:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża - Ostrołęka: Władze zainteresowane urzędem centralnym

Prezydent Łomży, Łomża Ostrołęka Władze zainteresowane urzędem centralnym - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 01/08/2019 14:36

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik skierowali wspólne pismo do premiera Mateusza Morawieckiego ws. możliwej delokalizacji urzędów centralnych - przekazuje Łukasz Czech z Ratusza. Obaj samorządowcy uważają, że przeniesienie przynajmniej jednego z urzędów do zespołu Łomża - Ostrołęka będzie sznasą na wzmocnienie lokalnej gospodarki i infrastruktury oraz zmniejszenie stopy bezrobocia.

W dzisiejszym spotkaniu, które odbyło się w budynku łomżyńskiego Ratusza, uczestniczyła poseł Bernadeta Krynicka, która zapowiedziała wsparcie działań w sprawie delokalizacji. Prezydenci obu miast zwrócili się do parlamentarzystki z prośbą o pomoc w sprawie zorganizowania wizyty w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, aby można było szczegółowo porozmawiać o delokalizacji urzędów centralnych i ewentualnym ulokowaniu jednego, a może i kilku z nich w Łomży i Ostrołęce. W trakcie spotkania podpisane zostało również wspólne pismo do premiera Mateusza Morawieckiego, ws. możliwej delokalizacji urzędów centralnych. 

Według raportu „Uwarunkowania delokalizacji centralnych urzędów w Polsce”, przygotowanego przez ekspertów na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, co najmniej 31 takich urzędów potencjalnie mogłoby mieć swoją siedzibę poza Warszawą. Z przeprowadzonej analizy wynika, że oprócz większych miast, funkcję o charakterze krajowym mógłby pełnić zespół Łomży i Ostrołęki, jako ośrodek regionalny.

- Jesteśmy przekonani, że na przeniesieniu urzędów centralnych skorzystałby nie tylko cały nasz region i inne mniejsze ośrodki w kraju, ale usprawniłoby to również działanie całej administracji państowej - czytamy w liście.

Obecnie tylko 14 ze 107 urzędów centralnych zlokalizowanych jest poza Warszawą. Zgodnie z treścią raportu przeniesienie urzędów centralnych z Warszawy do innych miast pozwoliłoby m.in. obniżyć koszty funkcjonowania i zapewnić dopływ nowych kadr.

Poniżej prezentujemy treść listu do premiera Mateusza Morawieckiego, podpisanego przez prezydentów Łomży i Ostrołęki oraz poseł Bernadetę Krynicką.

lomza

Łomża - Ostrołęka: Władze zainteresowane urzędem centralnym komentarze opinie

  • gość 2019-08-01 15:17:00

    A GDZIE bRAKO JEST?

  • gość 2019-08-01 15:31:41

    chrzan dobrze działa z krynka!!!brawo a kolak gdzie???pewnie mysli jak znowu dał sie wrobić..pomagał nutce i ma ją na liscie, teczki piotrus za nim nosił i ma go na liscie, krynke zwalczał ze popiera chrzan i jest chyba wyzej niz on... ..aj moze lepszą taktyką było trzymać z chrzanem

  • gość 2019-08-01 15:46:51

    brawo marius wielkie to dzieło śmiechu warte

  • gość 2019-08-01 15:48:22

    Dzieło to będzie ma poparcie u Gowina to będzie urząd centralny..krynka mu pomoże

  • gość 2019-08-01 15:55:26

    Krynicka jest pracowitą osobą, walczy o Łomżę gdzie się da, ma mój głos

  • Gość - niezalogowany 2019-08-01 16:43:03

    Ja pier***** pajace sami piszą sobir komentarze....

  • gość 2019-08-01 17:03:32

    na 100% jak coś będzie to w Ostrołęce , zobaczymy co wtedy będą pisać przydupasy panicza i fani rudej

  • gość 2019-08-01 17:09:21

    jak bedzie to w dwoch miastach!!!bo tak mowi raport

  • gość 2019-08-01 17:16:42

    woda wyłączona 01.08.2019 o godz . 16:30 ! a do 18: to jeszcze przez 1.5 godz to Ludzie nabrali by wody ! .... nie podano wcześniej żadnej informacji ... czas na działania Prokuratury bo to już za dużo tej dziczy i bezprawia ! ... komunikat MPWiK nawet nie podano o której godzinie napisany ! ! : " Przerwa w dostawie wody
    sie 1, 2019 | Komunikaty

    Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Łomży informuje, że od godz. 18.00 w dniu 2019-08-01 wyłączony będzie z eksploatacji i czyszczony wodociąg w ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Spokojnej do ul. Włókienniczej. Pozostała część osiedli przyległych do ul. Wojska Polskiego będzie miała wodę z miejskiej sieci wodociągowej.

    Czyszczenie będzie trwało do godz. 20.00 dnia 2019-08-02.

    W związku z tym budynki wzdłuż ulicy Wojska Polskiego zasilane w wodę z wodociągu z ul .Wojska Polskiego będą pozbawione wody.

    Punkt zastępczy poboru wody będzie zapewniony ze zbiornika zlokalizowanego przy kościele św. Brunona ul. Wojska Polskiego 135. ..... http://mpwik.lomza.pl/index.php/2019/08/01/przerwa-w-dostawie-wody-5/

  • Pola - niezalogowany 2019-08-01 18:52:54

    Każdy chce w dzisiejszych czasach gwiazdorzyć i patrzą się człowiekowi w oczy jak kociaki proszące o pogłaskanie. Są też ludzie, którzy chcą być skromni i po prostu normalnie żyć mieć dach nad głową, bez ciągłego szkolenia i musztry w zwykłych branżach. PAMIĘTAJCIE O TYM CELEBRYCI!!! Możemy Wam klaskać, ale musimy mieć na to czas i energię.

  • gość 2019-08-01 21:24:45

    "Obaj samorządowcy uważają, że przeniesienie przynajmniej jednego z urzędów do zespołu Łomża - Ostrołęka ... " JEDNEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Gość! - niezalogowany 2019-08-01 23:00:02

    Czyli co?Więcej TIRÓW w Łomży i po trasie do Ostrołęki?Może bezrobocie spadnie .Frezowanie i kładzenie asfaltu trzeba robić często.

  • gość 2019-08-02 06:19:52

    na mieście mówią, że broko już dołki pod chrzanem kopie

  • gość 2019-08-02 09:17:53

    Gdzie leży Łomża? W Podlaskiem, NIE! Na Kurpsiach!

  • gość 2019-08-02 09:36:01

    brakoniecki żadnych dołków nie kopie pod chrzanem raczej liczy się lans u niego

  • Łomżynianka - niezalogowany 2019-08-02 18:44:07

    @ Pani Poseł Krynicka : zwracam się aby Pani Poseł zechciała zainteresować się tematem zatrutej wody bakteriami coli które były w czerwcu i lipcu w Łomżyńskich Wodociągach i przez 2 tygodnie UKRYWANO inf. o zatrutej wodzie , a Ludzie truli się i narażali zdrowie i życie ,,, a MPWiK I prezydent 2 miesiące sprzedaje wodę niezdatną do picia nie wywiązując się z Umowy na dostarczanie WODY PITNEJ ! na dodatek miejska zatruta woda dodatkowo zatruwa prywatne instalacje i rury ! .. Pani Poseł zapraszam do działania dla dobra Mieszkańców Łomży : dlaczego lidzie są narażani i mają płacić za "szambo" które jest dostarczane zamiast wody pitnej ? !

  • Ostrołęka - niezalogowany 2019-08-02 21:01:36

    A prezydent Ostrołęki zwąchał się z PIS ? ŻENADA !!!!

  • Gość! - niezalogowany 2019-08-02 23:32:54

    "Łomża Ostroleka będzie szasa" nie rozumiem.Oj Ci redaktorzy po szkołach medialnych u ....... .Chyba? Tylko pytam.

  • Gość! - niezalogowany 2019-08-02 23:37:14

    Co to sznasa
    Nie rozumiem tak piszą w artykule.

    Czy ktoś to zauważył?

  • gość 2019-08-03 09:38:58

    CIEKAW JESTEM JAKA OSOBA PISZE TE NACHALNE I GŁUPIE KOMENTARZE-LAURKI DLA IMĆ PANA "brako\'\', TOŻ TO JEST ŻENADA, CO TEN GOSTEK WYPRAWIA W PRAWIE KAŻDYM TEMACIE. UPARCIE CHCE WYPROMOWAĆ "brako" A TEN NA TO NIE ZASŁUGUJE. NO, BO JAKIE SĄ REALNE OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY TEGO MŁODZIANA ? JAKIE ZASŁUGI DLA MIASTA ? WIDAĆ, ŻE TO RACZEJ KTOŚ Z JEGO OTOCZENIA Z KRĘGU JEGO WIELBICIELI. KOLEGA, RODZINA BO NIE WIERZĘ, ŻE TO SAM "brako" MA AŻ TAKIE PARCIE NA WŁADZĘ. USŁUŻNY IDIOTA LICZY NA JAKĄŚ SYNEKURKĘ , JAK "brako" DORWIE SIĘ DO KORYTA ?

  • Gość - niezalogowany 2019-08-04 08:25:58

    Z jakim PiS brata się prezydent Ostrołęki? Jaki to PiS ? Chrzan wyrzucony z PiS i posłanka, która wbrew PiS działała w wyborach. Udają, że coś mogą.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-04 08:27:36

    Chrzan popiera krynke wyborach, bo jak przegra to będzie musiał wziąć ja na wice. Tak jej obiecał, jeśli zdradzi PiS w wyborach samorządowych. A tu na wice tylu chętnych. Haha. Brako nóżkami przebiera już od dawna. Marzył chłopak o wytypowaniu do senatu. Naiwny. To teraz trzeba działać na rzecz bycia wice. Krynia też ma obiecane wice, a garlic związał nieco łapki Paniczowi, pewnymi kwestiami, i go chrzan nie ruszy. A naiwniakom wszystkim obiecuje gruszki na wierzbie. Jak to on ma w zwyczaju