:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Kolejowa Bawaria posła Kołakowskiego [VIDEO i PLAN]

  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
26/03/2019 13:58

- Tutaj może być "Bawaria Łomżyńska" - mówił dzisiaj poseł Lech Antoni Kołakowski na konferencji dotyczącej "Kolei Warszawsko-Mazurskiej przez Łomżę". Jak poinformował parlamentarzysta, wartość działek przeznaczonych do wywłaszczenia może wzrosnąć nawet dziesięciokrotnie. W artykule zamieściliśmy zaproponowany przebieg nowej linii kolejowej.

Nazwa "Kolej Warszawsko-Mazurska przez Łomżę" została ustalona wspólnie z profesorem Karskim. Nazwisko profesora Karskiego przywołane zostało dzisiaj kilkukrotnie. Ma on też zabiegać o finansowanie tej inwestycji ze środków europejskich. Przypomnijmy, że Karski kandyduje z pierwszego miejsca do Parlamentu Europejskiego w nadchodzących wyborach.

Obok Łomży miałaby przebiegać dwutorowa, bezkolizyjna kolej dużych prędkości, a po torach jeździłyby pociągi klasy Pendolino z prędkością do 250 km/h. Miałoby to pozwolić dotrzeć do Warszawy w czasie krótszym niż godzina. Obok Łomży, gdyż dworzec "Łomża" mógłby powstać w rejonie Sierzput lub Kupisk, a odcinek kolei biegłby równolegle z obwodnicą. Jak wynika z komunikatu CPK, linia miałaby połączyć Łomżę z Ostrołęką i Piszem. Pierwszy ekspress mógłby odjechać z naszego miasta w 2026 roku.

Do marca prawdopodobnie zostanie rozstrzygnięty przetarg na studium wykonalności, które określi uwarunkowania środowiskowe, komunikacyjne, ekonomiczne i społeczne, mając na względzie gospodarkę tej części Polski. Centralny Port Komunikacyjny miałby być wybudowany za pieniądze z budżetu państwa, natomiast infrastruktura kolejowa mogłaby być finansowana ze środków UE.

Zdaniem posła Kołakowskiego, Łomża jest w bardzo strategicznym miejscu Polski i Unii Europejskiej, a kolej to szansa, na którą mieszkańcy czekali 100 lat.

- Tutaj może być "Bawaria Łomżyńska" - komentował poseł, wspominając także, że mieszkańcy Łomży są uczciwymi i dobrymi Polakami.

Łomża powinna też poszerzyć granice administracyjne. Pojawią się tu duże inwestycje i miejsca pracy - słyszeliśmy podczas konferencji.

W galerii zamieściliśmy proponowany w interpelacji plan przebiegu nowej linii. Jak informował dzisiaj poseł Kołakowski, wartość działek przeznaczonych do wywłaszczenia może wzrosnąć nawet dziesięciokrotnie.

Szczegóły konferencji dostępne są w naszym materiale VIDEO

lomza

Łomża: Kolejowa Bawaria posła Kołakowskiego [VIDEO i PLAN] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-03-26 14:30:18

    Ten Pan powinien dac juz sobie spokoj z polityka. Nie trzeba bedzie dlugo czekac, az znowu namiesza i sie zaszyje na jakis czas.

  • gość 2019-03-26 14:54:51

    od tego pana to się odwal hejciarzu

  • real - niezalogowany 2019-03-26 15:16:24

    Ty, co mówisz, żeby się odwalić od tego pana, sam się odwal, bo jesteś taki sam jak on. Ciekawe, co miał na myśli Kołakowski przywołując akurat Bawarię?

  • gość 2019-03-26 15:23:36

    real leć na schody ratusza klękaj na kolana i módl się do miłościwie panującego.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-26 15:48:57

    Nie musi klekac. Kolakowski jest czarna owca lokalnej polityki. Nie ma go nigdzie, az nagle zjawia sie, rzuca haselkami i puf ni ma. Jak narazie Lomza nie zyskala dzieki niemu nic. Ciagle miesza, odstrasza inwestorow, udaje dobrego wujka i przypisuje sobie zaslugi.

  • gość 2019-03-26 16:11:23

    Brawo Panie Pośle. Jest Pan jedynym posłem (poza Czerniawskim), który dla Łomży zrobił najwiecej. A nawet pokuszę się, że więcej jak Czerniawski, bo Via Baltica i kolej, to są inwestycje, które dadzą wreszcie Łomży przysłowiowego „kopa”. Bardzo Panu dziękujemy!!!!!!

  • gość 2019-03-26 16:17:10

    KOŁEK nic nie zrobił przez ostatnią kadencję dla Łomży, poza swoim parkingiem poselskim. Brak słów i szkoda czasu na takiego mało ambitnego posła. Ludzie na 1000 % nie wybiorą człowieka takiego pokroju. Łomzy potrzeba pracowitego posła, na prawdę pracowitego i na pewno nie pirata drogowego. Jaki to przykład? Wstyd przynosi nam Łomzyniakom. Dosyć już. Przyspawał się do ławy poselskiej , bo nie ma pomysłu na swoje życie. Teraz będzie obiecywał gruszki na wierzbie. PAnie drogi ludzie nie łyknął tego, tak jak nie udało się przeforsować swojej kandydatki i Pan siebie nie przeforsuje. Ludzie pokazali jak popierają Pana wybory...

  • Gość - niezalogowany 2019-03-26 16:47:00

    Wybory tuż tuż, aż dwukrotnie wymienił nazwisko Karski, ble ble ble A po wyborach będzie cisza, aż do jesieni gdzie Kołakowski ponownie powie Bawaria, a czy tam niejaki Hi hitla nie zaczynał, wszak Monachium jest stolicą Bawarii

  • gość 2019-03-26 17:12:35

    prezydent Chrzanowski i posłanka Krynicka to nie mogą się w to zaangażować i wesprzeć posła Kołakowskiego w działaniu ?

  • Gość - niezalogowany 2019-03-26 18:37:04

    Bez obaw, oseł ma niesamowite doświadczenie w przegrywaniu wyborów to przegra i te kolejne. Doskonale potrafi zniechęcić do siebie mieszkańców, chłop ma talent do wpadek non stop..hi hi

  • gość 2019-03-26 19:07:35

    Jak będę mógł na wybory przyjechać obwodnicą Łomży, w kieszeni z kwotą wolną od podatku 8000zł to na pana posła zagłosują. A na razie nowe obiecanki nam nie potrzebne.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-26 21:29:58

    Bzdury. 100 tys ludzi? Żadnych zakładów produkcyjnych, skąd niby 100 tyś? A.ra kolej potrzebna tu akurat. Myślenie oczu. Jeszcze trochę i tu autobus nie dojedzie. Wzrasta liczba samochodów na drogach, a on chce kolej. Śmiech!

  • Gość - niezalogowany 2019-03-27 01:42:49

    Idź się chłopie nie ośmieszaj. Ani to realne, ani znacząco potrzebne. Mzonki a lokalne drogi pożal się Boże.

  • gość 2019-03-27 07:07:20

    Nie patrzcie przez pryzmat wyborów,nawet nie mówcie na kogo będziecie głosować.Sprawą najważniejszą jest kolej na Mazury przez Łomżę.Sprawa jest realna bo w głównej mierze szła by starymi lub już nieistniejącymi szlakami po ich nasypach i byłyby niższe koszta.Gra jest warta świeczki bo za parę lat skończą się pieniądze z Unii i wtedy na pewno nic nie powstanie.Jak chcą niech budują.Ja jestem za i nie ważne z jaka partia ją będzie wspierać,ważne że chcą.

  • gość 2019-03-27 07:07:58

    Przydałaby się ta trasa na Mazury

  • ubaw po pachy - niezalogowany 2019-03-27 07:21:44

    Ten facet raczej nie ma pojęcia, o czym mówi. Nie zdziwiłbym się, gdyby on nigdy w życiu w Bawarii nie był. Żenada i bufonada. Śmieszność do kwadratu.

  • gość 2019-03-27 08:20:04

    i kto na takich fantastów głosuje? Faktycznie pobudują kolej jak, jak się u psa ch... zagoi!!

  • Pocoto - niezalogowany 2019-03-27 08:52:22

    Może jak już zbuduje tę Bawarię... to nie będzie zapiepszal samochodem w razie wyższej konieczności...

  • Nacoto - niezalogowany 2019-03-27 08:55:22

    Politycy powinni być karani za swoje kłamstwa... a my ciemny lud za to że im wierzymy...

  • gość 2019-03-27 09:02:01

    Kasowane są pozytywne posty, został tylko hejt

  • gość 2019-03-27 11:20:41

    Niech budują.Jak nie osobówka to może towarówka skorzysta.Jestem za budową

  • Temu Panu już podziękujmy - niezalogowany 2019-03-27 11:41:42

    Pan poseł przed wyborami powstaje jak feniks z popiołów. Czas najwyższy zmienić posła, wiecznym Pan posłem nie będzie. Wszyscy przy urnach jednoczmy się!

  • gość 2019-03-27 15:30:05

    Rano napisałem tutaj swój komentarz. Dlaczego go nie ma?

  • gość 2019-04-03 23:31:42

    W Polsce nie wiedza gdzie jest Lomza, ale gdy powie sie ze na polnocny wschod od warszawy, to skojarzenia sa 2: piwo oraz tam gdzie sie tory koncza. A jak ta wies, region ma sie rozwijac bez kolei? A po co pierdolinio?? A PL producenci to co?

Dodajesz jako: |