:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Będą podwyżki w oświacie?

Prezydent Łomży, Łomża Będą podwyżki oświacie - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 13/09/2019 15:58

Prezydent Łomży skierował do radnych wniosek ze zmianami w budżecie miasta, który dotyczy przesunięcia środków na podwyżki dla pracowników administracji i obsługi szkół, pomocy przedszkolnych oraz innych instytucji miejskich. Miasto chce przeznaczyć na ten cel ponad 2 mln zł.

Pracownicy administracji i obsługi szkół oraz pomoce przedszkolne to grupa zawodowa, która nie jest uwzględniona w planowanych podwyżkach rządowych. - Rozmawiałem z nimi wielokrotnie. Wiem, że wykonują oni równie ciężką pracę. Ich dotychczasowe wynagrodzenie nie jest adekwatne do wykonywanych zadań – uważa prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Włodarz miasta zaznacza, że wzrost płac jest zauważalny w całym kraju. - Nie ukrywam, że wymagało to zracjonalizowanych działań i oszczędności w innych dziedzinach funkcjonowania miasta – mówi prezydent. Oprócz pracowników zatrudnionych w oświacie podwyżki mają dostać pracownicy instytucji miejskich.

W następnym tygodniu zaplanowane jest spotkanie prezydenta z dyrektorami szkół i przedszkoli oraz jednostek podległych miastu. - Podczas tego spotkania będę chciał przedstawić im jaką kwotę wynagrodzenia mają do podziału i jednocześnie zaznaczyć, że podwyżka jest skierowana do grupy osób najmniej zarabiających – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski, dodając jednocześnie, że mimo zapowiadanych rządowych podwyżek dla nauczycieli, to i tak zdecydowana część wypłat będzie spoczywała na samorządach.

Źródło: UM Lomza/mylomza

lomza

Łomża: Będą podwyżki w oświacie? komentarze opinie

  • gość 2019-09-13 16:11:44

    przesunięcie środków????tzn że rząd na podwyżki nie dał kasy i teraz aby dać trzeba zabrać.Można było zaoszczędzić latem.Moja mama mówiła...zapyta zima gdzie lato było

  • gość 2019-09-13 16:25:33

    Ciekawe skąd weżmie na te podwyżki? Miasto tonie w długach...może podsadzi Krynicką na konia, a ta pojedzie na ZIEMIĘ WIŹNIEŃSKĄ i załatwi, w drodze pworotnej minie panteneu i pozrowi pana Generanię.

  • Jerzy Wnorowski - niezalogowany 2019-09-13 16:27:24

    Nauczyciele musza byc dobrze oplacani. Jednoczesnie nalezy podniesc stopien ich wiedzy I skonczyc z negatywnym naborem do tego zawodu. Powolanie Seminarow Nauczycielskich I o wysokim piziomie studiow petagogicznych to koniecznosc. Nauczycielsteo to powolanie, ktore nalezy rozbudzic w spoleczenstwie I skonczycz z przypadkowoscia. Taka bedzie Ojczyzny przyszlosc, jakie mlodych chowanie.

  • gość 2019-09-13 17:40:59

    Miasto tonie w długach a tu jeszcze podwyżki ,obsługa nie ma tak żle dostają różne dodatki np.13-nastki, premie, nagrody,w przedszkolu jedzą za darmo itd

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 18:27:48

    brawo dla Prezydenta.docenil wrescie pomóc w przedszkolach
    h

  • gość 2019-09-13 18:45:44

    150 ml zadłużenia ! Program oszczędnościowy dla miasta a nie podwyżki! Jaki kredyt bierze miasto w tym roku?

  • gość 2019-09-13 18:54:55

    RADNI MIASTO MA OSZCZĘDZAĆ. CZY DIETY JUŻ OBNIŻONE? PROGRAM OSZCZĘDNOŚCIOWY DLA ŁOMŻY OBIECYWALIŚCIE PRZED WYBORAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 19:03:20

    To nie podwyżki tylko wzrost płacy minimalnej i wyciągnięcie wysługi lat z wynagrodzenia zasadniczego wg nowego projektu jaki ma rząd wdrożyć od nowego roku. Ciekawe kto to kalkuluje w tym mieście skoro teraz rząd ma podnieść płace nie do 2450 tylko do 2600 więc miastu będzie brakować kolejnych milinów

  • gość 2019-09-13 19:11:52

    KREDYT 10 ml -15 ml na podwyżki

  • Gość - niezalogowany 2019-09-13 19:31:11

    Jakie 150 milionów, zapytać o następne kredyty cos 40 i 60 to policzyć czym to miasto jest a przesuwać zawsze można z tą tam a tam i tu i tym zabrać a tym dać, a tu tylko wchodzą nowe najniższe krajowe to niby podwyżki, a ile kosztuje chleb i podwyższone opłaty w komzy..oj krętacze kitu i zaczarowane jelenie szkoda że taka ciemnota społeczna niedoksztalcona w Łomży godzi się na takie upadlanie i upokażanie ,no i tych 23 wybranych wam to funduje za Wasze

  • gość 2019-09-13 22:16:03

    to może napiszecie skąd prezydęt przesunął, bo skoro przesunął to należy czytać, że gdzieś nie da żeby dać pracownikom administracji. Warto poinformować mieszkańców gdzie lub na co nie będzie pieniędzy, zamiast manipulować i wmawiać że dobrodziej dyzma-chrznoski da. Jak żyję Takiej nędzy intelektualnej u władzy jeszcze Łomża nie miała. Miasto stacza się ku przepaśći... banda Dyzmy-Chrzanoskiego nie zna się na niczym, sprzedaje wszystko co się da i zadłuża miasto... a gdzie inwestorzy i inwestycje??? Za moment będziemy przedmieściem Zambrowa.

  • Jech owy JPII - niezalogowany 2019-09-13 22:35:24

    Jerzy Wnorowski - niezalogowany 2019-09-13 16:27:24 wróć się do Egiptu i zobacz czym to pachnie powołanie do bycia tym i owym "do usranej śmierci" potem się zastanów po co był ten eksodus czy po to by wracać do punktu wyjścia ?

  • Jech owy JPII - niezalogowany 2019-09-13 22:41:30

    gość 2019-09-13 22:16:03 Miasto stacza się... w dolinę Narwi ale zawsze będzie stolicą Duchową nadziei ... złodziejów ... chwały Chrystusowej stolicą Duchową i Piedestałem pasterzy własnej chwały

  • Gość - niezalogowany 2019-09-14 00:23:04

    brawo dla Prezydenta..szanuję ludzi i to fakt,ze w przedszkolu za mało zarabiają!!!A inwestycji się dużo dzieje!!!

  • gość 2019-09-14 10:31:54

    Lomza chce przylaczenia do Zambrowa.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-14 10:42:17

    To już wiadomo na co pójdzie jedna z największych w Polsce podwyżek za wywóz śmieci. Kompromitacja goni kompromitację .

  • gość 2019-09-14 12:04:53

    Jego zastępca specjalista od Skoków kredyty załatwi, tylko ciekawe kto będzie je spłacał.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-14 13:08:17

    opłaty za śmieci mogą iść tylko system. gospodarowania odpadami.znowu widać tania propagandę trolli atakujących ratusz!!!wrescie prezydent pomyślał o tych,którzy zarabiają malo