:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Kurs ALPHA w Łomży. Czy jest w życiu coś więcej?

Kościół, ALPHA Łomży życiu więcej - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 23/10/2019 07:57
PAŹ 24
Parafia pw. Bożego Ciała w Łomży godz: 18:45

Kurs ALPHA jest dla osób w różnym wieku i o różnych poglądach. Chociaż skierowany jest do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła, to jest to również odpowiednie miejsce dla tych, którzy pragną odświeżyć podstawy wiary. Kurs rozpocznie się w najbliższy czwartek od uroczystej kolacji w parafii pw. Bożego Ciała w Łomży.

- Czy jest w życiu coś więcej?

- Jaki sens ma nasze życie?

- Jak znaleźć cel w życiu?

Dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad odpowiedzią na takie pytania proponujemy udział w kursie ALPHA. Jest to cykl 10 spotkań dla osób, które szukają odpowiedzi na ważne pytania dotyczącego życia każdego człowieka:

Kurs rozpocznie się w czwartek 24 października 2019 r. o godzinie 18.45 uroczystą kolacją w parafii pw. Bożego Ciała (ul. Przykoszarowa 26).

W programie: wspólna uroczysta kolacja, krótki wykład i na koniec rozmowa, podczas której zachęcamy do dyskusji w nieformalnych grupach. Można też zadać pytanie, które nas nurtuje, a którego być może nigdy nie wypowiedzieliśmy wobec innych.

Dla kogo jest Alpha?

Alpha, choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską, to jest to również odpowiednie miejsce dla chrześcijan, którzy pragną odświeżyć podstawy swojej wiary. Alpha jest dla ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie czy Bóg istnieje, co dzieje się po śmierci, inni przychodzą podyskutować o jakichś szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia. Nikt nie jest jednak zobowiązany do zabierania głosu, można również przyjść i wysłuchać innych.

Kurs Alpha jest propozycją, która pomaga wierzącym dotrzeć do niewierzących. Prawie każdy z nas ma w swoim najbliższym otoczeniu — w rodzinie, w szkole, na studiach, w pracy, wśród sąsiadów — kogoś, kto nie ma relacji z Bogiem, a do chrześcijaństwa i Kościoła jest usposobiony jeśli nie wrogo, to przynajmniej z dużym dystansem. Z niektórymi z nich się przyjaźnimy, a to jest najprostszy klucz do tego, by ich zaprosić. Kurs ma określone ramy czasowe i formułę, która nie kojarzy się od razu z nabożeństwem religijnym, więc jest do przyjęcia dla tych, którzy stronią od kościoła. Jest on jak most łączący dwa brzegi — świat i Kościół.

Założenia kursu Alpha można wyjaśnić w oparciu o poszczególne litery angielskiego słowa ALPHA.

A – anyonecancome. Każdy może przyjść. Kurs jest przeznaczony dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć czegoś więcej na temat wiary chrześcijańskiej, niezależnie od wyznania czy wieku.

L – learning and laughter. Uczymy się i śmiejemy. Zależy nam na tym, żeby spotkania odbywały się w radosnej atmosferze, więc śmiech i humor są ważnym elementem kursu.

P – pasta (wł. makaron). Wspólne posiłki pomagają w stworzeniu miłej atmosfery i dają okazję do poznawania się i nawiązywania przyjaźni.

H – helping one another. Pomagamy sobie nawzajem we wszystkim. Spotkania w małych grupach dyskusyjnych pomagają w zrozumieniu wykładu, w studiowaniu Biblii, modlitwie itp.

A – askanything. Można pytać o wszystko. Żadne pytanie nie jest niemądre lub zbyt napastliwe. Mała grupa daje okazję do zadawania pytań i dyskusji.

Udział w kolacji ALPHA i kolejnych spotkaniach jest bezpłatny.

lomza

Kurs ALPHA w Łomży. Czy jest w życiu coś więcej? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-23 08:13:05

    Szukanie sensu życia w kościele to jak szukanie kandydatki na żonę w burdelu.

  • gość 2019-10-23 08:27:10

    Bingo!
    Otwórz Księgę Ozeasza. To jedna z ksiąg Starego Testamentu.
    Tam prorok Ozeasz bierze za żonę prostytutkę. Ona go zdradza (nieprawdopodobne!) a Ozeasz pyta Boga co ma z nią zrobić.
    Bóg odpowiada aby pokochał ją jeszcze raz i wybaczył.
    Bo ON miłuje ludzi chociaż się puszczamy z innymi bożkami. My odwracamy się od Boga a On na nas zawsze czeka z otwartymi ramionami.
    Tylko daj mu szansę ::)

  • Gość1 - niezalogowany 2019-10-23 08:32:21

    @Gość

    Czy szukałeś go tam i nie znalazłeś skoro tak ostro się wypowiadasz, a twoja odpowiedź opiera się głównie na tym co dzieje się dookoła Kościoła, a nie w kościele ? Pozdrawiam

  • ks. Wyjścia 5/8 - niezalogowany 2019-10-23 08:37:39

    sobie do kórwy nędzy zróbcie jeszcze kórs ... Omega (tak bardzo "Obcy" pasterzom uczonym w makulaturze swojej) byście w "czarnej ..." dolinie z krzyżem cudzym na krzyżu swoim lędźwiowym nie zostali na wieki wieków amen "niech będzie pochwalony ..." witamy na początku drogi wyjścia z "ciemnej ..." dupy która stała się rowem ".. obfitości" ... "życia bożego" na ziemi tej ziemi ...

  • Świętego JPII - niezalogowany 2019-10-23 08:42:14

    Kurs Alpha jest propozycją, która pomaga wierzącym dotrzeć do niewierzących. ... z czym ?
    o to świadectwo którego nie morzna lekcewarzyć "poprawcie mnie jak się mylę"

    "Kiedy przybyli do nas misjonarze, Afrykanie mieli ziemię, a przybysze Biblię. Uczyli nas, że podczas modlitwy powinniśmy mieć oczy zamknięte. Kiedy je otworzyliśmy, misjonarze mieli ziemię, a my Biblię. "

  • neutrum - niezalogowany 2019-10-23 09:00:08

    a skąd w Łomży wziąć chrześcijan?, POza garstką Świadków Jehowy i innych Zielonoświątkowców takich nie ma

  • Jana 3/8 - niezalogowany 2019-10-23 09:36:02

    wrócą rybacy z morza ... porzucając galerę ...z martwym dobytkiem JPII zejdą z tej kórwa barki osiadłej w p łaski miecz "Pawłowej duchowości" wbity na płyciźnie i biodrami swoim przy krzyżu swoim będą wiosłować "rękami swoimi" "synchronicznie" wracając do punktu wyjścia .... po więcej rozumu do głowy ... morze na "samotnej wyspie" znajdą wtedy odpowiedź na pytanie kto zgasił [światło] "latarnika" [z domu ojca] Swoim zwrotem przez ... rufę ... przez linię wiatru ... do ziemi tej ziemi .... dryfując z prądem bo droga w prawdzie długa ale galerników mało .. przy tym jech owym "instytucie dzieł bożych" w którym nadawcom adres korespondencji nie zgodził się z adresatem Apokalipsa 14/15 jech owego KURSU ...

  • tyle w temacie - niezalogowany 2019-10-23 09:44:58

    Kościół to ludzie, a nie świątynie. Jezus nauczał, ale świątyń nie budował. Tylko ludzie bez wewnętrznego sumienia i zasad (owieczki) mogą iść i szukać pasterzy - historia KK daje do myślenia. Inne wyznania niż chrześcijańskie, mają jeszcze więcej "za uszami" - wystarczy prześledzić też ich historię.

  • gość 2019-10-23 09:50:20

    a czy Kosciol przy Wojska Polskiego to niebieska linia dla upadajacych owieczek?

  • gość 2019-10-23 09:52:41

    @ neutrum - niezalogowany
    2019-10-23 09:00:08
    " poznasz po czynach jego "
    znam wielu chrześcijan którzy należeli do sekty zwanej " kościołem katolickiem " , gdy byli w w/w sekcie kk byli chrześcijanami i dlatego przestali tam uczęszczać i chrześcijanami są nadal

  • gość 2019-10-23 10:02:33

    to jakaś sekta voodoo [ wudu ] ? jak tak to idę

  • ks.Wyjścia 5/12 - niezalogowany 2019-10-23 10:04:24

    tyle w temacie - niezalogowany 2019-10-23 09:44:58 o nie nie to zbyt płytkie ... bo kiedy będzie paruzja i usłyszą zburzcie te świątynie to się okopią przy kolejnej ... zapasowej na zapas wznoszonych przez tak liczne wieki zbierających ścierń zamiast ... siana i kapuchy większej ... a że pod jech ową latarnią najciemniej to terz w swym jech owym "ciało boRzym" znosili przy sobie kamienie ... jak kóra zło tej jajka swemu Panu ... lepszego sortu oczy wiście ... najebali tyle kościołów z tych swoich "cegiełek" że Jezus musiałby się narodzić przy każdym osobno by ... rzucić swoje zaklęcie ... i czasu nie tracić by łazić z pielgRzym ką od kościoła do kościoła by "otworzyć" wiernym ... po wieki ... "niech będzie pochwa...."

  • Apokalipsy17/15 - niezalogowany 2019-10-23 10:32:59

    gość 2019-10-23 10:02:33 raczej koło ratunkowe na "wioślarzy" z "barki" rzucone im z innej "tratwy" mniejszej ... pożądanej w rzymskim kościele jak indiańskie barki ... spuszczone do morza ... wierną Rzekką Tyber. ... co skomentowała nawet oficjalnie stolica apostolską Szef komunikacji watykańskiej, Paolo Ruffini, nie kryje oburzenia tym czynem i twierdzi, że incydent „wydaje się sprzeczny z gestem dialogu”. Sam Ruffini przyznał jednak przy okazji, że artefakt przedstawiał nie Matkę Boską, a „Matkę Ziemię”. ... fake news - правда - gdzie się papież F. nie pokaże to wstyd Łomżyniakom przynosi ... tym swoim "kołem zapasowym" zastępując "piąte koło u wozu" ks. Króla ks. Wozaków JPII splątanego jech owym węzłem gordyjskim zaplecionym w martwe ..."dusze rozumne" i jech owe zgaszone języki ogniste - neutrum - idea FX - правда ? ...
    "Cóż to jest prawda..." wobec Wiary karmiącej się pożądaniem jadło podawców wiary w to co ważniejsze niż prawda - правда ? ECCE błędne koło nauki Wiary z rozumem swoim ... kierującej się do adresata nie mieszkającego po wskazanym adresem ... bo on nie stacjonuje w krzyżu ... nie lezy w grobie ... pobielanym ... i ma przejebane w "żywej szopce" żyjących przy swoim bałwochwalstwie czapkującym do "zamkniętych drzwi" z okrzykiem "otwórzcie drzwi chrystusowi" ....bo akurat trzymają w rękach "figurkę" ... niesiony z sobą pomnik "Chrystusa króla ...." w dupe jebani pachołki żydowskiej religijności ... z dworu heroda ... heroldzi kultu kultury Ojca ... Świętego swojego JPII (zob. J, 8 44-32/31 - re wers im na wrócenie)

  • Mariusz p - niezalogowany 2019-10-23 10:49:29

    To by nic nie dało. On był pierwszy w kulach

  • Apokalipsy19/17 - niezalogowany 2019-10-23 10:58:16

    @ neutrum - niezalogowany
    2019-10-23 09:00:08 neutrum dla was ewangelia to dobra nowina dla nich to krzyż pańśki będzie i krzyż im w dupę i kamieni kupę bo przez tak liczne wieki z ewangelia zrobili ludziom powroza mocnego jak ta jech owa p łaska opoka na górze feudalnego wyznania wiary na której już wyżej nie wejdą jak obrońcy swojej Masady ... taka ich kórwa wyższa inteligencja ... katolicka (powszechna) w tem jech owem dziele boRzym "bazyliki za murami" pawłowej duchowości (śmiercio nośnej wiary) na jejiej płynie fala modulowana piekielnej nauki przy swoim ... ogniu wiary stojącym jak wieczna lampka przed bałwochwalstwem nie idących za ... [celem patrząc przez ramię] a patrzących w ... oczy wydłubanemu sobie z wyobraźni Jezusowi " poprawcie mnie jak się mylę" dziobiąc w "trzech króli" swoje ... zło to mirrę i kadzidło ... smaczne ziarno - правда ?...

    ps
    smacznego ks.barany szafarze \'sianka" swojego tej swojej martwej kórwa kiszonki

  • Mateusza 1/1 - niezalogowany 2019-10-23 12:29:09

    Mariusz p - niezalogowany 2019-10-23 10:49:29 Paweł pierwszy i Paweł II taka pra forma J 23 tylko od dupy strony ... bo syn mniał jeszcze pra para pra pradziadka ... i pra pra pra pra babkę wierną Ojcu matriarchatu wzniesionego z ziemi tej ziemi ... taki ich kórwa płaskowyż intelektualy kuhan "poprawcie mnie jak się mylę" tylko właściwemu duchowi dupy dajcie by płodność tym razem nie była z a r a z e m "... na wieki wieków amen" klęczącym przed obliczem bogoojczyźnianym odnawianym na ziemi tej ziemi

  • Aklamacja - niezalogowany 2019-10-23 12:33:46

    klęczącym przed obliczem bogoojczyźnianym odnawianym na ziemi tej ziemi świętej dla bóg jeden wie dla kogo taka kórwrwa ona święta i jej kórwa wierni świąci jak Ojciec święty czytam nietykalny ... najwyższy hierarcha w piekle wyższej inteligencji upadłych jak sam ... ich kórwa system ... eko system "życia" na ziemi z nadzieją na życie nieskończone po (śmierci) życiu

  • gość 2019-10-23 12:49:15

    a czy wino wytrawne do kolacji będzie w ramach promocji kultury zachowań ?

  • gość 2019-10-23 13:15:09

    Wino obowiązkowo będzie !

  • M.ateusza 16/20 - niezalogowany 2019-10-23 13:38:55

    ość 2019-10-23 13:15:09 ze starych bukłaków walące octem ... z "żydowskich" oczyszczeń ? Wtedy surowo zabronił uczniom aby nikomu nie mówili że On jest VINem ... i oni posłusznie mówili to wszystkim ... weselnikom ... że to taki numer z tego wyszedł IN VINo caritas i aqua sanitas Ci którzy nie skumali słowa trwali w trzeźwości trzeźwi jak ...świnia bogtsi jak judasz w drodze do hierarchów swojej hierarchii wartosci do której nie wszedł by Jan po spożyciu alkoholu bo by go tam po prostu nie zrozumieli nie wpuszczając go przed oblicze swoje ... a Jan się napultał i "czuwał" na "modlitwie" ... w miejscy innym niż wyznaczone przez starszych ludu ich własny "dom modlitwy" jego owy "namiot spotkania" potrzebny naszemu Urbi et Orbi jak ks. Nowackiemu kamienne "pieczary" na oratoryjne ablucje duchowo przekwitniętych tak samo jak on sam ... z duchem swoim pozbawionym spiritus aaaa napełnionym liturgicznym wodolejstwem .... dobrym jak te jech owe apostolstwo trzeźwości czytam niegodziwości duchowej oczy wiście od wewnątrz na zewnątrz materializujące "straż świątyni" jego ową "obronę ..." merytorialną

  • gość 2019-10-23 15:47:12

    Lepiej klechy róbcie sobie kurs na kasy fiskalne a nie mącicie ludziom w głowach.Precz z watykańskim okupantem!!!!!!

  • gość 2019-10-23 23:36:19

    Witam,
    Jestem kilka lat po odbyciu tego kursu i..........doszedłem do wniosku,że te spotkania nie są dla ateistów,agnostyków,nihilistów itp.Podzieliłbym na dwie grupy ludzi którzy przychodzą na tego typu "eventy".Pierwsza to osoby wierzące z problemami a druga to tzw:młode "moherowe berety"(soreczki za określenie,ale tylko takie uznałem za najtrafniejsze).
    Jakie są moje wrażenia?Bardzo niepozytywne.Po pierwsze spotkałem się tam z niezrozumieniem ze względu na swoje podejście do religii,po drugie:po wizycie w Hodyszewie w trakcie ceremoni odnowy w duchu św.doszedłem do wniosku,że większość ludzi jest chyba obłąkana.
    Poszedłem na ten kurs bo,chciałem się przekonać czy moje poglądy nie są błedne.Teraz już wiem,że nie.

  • Jana 15/12 - niezalogowany 2019-10-24 06:08:12

    gość 2019-10-23 23:36:19 dziwisz z kolegami lobbuje do Franciszka by JPII podnieść do godności doktorata kościoła ... lekarze zasrani tkwiący w błędzie lekarskim rze tak brzydko powiem zamiast z tego błędu ludzi wyciągać ... na drodze wyzwolenia czytam zbawienia taka droga odkupienia ... z grzechu w jakim wielki pontyfikat się umocnił z wielkim wielomówcą co inteligencją nie grzeszył jak wąż pierwszym ludziom otwierając oczy na to co dobre i złe a zła się okazała postawa wobec ks. pedofilów postawa ofiar oczy wiście bo one miały na te sprawy inny punt widzenia jak Apostoł .... Dziwisz z kumplami swoimi umacniającymi się ze swoim bałwochwalstwem przy "matce ziemi" na drodze do domu Ojca zakłamania którego nie mają dosyć nie są nim widać jeszcze nasyceni koncelebrując swoją czarną eucharystię ot i taką jech ową komunię z diabłem ... doświadczając z bliska i dystansu to zaprawdę powiadam wam można dostać obłąkania bo to są autorytety ... przynoszące sobie ow)o)ce na drodze wychowania do dupy a nie jak bóg przykazał ... Jezus umiłował ich na drodze prawdy a Oni zeszli z tej drogi i umiłowali Go do na drodze wiary ... jakiej nobilitację dał Pawełek pierwszy krzyżując spajając Jezusa z krzyżem na wieki wieków amen ... bo ludzie "cienia" od których Paweł wyszedł mieli w tym interes ... większy niż Jezus ... i tak Kościół wszedł na obroty dwom panom służąc a Jezus stał się kukłą w obrocie

    ps

    ks. Stefanek powtarzaj sobie "przegraliśmy sami ze sobą" wygrała ta druga partia z pedalskiego związku Jana i Pawła "dwa w jednym" co człowiek w obłudzie wielkiej złączył twój Bóg ręcamy twoimi rozebrał i rozdzielił ... pokazując to to co widział że było dobre ... jak bóg przykazał a nie jako oni to chcieli widzieć w duchu nie czystego zagrania jaki się ciągnie przy nich już od "niedzieli" na początki rodzaju ludzkiego kiedy "siódmego dnia" wasz Bóg odpoczywał

  • gość 2019-10-24 14:29:36

    Ja chętnie poszedłbym na jakiś wykład dotyczący wiary, spraw teologicznych itp. zorganizowany np. w Szkołach Katolickich.

  • gość 2019-10-24 14:57:28

    KURS NA KASY FISKALNE DLA KSIĘŻY I DZIAŁALNOŚCI BIZNESOWEJ PRZY KOŚCIOŁACH I KURII.............

  • Jan Orzeł II - niezalogowany 2019-10-24 15:14:56

    gość 2019-10-24 14:29:36 z Lwami i Wołami ... nie pogadasz tam pogadasz jak człowiek szukający uskrzydlenia ... z pilnującymi się aby nikt nie odleciał ... tam usłyszysz ludzi bez polotu ... trzeźwych jak świnia ... polotu szukaj na jabcoku ... za kulisami w kuluarach tej "jaskini zbójców" bojących się siebie nawzajem żeby nie dostać kopa za prawdę mówiąc ... byle co nie po linii programowej jedynie słusznego młota uczonego w prawie taktującego "galerników" tej jech owej bArki przymierza człowieka z uczonym w piśmie gównem ... co się do niej przykleiło i ... nie było chętnych by je wydalić w trosce o prawdziwą czystość ... na Mateusza 15/10

  • Apokalipsy 9/19 - niezalogowany 2019-10-24 15:38:33

    Moc bowiem tych starych koni jest w ich pyskach
    i w ich ogonach pełnych przy dupników
    bo ich ogony - podobne do węży:
    robiących z gęby dupę
    mają głowy i nimi czynią szkodę.
    połkną każdą ofiarę większą
    niż
    drobna
    ich głowa
    większą niż gardło w ich głowie
    taka kórwa głowa kówrwa kościoła
    jak smok mającego głów tyle co kolegium głowy pierwsze wśród głów jej równych
    w tej ich "wielogłowej" "koronie" na tym jech owym "ciele" z wiarą zionącym nienawiścią do prawdy ... innej niż ich własna wersja zdarzeń dla nich święta - nietykalna oczy wiście - co innego ustalają czym innym się zajmują i "poprawcie mnie jak się mylę" co innego głoszą ludziom na pokuszenie z nadzieją że klaka od ołtarza będzie poprawna a na zapleczu na złego ducha nikt palcem nie kiwnie ... ze strachu ... siedząc cicho w dobrej wierze ... UMARTWIENI na modlitwie oczy wiście ... groby pobielane ... grzechem śmiertelnym oooo petane
    "poprawcie mnie jak się mylę"

  • gość 2019-10-28 11:46:56

    pójdę ...a może będzie jakaś Pani z apetytem na kolację we dwoje

  • gość morze ... - niezalogowany 2019-10-28 19:45:36

    gość 2019-10-28 11:46:56 chyba we troje ... "i z duchem świętym" a nawet w więcej obecnych w tym "łóżku" "z apetytem" na "śniadanie" o które tak bardzo dba nauczanie księży ... będących tym "pasem cnoty" do którego klucz ma ich "ojciec święty" ... bo gość w dom Bóg w dom a potem się okazuje ze to diabeł że to siła nie czysta zrobiła mu z bożego planu zszarpane ... zdrowie i nerwy zgrane jak organista co od siedzenia w kościele dostał reumatyzm i rwę kulszową ...

  • gość 2019-10-29 18:07:28

    @ gość morze ... - niezalogowany
    2019-10-28 19:45:36

    z Dwiema też byłoby interesująco Biblię wytarmosić

  • gość morze... - niezalogowany 2019-10-29 19:01:33

    gość 2019-10-29 18:07:28 wytarmosić owocnie ...

  • NowackiDoWstydu - niezalogowany 2019-10-29 19:32:05

    słucham jak w radio nadzieja ględzą o zaczynie i gorczycy ... "tubylec" żaden tam gość tych dyskutantów modlących się od "ducha" co by im światło zapodał na "te sprawy" których oni nie mają percepcji ... w tym jech owym ciemnogrodzie ... facet zwrócił uwagę na "ptaszki" w koronie krzewu gorczycy ... i całą wymowę wziął do siebie że to ma "poczucie bezpieczeństwa" ... nic bardziej zwodniczego ... prowadzą gadkę jak ślepi z ociemniałymi ... o malarstwie Matejki ... To owoc 100 lat istnienia seminarium w Łomży ...

    ECCE gorczyca tych co prosili od pomoc w rozważaniach

    W I L G A ... bierzcie w dzioba te ziarno gorczycy i srajcie tym ziarnem z tego krzaka jak najdalej nawet na marmurowe sklepienie "grobów pobielanych" tylko jabcoka zażyjcie żeby sraka była z mocą rozwolnienia to ziarno w "zakalcu" nie sczeźnie i korzonka zapuści w ... grobowca i nawet jak to ks.kamienna pieczara niech proces kruszenia gorczyca umacnia

  • Pan z Wami... - niezalogowany 2019-10-29 20:24:07

    W I L G A daj przykład czynienie dobra ... spró buj przytulić ziarenko od "groba pobielanego" ... ileż to zła tego "grobowi pobielanemu" to wyrządzi ... jakie to nie chrześcijańskie ... "Zburzcie tę świątynię,..." jakie to nie kulturalne ... jakiż to brak dobra w umacnianiu tej świątyni

    Święcicki ....A.wy.... QUO VADIS z tym programem szukając "poczucia bezpieczeństwa" "i jeszcze" "świętego spokoju" w zaspokajaniu poczucia miłości własnej zgodnej z Pawłową wolą miłości zgodnej wobec prawa ... nie bożego ale usankcjonowanego w prawie boRzym zaś Łukasz natchniony "duchem" Pawła z Tarsu czyni was wołami ... orzącymi pole wyznaczone przez plan Pawłowy ... i nie jest to plan Jezusowy wpisany w teologię w ewangelię Jana umiłowanego ucznia Jezusa pierwszego wśród równych synów Cnoty boskiej ... "APAGE..." ...Święcicki z tym "swoim" dorobkiem jakiemu ulegacie ulegając pokusie jak uczeni w piśmie ulegli abstynencji "niech będzie pochwalony ..." Lud ogłupiony jak woły wykorzystywany przez tych co od swoje STO LAT STO LAT śiwętuję na ziemi tej ziemi a już w kolejnych pokoleniach od X lat nie mogą wydać z siebie dobrych owoców ... sami nie wydają i innym nie pozwalają wydać a nawet wydalić korzonka w jakąś "ciasną bramę" czytam "szczelinę" Mateusza 23/13 co by się im "żywy pomnik" bałwochwalstwa urabiany przy konfesjonale "Pawłowej duchowości" ryjem w ryj z wyrzutami sumienia się nie spotkał jak Jezus z wiarą nie tylko obecną w budowniczych świątyni i w jech owych "grobach pobielanych"

  • akTwiarYwDobro - niezalogowany 2019-10-29 21:04:21

    Zaczyn ... handlu i kupczenia dobrodziejstwami ... "grobami pobielanymi"
    ECCE religijna - Pawłowa (Łukaszowa) - GORCZYCA z jej "zagnieżdżonym" "PROGRAMEM" "poczuciem bezpieczeństwa"

    Watykan kupił kamienicę za 200 milionów euro. Wyciekły dane
    Włoski tygodnik "L\'Espresso", który pierwszy poinformował o śledztwie wszczętym wobec pracowników Watykanu, twierdzi, że część pieniędzy na zakup kosztownej kamienicy pochodziło ze świętopietrza, a więc z datków przeznaczonych między innymi na dobroczynną działalność papieża.

    Kardynał Parolin zapytany przez dziennikarzy o to, jak jego zdaniem zarządzane jest świętopietrze, odparł: "Sądzę, że dobrze".


    Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/swiat/news-watykan-kupil-kamienice-za-200-milionow-euro-wyciekly-dane,nId,3306444#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  • Ksiedze... - niezalogowany 2019-10-29 22:03:57

    @ gość 2019-10-29 18:07:28 to czego można doświatczyć w takich "kursach" w grupach w Owocach "Nowackiego" i "Święcickiego" w cudzysłowie bo to ow(o)ce jech owej "formacji duchowej" "Pawłowego wyznania wiary" jest splotem węzłem małżeńskim związkiem sakramentalnej obecności (biblijnego oblubieńca- męża) Chrystusa w Kościele (biblijnej oblubienicy żony jako grupy monolitycznie osobowej z mężem swoim "jednym ciałem" bożym) i dalej można by pytać czy STARANIEM KAPŁANÓW ten związek (wpisany dekalogiem w drogę /po/życia w jech owe prawo boże)jest uczciwy czy fałszywy czy obecność Jezusa nie jest tam tylko deklarowana bez pokrycia w nim samym a zabezpieczona wyłącznie w symbolach i myśleniu życzeniowym życzących sobie tej obecności z wiarą że on tam jest (zadowolony) podczas gdy ... ateiści mają przesrane a przecież Bóg jest ateistą a syn Boży na obraz i podobieństwo realizmu nie mogącego się przebić przez "pancerną" wiarę uczonych w piśmie pokazującym drogę uczonym w prawie ... jak ślepi ociemniałym tłumacząc co Matejko wydłubał farbą na płótnie ... tak się wiara nadaje do ... życia w dalszą drogę z Jezusem dającym świadectwo prawdy nie wiary i jest to prawda o tym co wiara staraniem jej twórców i strażników robi z ludzi i co robi ludziom
    na pewnej sferze nauczania Jana(Jezusa) i Pawła (Szawła) OSTRO WIDAĆ jak nieczysto Paweł (jako piąty ewangelista) obecny w ewangelii Łukasza i w swoich listach jako głoszący ewangelię "Ewangelizuje" w przeciwną stronę do Domu Ojca ... Jezusa ...

    w zestawieniu z nauką Jezusa Wyraźnie widać jak hybrydową naukę prowadzi Paweł z Tarsu a nie można dwom panom służyć ... jak Kórwa dwom mężom ... a Paweł (z pomocnikami) to właśnie zrobił po Chrystusie co było przed Chrystusem a zrobił to w interesie religijnej prawicy ... Ks.Godlewski "Swój" "krzyż Święty" z czystym sumieniem można powiedzieć "Krzyż Pawłowy" trzyma przy sobie w odwrotną stronę sterczący niż "Krzyż Piotrowy" postawiony "do góry nogami" poprawny krzyż sukcesji apostolskiej ... wolny od neologicznej hybrydy teologicznej "Piotra i Pawła" ... ta Stara Matka Kościół to Łono z którego staraniem "Pawłowego Potomstwa" wyszły Nowe herezje Nowej Ery na osi czasu wypisać można po kolei ile gówna wyszło z "kurewskiego" Łona "kongregacji" (Nauki Wiary)wydającego Ow(o)ca zapładnianego na dwa baty naraz i na zmianę ... nie tylko przy 6-ustym przykazaniu przez które księdze i jech owy episkopat ma ból głowy w sprawie dorobku kultu kultury JPII patrona obrońców autorytetu wielkiej ks.pedofilii wielkiej obłudy wielkiej siły nie czystej Pawłowej myśli przewodniej stojącej przy "swoim" krzyżu niezdobnie z wolą Jezusa mówiącego kto chce iść za mną niech ... ruszy dupę biorąc krzyż swój (lędźwiowy) a nie się do tego krzyża mojego lepi jak lubieżna komarzyca do krwi swej ofiary taka metafora ...