:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Korki mogą być jeszcze większe. Zamknięta jedna z głównych ulic

Komunikacja, Łomża Korki mogą jeszcze większe Zamknięta jedna głównych - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 10/10/2019 07:00

Od dzisiaj niemożliwy będzie przejazd remontowanym odcinkiem ulicy Wojska Polskiego (DK61 w obrębie Łomży). Droga zostanie zamknięta na okres około 1,5 miesiąca, czyli niemalże do końca listopada. Kierowcy powinni spodziewać się jeszcze większych niż dotychczas korków.

Ruch pojazdów na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Polowej nie będzie już możliwy. Zgodnie z wcześniejszą informacją firmy BIK-Projekt, dzisiaj (10.10) remontowany odcinek zostanie zamknięty na okres około półtora miesiąca.

We wcześniejszym komunikacie Ratusz zalecał, aby omijać to miejsce wybierając objazdy poprzez ul. Nowogrodzką i Sikorskiego oraz Al. Legionów i ul. Sikorskiego. Dla ruchu ciężarowego zalecane jest omijanie Łomży.

W związku z zamknięciem wymienionego wyżej odcinka, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży wprowadza objazdy na linach 2, 7, 8, 9, 13 i 18. Informowaliśmy o tym TUTAJ

Autobusy, które aktualnie jeżdżą ulicą Wojska Polskiego zostaną skierowane ulicami:

linia 2 – Plac Kościuszki, Nowogrodzka, Sikorskiego, Wojska Polskiego – w dwóch kierunkach.

linie 8,9 – Plac Kościuszki, Nowogrodzka – w dwóch kierunkach

linia 13 – Plac Kościuszki, Aleja Legionów, Sikorskiego, Wojska Polskiego –  
w dwóch kierunkach.

linia 18 - Polowa, Wojska Polskiego, Nowogrodzka, Sikorskiego, Łukasińskiego –
w dwóch kierunkach.

MPK przekazuje, że w związku z utrudnieniami w ruchu drogowym nastąpi również przesunięcie godzin odjazdów z poszczególnych przystanków.

Przypomnijmy, że prace na około 740-metrowym odcinku ulicy Wojska Polskiego potrwają do 29 listopada 2019 r. Ich zakres obejmuje przebudowę od podstaw konstrukcji jezdni na obciążenie KR5, wymianę krawężników na granitowe, odnowienie oznakowania oraz budowę nowego kanału deszczowego o średnicy 800 mm. Z uwagi na potrzebne duże nakłady, remont odbywa się etapami. W latach poprzednich udało się wyremontować m.in. odcinek ul. Zjazd, sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach z ul. Polową i Sikorskiego oraz nawierzchnię jezdni ul. Wojska Polskiego na odcinku ok. 400 m od ul. Polnej w kierunku centrum Łomży.

lomza

Łomża: Korki mogą być jeszcze większe. Zamknięta jedna z głównych ulic komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 07:51:33

    Moga byc? Juz sa same tiry stoja cala wojska polskiego zawalona

  • gość 2019-10-10 08:19:33

    Ktoś nadzoruje zmianę ustawień sygnalizacji świetlnej w związku z remontem na WP?
    Jeśli tak, to proszę ocenić dzisiejsze działanie świateł skrzyżowanie Polowa/Wojska P.
    Jakaś paranoja - ruch zamknięty, a światło czerwone dla jadących od Ronda Kościuszki w Polową. Komenda blisko może trzeba zareagować. Ciekawe czy ktoś też pomyślał o zmianie ustawień świateł na skrzyżowaniu WP/Sikorskiego pewnie nie, skoro tyle tygodni nie wydłużono czasu lewoskrętu z WP na Sikorskiego mimo zamknięcia WP w kierunku do Ostrołęki.

  • gość 2019-10-10 08:20:33

    to czemu nie jadą via baltica? A nie ma jeszcze )

  • mieszkaniec - niezalogowany 2019-10-10 08:25:33

    Może jakiś inteligent pomyślałby o zmianie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Sikorskiego z Woj. Polskiego?!!! A może potrzebne są datki? Lewoskręt w Sikorskiego trwa kilka sekund. Według mnie właśnie tyle czasu trzeba poświęcić na myślenie.

  • gość 2019-10-10 08:31:38

    Chcieliście remontów no to macie XD

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 08:46:41

    Zamiast zamknąć tranzyt przez Łomża to nie niech jeżdżą przez osiedla itd .Wstyd

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 08:53:29

    Tirom zabronić wjazdu do Łomży!! Definitywnie przez okres remontu

  • gość 2019-10-10 08:58:22

    niech jadą przez nowy most i szosą zambrowską macie problem

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 09:18:01

    Dziękujemy za obwodnice,ile to już lat?????co wybory obiecaną.
    czas zmienić na ludzi młodych,

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 09:23:45

    Kolejna miejska pokazówka, że w Łomży coś się dzieje. Miasto ma gdzieś usprawnienia komunikacyjne dla mieszkańców oraz osób przejeżdzajacych przez miasto w trakcie trwania remontu.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 10:16:30

    Ludzie A moze strajk na rondzie przy browarnej i poznanskiej tirom STOP moze przyspiesza ta via baltice

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 10:40:05

    A słyszeliście że ta via Baltica ma być cieńsza niż planowano, jakieś k... Y tam cały czas mieszają przy tej drodze. Chyba te że śledziowa

  • gość 2019-10-10 10:55:36

    @ Gość - niezalogowany 2019-10-10 10:40:05 k...Y są wszędzie (parafraza naklejki jaką sędzia ze Starej Łomży ma na dupie samochodu ... oczy wiście .... vide dekalog (6-uste) przy współżyciu ze zły duchem robiących świętą - nietykalną dupę z gęby .... taka jej CURVA(wł)CNOTA boska k...Y są wszędzie nawet na drodze do świętości jaką kroczy Kościół łomżyński ze swym Sługą BoRzym Stefanem Wyszyńskim który miał uprawnienia poza Rzymem załatwiać "TE SPRAWY" , wtedy kiedy komuniści nie pozwalali na kontakt z Watykanem na poziomie kongregacji, czyli on był bezpośrednio zależny od papieża i wszystkie uprawnienia, które mają kongregacje rzymskie otrzymał i załatwiał w Warszawie to, czego my poprzez brak kontaktu nie mogliśmy załatwić. i ta praktyka "załatwiania" przetrwała w praktyce umacniania k s . p e d o fili - TAK TO WIELKA CHWILA DLA DIECEZJI ŁOMŻYŃSKIEJ - przy katedrze w Łomży k s . p e do fil rozwijał się jak pączek w maśle "i jeszcze" Anno Domini 2017 na starość został uhonorowany godnościa kapelana jego świątobliwości papieza franciszka ("uczeni w piśmie" opętani - przywiązani do swej kanonicznej) "poprawcie mnie jak się mylę" walczącego z k s . pe do filami na całym świecie jak Don chot z wiatrakami ... taki owoc Sługi Bożego lobbującego Karola na papieża w i e l k i ego gdyż sam był za stary ale cudzymi rękami ...(modus operandi biblijnego węza) młodszego silniejszego umacniał logikę ... załatwiania za plecami kongregacji ... kosztem ofiar na całym świecie takie k ó r w a święte priorytety "pasterzy własnej chwały" ... pasterzy (wizerunku) własnej świętości ... rękami własnej klaki robiących święta minę do złej gry

  • to pryszcz - niezalogowany 2019-10-10 11:39:08

    Gość - niezalogowany 2019-10-10 08:53:29

    Tirom zabronić wjazdu do Łomży!! Definitywnie przez okres remontu ??? Morze nie zabraniać wjazdu może zakazać wYjazdu .... i niech "inteligentnie" stają w korku jak zaparcie w dupie tych co z gęby dupę robią ... przez tak liczne wieki z pokolenia na pokolenie (to już 600 lecie) budując dobrobyt na ziemi tej ziemi której oblicze kwitnie ... w krzyże jak niedojrzała ciągle gęba matki kościoła łomżyńskiego płodna w pryszcze takie drobiazgi maskowane świętojebliwym makijażem do którego dewoty się garną jak muchy do ... miodu kościelnej krainy mlekiem i miodem płynącej wokół kościołów ... powiedzenie jak dziady pod kościołem nie ma tu mocy ... i nikt na trzeźwy rozum złego słowa nie powie ... z czystym sumieniem zachowując milczenie ... owiec na paśniku pasterzy własnej chwały ... pilnujących się by mądrzejszych od siebie zmusić do wYjazdu ... nie tylko do psychiatryka by ... ks. zKórwySynom przy kościele żyło się lepiej .... a skorumpowani egzorcyści jadąc "Bogu na chwałę ludziom na ..." pokuszenie jadąc karetką z nadzieją ... złodziejów chwały chrystusowej wspierali od zaplecza narodowy program ochrony zdrowia psychicznego ... by obniżyć statystykę "opętanych" w Kościele odnawianym duchem wzywanym przez J. Pawła drugiego papieża wielkiego jak wielka patologia wielkiego pontyfikatu umacnianego na drodze (Kościoła taka droga zbawienia opętanych) staraniem \'NON POSSUMUS\'

  • k...YsąWszędzie - niezalogowany 2019-10-10 11:42:32

    @ Gość - niezalogowany 2019-10-10 10:40:05 zdjęcie znaku doskonale pokazuje "klimat" odkupienia z "gówno prawdy" w jaką Kościół obrósł grzęznąc w ....kupie ... "i jeszcze" w ZARAZIE

  • gość 2019-10-10 12:25:13

    Zamiast zamknąć tranzyt przez Łomża, to teraz będzie rozbijanie dróg na objazdach, a one przecież mają na małą nośność dla tirów

  • gość 2019-10-10 13:09:00

    Na Polowej ciężarówki z Białorusi rozjeżdżają studzienki no brawo

  • gość 2019-10-10 13:21:35

    Za chwilę rozpadnie się Ul. Nowogrodzka na odcinku WP do Sikorskiego. Tiry rozjeżdżą nasze ulice, które nie były budowane pod takie obciążenia. Ciężarówki wpychają się wszędzie, aby do przodu. Gdzie są odpowiednie służby. Łatwy pieniądz Panowie i Panie do wzięcia.

  • gość 2019-10-10 13:30:46

    Jakie korki? Gdzie? Jadąc dziś to mniejszy ruch niż normalnie. Panikę siejecie a nawet tamtędy nie jeździcie panikarze!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 14:49:55

    Polska to kraj idiotów,ale najwięcej ich we władzach

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 14:53:24

    Powinno zamknąć się Łomżę dla tirów na czas remontu. Nowogrodzka zrobiła się obwodnicą i i ruch jest tam niemiłosierny szczególnie rano. Pomiędzy samochodami przemykają piesi i uczniowie do szkół. Przy skręcie z Sikorskiego w Nowogrodzka tiry i ciężarowe nie wyrabiają bo jest tam za wąsko . Niektóre prawie ocierają się o samochody stojące w korku , żeby włączyć się do Sikorskiego . Ulice nie są przystosowane do ruchu tranzytowego. Kiedy będzie obwodnica ?????

  • gość 2019-10-10 14:58:18

    powinno się w ogóle zamknąć Łomżę dla wszystkich a niech te bu... ze miasta siedzą same sobie

  • gość 2019-10-10 15:59:16

    W ustawieniach świateł nic się nie zmieniło, tak jakby Ul. Wojska Polskiego nie była na długim odcinku zamknięte. Osoba, która w Łomży odpowiada za nadzór nad drogami nie wypełnia dobrze swoich obowiązków!
    Lewoskręt z Wojska Polskiego w Sikorskiego nadal nie został przeprogramowany. Maksymalnie 2 tiry lub trzy osobówki mogą przejechać na zielonym. Dlaczego? Chcecie, aby kierowcy stali bezsensownie i patrzyli na zamkniętą WP.
    Gdyby nasz prezydent miasta musiał codziennie dojeżdżać do pracy na 8.00 i wracać po 16.00 tamtędy, to zapewne w dniu zmiany organizacji ruchu nastąpiłaby również zmiana ustawień świateł.
    A tak ...szkoda słów :(

  • Jerzy Wnorowski - niezalogowany 2019-10-10 16:20:43

    Budowa obwodnicy sie slimaczy. Bialostoccy sledzie potrafia opozniac budowe.

  • Ewa - niezalogowany 2019-10-10 16:43:06

    Jeżdżą całymi nocami, gdzie są zakazy!!!! Spać nie można, Nowogrodzka ledwo zipie, chyba będzie potrzebny remont, na swoją posesję wjechać to trzeba 15 minut w korku stać, 5 metrów od domu, masakra jakaś!!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 17:40:45

    Czy ten remont Wojska polskiego musi tyle trwać ? I tak po miesiącu będzie brak samo jak wcześniej bo tiry znów rozjadą . Póki brak obwodnica po co remontować i utrudniać mieszkańcom poruszanie się po mieście. Współczuję ludziom mieszkającym przy Nowogrodzkiej.

  • Loko - niezalogowany 2019-10-10 18:22:36

    Ruch w łomży ze nie chce sie na miasto wyjeżdżać. Wszedzie sie stoi do tego swiatla co 100m i slamazarni kierowcy.... moze jak zbuduja obwodnice bedzie lepiej.

  • gość 2019-10-10 19:58:41

    ktoś po prostu nie lubi tego miasta i woli się lansować ale zarazem uprzykrzać życie innym

  • Gość - niezalogowany 2019-10-10 21:52:07

    Wreszcie trochę spokoju pod oknem. I szklanki juz nie spadają z półek...

  • Mała czarna - niezalogowany 2019-10-10 23:18:15

    Tiry to jeden problem.
    Drugi to kierowcy osobówek, którzy nie potrafią jeździć i nie znają znaków.
    U mnie jednokierunkowa ulica stała się dzisiaj autostradą w obu kierunkach. Nie można wyjechać ani wyjść bezpiecznie na ulicę.
    Ale spoko kierowcy rajdowcy. Zajmę się Wami, przygotujcie portfele na mandaty.

  • gość 2019-10-11 09:41:50

    To weź jeszcze sygnalizację przeprogramuj, bo korki sztucznie są przez nią robione.

Dodajesz jako: |