:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: 10-latek odpowie za kradzież roweru!

Kronika kryminalna, Łomża latek odpowie kradzież roweru! - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 23/05/2019 14:18

Dyżurny łomżyńskiej komendy w miniony wtorek otrzymał nietypowe zgłoszenie. Jak wynika z relacji policji, dzwoniący 14-latek oświadczył, że znalazł swój rower, skradziony dzień wcześniej i poprosił policjantów o pomoc w jego odzyskaniu. We wskazane miejsce udali się funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego.

Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego i wskazanego przez nastolatka chłopca na rowerze. Z relacji poszkodowanego wynikało, że do kradzieży jednośladu miało dojść przed budynkiem szkoły. Na miejsce wezwano rodziców obu chłopców.

Po przejrzeniu monitoringu szkoły okazało się, że 14-latek mówił prawdę. Rower wart 1500 złotych został skradziony przez 10-letniego chłopca. Odzyskany jednoślad wkrótce trafi do właściciela. 10-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem dla nieletnich.

Właściciele jednośladów często pozostawiają swoje rowery bez nadzoru oraz bez solidnych zabezpieczeń. Aby zapobiec kradzieży, należy stosować różnego rodzaju zapięcia techniczne. Policjanci dodatkowo zachęcają do oznakowania swoich jednośladów. Znakowanie rowerów w łomżyńskiej jednostce wykonują dzielnicowi, w budynku Komendy Miejskiej Policji przy ul. Partyzantów 48B. W tym celu należy umówić z policjantem dzwonić pod numer telefonu: 86 474 1280, a na spotkanie zabrać ze sobą dowód osobisty i dokumenty potwierdzające zakup roweru lub jego własność. W przypadku osoby niepełnoletniej wymagana jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego. - apeluje łomżyńska policja. 

zdj. KMP Łomża 

lomza

Łomża: 10-latek odpowie za kradzież roweru! komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-05-23 14:44:25

    10 _ latek... gdzie są rodzice... Nie widzieli roweru...

  • gość 2019-05-23 15:17:39

    Nikt z dorosłych w rodzinie nie zapytał: skąd ma 10-latek tak wypasiony rower?... Coś mi tu nie gra w tej rodzinie.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-23 16:20:20

    Zaczął w wieku 10 lat, to co będzie w przyszłości?! Rodzice muszą być dumni.

  • gość 2019-05-23 16:25:36

    może nie miał na łokera to sobie wziął inny ;)

  • gość 2019-05-23 16:40:30

    Rodzice dali przyzwolenie na taką działalność! Młody dobrze zaczyna i ciekawe co z niego wyrośnie.............

  • gość 2019-05-23 17:14:10

    Dajcie spokój. To podrostek, glupio postapil i tyle. Moze to czytac. Nie wiecie w jakiej jest sytuacji a hejtujecie.

  • Gość 000 - niezalogowany 2019-05-23 17:19:36

    Masakra jaki wstyd jak wy dzieci wychowujecie. Od małego zaczyna... Bezstresowe wychowanie. Nie pozdrawiam...

  • Gość - niezalogowany 2019-05-23 17:43:43

    10 latek czyta forum?... A kolejny raz brawo dla rodziców...

  • gość 2019-05-23 18:59:18

    Te komentarze... Może po prostu schował go sobie w piwnicy, rodzice wcale nie musieli wiedzieć.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-23 21:37:16

    Już zdążył powtórzyć klasę

  • Gość - niezalogowany 2019-05-23 22:23:32

    Co za ludzie,tylko obczerniać kogoś potraficie,ja nie jestem ani za tym ani za tym,nie wzięliście pod uwagę,że rodzice nie mają pieniędzy i nie stać było kupić synowi rower,on coś zakręcił,pożyczył sobie i wyszło jak wyszło,skandal według was,piszą głównie na tym forum ci którzy mają kasę i stać ich na kupno rowera dla dziecka,piszecie że dzieciak to czyta ale pewnie nie bo nie stać go na rower tymbardziej na neta,powinniście zrobić zbiórkę i kupić rower nie za 1500 tylko parę stówek,można? da się? gdyby był głodny i ukradł bułkę za 30 groszy też byście tak ujadali,że złodziej,ukradł, jak go rodzice wychowali?pamiętajcie nikt nie jest idealny.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-23 22:29:54

    Prawda. Popieram. Chciał się dzieciak przejechać. Już wydają wyroki jak zwykle. Sensacja wielką.

  • Łomżyniak - niezalogowany 2019-05-23 22:53:04

    Jak by miał to by nie ukradł lub pożyczył .Ma tak samo marzenia i chciał by mieć to co koledzy ,ale nie zawsze tak się da.Nie każdego rodzica stać na taki rower A chłopak chociaż chwilkę pocieszył się wypasionym rowerem.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-24 06:32:21

    Ręce uciąć i po sprawie. Mały, a już umie kalkulować. Zamiast czekać 3 miesiące na odpowiednią kwotę uznał, że wystarczy 5 minut strachu i po sprawie.

  • gość 2019-05-24 08:48:12

    Rożne są sytuacje w rodzinach ale takich czynów nie należy usprawiedliwiać w żadnym wieku, obowiązuje zasada " Nie twoje nie ruszaj bez pozwolenia". To od nas rodziców zależy wychowanie naszych dzieci i od małego należy uczyć ich pewnych zasad. 10-latek jest dzieckiem owszem jednak rozumie słowo kradzież także nie wolno takich zachowań bagatelizować.

  • Mark - niezalogowany 2019-05-24 09:00:20

    Od czegos trzeba zaczac. Potem można zwinąć samochód a może i pójść na szerokie wody czyli politykę i kosić miliony.

  • gość 2019-05-24 13:29:07

    To tak wygląda wychodzenie polskich rodzin z biedy? Politycy PiS mają gęby pełne frazesów ,prawda jest taka że 500+ służy rodzicom do chlania.

  • gość 2019-05-24 14:37:59

    Z przedszkola biorą zabawki i rodzice nie reagują ,że trzeba oddać bo to nie twoje a mały zaczyna stopniowo swoją działalność ........................

  • gość 2019-05-24 19:26:56

    Jak to kradziez jak nie byl rower przypiety? Znalazl, nie ukradl.

  • gość 2019-05-24 21:53:45

    Ogłosił,że znalazł i poszukuje właściciela.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-25 07:49:56

    Języki uciąć . Już na ścięcie dzieciaka wysyłają. A wiezniarzy resocjalizują. Dzieciakowi ręce uciąć . Ozór uciąć i tyle.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-25 07:59:52

    Jak zwykle fala nienawiści. Pewność że samochód zwinie. A może zrobił to 1 i ostatni raz? Nikt nie pomyślał że może dzieciak tego więcej nie zrobi? Ale są prorocy którzy lepiej wiedzą. Chowajcie dobrze swoje bryki. Bo 10latek nie może się doczekać dorosłości. Ma chęć zwinąć jakaś wypasiona.

  • Gość - niezalogowany 2019-05-25 08:00:47

    Jak zwykle fala nienawiści. Pewność że samochód zwinie. A może zrobił to 1 i ostatni raz? Nikt nie pomyślał że może dzieciak tego więcej nie zrobi? Ale są prorocy którzy lepiej wiedzą. Chowajcie dobrze swoje bryki. Bo 10latek nie może się doczekać dorosłości. Ma chęć zwinąć jakaś wypasiona.

  • Mark - niezalogowany 2019-05-25 08:49:57

    Dobry zaradny dzieciak znosi różne rzeczy do domu. Rodzice zadowoleni bo przecież wszystko się przyda. Lament zaczyna się gdy wkracza policja i sąd. Każda kradzież to szlifowanie rzemiosła. Jedni wpadają jak muchy, inni doskonalą umiejętności. Ziółko z talentem wchodzi na szczyt, jest przebiegłe i wie jak naginać prawo.

  • gość 2019-05-31 10:15:48

    to po co mu taki drogi rower?

Dodajesz jako: |