przesadzajcie. Miał trzy lata na jej zaprezentowanie i jakoś specjalnie tego nie czynił. NA POCZATKU KADNECJI OBCIĄŁ DOTACJĘ DLA HOSPICJUM PRAWIE O POŁOWĘ. A potem w następnych latach pomimo deklaracji jakoś dalej tą dotację obciętą utrzymywał. Więc po co ta ściema o jakiejś tu wrażliwości. Teraz to zwyczajne wyrachowanie obliczone na zatarcie tego okropnego wrażenia jego stosunku do potrzeb ludzi nieuleczalnie chorych. WYBORY NIEBAWEM TO NAGLE POJAWIŁA SIĘ WRAŻLIWOŚC.

  • Stachu - niezalogowany 2018-04-16 08:33:07

    Fajnie że można zobaczyć naszych lokalnych polityków w innych rolach a i przy okazji wesprzeć szczytny cel, którym w tym roku wskazał prezydent Chrzanowski i było nim hospicjum

  • enej - niezalogowany 2018-04-16 08:25:34

    popieram cel i ta atmosfera zabawy , radości i bycia razem. No i na koniec to co najpiękniejsze to wspólne śpiewanie "My z Łomży" niesamowite . Gratulacje i brawo.

  • genia - niezalogowany 2018-04-16 08:20:02

    Pierwsze rzędy zajęte przez pracowników Pracodawcy na tyłach Tak wygląda świadomość w budżetówce, (prezydenta, dyrektorów, naczelników, itp) Wszyscy zapieprzamy na tych darmozjadów. Gdzie pokora, skromność, służba. ELITA śmiechu warte

  • Michael - niezalogowany 2018-04-16 08:17:35

    Byłem jednym ze szczęśliwców który mógł oglądać ten spektakl na żywo. Bardzo mi się spodobało że prezydent zachecił wszystkich do wplaty na hospicjum. W sumie z inicjatywy Chrzanowskiego hospicjum uzyskało znaczną pomoc. Chrzanowski już niejednokrotnie udowodnił, że wrażliwy jest na każdą ludzką krzywdę i jeżeli tylko ma możliwości to stara się pomóc. Bardzo pięknie prezydent mowil o wsparciu dla hospicjum. Widać że jest to człowiek, który te ideały wyniósł z domu. Oby jak najwięcej takich ludzi w naszym życiu publicznym.

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 08:16:57

    O le A Ty co zrobiłeś żeby wesprzeć hospicjum? To jest stowarzyszenie wszyscy ludzie jesteśmy zobowiązani pomagać tak jak dajesz na tace w kościele i na hospicjum możesz dać. Kościół się utrzymuje to i hospicjum się utrzyma. Może więcej takich zbiórek w Kościele???? Dlaczego nich nie ma????

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 08:14:01

    Kto był to widział pewne dziwne zachowania pani zastępcy która niby próbowała wychodzić za wcześnie, zaglądać na scenę sto razy, niby sprawdzić mikrofon, postać na pustej scenie w przerwie i popatrzeć na ludzi. Wiecie co wtedy sobie pomyślałem że rzeczywiście ta kobieta jest jakaś dziwna mowiac delikatnie i te plotki której o niej krążą mogą być prawda. Zniesmaczyło mnie również gdy wezwana na scenę wepchnęła się przed chór radnych mało nie zrzucając pana radnego. To wszystko widać jak na dłoni takie parcie ze SZOK!!!!

  • Zaciekawiona - niezalogowany 2018-04-16 08:05:27

    DROGA REDAKCJO! Proszę, pokażcie coś więcej! Obowiązki nie pozwoliły mi być na koncercie, mimo ogromnej chęci. Jak wypadła Pani Krynicka, p.Muzyk, p. Kłosiński? Zmontujcie jeszcze drugą część klipu!

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 08:05:17

    Pozwolę sobie jeszcze skomentować artystów. Postawa dyrektora Mdkst wspaniała pokazał głównie wychowanke nie siebie!!!!!brawa. Ksiądz Godlewski mile kazanie i wiadomo wyjść z takich ram typowego księdza gratuluję za odwagę. Histeryczna i dygoczaca że strachu pani zastepca ? Ten występ oglądałem z przejęciem bo jej stres wpływał na odbiór najmniej przyjemny podobnie jak solistów z początku którzy cali się trzesli. Rozbawiło mnie wyluzowanie pani posłanki świetnie się przy tym bawiłem. Poseł natomiast spadł ze sceny i to była jego największą rola. Za kulisami można było usłyszeć że to znak że spadnie niedlugo ze sceny politycznej. Dyrektor Zarzycki w swym spokoju komiczny. Brawa!!!!

  • rere kum - niezalogowany 2018-04-16 08:03:33

    A hospicjum trzeba systematycznie wspierać nie tylko okazjonalnie.

  • O le - niezalogowany 2018-04-16 08:02:06

    toksyczny. Obieg informacji o koncercie tylko dla wybranych poufnie?

  • O le - niezalogowany 2018-04-16 08:02:02

    toksyczny. Obieg informacji o koncercie tylko dla wybranych poufnie?

  • Toksyczny - niezalogowany 2018-04-16 07:57:15

    Trzeba się realnie interesować miastem a nie wirtualnie. Ja byłem na koncercie i jako mieszkaniec Łomży mogę prezydenta pochwalić za tą inicjatywę. Pomocy nigdy dość. Zaskoczył mnie fakt prywaty na jaką sobie pozwolił o "nadziei zamiast kwiatów" ale oby takich zaskoczeń jak najwięcej. I więcej ludzi pokroju tego człowieka.

  • O le - niezalogowany 2018-04-16 07:55:41

    Jacek może grać w orkiestrze. Nieźle mu szło.

  • Tomejk111111 - niezalogowany 2018-04-16 07:51:28

    Szczytny cel popieram. Jednak miasto coś robi dla hospicjum . Pani która prowadzi te hospicjum trochę powinna się zaczerwienic że tak z błotem mieszała władzę miasta. Trzeba rozmawiać z wladzami miasta a nie z dziennikarzami. ci tylko niedźwiedzia przysługę potrafią zrobić a ile kwest zorganizowali jako dziennikarze???????? Może ktoś wie?????

  • Tomejk111111 - niezalogowany 2018-04-16 07:51:06

    Szczytny cel popieram. Jednak miasto coś robi dla hospicjum . Pani która prowadzi te hospicjum trochę powinna się zaczerwienic że tak z błotem mieszała władzę miasta. Trzeba rozmawiać z wladzami miasta a nie z dziennikarzami. ci tylko niedźwiedzia przysługę potrafią zrobić a ile kwest zorganizowali jako dziennikarze???????? Może ktoś wie?????

  • oburzony - niezalogowany 2018-04-16 07:50:18

    super ze czlowiek sie o takich imprezach dowiaduje po ... jezeli redakcja byla na imprezie to dlaczego o niej nie uprzedzila?!

  • Na zdrowie - niezalogowany 2018-04-16 07:44:12

    Info po fakcie. Impreza nienagłośniona, godna po poparcia. Efekt mógł być większy.

Dodajesz jako: |