:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża chce zostać Rowerową Stolicą Polski

Rowery, Łomża zostać Rowerową Stolicą Polski - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 09/08/2019 13:45

Łomża znalazła się w gronie miast, które przystąpią do ogólnopolskiej rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski". Aby wziąć udział w zabawie należy pobrać aplikację mobilną Rowerowa Stolica Polski i wybrać miasto oraz obszar, dla którego uczestnik będzie chciał zdobywać pokonywane na rowerze kilometry. Łomża jest 21. miastem w Polsce, które przystąpiło do akcji.

„Rowerowa Stolica Polski” to akcja społeczna, promująca aktywne spędzanie wolnego czasu. Organizatorem imprezy jest Miasto Bydgoszcz. Od pierwszego do ostatniego dnia września 2019 roku, mieszkańcy kilkunastu miast w Polsce będą walczyć o miano rowerowej stolicy kraju. Wszyscy uczestnicy, biorący udział w rywalizacji skorzystają z aplikacji mobilnej - Rowerowa Stolica Polski. Będzie ona jedynym narzędziem gromadzącym i weryfikującym sportowe osiągnięcia.

Każdy kto korzysta z aplikacji jeżdżąc na rowerze w tym czasie, zbiera przejechane kilometry i decyduje, na poczet którego miasta wyniki mają być zapisane. Suma wszystkich użytkowników przekazujących swoje kilometry dla miasta, do którego się przypisali, daje końcowy rezultat. Miasto, które zgodnie z regulaminem rywalizacji, zdobędzie największą ilość kilometrów w przeliczeniu na jednego mieszkańca, zdobywa puchar przechodni i na rok staje się Rowerową Stolicą Polski.

Aplikacja Rowerowa Stolica Polski będzie dostępna do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play (Android) oraz Apple Store (iOS). Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.rowerowastolicapolski.pl. Przedstawione zostaną tam wszystkie miasta uczestniczące w akcji oraz regulamin zawodów.

Źródło: UM Lomza / mylomza

lomza

Łomża chce zostać Rowerową Stolicą Polski komentarze opinie

  • gość 2019-08-09 14:22:58

    ahhahahahahahha chyba ktoś z konia spadł,żebym informację ze swojego telefonu nie wiadomo komu dawał

  • gość 2019-08-09 14:28:17

    Żeby być rowerową stolicą to trzeba mieć do tego infrastrukturę a tej u nas nie ma.Brak bądź złe oznakowania,nie mówiąc o dziurach czy wzniesieniach na pseudo ścieżkach z kostki brukowej.Wy chyba żarty robicie albo niepoważni jesteście.Jak można zostać rowerową stolicą przy takim czymś.Zobaczcie jak to wygląda na zachodzie Polski bądź zachodzie Europy.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-09 19:18:28

    Samochodami juz nie mozna jezdzic po tej dziorze a wy pedalowcow chcecie wpuscic na te po Gierkowskie ulice? Wy pis-owskie zlodziejskie kurwy rozum wam odjelo, a kiedy obwodnica?!!!!!

  • gość 2019-08-09 19:29:12

    W Polsce A królują hulajnogi i auta Elektryczne, a na tym zadupiu dopiero odkryli wypożyczalnię rowerów XDDD

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-08-10 08:28:17

    czy "przerywane " odcinki ścieżek rowerowych i 5 -10 cm krawężniki przy zjazdach i podjazdach na których można się zabić to kwalifikuje się do infrastruktury zwanej " ścieżkami rowerowymi " aaa na np na Al. Piłsudskiego od AL. Legionów do Spokojnej to ścieżka nie jest na ścieżce tylko po chodniku dla pieszych ! ... trzeba te patologie wysłać do Organizatora Konkursu

  • gość 2019-08-10 11:34:50

    Samochodami juz nie mozna jezdzic po tej dziorze a wy pedalowcow chcecie wpuscic na te po Gierkowskie ulice? Wy pis-owskie zlodziejskie kurwy rozum wam odjelo, a kiedy obwodnica?!!!!!
    \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

    Ulice macie takie jakie Wam wybudowało SLD, PO i PSL.

  • gość 2019-08-10 13:23:45

    zadupie odkryło rowery, to mi skok technologiczno cywilizacyjny hahaha łomżewo, dobrze że stamtąd uciekłem, najlepsza decyzja w moim życiu

  • Gośćh - niezalogowany 2019-08-10 13:59:52

    Ile kosztuje to przystąpienie do tej akcji podatnika?

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-08-10 17:20:14

    i niech sie zgłoszo do Książki Ginesa w kategorii Głupota Roku : najwyższy przystanek autobusowy jako zadaszony parking dla samolotów

  • gość 2019-08-10 20:32:50

    W mieście powinien pojawić się pumptrack lub cokolwiek związanego z jazdą grawitacyjną, żeby Ci rowerzyści mieli gdzie jeździć :)

  • Gość - niezalogowany 2019-08-10 22:21:59

    Lubię minecraft

  • Gość - niezalogowany 2019-08-10 22:28:35

    Ja to bym zrobił pumptrack dla dzieci bo w komputerach tylko siedzą i grają w fortnite

  • Gość - niezalogowany 2019-08-10 22:29:02

    W Łomży powinni zbudować pumptrack lub jakąś trasę rowerową tylko nie na tydzień i z daleka od babek którym wszystko nie pasuje (ulica prusa)

  • Gość - niezalogowany 2019-08-10 22:37:26

    byście zrobili trasę rowerową jakąś dla dzieci ,którzy tylko grają przynajmniej by wyrwali się na chwilę....

  • Jcieslak - niezalogowany 2019-08-10 22:40:40

    nie umjem ordografii a mam najleprzy rofer w łomszy

  • gość 2019-08-12 07:27:51

    Rowerowa stolica Polski? W takim razie Mistrzostwem Polski jest zrobienie na ulicy Poznańskiej ciągu pieszo-rowerowego.Wystarczyło tylko postawić znaki i po problemie. Myślę, że nie do końca, ponieważ jest to zwykły chodnik o szerokości nie przekraczającej 2 metrów, w wielu miejscach o nawierzchni z płyt betonowych i wysokich krawężnikach. Toż to jest potencjalne zagrożenie zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Czy aby na pewno jest to zgodne z przepisami? Proponuję by nasz prezydent-pasibrzuch przejechał się rowerem po Poznańskiej, to może dozna olśnienia jaki bubel stworzył.

Dodajesz jako: |