:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Zdrowie i uroda, Koszmar Podlasianki górach - zdjęcie, fotografia
08/08/2018 13:13

Pochodząca z Moniek podróżniczka wraz z przyjaciółmi zamierzała eksplorować lodowiec w Kirgistanie. Niestety śmigłowiec, który transportował turystów do bazy w górach Tien Szan, rozbił się przy lądowaniu. Obecnie Ania przebywa w kirgijskim szpitalu, jej stan jest fatalny. Przyjaciele Ani prowadzą zbiórkę, aby przetransportować ją z powrotem do Polski.

Do tragedii doszło 9 lipca w Kirgistanie. To właśnie wtedy rozbił się śmigłowiec transportujący turystów do bazy namiotowej w górach Tien Szan, w okolicy szczytów Khan Tengri i Pik Pobiedy. Organizatorem lotu była kirgijska agencja turystyczna. Świadkowie tego zdarzenia twierdzą, że przyczyną wypadku był błąd pilota helikoptera oraz zły stan lądowiska.

Śmigłowiec podczas lądowania stracił równowagę, gdyż odbił się przy próbie osiadania. Pilot próbował opanować maszynę, jednak zahaczył o skały co doprowadziło do rozbicia się pojazdu. Oficjalnie przyczyną katastrofy był silny wiatr.

W tym czasie na pokładzie znajdowała się czwórka Polaków, w tym Ania. Troje z nich odniosło obrażenia, które mimo wszystko pozwoliły na transport do Polski. Niestety dziewczyna z Podlasia nie miała tyle szczęścia.

Pochodząca z Moniek 37-letnia Ania jest z wykształcenia biologiem i pracuje jako urzędniczka. Podczas wypadku doznała licznych obrażeń kręgosłupa oraz uszkodzenia rdzeniu kręgowego. Jest sparaliżowana od pasa w dół.

Ania jest hospitalizowana w szpitalu w Biszkeku, w którym nie udało się jej zoperować.
Mimo że z Sankt Petersburga przybyli neurochirurdzy, to nie można było rozpocząć operacji ze względu na to, że Ania źle reagowała na narkozę. Niestety w szpitalu, w którym przebywa kobieta, dostępny jest tylko jeden rodzaj narkozy.

Do akcji wkroczyli przyjaciele Ani, którzy postanowili zebrać środki w kwocie 216 tys. zł, na transport poszkodowanej specjalnym samolotem, który jest wyposażony w aparaturę zbliżoną do tej znanej z OIOMu. Dodatkowe środki, które wpłyną na konto, zostaną przeznaczone na rehabilitacje Ani.

Do tej pory uzbierano 155 tys. 231 zł. Pomóc Ani można poprzez stronę zrzutka.pl
https://zrzutka.pl/pomoz-ani-wrocic-do-polski

Koszmar Podlasianki w górach komentarze opinie

 • ... - niezalogowany 2018-08-10 05:43:12

  @ do_debili jednak nie od dziś wiadomo że z rodziną to nawet na zdjęciu człowiek nie w y c h o d z i najlepiej s t ą d powstało s e l f i e u b o g a c a j ą c e kulturę s i n g l i dawniej mówiono c e l i b a t a r i u s z y - tacy e g o c e n t r y c z n i Ojcowie tej u p a d ł e j k u l t u r y

 • ... - niezalogowany 2018-08-10 05:40:04

  @ do_debili jeśli potrzebująca pomocy nie ma już matki i ojca i dzieci by pomagali sobie nawzajem dopóki śmierć ich nie rozłączy to są jeszcze rodzice chrzestni i dalsza rodzina

 • wolny strzelec - niezalogowany 2018-08-09 08:16:05

  @Ekspert , jak z koziej dupy trąba :) Jaka firma turystyczna, tu kirgijska agencja turystyczna, nie ma ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków? Choćby i z tego konta powinni pokryć szkody i leczenie poszkodowanym, bo to było z ich winy. hihihi ha , co za bzdura ! ubezpieczenie na wspinaczkę a nie na transport bo wypadek miała w trakcie transportu a nie wspinaczki ? Dajmy na to,że organizuję wyprawę łodzią na połów ryb, to jak podczas samego łowienia wypadniesz za burtę, to wtedy ubezpieczenia działa, a jak np.lódź zatonie w drodze na lub z łowiska, to wtedy nie ? Podobnie i na safari, na polowaniu tak a w drodze, to już nie ? Najgorzej, jak głupota weźmie się za myślenie :))))))))))))))))

 • wolny strzelec - niezalogowany 2018-08-09 06:47:47

  Da osób które chcą czuć dodatkową adrenalinę podczas wyjazdów zagranicznych, kilkanaście polskich firm ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie pakiety typu Sport; sporty wysokiego ryzyka, sporty ekstremalne. Obejmują one : pokrycie kosztów leczenia zarówno w prywatnych jak i państwowych placówkach medycznych, niegwarantowanych przez Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ubezpieczenie obejmuje organizację i pokrycie kosztów do 1 200 000 zł do 1 500 000 zł. w przypadku choroby i nieszczęśliwego wypadku. Takie specjalne ubezpieczenia obejmują transport do szpitala, a w razie potrzeby również do kraju, bez angażowania własnych środków pieniężnych. A kosztują : ok. kilkunastu-kilkudziesięciu złotych na dzień, w zależności od stopnia ryzyka i kraju docelowego wyprawy. Jak ktoś chce się bawić i ryzykować, a w grę wchodzą góry, lodowce, wspinaczki oraz helikoptery i gdy go stać na drogie wyjazdy - to nie powinien dziadować i dopłacić te kilkadziesiąt-kilkaset złotych . Słabe musiała mieć to ubezpieczenie , licząc i po 1000$ dziennie, 30 dni to 30tys$ tj. ok. 100 000 zł i nie starczyło już na 216tys za transport do kraju ? Pomagać trzeba w miarę możliwości, ale "wycieczkowicze" też niech najpierw trochę pomyślą, zanim coś się stanie.

 • do_debili - niezalogowany 2018-08-09 05:36:05

  Przecież na zrzutce wszystko jest opisane. Ubezpieczenie nie pokrywa kosztów podróży poszkodowanego. Usiądziecie przeczytacie tytuł i się wypowiadacie.

 • Ekspert - niezalogowany 2018-08-09 03:53:37

  Do wolny strzelec: podejrzewam że była ale na wspinaczkę a nie na transport bo wypadek miała w trakcie transportu a nie wspinaczki

 • ... - niezalogowany 2018-08-08 20:17:57

  @ Xa chodzi o to że jakby leciała na mszę zwołaną przez ks.Pasterzy paśnika własnej chwały robiących wycieczkę na jakiś egzotyczny cmentarz kultu kultury ciasnej ale własnej to zabrano by ją stamtąd nad ludzkim wysiłkiem prokuratury razem z wrakiem by sprawdzić czy pilot był trzeźwy a maszyna czysta i jeszcze dzieci szwagrów dostaliby ekstra odszkodowanie za stres około wypadkowy

 • ...... - niezalogowany 2018-08-08 19:30:25

  @ Fan Szwgrów ..... napewno są ludzie którzy pomogą.. idąc za myślą przewodnią Kardynała Nycza można pokusić się o prosty wniosek że to właśnie Gierek spowodował wzrost powołań było więcej natomiast ks.Pacholęta ks.Kardynała wyciągniętego z ludu i dla ludu wystawionego mogłyby się WSŁUCHAĆ co spowodowało wzrost ABORCJI POWOŁAŃ wraz ze wzrostem ks.Hierarchii ubogaconej w konstytucję DOBREGO PASTERZA jakim JPII niewątpliwie był dla Św...Świńskiego K l e r u nie tylko dla obrońców autorytetu ks.pedofilów ..... napewno są ludzie którzy za darmo pomogą... ks.Nyczowi kapłanów i zakonnic na rodzić Oni przecież nadstawili już swoje "okna" życia dla kobiet których nie stać nawet na wycieczkę ... w marzenia gdyż doszło do tragedii nie nadającej się na populistyczny afisz kultury medialnej i społecznej inaczej

 • Xa - niezalogowany 2018-08-08 17:14:25

  Nie mam nic przeciwko zbiorkom kasy i tym podobnych rzeczy nawet jestem za ale jak leci w tamtą stronę to powrotu też nie ma zapewnionego. Nie wiem o co chodzi.

 • wolny strzelec - niezalogowany 2018-08-08 13:46:58

  Nie była ubezpieczona ?

 • Koszmar kardynała Nycza - niezalogowany 2018-08-08 13:29:38

  "Niewątpliwie, w porównaniu do lat 80., kandydatów do kapłaństwa jest mniej i to dużo mniej. To wynika z wielu powodów. Jednym z nich jest po prostu demografia - wtedy roczniki były dwukrotnie większe, a więc i powołań było więcej. Wierzę w to, że Pan Bóg na pewno powołuje także dzisiaj, ale myślę, że wieloraki szum współczesnego świata sprawia, że tym młodym ludziom - chłopcom i dziewczynom - chyba trochę trudniej jest usłyszeć głos Pana Jezusa" - ocenił metropolita warszawski. Ania w tym stanie "pozbawionym szumów" "współczesnego świata" będzie miała czas na WSŁUCHANIE SIĘ co sprawiło że zamknęła się przed nią droga do jej własnych marzeń może usłyszy ... owo powołane przed jakim nie można zbiec

 • Fan Szwgrów - niezalogowany 2018-08-08 13:22:02

  Szwagry z Moniek zróbcie zbiórkę na YOU TUBE...... napewno są ludzie którzy pomogą..

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW - PROFESJONALNE DORADZTWO, PROJEKT, MONTAŻ, SERWIS. Skontaktuj się z nami, wykonamy dla Ciebie wszystkie niezbędne..


Zobacz ogłoszenie

Montaż Przydomowych

Witam Nasza firma zajmuje się montażem przydomowych oczyszczalni ścieków wiodących producentów. W naszej ofercie znajdują się najnowsze rozwiązania..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Lakiernika z

Firma zajmująca się renowacją mebli poszukuje lakiernika z doświadczeniem do stałej pracy 5 lub 6 dni w tygodniu. Wynagrodzenie na start (pierwsze 3..


Zobacz ogłoszenie

Usługi elektryczne, automatyka

Wykonujemy instalacje elektryczne, automatykę bramową i inną


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAĆ AUTO DZWOŃ MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczalnia boxów

Oferujemy naszym klientom możliwość wypożyczenia bagażników szwedzkiej firmy Thule, lidera na rynku producentów bagażników samochodowych...


Zobacz ogłoszenie

Dj & Violino...styl, klasa

Witamy Państwa... Zajmujemy się oprawą muzyczną; wesel, poprawin,eventów firmowych, bankietów, jubileuszy i innych imprez. Praca Dj-a/wodzireja to..


Zobacz ogłoszenie

Geodeta, mapy, wytyczenia,

Mapy do celów projektowych, wytyczenia budynków, pomiary realizacyjne, geodezyjna obsługa inwestycji budowlanych, pomiary inwentaryzacyjne, usługi..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut Łomża i okolice

SKUP AUT OSOBOWYCH, TERENOWYCH I DOSTAWCZYCH . Sprawnych , bądź wymagających naprawy. Najwięcej PŁACIMY za auta zadbane od pierwszych właścicieli...


Zobacz ogłoszenie

Toyota Corolla E12 1.6 Benzyna

Auto z polskiego salonu w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Jestem 2 właścicielem od 11 lat i przejechałem 115 tys. km. Obecny stan..


Zobacz ogłoszenie

Skup Aut osobowe terenowe

Kupie auta Osobowe terenowe dostawcze kazda marka kazdy stan, dobrze płacimy za auta w bardzo dobrym stanie, ale kupujemy tez auta do naprawy.


Zobacz ogłoszenie

Doradca Klienta w Placówce

Doradca Klienta w Placówce Getin Noble Bank w Łomży Sieć franczyzowa Getin Banku zajmuje ważne miejsce w strategii Getin Noble Banku. Dzięki..


Zobacz ogłoszenie

PRACA TECHNOLOG - KONSTRUKTOR

Do Twoich głównych obowiązków będzie należało: * kreowanie rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych dla nowych wzorów mebli, * projektowanie..


Zobacz ogłoszenie

Majsterkowicz - złota rączka.

Zatrudnimy MAJSTERKOWICZA w wieku 30-45 lat do stałej pracy 5 lub 6 dni w tygodniu. Oferujemy 17zł netto na start. Po 3 miesiącach przeszkolenia..


Zobacz ogłoszenie

JEDYNY W ŁOMŻY SALON PREMIUM

Zapraszamy do Jedynego Salonu Premium NC+ W Łomży!!! Jesteśmy otwarci 6 dni w tygodniu 9:00- 21:00 oraz handlowe niedziele 10:00-20:00! Tylko u nas..


Zobacz ogłoszenie

szukam korepetycji z

klasa 1 technikum, najlepiej żeby był to nauczyciel


Zobacz ogłoszenie


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez mylomza.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GLOBALISTA.EU Marek Norowski z siedzibą w Łomża 18-400, Cisowa 14

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"