:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Komendant Kołnierowicz z pierwszą taką naganą w policji?

Komendant Daniel Kołnierowicz
Portal mylomza.pl 12/03/2019 17:06

Jak ustalił TVN24, szef podlaskiej policji nadinspektor Daniel Kołnierowicz został ukarany naganą. Postępowanie dyscyplinarne przeprowadzono po ogłoszeniu konkursu "na najlepszy anonim" o poseł Bożenie Kamińskiej, do której spływały anonimy od zaniepokojonych sytuacją w służbie policjantów. Komendant Kołnierowicz jest pierwszym oficerem z korpusu generałów policji, którego ukarano w postępowaniu dyscyplinarmym

Szef podlaskiej policji został uznany za winnego i ukarany naganą. Nie są znane szczegóły uzasadnienia tej decyzji, a komendant główny przebywa obecnie na urlopie.

Kara nagany oznacza wytknięcie ukaranemu przez przełożonego dyscyplinarnego niewłaściwego postępowania. - czytamy w ustawie o policji.

Według informacji TVN24, nadinspektor Daniel Kołnierowicz jest pierwszym oficerem z korpusu generałów policji, którego ukarano w postępowaniu dyscyplinarnym. Kara nagany może zostać jednak usunięta z akt osobowych funkcjonariusza po sześciu miesiącach, o ile jego postawa będzie wzorowa. Zdarzały się przypadki, gdy komendant główny rozpoczął lub zamierzał rozpocząć postępowanie dyscyplinarne wobec podległych mu generałów policji, jednak żadne z nich nie zostało zakończone. Oficerowie odchodzili wcześniej ze służby. Od kary wydanej przez komendanta głównego nie przysługuje odwołanie.

Przypomnijmy, o komendancie podlaskiej policji zrobiło się głośno za sprawą ogłoszenia "konkursu na najlepszy anonim" o posłance Bożenie Kamińskiej, podczas radiowego wywiadu. To właśnie do niej spływały anonimy od zaniepokojonych sytuacją w policji funkcjonariuszy, o które pytany był także z mównicy sejmowej wiceminister SWiA Jarosław Zieliński.

- Broń Boże, nie było moją intencją namawianie kogokolwiek do pisania anonimów. Jeżeli ktoś to tak odbierał to ja oczywiście przepraszam za to serdecznie. Nie to miałem na celu. - mówił w rozmowie z TVN24 nadinsp. Daniel Kołnierowicz.

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówła wszczęcia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez szefa podlaskiej policji.

lomza

Komendant Kołnierowicz z pierwszą taką naganą w policji? komentarze opinie

  • Jaja - niezalogowany 2019-03-12 17:31:10

    Myslalem ze w koncie poklenczy ale kara ;-)

  • PiSlamista - niezalogowany 2019-03-12 19:55:38

    ciekawe czy za kołnierz nie wylewa?

  • real - niezalogowany 2019-03-12 21:23:15

    Nie napisali tego tutaj, ale okazuje się, że postępowanie dyscyplinarne nie zostało jeszcze zakończone. Wprawdzie od kary udzielonej przez komendanta głównego policji nie ma odwołania, ale jest możliwość wystąpienia o ponowne zbadanie sprawy i z tej możliwości skorzystał Kołnierowicz. Pewnie jak sprawa nieco ucichnie, a jego wrogowie ucieszą się, że został ukarany, to ponownie zbadana sprawa przyniesie zmianę decyzji. To jakaś policyjna paranoja! Po pierwsze - paranoiczne i sprzeczne z ogólnymi zasadami jest, że nie ma odwołania od kary, obojętnie przez kogo nałożonej. Nad KGP jest przecież jeszcze minister spraw wewnętrznych i powinno przysługiwać odwołanie do niego. Po drugie - jeśli nie ma odwołania, to wymyślono prośbę o ponowne rozpatrzenie sprawy. Taka prośba to przecież jawne zakwestionowanie kary!? Kołnierowicz tłumaczy się, że został źle zrozumiany, że nikogo do niczego nie zachęcał. Wesołe to i żałosne zarazem.

  • praworządny - niezalogowany 2019-03-12 21:46:09

    przede wszystkim to POwinno byc POstępowanie karne, bo Kołnierz skierował wobec posłanki na sejm groźby bezprawne w związku z jej działalnością zgodną z mandatem parlamentarzysty w celu zmuszenia do zaprzestania podejmowania interwencji

  • PRZESTĘPCA - niezalogowany 2019-03-13 05:01:06

    w/w za PUBLICZNE namawianie do popełnienia przestępstwa I PRZEKROCZENIE UPRAWNIEŃ powinien być ZDEGRADOWANY i WYWALONY z Policji Państwowej w trybie natychmiastowym bez brawa do emerytury ! ... kiedy w Polsce PRAWO będzie jednakowe dla wszystkich !

  • gość 2019-03-13 08:38:54

    powinien, powinien....ale żeby każdy wiedział co policja wyprawiała podczas wyborów w Łomży. Niestety demokracja, to daleka definicja, tak daleka jak na wschodzie.

  • gość 2019-03-13 10:35:40

    zapewne niedościgniony wzór w kontrolnych testach sprawnościowych :)

  • 51 - niezalogowany 2019-03-13 11:26:24

    Po pierwsze w naszym kraju nieskazitelnie czyste i krystaliczne sumienia mają tylko posłowie i wyżej. Po drugie brawo, brawo szanowni państwo. Choć nie znam człowieka, proszę zauważyć jak patologicza jest ta grupa zawodowa, która nie dopełniając obowiązku poprzez złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa pisze anonimy. Nigdzie w żadnej innej grupie zawodowej nie pluje się tak pięknie drugiemu w twarz i nie robi medialnych podkopoów. Ci którzy to czynią nie zdają sobie sprawy że za czas jakiś znajdą się zapewne w tym samym medialnym miejscu. Panie, Panowie "oficerowie" popatrzcie w lustro kiedy za lata waszej trudnej służby ktoś na odchodne napluje Wam w twarz. Zachęcam do lektury treści Roty Ślubowania - pewnie 99% z Was jej nie pamięta i nie zna. Pozdrawiam życzę wszelkiej pomyślności.

  • UB-SB - niezalogowany 2019-03-13 11:32:54

    @ gość jw ... ... nawet nie wspominaj "policjantów" z Komendy w Łomży : oni nawet nie wiedzą jak się NAZYWAJĄ - za każdym razem gdy jestem kontrolowany to pytam o personalia "kontrolera" bo się nie przedstawia i nie podaje powodu kontroli tylko żąda dokumentów .... a np " kontrola " odbywała się w obecności innej osoby kontrolowanej i dane OSOBOWE były czytane na głos ........... aaaa każdy policjant powinien zdawać TESTY SPRAWNOŚCIOWE ... gdy nie zaliczy testów sprawnościowych to wczesna 70 - 80 % emerytura i pa pa ... a tu w nowych czasach narobiło się "generałów" po 120 kg i oni sobie wyobrażają że są reprezentantami Policji Państwowej ! ! .. Kompromitacja na cały Świat i Policji I Polski !

  • gość 2019-03-13 13:33:45

    grunt to szeroko rozstawiać nogi nawet podczas chodzenia, by odpowiednio ulokowany środek ciężkości nie powodował wywrotki z powodu bębna, (tylko przez życzliwość) nazywanego brzuchem

  • gość 2019-03-13 16:42:32

    co tam kara....jaki to wstyd...Generał...kiedyś to coś znaczyło...teraz to zwykła polityczna nominacja ludzi często bez kompetencji - miernych, biernych ale wiernych......wstyd Panie Generale... wstyd.

  • gość 2019-03-13 23:54:15

    komunistów należy ukarać, na razie ich tylko pogładzoną po czapce oficerskiej. która się jemu należała.

  • UB - SB - niezalogowany 2019-03-14 12:35:32

    idąc o krok dalej jak W. Gomułka w sławetnym wystąpieniu to od 150 kilo to powinni dawać nominacje na marszałka

Dodajesz jako: |