Konferencja PSL: Dajemy wskazówki dla rządzących co należy zrobić [VIDEO i FOTO]

Łomża, Konferencja Dajemy wskazówki rządzących należy zrobić [VIDEO FOTO] - zdjęcie, fotografia
07/09/2018 15:16

Konferencja Polskiego Stronnictwa Ludowego, nie bez powodu została zorganizowana przed budynkiem ARiMR. Poruszono kwestie obrotu ziemią, odszkodowań po suszy oraz parkingu przy dawnym Urzędzie Wojewódzkim. - Czas z tym skończyć i pokazać, że faktycznie rządzący dbają o wieś, dbają o rolników - podsumował Stefan Krajewski - prezes podlaskiego PSL.

Konferencja, na której głos zabrali Stefan Krajewski i radny powiatu łomżyńskiego Tomasz Chojnowski z PSL, poświęcona była kwestiom dotyczącym rolnictwa. Wg prezesa podlaskiego PSL, problemem dla rolników jest "ustawa o obrocie ziemią", która w obecnym kształcie nie ma sensu i nie blokuje ona sprzedaży polskiej ziemi w ręce obcokrajowców.

Wg danych przytoczonych przez Stefana Krajewskiego, za czasów rządów koalicji PO-PSL w roku 2015, w ręce obcokrajowców sprzedano 412 ha ziemi. W roku 2016 liczba ta wzrosła do 576 ha, zaś w 2017 obszar sprzedanych gruntów obejmował ponad 1069 ha. Najwięcej ziemi trafia w ręce Austriaków, Niemców , Belgów i Duńczyków.

- Rolnicy skarżą się na to, że nie mogą kupić ziemi, zwłaszcza tutaj w powiecie łomżyńskim, gdzie już sąsiedzi są poza granicami województwa podlaskiego (...) ale też nie mogą sprzedać tego kawałka ziemi, działki, którą chciałby ktoś kupić i nie przeznaczyć jej na cele rolnicze - mówi Stefan Krajewski, przytaczając dodatkowo na koniec konferencji, że to ludowcy byli przez lata nazywani "hamulcowymi" wyprzedaży polskiego majątku w ręce obcokrajowców.

Podczas konferencji poruszona została także kwestia tegorocznej suszy, której skutki widoczne są w województwie podlaskim.

- Od początku mówiliśmy, że to co zostało zaplanowane - nie sprawdzi się i dzisiaj mamy tego efekty, zostało oszacowanych 193 tys. ha, straty, które zostały wycenione to 65 mln złotych, natomiast pomoc, która trafi do podlaskich rolników, będzie marginalna - zarzuca Stefan Krajewski.

W jego ocenie, w sprawę powinny zaangażować się instytucje, działające na rzecz rolnictwa, pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego, ARiMR oraz KRUS. Dzisiaj, całą odpowiedzialność przerzuca się na samorządy.

Zdaniem Krajewskiego, obecnie działania dotyczące szacowania strat są opieszałe i sugerują, że przeprowadza się je w takim kierunku, aby decyzje o ewentualnych wypłatach zapadły po wyborach. Sam Krajewski uważa to działanie za kolejny chwyt przedwyborczy stosowany przez Prawo i Sprawiedliwość.

- Na to się nie zgadzamy bo po raz kolejny rolnicy i wieś na tym ucierpi - dodaje.

W sprawie suszy głos zabrał również Tomasz Chojnowski, przewodniczący PSL w powiecie łomżyńskim, który w krótkiej mowie potwierdził słowa swojego przedmówcy. Pracownicy urzędów gminy zostali odciągnięci od innych spraw, przez co są krytykowani za opieszałość, powolne obsługiwanie lub nieobecność w pracy.

Dzisiejsze konferencja prasowa PSL nie bez powodu została zwołana pod siedzibą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przy ulicy Nowej. Ostatnim poruszonym dzisiaj tematem okazał się parking przy budynku przeznaczony dla klientów.

- Ten problem przez trzy lata nie został rozwiązany, mówi się o różnych innych tak naprawdę dobrodziejstwach, które płyną na podlaską wieś a czyż nie jest tak naprawdę kpiną swego rodzaju ze strony władz, że przez trzy lata nie da się uporządkować parkingu? - pyta retorycznie Krajewski, zarzucając brak reakcji ze strony miasta oraz parlamentarzystów, którzy zdaniem Krajewskiego "mienią się obrońcami rolnictwa" . Stefan Krajewski jako przykład rozwiązania takiego problemu podaje przykład Szpitala Powiatowego w Zambrowie, gdzie parkingi zostały przebudowane a po wprowadzeniu niewielkiej opłaty parkingowej, panuje tam ład i porządek.

Konferencja PSL: Dajemy wskazówki dla rządzących co należy zrobić [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

 • form light - niezalogowany 2018-09-10 05:51:13

  Ta partia to już ledwo funkcjonuje

 • Ala E - niezalogowany 2018-09-09 19:46:59

  Już w tej partii został tylko obciach

 • krowa - niezalogowany 2018-09-08 19:04:55

  porazka

 • Fit - niezalogowany 2018-09-08 13:41:31

  Najmniej wyrazista i wiarygodna partia sceny politycznej. Nie chcę mówić o przekretach, ale SLD w tej chwili ma większy potencjał choć też mocno upaprane.

 • Basia - niezalogowany 2018-09-08 12:16:34

  Do PSL pchają się po posady w tej parti nie ma już chłopów - dyrektorzy - pseudo działacze - emerytowani dyrektorzy banków szkół i tp ci dwaj to najlepszy przykład Chojnowskiego ociec był w pis a co zrobiło się z syna choć to pis dał mu posadę w arimr a jego żonie w powiatowych drogach dał starosta z pis u - no i teraz pięknie się odpłaca

 • papa - niezalogowany 2018-09-08 11:10:10

  wszyscy szczujemy na PIS :D nienawisc jest zarazliwa jak dzuma

 • pajace - niezalogowany 2018-09-08 07:26:56

  mam alergię na PSL i nadzieję że ci specjaliści od nieróbstwa i pilnowania stołków wreszcie znikną z may Polski - w tym aspekcie kibicuję PiS

 • Sama - niezalogowany 2018-09-08 07:19:29

  "Dajemy wskazówki DLA rządzących" Nawet jeśli to cytat to Łomżyniaka to bardzo kuje w oczy...

 • Ewa minge - niezalogowany 2018-09-08 03:02:38

  Dajcie spokój z tym chrzanowski muzykiem i innymi cudakami a PSL to niech już nie daje wskazówek bo my już nic nie będziemy niszczyć i sprzedawać za granicę spasiba wam tyle odstawcie dopalacze i niech wam chrzanik nie płaci już za reklamy w komentarzach

 • Antypslowiec - niezalogowany 2018-09-07 20:25:49

  Arbuzy w akcji haha i onibeda ludziom.mowic co naja robic haha dobre.tym panom.dziękujemy do widzenia

 • bloger - niezalogowany 2018-09-07 19:49:22

  Hipokryzja i tupet w wykonaniu kandydata Macieja Borysewicza… "Z uwagą słuchałem wczorajszej konferencji przedstawicieli PO, emitowanej przez mylomza.pl. Dużo by pisać, lecz odniosę się tylko do kluczowego z poruszonych wątków. Kandydat Borysewicz w odniesieniu do przeprowadzonych ankiet uważa, że w związku z zadłużeniem miasta trzeba zacisnąć pasa i należy iść w kierunku zracjonalizowania budżetu i jego zrównoważenia. Mądrze? Niby tak, lecz słowa te padają z ust człowieka, który w poprzedniej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miasta. To wówczas Łomża zatonęła w długach. To wówczas Łomża zadłużyła się na niespotykaną skalę. Nie kto inny, a właśnie kandydat Borysewicz sygnował swoim podpisem uchwały powiększające zadłużenie miasta. Aż dług stał się do bólu gigantyczny. Ronienie teraz krokodylich łez i utyskiwanie nad rozlanym mlekiem jest, mówiąc delikatnie, nieuprawnione i mało poważne. Powiedzmy wprost: „współsprawca” tego wielkiego finansowego dołka tonie w oparach hipokryzji i siecze nonszalanckim tupetem. Kandydat Maciej Borysewicz, mówiący o racjonalizowaniu budżetu, winny jest konkretnej publicznej odpowiedzi, kiedy i z jakich przyczyn, jego zdaniem, rozpoczął się ten zjazd w dół w odniesieniu do finansów miasta. Panie kandydacie Borysewicz potrzeba odrobinę odwagi cywilnej, by odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Poza tym nie odkrywa pan ameryki, finanse miasta trzeba na gwałt uzdrawiać, wie to dosłownie każdy. Tylko czy na pewno akurat pan powinien dostać glejt na znalezienie recepty? Ja osobiście mam wątpliwości. Już odpowiadam dlaczego mam takie odczucia. W udzielonym niniejszemu blogowi wywiadzie, w odpowiedzi na pytanie, jak doszło do tak wielkiego zadłużenia powiedział pan m.in.: „Trudno się przyznać, ale też miałem jako radny udział w tym zadłużaniu. Głównym, acz nie jedynym powodem była realizacja inwestycji miejskich. Co wszyscy już dzisiaj wiemy, niestety, wielu nietrafionych. Bezrefleksyjne działanie w oparciu o środki unijne, może czasem zgubić”. Zbyt ogólnikowe i mało precyzyjne; jakie to "nie jedyne powody"? A zatem, gdzie pewność, że za pana ewentualnych rządów tym razem będzie działanie refleksyjne a decyzje trafione?"

 • czytelnik - niezalogowany 2018-09-07 19:35:26

  Dlaczego Pan Mirosław dziennikarz portalu 4lomza i jednoczesnie przewodniczący komitetu , który startuje w wyborach samorządowych jeszcze pracuje w tej redkakcji>???? pisząc subiektywny przekaz moze juz przecież prowadzić kampanie swojego komitet???????Prezydencie radzę Panu w trybie wyborczym pozwać do sądu tą redakcję i poszczególnych redaktorów!!!prawie co drugi artykuł polityczny to atak na pana jak się czyta to pan nawet winien za to , że przetargi się nie rozstrzygają, a wiemy dlaczego bo nie ma ludzi do pracy itp....jak wiadmomo spór był pomiędzy gonćem i urzędem miasta, a nie Chrzanowskim!!!niech Pan na to nie pozwala tryb wyborczy daje Panu szansę szybkiego załatwienia sprawy i ukaranie finansowo personalnie poszczególnych redkatorów ..ma Pan w urzędzie rewelacyjną znaną z tego typu spraw Kancelarię prawną , w której pracuje mecenas była rzecznik Urzędu Miasta niech PAnu dobrze doradzi..oni łapią za słowka, niech Pan działa podobnie i trzeba działać walczyć o swoje w sądzie!!!!!! do dzieła!!!!

 • Johny - niezalogowany 2018-09-07 18:54:41

  Ale czego Ty oczekujesz od PSL????

 • isia - niezalogowany 2018-09-07 17:37:41

  NIE DLA RZĄDZĄCYCH tylko RZĄDZĄCYM!!!! w końcu nauczcie się polskiego!!!!

 • www - niezalogowany 2018-09-07 15:40:12

  rzeczywiście Chrzanowski miał udaną prezydenturę, liczę na kolejne 5 lat w jego wydaniu

 • www - niezalogowany 2018-09-07 15:39:24

  rzeczywiście Chrzanowski miał udaną prezydenturę, liczę na kolejne 5 lat w jego wydaniu

 • rektor2000 - niezalogowany 2018-09-07 15:37:59

  ja głosuję na Chrzanowskiego

 • enej - niezalogowany 2018-09-07 15:37:22

  Chrzanowski wygra te wybory, 63% poparcia w wewnętrznym sondażu PiS i 74% poparcia w sondażu fb

 • koty - niezalogowany 2018-09-07 15:36:35

  racja, te darmowe przejazdy to strzał w 10

 • darekk - niezalogowany 2018-09-07 15:36:11

  to prawda, moim zdaniem najlepszym pomysłem Prezydenta Chrzanowskiego są darmowe przejazdy

 • boy - niezalogowany 2018-09-07 15:35:08

  na tą chwilę politykiem nr 1 w Łomży jest Chrzanowski

 • rektor2000 - niezalogowany 2018-09-07 15:34:29

  ja mam ogromną prośbę do PSL o samorozwiązanie

 • darekk - niezalogowany 2018-09-07 15:34:09

  PSLowi to mu już dziękujemy. Tak negocjowaliście umowę z ruskimi że płacimy najwięcej za gaz ze wszystkich państw UE

 • serce miasta - niezalogowany 2018-09-07 15:33:24

  przecież nikt nie nabierze się na te bzdury

 • www - niezalogowany 2018-09-07 15:32:34

  ach te inteligentne twwarze....

 • enej - niezalogowany 2018-09-07 15:30:26

  PSL przez ostatnie 12 lat pokazał jak bardzo obchodzi go los rolników, na tą partię głosuje tylko rodzina albo ludzie ślepi i naiwni

 • boy - niezalogowany 2018-09-07 15:30:03

  w tej chwile dla mnie Chrzanowski to absolutnie nr 1 Łomżyńskiej polityki

 • serce miasta - niezalogowany 2018-09-07 15:29:33

  wczorajsza seniorada pokazała co osoby starsze myślą o psl. Dla nich jedynym dobrym politykiem jest Chrzanowski

 • boy - niezalogowany 2018-09-07 15:29:18

  w sondażach PSL nie przekracza progu wyborczego hahahahhahaha

 • Agnieszka M. - niezalogowany 2018-09-07 15:29:00

  @ rektor2000 masz racje w obu kwestiach PSL jest już tak skompromitowana że nie wiem kto jeszcze na nich głosuje, chyba tylko członkowie partii i ich rodziny a co do Chrzana to święta prawda, nic nie mogą mu zarzucić to mielą to samo bez przerwy, a co najciekawsze to nie mówią o tym że goniec przegrał sprawę w sądzie....co za perfidni manipulanci...

 • rektor2000 - niezalogowany 2018-09-07 15:28:13

  w ilości afer PSL prawie dorównuje PO, pamiętacie akcje z posłem Burym, a to przecież wierzchołek góry lodowej

 • boy - niezalogowany 2018-09-07 15:27:47

  to przecież chorągiewki, nie ważne jaka strona sceny politycznej jest u władzy, PSL i tak jest w rządzie hahahahahahaha

 • boy - niezalogowany 2018-09-07 15:27:27

  jak słyszę tych komuchów to ręce mi opadają....

 • dzieci z bullerbyn - niezalogowany 2018-09-07 15:26:43

  "po owocach ich poznacie" PSL podpisało z Rosją najgorsza umowę w dziejach III RP!!! i oni jeszcze mają czelność domagać się głosów od ludzi.....????

 • Z Łomży - niezalogowany 2018-09-07 15:22:41

  Buu, ha,ha,haaaaaaaaaa, czy oni wiedzą co mówią

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam działkę

Sprzedam działkę o powierzchni 12a z warunkami zabudowy w okolicach Łomży.


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam ciągnik Zetor 7745

Sprzedam ciągnik Zetor 7745 z ładowaczem czołowym Hydro Metal AT20 z udzwigiem 1200kg wraz z osprzętem (chwytak do bel, łyżka,krokodyl do..


Zobacz ogłoszenie

Opel Astra II

Do sprzedania mam ładny i zadbany samochód Opel Astra II z końca 2003 roku z najlepszym silnikiem 1.6-8V w pięknym niebieskim kolorze nadwozia,..


Zobacz ogłoszenie

Praca przy elewacjach

Przyjmę do pracy przy elewacjach na terenie Łomży fachowców i pomocników. Umowa o pracę i dobre zarobki adekwatne do umiejętności i starań.


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Ksieżnej Anny 27/25

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"