:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Kolejne inwestycje drogowe Łomży

Interwencje, Kolejne inwestycje drogowe Łomży - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 13/08/2018 11:51

Brak korków na al. Legionów? To brzmi utopijnie, ale nie niemożliwie. Kolejne inwestycje realizowane w Łomży mają zapewnić natężenie ruchu jednej z najbardziej zatłoczonych arterii miasta. Firma BIK Projekt zrealizuje drugi etap przebudowy łącznika ul. Spokojnej oraz rozbuduje ul. Niemcewicza.

- Remont ulicy Niemcewicza jest bardzo istotny, gdyż przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Publicznych Przedszkoli nr 14 i 15 – podkreśla prezydent Mariusz Chrzanowski.

Inwestycja obejmuje rozbudowę prawie 700-metrowego odcinka tej drogi wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej od skrzyżowania z ulicą Przykoszarową do skrzyżowania z ul. Zawadzką.

W ramach prac przewiduje się powstanie nowej nawierzchni jezdni o szerokości 6 metrów, obustronnych chodników, dwukierunkowej ścieżki rowerowej, miejsc postojowych, zjazdów, wyniesionych przejść dla pieszych, kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego oraz zieleńców.

Zakończenie robót planowane jest do 30 września 2019 r., ale co najmniej 40 proc. prac ma być wykonanych do połowy grudnia br. Inwestycja o wartości prawie 5,9 mln zł będzie realizowana przy wsparciu środkami z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Realizacja drugiego etapu sięgacza od ul. Spokojnej dotyczy budowy drogi o długości prawie 350 metrów, która będzie biegła w kierunku tzw. bazy WZGS. Inwestycja obejmuje m.in. budowę jezdni z betonu asfaltowego, zjazdów do posesji, chodników, kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego i kanału technologicznego. Kosz prac wynosi ponad 1,7 mln zł.

– Realizacja tego odcinka, w połączeniu z planowaną budową ulicy Kolejowej, przyczyni się do otwarcia kolejnych terenów pod inwestycje oraz odciążenia ruchu na Alei Legionów – dodaje prezydent Mariusz Chrzanowski.

lomza

Kolejne inwestycje drogowe Łomży komentarze opinie

  • maglia paris saint germain bam - niezalogowany 2019-01-03 19:09:53

    maglie calcio fotbollströjor barn fotbollströjor barn

  • chelsea tröja - niezalogowany 2019-01-02 22:04:16

    billige fodboldtrøjer børn fotbollströjor fotbollströjor barn

  • Fodboldtrøjer Børn - niezalogowany 2018-12-05 04:52:13

    billige fotballdrakter maglie calcio poco prezzo fußballtrikots

  • billiga fotbollströjor - niezalogowany 2018-12-04 04:08:20

    fotballdrakter barn fotballdrakter barn fotballdrakter

  • Günstige fußballtrikots - niezalogowany 2018-12-03 05:41:54

    vl0q8zhn zkh7x6piym fotbollströjor j5f9yvdr bzpa5e698 m6f2beg n80vcp3ug Fodboldtrøjer 5di9mhw2 m4bpek1 9hpuskf7a4 k962az0t billiga fotbollströjor txqzan jz3imdwce1

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-14 06:21:22

    Za żadnej kadencji nie zostało zrealizowanych tyle bezsensownych inwestycji drogowych jak obecnie. Po Łomży jeździ się coraz gorzej. Wszędzie światła i rozwiązania, które zupełnie nie sprzyjają płynności ruchu. Co z tego, że tyle dwupasmówek, skoro co 200 metrów trzeba się zatrzymać? Skrzyżowanie w okolicy szpitala ze światłami to już popis dekady. Ja rozumiem, że komuś może się podobać, że coś się dzieje. Ale biorąc pod uwagę koszt wszystkich inwestycji vs użyteczność, niestety nie wydarzyło się nic dobrego. Najgorsze, że te dzieła zostaną już na lata...

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 20:01:57

    Przepraszam, czasami mnie ponosi. PRZYZNAJĘ CHRZANOWSKIEMU, ŻE JEST BARDZO SKUTECZNYM PREZYDENTEM, dlatego nie mogę tego znieść.

  • jony b. - niezalogowany 2018-08-13 18:25:31

    bo tej strony 4lomza najlepiej unikać i tyle

  • jony b. - niezalogowany 2018-08-13 18:25:31

    bo tej strony 4lomza najlepiej unikać i tyle

  • Paranoja - niezalogowany 2018-08-13 16:53:08

    Zborowski to nie jest dziennikarz rzetelny. On nawet nie wie co te słowo oznacza. Zrzęda, zgred i malkontent...

  • Alex. - niezalogowany 2018-08-13 15:45:56

    DLACZEGO TAK SIĘ ZŁOŚCISZ. NIE MOJA WINA ŻE DZIENNIKARZ 4LOMZA W SWOJEJ GAZECIE I PORTAL NAPISAŁ NIEPRAWDĘ. SWOJĄ DROGĄ DZIWNE ŻE UWAŻASZ CZERNIAWSKIEGO KTÓRY ZADŁUŻYŁ ŁOMŻĘ W CIĄGU KADENCJI O PONAD 60 MILIONÓW ZŁOTYCH ZA DOBREGO GOSPODARZA A CHRZANOWSKIEGO KTÓRY ZACIĄGNĄŁ KREDYT NA 30 MILIONÓW ZA ZŁEGO GOSPODARZA. COŚ MI SIĘ WYDAJE ŻE NIE JESTEŚ OBIEKTYWNY

  • Fajter - niezalogowany 2018-08-13 15:23:32

    Chrzanowski zakładaj komitet i startuj w wyborach.

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 15:10:18

    Debilu sprawdź na BIPie ile w rzeczywistości wyniosło zadłużenie na koniec kadencji Mietka coś ok. 111mln. Odlicz od tego 10mln. złotych oszczędności , zwrotu za inwestycje z tego okresu a otrzymane w 2016r w spadku po Mietku ,które przytulił Mariusz do budżetu. Teraz ma być ok. 150mln. plus już panicz zaplanował 10mln pożyczki na przyszły rok ... a jak liczyć ok. 9 mln. zł za obsługę planowanej teraz pożyczki na 38,5 mln ? To już wliczone , czy dodatkowo powiększy deficyt ? pamiętaj, że do długu "wypracowanego " w tej kadencji Mariusza , trzeba dodać te 10mln ekstra , bo to poszło w jeden kocioł

  • Alex. - niezalogowany 2018-08-13 14:46:52

    Tak w 2013 roku o zadłużeniu Łomży za prezydentury Czerniawskiewgo pisał redaktor Zborowski. Jak widać piszący tu troll pisze nieprawdę. Gazeta Bezcenna nr 535 Proinwestycyjne zadłużenie Gdy Mieczysław Czerniawski obejmował urząd prezydenta Łomży, zadłużenie miasta wynosiło nieco ponad 48 milionów złotych. Gdy za rok skończy mu się czteroletnia kadencja w ratuszu, dług miasta będzie ponad dwa i pół raza wyższy i ma przekroczyć 120 milionów złotych. W przyszłym roku miasto ma pożyczyć ponad 23,6 mln zł, przy czym 17,5 mln zł na pokrycie bieżącego deficytu, a reszta - ponad 6 mln zł – na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

  • Alex. - niezalogowany 2018-08-13 14:46:04

    Tak w 2013 roku o zadłużeniu Łomży za prezydentury Czerniawskiewgo pisał redaktor Zborowski. Jak widać piszący tu troll pisze nieprawdę. Gazeta Bezcenna nr 535 Proinwestycyjne zadłużenie Gdy Mieczysław Czerniawski obejmował urząd prezydenta Łomży, zadłużenie miasta wynosiło nieco ponad 48 milionów złotych. Gdy za rok skończy mu się czteroletnia kadencja w ratuszu, dług miasta będzie ponad dwa i pół raza wyższy i ma przekroczyć 120 milionów złotych. W przyszłym roku miasto ma pożyczyć ponad 23,6 mln zł, przy czym 17,5 mln zł na pokrycie bieżącego deficytu, a reszta - ponad 6 mln zł – na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

  • Dzień dobry - niezalogowany 2018-08-13 14:34:59

    Widać że Łomża co raz lepiej wygląda. Oby tak dalej

  • real - niezalogowany 2018-08-13 14:02:27

    darekk, idź się leczyć!

  • enej - niezalogowany 2018-08-13 13:50:33

    też myślę że zalewanie komentarzy spamem to sprawka Borysa i Czernawskiego który od zawsze go bronił i tuczył

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 13:49:33

    Łomża potrzebuje Chrzanowskiego na kolejne kadencje. Jeżeli w tym tępię miasto będzie rozwijać się przez kolejne 5-10 lat to po tym okresie Łomża będzie naprawdę pięknym miastem w którym przyjemnie się żyje

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 13:49:33

    Łomża potrzebuje Chrzanowskiego na kolejne kadencje. Jeżeli w tym tępię miasto będzie rozwijać się przez kolejne 5-10 lat to po tym okresie Łomża będzie naprawdę pięknym miastem w którym przyjemnie się żyje

  • serce miasta - niezalogowany 2018-08-13 13:47:33

    darekk dokładnie, Borysewicz, Czerniawski, Muzyk to jedno i to samo, upudrowane komuchy i nic więcej

  • Hugo - niezalogowany 2018-08-13 13:43:39

    Przynajmniej Chrzanowski jest w porządku, nie to MuZyk. Po trupach do celu..

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 13:39:58

    nie wiem czy zauważyliście ale kampanii wyborczej nie wytrzymuje mentalnie opozycja. Te spamy to sprawka Borysewicza lub Czerniawskiego. Tam jeden broni drugiego. Mam już dość tych lewaków i ich podłych metod

  • serce miasta - niezalogowany 2018-08-13 13:33:48

    Prezydent jest bardzo proludzki. Wystarczy z nim porozmawiać chwilę i od razu to widać. Bardzo sympatyczny człowiek i jak widać świetny zarządca

  • Antoni 44 - niezalogowany 2018-08-13 13:31:28

    W końcu ruszyło. Remont jest jak najbardziej potrzebny :)

  • Wiesław T. - niezalogowany 2018-08-13 13:30:45

    Jedyny słuszny wybór to Chrzanowski. Na Muzyk nie głosuję na pewno.

  • enej - niezalogowany 2018-08-13 13:26:53

    nie pamiętam żeby w Łomży działo się więcej dobrego niż teraz, tj. za kadencji Prezydenta Chrzanowskiego. To pokazuje jak ważne jest aby właściwy człowiek był na właściwym miejscu

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 13:24:42

    patrząc na to co robi Prezydent jestem spokojny też o inne deklaracje bo wiem że dotrzyma słowa. Już to zresztą udowodnił

  • kONESERT - niezalogowany 2018-08-13 13:23:06

    Miasto otrzymało w tym roku 30 milionów złotych dofinansowania z urzędu marszałkowskiego na 4 istotne ulice w mieście: Nowogrodzką, Zawadzką, Poligonową i Glogera. Wszystkie są w realizacji. Do tego jeszcze remont Stacha Konwy, skrzyżowanie alei Piłsudskiego z ul. Kazańską oraz nawrotki przed Szosą Zambrowską a do tego teraz Niemcewicza z dofinansowaniem z rządowego programu budowy dróg. Za Chrzanowskiego zostało wyremontowanych najwięcej ulic. Komfort poruszania się po mieście znacznie się podwyższył chociaż jeszcze trochę pracy drogowców w przyszłości czeka.

  • tom37 - niezalogowany 2018-08-13 13:22:31

    Kolejna dobra decyzja. O to chodzi. Chrzanowski ma mój głos

  • enej - niezalogowany 2018-08-13 13:19:58

    prezydent rzeczywiście jest chyba jedynym politykiem w Łomży który dotrzymuje słowa i realizuje swoje obietnice. Mój głos też oddam na niego

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 13:18:44

    za dotrzymanie słowa ma Pan mój głos Panie Prezydencie. Mieszkam przy tej ulicy i przyznam że remont jest tu więcej niż bardzo potrzebny

  • serce miasta - niezalogowany 2018-08-13 13:15:20

    to chyba jedna z najbardziej potrzebnych inwestycji infrastrukturalnych w tej części miasta. Brawo Panie Prezydencie!!!

  • PanTadek - niezalogowany 2018-08-13 13:15:08

    Ta ulica to najgorszy badziew na całym południu. Powinna być wyremontowana z 10 lat temu. Dobrze, że chociaż chodniki ostatnio pozmieniali bo płytki były połamane, pokręcone, powypiętrzane że przejść trudno było, nie mówiąc o przejechaniu wózkiem. Dziadostwo ogólnie. Asfalt kilka razy do roku lepiony a i tak dziura na dziurze była. Ta ulica nie była nigdy remontowana czyli ze 25 lat i dobrze że Chrzanowski dotrzymuje słowa i wyremontuje tą ulicę. Wszyscy jego poprzednicy obiecywali że zrobią tu porządek i nie dotrzymywali słowa. Bardzo dobrze że Chrzanowski jest inny.

  • PanTadek - niezalogowany 2018-08-13 13:15:07

    Ta ulica to najgorszy badziew na całym południu. Powinna być wyremontowana z 10 lat temu. Dobrze, że chociaż chodniki ostatnio pozmieniali bo płytki były połamane, pokręcone, powypiętrzane że przejść trudno było, nie mówiąc o przejechaniu wózkiem. Dziadostwo ogólnie. Asfalt kilka razy do roku lepiony a i tak dziura na dziurze była. Ta ulica nie była nigdy remontowana czyli ze 25 lat i dobrze że Chrzanowski dotrzymuje słowa i wyremontuje tą ulicę. Wszyscy jego poprzednicy obiecywali że zrobią tu porządek i nie dotrzymywali słowa. Bardzo dobrze że Chrzanowski jest inny.

  • enej - niezalogowany 2018-08-13 13:13:52

    NIE DLA MUZYK STOP PROPAGANDZIE LEWACKICH MEDIÓW

  • enej - niezalogowany 2018-08-13 13:13:51

    NIE DLA MUZYK STOP PROPAGANDZIE LEWACKICH MEDIÓW

  • enej - niezalogowany 2018-08-13 13:13:51

    NIE DLA MUZYK STOP PROPAGANDZIE LEWACKICH MEDIÓW

  • Anna Ma - niezalogowany 2018-08-13 13:13:50

    Nareszcie będę mogła spokojnie dzieci zawieźć do szkoły, tylu prezydentów wcześniej nie mogło tego zrobić, a Chrzanowski wyremontował Zawadzką, a teraz Niemcewicza, jest to dla nas ogromne udogodnienie, a jest tu nas wielu mieszkańców

  • Anna Ma - niezalogowany 2018-08-13 13:13:50

    Nareszcie będę mogła spokojnie dzieci zawieźć do szkoły, tylu prezydentów wcześniej nie mogło tego zrobić, a Chrzanowski wyremontował Zawadzką, a teraz Niemcewicza, jest to dla nas ogromne udogodnienie, a jest tu nas wielu mieszkańców

  • enej - niezalogowany 2018-08-13 13:13:04

    NIE DLA MUZYK

  • enej - niezalogowany 2018-08-13 13:13:04

    NIE DLA MUZYK

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 13:12:39

    no i super!!! a pamiętam jak 4lomza zapluwała się w pisaniu paszkwili na ten temat. Głupio teraz ci czarek???

  • Wolny - niezalogowany 2018-08-13 13:03:56

    Brawo Chrzanowski

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 13:03:38

    Chrzanowski jest najgorszym prezydentem jakiego pamiętam

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 13:03:38

    Chrzanowski jest najgorszym prezydentem jakiego pamiętam

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 13:03:37

    Chrzanowski jest najgorszym prezydentem jakiego pamiętam

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 13:03:37

    Chrzanowski jest najgorszym prezydentem jakiego pamiętam

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 12:48:35

    Przepraszam, czasami mnie ponosi. PRZYZNAJĘ CHRZANOWSKIEMU, ŻE JEST BARDZO SKUTECZNYM PREZYDENTEM, dlatego nie mogę tego znieść.

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 12:48:18

    Przepraszam, czasami mnie ponosi. PRZYZNAJĘ CHRZANOWSKIEMU, ŻE JEST BARDZO SKUTECZNYM PREZYDENTEM, dlatego nie mogę tego znieść.

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 12:48:03

    Przepraszam, czasami mnie ponosi. PRZYZNAJĘ CHRZANOWSKIEMU, ŻE JEST BARDZO SKUTECZNYM PREZYDENTEM, dlatego nie mogę tego znieść.

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 12:47:45

    Przepraszam, czasami mnie ponosi. PRZYZNAJĘ CHRZANOWSKIEMU, ŻE JEST BARDZO SKUTECZNYM PREZYDENTEM, dlatego nie mogę tego znieść.

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 12:47:29

    Przepraszam, czasami mnie ponosi. PRZYZNAJĘ CHRZANOWSKIEMU, ŻE JEST BARDZO SKUTECZNYM PREZYDENTEM, dlatego nie mogę tego znieść.

  • kasa - niezalogowany 2018-08-13 12:41:18

    Wszyscy tylko nie Muzyk !

  • kasa - niezalogowany 2018-08-13 12:41:18

    Wszyscy tylko nie Muzyk !

  • kasa - niezalogowany 2018-08-13 12:41:18

    Wszyscy tylko nie Muzyk !

  • kasa - niezalogowany 2018-08-13 12:41:16

    Wszyscy tylko nie Muzyk !

  • kasa - niezalogowany 2018-08-13 12:41:16

    Wszyscy tylko nie Muzyk !

  • kasa - niezalogowany 2018-08-13 12:41:16

    Wszyscy tylko nie Muzyk !

  • kasa - niezalogowany 2018-08-13 12:41:16

    Wszyscy tylko nie Muzyk !

  • kasa - niezalogowany 2018-08-13 12:41:16

    Wszyscy tylko nie Muzyk !

  • Obywatel - niezalogowany 2018-08-13 12:40:23

    Dla mnie jedyny słuszny wybór to Chrzanowski.

  • Wolny - niezalogowany 2018-08-13 12:19:50

    Tylko nie Muzyk!!!

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-08-13 12:16:48

    ŻADEN PREZYDENT NIE ZMIENIA MIASTA,ŻADEN PREZYDENT NIE ROZWINIE PRZEMYSŁU DLA MIEJSC PRACY DLA MŁODYCH ,WYBORY TO FIKCJA ,WYBORY TO TYLKO DLA UZYSKANIA STANOWISK,WYBORY NIC NIE ZMIENIĄ DLA MIESZKAŃCÓW TJ.WYBORCÓW,DLATEGO JEST TAKA WALKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Ewa R. - niezalogowany 2018-08-13 12:16:44

    Chrzanowski to dobry prezydent

  • Łomżyniak - niezalogowany 2018-08-13 12:14:50

    co ty chrzanowski wyrabiasz

  • Wikram - niezalogowany 2018-08-13 12:12:41

    Czekamy na więcej. Brawo

  • łomżing - niezalogowany 2018-08-13 12:10:51

    Świetna wiadomość. Kolejne inwestycje drogowe w Łomży. Brawo Prezydencie Chrzanowski.

  • Gość - niezalogowany 2018-08-13 12:08:03

    NIE UDA SIĘ ! To wszystko lipa i propaganda. Ciekawe kiedy ogłoszą budowę metra? Może nawet już drugiej linii? Jeszcze tylko prom i ruchome schody między Starym Rynkiem a Sadową i pełnia szczęścia. A wszystko to za tej kadencji.

  • Wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-08-13 12:04:16

    chrzanowski juz cie nie wybiore więcej nie ma opcji, zadłużyłeś Łomże !

  • Wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-08-13 12:04:16

    chrzanowski juz cie nie wybiore więcej nie ma opcji, zadłużyłeś Łomże !

  • Wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-08-13 12:04:15

    chrzanowski juz cie nie wybiore więcej nie ma opcji, zadłużyłeś Łomże !

  • Wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-08-13 12:04:15

    chrzanowski juz cie nie wybiore więcej nie ma opcji, zadłużyłeś Łomże !

  • Wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-08-13 12:04:15

    chrzanowski juz cie nie wybiore więcej nie ma opcji, zadłużyłeś Łomże !

  • Wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-08-13 12:04:15

    chrzanowski juz cie nie wybiore więcej nie ma opcji, zadłużyłeś Łomże !

  • Wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-08-13 12:04:15

    chrzanowski juz cie nie wybiore więcej nie ma opcji, zadłużyłeś Łomże !

  • Wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-08-13 12:04:15

    chrzanowski juz cie nie wybiore więcej nie ma opcji, zadłużyłeś Łomże !

  • Wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-08-13 12:04:15

    chrzanowski juz cie nie wybiore więcej nie ma opcji, zadłużyłeś Łomże !

  • Wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-08-13 12:04:15

    chrzanowski juz cie nie wybiore więcej nie ma opcji, zadłużyłeś Łomże !

  • Wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-08-13 12:04:14

    chrzanowski juz cie nie wybiore więcej nie ma opcji, zadłużyłeś Łomże !

  • Wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-08-13 12:04:14

    chrzanowski juz cie nie wybiore więcej nie ma opcji, zadłużyłeś Łomże !

  • Wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-08-13 12:04:14

    chrzanowski juz cie nie wybiore więcej nie ma opcji, zadłużyłeś Łomże !

  • Wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-08-13 12:04:14

    chrzanowski juz cie nie wybiore więcej nie ma opcji, zadłużyłeś Łomże !

  • Wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-08-13 12:04:14

    chrzanowski juz cie nie wybiore więcej nie ma opcji, zadłużyłeś Łomże !

  • Wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-08-13 12:04:14

    chrzanowski juz cie nie wybiore więcej nie ma opcji, zadłużyłeś Łomże !

  • Wiesio Łomżyca - niezalogowany 2018-08-13 12:04:14

    chrzanowski juz cie nie wybiore więcej nie ma opcji, zadłużyłeś Łomże !

  • darekk - niezalogowany 2018-08-13 12:03:20

    DLACZEGO MYLOMZA KASUJE KOMENTARZE NIEPRZYCHYLNE CHRZANOWSKIEMU ?

  • do chrzanu z tą propagandą - niezalogowany 2018-08-13 11:58:37

    Rzygać mi się już chce na tą nachalną propagandę wychwalającą Mariusza, STRACH OTWORZYĆ LODÓWKĘ W OBAWIE, ŻE I TAM WYSKOCZY CHRZANOWSKI :) dwóch/trzech trolli , piszących pod kilkoma nickami na raz a znajomych i przyjaciół królika nie zmieni rzeczywistości CHRZANOWSKI NIE NADAJE SIĘ NA URZĄD PREZYDENTA ŁOMŻY ! PRZEROSŁO GO TO STANOWISKO .

Dodajesz jako: |