:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Komendant Kołnierowicz z pierwszą taką naganą w policji?

Komendant Daniel Kołnierowicz
12/03/2019 17:06

Jak ustalił TVN24, szef podlaskiej policji nadinspektor Daniel Kołnierowicz został ukarany naganą. Postępowanie dyscyplinarne przeprowadzono po ogłoszeniu konkursu "na najlepszy anonim" o poseł Bożenie Kamińskiej, do której spływały anonimy od zaniepokojonych sytuacją w służbie policjantów. Komendant Kołnierowicz jest pierwszym oficerem z korpusu generałów policji, którego ukarano w postępowaniu dyscyplinarmym

Szef podlaskiej policji został uznany za winnego i ukarany naganą. Nie są znane szczegóły uzasadnienia tej decyzji, a komendant główny przebywa obecnie na urlopie.

Kara nagany oznacza wytknięcie ukaranemu przez przełożonego dyscyplinarnego niewłaściwego postępowania. - czytamy w ustawie o policji.

Według informacji TVN24, nadinspektor Daniel Kołnierowicz jest pierwszym oficerem z korpusu generałów policji, którego ukarano w postępowaniu dyscyplinarnym. Kara nagany może zostać jednak usunięta z akt osobowych funkcjonariusza po sześciu miesiącach, o ile jego postawa będzie wzorowa. Zdarzały się przypadki, gdy komendant główny rozpoczął lub zamierzał rozpocząć postępowanie dyscyplinarne wobec podległych mu generałów policji, jednak żadne z nich nie zostało zakończone. Oficerowie odchodzili wcześniej ze służby. Od kary wydanej przez komendanta głównego nie przysługuje odwołanie.

Przypomnijmy, o komendancie podlaskiej policji zrobiło się głośno za sprawą ogłoszenia "konkursu na najlepszy anonim" o posłance Bożenie Kamińskiej, podczas radiowego wywiadu. To właśnie do niej spływały anonimy od zaniepokojonych sytuacją w policji funkcjonariuszy, o które pytany był także z mównicy sejmowej wiceminister SWiA Jarosław Zieliński.

- Broń Boże, nie było moją intencją namawianie kogokolwiek do pisania anonimów. Jeżeli ktoś to tak odbierał to ja oczywiście przepraszam za to serdecznie. Nie to miałem na celu. - mówił w rozmowie z TVN24 nadinsp. Daniel Kołnierowicz.

W ubiegłym miesiącu informowaliśmy, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówła wszczęcia śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień przez szefa podlaskiej policji.

<

Komendant Kołnierowicz z pierwszą taką naganą w policji? komentarze opinie

 • Jaja - niezalogowany 2019-03-12 17:31:10

  Myslalem ze w koncie poklenczy ale kara ;-)

 • PiSlamista - niezalogowany 2019-03-12 19:55:38

  ciekawe czy za kołnierz nie wylewa?

 • real - niezalogowany 2019-03-12 21:23:15

  Nie napisali tego tutaj, ale okazuje się, że postępowanie dyscyplinarne nie zostało jeszcze zakończone. Wprawdzie od kary udzielonej przez komendanta głównego policji nie ma odwołania, ale jest możliwość wystąpienia o ponowne zbadanie sprawy i z tej możliwości skorzystał Kołnierowicz. Pewnie jak sprawa nieco ucichnie, a jego wrogowie ucieszą się, że został ukarany, to ponownie zbadana sprawa przyniesie zmianę decyzji. To jakaś policyjna paranoja! Po pierwsze - paranoiczne i sprzeczne z ogólnymi zasadami jest, że nie ma odwołania od kary, obojętnie przez kogo nałożonej. Nad KGP jest przecież jeszcze minister spraw wewnętrznych i powinno przysługiwać odwołanie do niego. Po drugie - jeśli nie ma odwołania, to wymyślono prośbę o ponowne rozpatrzenie sprawy. Taka prośba to przecież jawne zakwestionowanie kary!? Kołnierowicz tłumaczy się, że został źle zrozumiany, że nikogo do niczego nie zachęcał. Wesołe to i żałosne zarazem.

 • praworządny - niezalogowany 2019-03-12 21:46:09

  przede wszystkim to POwinno byc POstępowanie karne, bo Kołnierz skierował wobec posłanki na sejm groźby bezprawne w związku z jej działalnością zgodną z mandatem parlamentarzysty w celu zmuszenia do zaprzestania podejmowania interwencji

 • PRZESTĘPCA - niezalogowany 2019-03-13 05:01:06

  w/w za PUBLICZNE namawianie do popełnienia przestępstwa I PRZEKROCZENIE UPRAWNIEŃ powinien być ZDEGRADOWANY i WYWALONY z Policji Państwowej w trybie natychmiastowym bez brawa do emerytury ! ... kiedy w Polsce PRAWO będzie jednakowe dla wszystkich !

 • gość 2019-03-13 08:38:54

  powinien, powinien....ale żeby każdy wiedział co policja wyprawiała podczas wyborów w Łomży. Niestety demokracja, to daleka definicja, tak daleka jak na wschodzie.

 • gość 2019-03-13 10:35:40

  zapewne niedościgniony wzór w kontrolnych testach sprawnościowych :)

 • 51 - niezalogowany 2019-03-13 11:26:24

  Po pierwsze w naszym kraju nieskazitelnie czyste i krystaliczne sumienia mają tylko posłowie i wyżej. Po drugie brawo, brawo szanowni państwo. Choć nie znam człowieka, proszę zauważyć jak patologicza jest ta grupa zawodowa, która nie dopełniając obowiązku poprzez złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa pisze anonimy. Nigdzie w żadnej innej grupie zawodowej nie pluje się tak pięknie drugiemu w twarz i nie robi medialnych podkopoów. Ci którzy to czynią nie zdają sobie sprawy że za czas jakiś znajdą się zapewne w tym samym medialnym miejscu. Panie, Panowie "oficerowie" popatrzcie w lustro kiedy za lata waszej trudnej służby ktoś na odchodne napluje Wam w twarz. Zachęcam do lektury treści Roty Ślubowania - pewnie 99% z Was jej nie pamięta i nie zna. Pozdrawiam życzę wszelkiej pomyślności.

 • UB-SB - niezalogowany 2019-03-13 11:32:54

  @ gość jw ... ... nawet nie wspominaj "policjantów" z Komendy w Łomży : oni nawet nie wiedzą jak się NAZYWAJĄ - za każdym razem gdy jestem kontrolowany to pytam o personalia "kontrolera" bo się nie przedstawia i nie podaje powodu kontroli tylko żąda dokumentów .... a np " kontrola " odbywała się w obecności innej osoby kontrolowanej i dane OSOBOWE były czytane na głos ........... aaaa każdy policjant powinien zdawać TESTY SPRAWNOŚCIOWE ... gdy nie zaliczy testów sprawnościowych to wczesna 70 - 80 % emerytura i pa pa ... a tu w nowych czasach narobiło się "generałów" po 120 kg i oni sobie wyobrażają że są reprezentantami Policji Państwowej ! ! .. Kompromitacja na cały Świat i Policji I Polski !

 • gość 2019-03-13 13:33:45

  grunt to szeroko rozstawiać nogi nawet podczas chodzenia, by odpowiednio ulokowany środek ciężkości nie powodował wywrotki z powodu bębna, (tylko przez życzliwość) nazywanego brzuchem

 • gość 2019-03-13 16:42:32

  co tam kara....jaki to wstyd...Generał...kiedyś to coś znaczyło...teraz to zwykła polityczna nominacja ludzi często bez kompetencji - miernych, biernych ale wiernych......wstyd Panie Generale... wstyd.

 • gość 2019-03-13 23:54:15

  komunistów należy ukarać, na razie ich tylko pogładzoną po czapce oficerskiej. która się jemu należała.

 • UB - SB - niezalogowany 2019-03-14 12:35:32

  idąc o krok dalej jak W. Gomułka w sławetnym wystąpieniu to od 150 kilo to powinni dawać nominacje na marszałka

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT Łomża i okolice.OSOBOWE, TERENOWE I DOSTAWCZE . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych..


Zobacz ogłoszenie

KUPIĘ AUTA

Kupię auta osobowe,terenowe,dostawcze.Zarejestrowane w Polsce lub do rejestracji Zainteresowani jesteśmy kupnem każdego samochodu niezależnie od..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię do produkcji

Zatrudnię osoby z doświadczeniem lub bez do produkcji ogrodzeń betonowych. Wysokie wynagrodzenie. Praca w Konarzycach. Więcej informacji udzielę..


Zobacz ogłoszenie

wykonam drewnianą architekturę

Wykonam drewnianą architekturę ogrodową (altany, wiaty, stoły, ławy, domki dla dzieci, huśtawki itp.)


Zobacz ogłoszenie

Toyota Corolla E12 2003 1.6

Auto z polskiego salonu w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Jestem 2 właścicielem od 11 lat i przejechałem 113 tys. km. Obecny stan..


Zobacz ogłoszenie

Praca w agencji turystycznej

Jeśli dużo się uśmiechasz, lubisz kontakty z ludźmi, obsługa komputera nie ma dla Ciebie tajemnic, to szukamy właśnie Ciebie na stanowisko doradcy..


Zobacz ogłoszenie

Fotobudka na wesele,komunie

Wynajmij Fotobudke na wesele,urodziny , imprezy okolicznościowe. Mamy jeszcze wolne terminy na 2019 rok. Numer tel:606257277..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT Łomża i okolice.OSOBOWE, TERENOWE I DOSTAWCZE . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych..


Zobacz ogłoszenie

Hydraulik

Hydraulika komplexowa - całe budynki od a do z - jak i stare intalacie modernizuiemy - kotły stare wymieniamy - z każdego materiału wykonuiemy..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT OSOBOWYCH, TERENOWYCH I DOSTAWCZYCH . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych właścicieli...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam mieszkanie 61m2 Łomża

Sprzedam mieszkanie 61,5m2 do własnej aranżacji. Polecam Państwu przestronne, jasne mieszkanie o powierzchni 61,5m2. Budynek znajduje się na osiedlu..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

Majsterkowicz - złota rączka.

Zatrudnimy MAJSTERKOWICZA w wieku 30-45 lat do stałej pracy 5 lub 6 dni w tygodniu. Oferujemy 17zł netto na start. Po 3 miesiącach przeszkolenia..


Zobacz ogłoszenie

DRUKARKA ELZAB ZETA 1800 ZŁ.

Drukarka fiskalna ELZAB Zeta to drukarka z elektronicznym zapisem kopii paragonów. Dedykowana jest do małych i średnich punktów sprzedaży. Ze..


Zobacz ogłoszenie

Montaż Przydomowych

Nasza firma zajmuje się montażem przydomowych oczyszczalni ścieków wiodących producentów. W naszej ofercie znajdują się najnowsze rozwiązania..


Zobacz ogłoszenie

Geodeta, mapy, wytyczenia,

Mapy do celów projektowych, wytyczenia budynków, pomiary realizacyjne, geodezyjna obsługa inwestycji budowlanych, pomiary inwentaryzacyjne, usługi..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"