:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Egzamin gimnazjalny 2019 - część matematyczno-przyrodnicza [SONDA VIDEO]

11/04/2019 14:51

Drugiego dnia egzaminów gimnazjaliści musieli zmierzyć się z częścią matematyczno-przyrodniczą. Jak czują się trzecioklasiści? Które zadania były najtrudniejsze? Czy na pewno odpowiedzieli poprawnie? Zobaczcie jak było tym razem!

Tegoroczne arkusze z części matematycznej i przyrodniczej trafiły do gimnazjalistów 11 kwietnia. W przypadku standardowego arkusza z zakresu przedmiotów przyrodniczych, na jego rozwiązanie uczniowie mieli 60 minut, natomiast na matematykę przewidziano aż 90 minut.

Co tym razem było najtrudniejsze? Jakie nastroje towarzyszyły gimnazjalistom podczas kolejnego dnia zmagań? Czy zaznaczone odpowiedzi na pewno były poprawne? Przekonacie się oglądając naszą SONDĘ VIDEO.

Jutro (12 kwietnia) gimnazjaliści podejdą do egzaminu z języka obcego nowożytnego.

lomza

Łomża: Egzamin gimnazjalny 2019 - część matematyczno-przyrodnicza [SONDA VIDEO] komentarze opinie

  • Michał - niezalogowany 2019-04-11 15:49:44

    Pozdrawiam Werkę Wawrzyniak

  • Michał - niezalogowany 2019-04-11 15:50:06

    Pozdrawiam Werkę Wawrzyniak

  • gość 2019-04-11 19:04:04

    Czy przedszkolanki i pracownicy przedszkoli płacą za spożywane posiłki ?

  • gość 2019-04-11 20:30:41

    Czyżby twoje dziecko było chude jak patyk ,to trzeba się nauczyć gotować a nie obwiniać przedszkole,może już pora ,masz kilkadziesiąt lat

  • gość 2019-04-11 20:42:45

    Dziękujemy nauczycielom za wychowanie naszych dzieci. Trzymajcie się !

  • Major Suchodolski - niezalogowany 2019-04-12 02:16:40

    Ten jak I inne egzqminy szkolne to dopiero przedsionek, prawdziwy egzamin zdadza badz I nie, za kilka lat, zwany potocznie egzamin z zycia

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 08:03:23

    Dlaczego nauczyciele udzielający prywatnych korepetycji ,piszący prywatnie za uczni prace nie odprowadzają podatku?.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 08:04:54

    Czy nauczyciele zapomnieli jak za rzadow POPSL zamykano szkoly i wyrzucano ich kolegow z pracy? Dlaczego wtedy ZNP nie strajkowal?

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 08:08:06

    Sprywatyzowac szkoly wtedy docenicie prace innych ludzi bo dzis poza czubkiem wlasnego nosa nic nie widzicie. Ludzie ,ktorym cos nie odpowiada doszkalaja sie,doksztalcaja ,zmieniaja prace a nie jecza .. Tyle ze wy nie zmienicie pracy z jednego powodu :przywileje!!! I chociazby wam obnizyc pensje to wiekszosc bedzie sie trzymala rekami i nogami tej pracy. Moze klame co?

  • gość 2019-04-12 09:58:08

    Widać jak mocno się kształciłeś. "Może kłame co?"

  • gość 2019-04-12 10:21:37

    Kiedy nauczyciel spartoli robotę, będzie z tego rozliczany przez rodziców, dyrekcję, radę pedagogiczną, organ prowadzący, kuratora. Kiedy poseł podejmie błędne decyzje i skarze na poniewierkę pewne grupy zawodowe, czy społeczne lub spowoduje gigantyczne straty poprzez poparcie kiczowatej ustawy – w okienku telewizyjnym naopowiada pierdoł i praktycznie będzie po sprawie. http://lomza-tuiteraz.blogspot.com/2019/04/kiedy-nauczyciel-spartoli-robote-bedzie.html

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 11:03:20

    Literke zjadlo i wielkie chalo...do roboty nieroby i tyke w temacie ! Nie to na kase do biedronki ahaha.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 11:07:53

    Oj bidulki ...kiedy nauczyciel spartoli...to co zaplaci za to? Kazdy inny czlowiek odpowiada jeszcze finansowo a nawet prawnie... Jaj sobie nie róbcie bidulki,za robotę się wezcie ,pracujcie tyle godzin ile inni ,placcie podatki za lewe "fuchy" to pogadamy o tym jak wam zle ,ps.oczywiście po uprzednim zabraniu wam wszystkich przywileji.... Nie chce sie pracowac ,na wasze miejsca sa mlodzi ,chetni .

  • gość 2019-04-12 12:23:26

    Może niech tu się nie wypowiadają osby które miały pod górkę do szkoły i teraz zazdroszczą "przywilejów" Do wyrzucania gnoju bo do Biedronki na kasę to ciebie nie przyjmą ,z takim podejściem do życia ,nie ma szans

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 12:32:17

    Moim zdaniem jak chcą podwyżki niech najpierw wykażą wszystkie dochody z korepetycji.

  • gość 2019-04-12 12:33:13

    To jest jeden z tych co pestki z kumplami pod blokiem skubią zamiast do szkoły chodzić i potem ola boga ,nie chcą mnie do dyrektoskiej roboty tylko w hurtowni muszę paki nosić... Chłopie ale bidulka z ciebie ,ogarnij się ...nie jęcz...jak będziesz szybciej nóżkami przebierał to też będziesz miał "przywileje" w hurtowni,szef ci znajdzie więcej roboty.

  • gość 2019-04-12 13:03:50

    Ciekawe ile lat trzeba będzie sprzątać ten ba łagan po Zalewskiej

  • gość 2019-04-12 13:06:10

    Wyrzucić religię ze szkół i będzie kasa na podwyżki. W wielu szkołach najlepiej zarabiający to katecheci.

  • gość 2019-04-12 13:29:05

    Zlikwidować 500 + i religię przenieść do kościoła i będzie kasa na podwyżki dla wszystkich pracujących mieszkańców .Polska to bardzo bogaty kraj a tylko żle są dzielone pieniądze.Petru dobrze myśli ,żeby obniżyć do 250 zł a koalicja na pewno zlikwiduje.

  • gość 2019-04-12 13:38:20

    Wyrzucić z polski wszystkich niepolaków tak jak powiedział senator Bierecki z Pis i podnieść podatki i opodatkować rolników

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 15:14:15

    Lewaki i komunisci milczec! Nie udawajcie tu jakiej kolwiek troski o nauczycieli bo wszyscy wiemy ze wszedzie sie "przykleicie" oby tylko przeciwko obecnemu rzadowi. Odpier...sie w koncu od 500 bo to jest w kazdym kraju UE, Odpier..się od 300 paru zlociszy(rocznie) dla rolników bo to wywalczyli z UE Nauczyciele juz dostali podwyzki (zanim strajkowali)dostali rowniez wszystkie inne profity ,rowniez te piwyzej opisane). Pomijam aspekt ze bandy*i z partii Tusska zwalniali waszych kolegow nauczycieli i odbierali dzieci biednym rodzicom. Nikt nie jest przeciwny wam jako nauczycielom a przeciwni jestesmy waszej pazernosci i nie realnemu spojrzeniu (szerszemu)na caly narod i jwgo potrzeby. Nie chce juz sie licytowac ze nie jestescie najciezej pracujaca grupa zawodowa ,malo tego inni nie maja takich przywileji.Ogarnijcie sie w koncu. Osobiście jestem za prywatnym szkolnictwem ,zakladam sie ze naqet jakby wam zabrano pare groszy to i tak malo ktory zostawilby taką posadkę...dobrze wiecie ze w kazdej innej pracy trzeba ZaPiErDaLaĆ.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 15:18:17

    No i sie bidulki odezwały...przecież tylko wy jęczycie i ro rok rocznie szanowni nauczyciele więc po co się pienicie...czy ktoś tu nie prawdę pisze. Ludzie już mają dość waszych użalań,ludzie niw mają czasu na takie lamenty ,tylko ciężko pracują. "Oddajcie kasę do skarbówki za udzielane korepetycje i pisane prace."

  • gość 2019-04-12 20:06:57

    zwolnić 1/5 tych nauczycielo-obiboków i kasa się znajdzie... poza tym oceniać po efektach - jak można płacić nauczycielom duże pieniądze skoro nie mają wyników? przecież w takiej "budowlance" 70-75% baranów nie potrafi zdać matury przy 1szym podejsciu, a nauczyciele mają to w tyle... fabryka tłuków... ale kasa się należy - a dvvpa!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-04-13 09:34:45

    Ciemnota w narodzie istnieje dalej jak w konopielce i żeby tak dalej było to zamknijcie szkoły a wtedy będę miał ludzi do pracy przy krowach i świniach ciemnym narodem łatwiej sterować a wykształciuch po szkołach jest leniwy i nie pracuje zamknąć szkoły i pozwalniać nierobów nauczycieli niech siedzą na socjalu 500 dać i spokój na początku bym zaczoł od zamknięcia np wety i sp1

  • Anty KOd - niezalogowany 2019-04-13 10:00:28

    https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=llj6STcTi80 Wypowiedź Cejrowskiego wzbudziła takie kontrowersje, że zaledwie 3 dni po opublikowaniu wywiadu, obiegła Internet, zbierając żniwo w postaci mocnych komentarzy w stronę podróżnika. Co powiedział Cejrowski? „Wystarczyłoby zmienić przepisy, co może zrobić minister, dotyczące uprawnień nauczycielskich i wtedy część nauczycieli wylatuje z bomby, bo nie spełnia warunków. I powinni być to tacy, którzy są w ZNP. (…) Trzeba 300 tys. ludzi usunąć, zostawić 10 procent. Związek Nauczycielstwa Polskiego to jest komunistyczna organizacja z dawnych czasów, dlatego powstała alternatywnie Solidarność nauczycielska. ZNP to była kuźnia komunistycznych trepów. Oni nie mieli uprawnień nauczycielskich więc forsowali przepisy, że nie trzeba iść na studia, wystarczy mieć dorobek. Przeróżne rzeczy robili takie, żeby się utrzymać przy tablicy i kredzie. Teraz wystarczyłoby zmienić przepisy tak, żeby akurat elektorat ZNP zaczął wylatywać z pracy. Powiedzieć: chłopcy, już nie pracujecie. Patrzcie, co wasz związek ZNP zrobił, że akurat wylatują ci, bo bez uprawnień. A Solidarność ma lepsze standardy u siebie i nie wylatują z pracy.

  • gość 2019-04-13 10:49:19

    Nie rozumiem, jak można było zafundować dzieciom taki stres przed egzaminami. TO Na pewno nie są pedagodzy z powołania. Tacy, którzy kochają dzieci to nie strajkowali. Na przykład pani Małgosia od niemieckiego w mechaniaku. To jest prawdziwa nauczycielka, bo nie tylko doskonale zna język niemiecki i umie go przekazać, to ma podejście do każdego ucznia indywidualnie. W każdym widzi dobro i potrafi zmobilizować do nauki. Ta kochana pani miała odwagę nie strajkować. Tak odwagę, bo tchórze o odmiennych poglądach też strajkowali. Niestety, większość tych strajkujących trafiła do szkoły, bo do innej pracy się nie nadawali. Jak powiedział Woody Allen: "Those who can’t do, teach, and those who can’t teach, teach gym."

  • Samsel Gość - niezalogowany 2019-04-13 13:06:31

    Proszę nie podawać imion tych bohaterskich nauczycieli bo ci z pod szyldu koDu ,znP jeszcze ich "zlinczują" w tej swojej wściekłości . Dochodzą potwierdzone niusy że ci tze.nauczyciele,pedagodzy już robili szpalery dla bohaterskich nauczycieli,którzy odmówili strajku ( przypominało to szpalery, które robili ubecy polskim patriotom).

  • Anty KOd - niezalogowany 2019-04-13 13:11:47

    "KOD-owcy przeszkadzający uczniom, czarny szpaler dla łamistrajków. Nieprzyjemne incydenty podczas strajków Wczorajszy egzamin gimnazjalny w jednym z gimnazjów w Gorzowie Wielkopolskim nie przebiegł spokojnie. Pod szkołą zebrali się działacze KOD-u, którzy puszczali odgłosy trzody chlewnej, za co dostali podziękowania od… strajkujących nauczycieli. Nagranie z całego zdarzenia opublikował jeden z użytkowników Twittera. Widać na nim kilku działaczy Komitetu Obrony Demokracji stojących z banerami wspierającymi strajk nauczycieli. Aktywiści w pewnym momencie zdecydowali się na puszczenie na cały głos odgłosów trzody chlewnej, co spotkało się z aprobatą nauczycieli szkoły. Wszystko to odbywało się w czasie, kiedy niczemu winni uczniowie gorzowskiego gimnazjum pisali bardzo ważne dla nich testy gimnazjalne." Elyyyty. Żródło:internet

  • gość 2019-04-13 17:03:30

    DOBRZY NAUCZYCIELE NIE STRAJKUJĄ !

  • gość 2019-04-13 19:39:17

    To co się obecnie dzieje pod sztandarem ZNP jest chore. Wielu nauczycieli niezrzeszonych chce normalnie pracować, ale nie może tego zrobić, bo : 1) uczniowie nie przychodzą do szkoły; 2) są są szykanowani, aż strach się bać co będzie po odwołaniu strajku (mam nadzieję, że to nastąpi samoistnie); Moim zdaniem nauczyciele powinni: 1) zmienić formę strajku na strajk włoski- nie pytać, nie robić klasówek i nie stawiać ocen nowych ocen, a ocenić uczniów z tych not które uzyskali do tej pory. 2)podzielić się na 2 zespoły część z nich powinna normalnie pracować, aby nie odrabiać lekcji w wakacje, a część strajkować (ZNP) przy drzwiach wejściowych (to na nich zbierane są pieniądze, bo dla wszystkich nie starczy). NAUCZYCIELE POWINNI SIĘ JEDNOCZYĆ, A NIE KŁÓCIĆ, obecnie to środowisko jest bardzo skłócone, a to źle wróży na przyszłość.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-14 14:37:36

    Znp to komunistyczny twor...i komuchy za nim murem stoją. Oni chca obalic rzad i zeby bylo jak bylo czyt:rozkradanie Polski!

Dodajesz jako: |