:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Miliony na rewitalizację Starego Rynku

Prezydent Łomży, Łomża Miliony rewitalizację Starego Rynku - zdjęcie, fotografia
Portal mylomza.pl 02/12/2019 10:47

Kontynuacja rewitalizacji Starego Rynku w Łomży znalazła się na liście projektów po ocenie formalnej do otrzymania dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu to 6,7 mln zł, z czego dofinansowanie ma wynieść prawie 5,4 mln zł. Rozpoczęcie prac planowane jest w przyszłym roku, a ich zakończenie latem 2021 r.

Głównym celem zadania pn. "Projekt Kultura - kontynuacja rewitalizacji Starego Rynku w Łomży"  jest rozwój społeczno-gospodarczy obszaru rewitalizowanego poprzez zmianę przeznaczenia placu Starego Rynku na funkcję kulturowo-edukacyjną, społeczną z ochroną i zachowaniem dziedzictwa kulturowego. - Realizacja inwestycji przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności zdegradowanych obszarów miasta i odnowy historycznej tkanki miejskiej. Ponadto pobudzi aktywność oraz wpłynie na współpracę środowiska lokalnego na rzecz przeciwdziałania zjawisku wykluczenia społecznego – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski, dziękując jednocześnie zarządowi województwa, na czele z marszałkiem Arturem Kosickim, za kolejne wsparcie działań podejmowanych przez samorząd Łomży.

Rewitalizacja placu Starego Rynku rozpocznie się od wyprzedzających badań ratowniczych. Następnie w ramach inwestycji wykonana zostanie m.in. posadzka z kostki granitowej i płyt granitowych płomieniowanych oraz sjenitowej i bazaltowej, układanej w różnorodne formy oraz niwelacja różnicy poziomów terenu. Powstanie  fontanna jako forma wodna ze ścianą wody i kaskadami na przedłużeniu ul. Farnej w kierunku Hali Targowej, postument pod pomnik Księcia Janusza ze szklaną obudową dawnych fundamentów średniowiecznego Ratusza, zaznaczenie w posadzce śladów po fundamentach dawnego Ratusza. Ponadto do wykonania w ramach inwestycji jest też m.in. kanalizacja deszczowa i oświetlenie terenu.

Dofinansowanie zadania pn. „Projekt Kultura – kontynuacja rewitalizacji Starego Rynku w Łomży" ma pochodzić ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: Osi Priorytetowej VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej. Działania 8.5 Rewitalizacja.

/UM Lomza/

lomza

Łomża: Miliony na rewitalizację Starego Rynku komentarze opinie

  • Żona Rolnika - niezalogowany 2019-12-02 11:14:38

    Nie jestem fanem obecnej ekipy i wiele pomysłów uważam za fatalne, ale w sprawie Starego Rynku kibicuję przebudowie i trzymam kciuki. Przydadzą się konsultacje społeczne co do ostatecznego kształtu, bo Ludzi należy słuchać!

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-12-02 11:38:00

    to może na początek PARKING PODZIEMNY 2 POZIOMOWY

  • ŁAPUFKASZ - niezalogowany 2019-12-02 11:54:23

    .... aaa ten PARKING to na obszarze całego Rynku , a nie na 6 miejsc

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 12:58:26

    Chrzanowski jest The beat!!!super halą kulturyvterax stary rynek!!!brawo się dzieje

  • real - niezalogowany 2019-12-02 13:10:27

    Niestety, ale w tym wypadku coś mi się widzi, że to będzie niewypał. Pewnie jeszcze znajdą jakieś kości, rozkopią wszystko i będą czekać aż się wyjaśni.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 13:11:27

    Przebudowa Starego Rynku to wręcz konieczna inwestycja . Obecnie jest brzydki i niefunkcjonalny. Pomysły wszystkie będą ok, ale bardzo proszę o drzewa, które w lecie dadzą cień i chłód oraz oczywiście tlen tak potrzebny w centrum miasta . Kiedyś było miło posiedzieć jak były drzewa i fontanna, a teraz trzeba szybko przechodzić, bo w upał można się przykleić do tej czerwonej kostki.

  • gość 2019-12-02 13:38:21

    Daremne żale próżny trud, bezsilne złorzeczenia. Wybranej władzy żaden lud nie zmusi do myślenia. W następnych wyborach obiecają naprawić co sami zepsuli.

  • gość 2019-12-02 13:53:22

    @łapufkasz
    szybciej mnie kaktus na dłoni wyrośnie niż prezydent Mariusz Chrzanowski zbuduje podziemny parking na Rynku , będzie tak jak wszędzie "inwestycja" dla firm dostarczających kamienie i betonowe artykuły , a ogólnie to z lotu ptaka będzie wyglądać jak kupa kamieni na polu

  • gość 2019-12-02 14:06:25

    na Rynku będzie Park z rondami bis , jednym zdaniem para w gwizdek kasa w błoto

  • gość 2019-12-02 15:04:03

    Marnowanie pieniędzy a szpital ledwie zipie.

  • gość 2019-12-02 15:27:28

    Trzeba było najpierw rynek wyremontować zamiast tego parku JP i kibla

  • ziarno_prawdy - niezalogowany 2019-12-02 17:13:06

    Najbardziej interesuje mnie fontanna, czy będzie spełniała taka sama funkcje jak ta obecnie postawiona w przeciągu i chlapiaca na wszystkich dookoła. Pomysl rewitalizacji oczywiście na tak tylko najważniejsze, zyby bylo praktycznie i z głową.

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 17:52:05

    typowe narzekanie tych co siedzą i piszą momenty...brawo dla Chrzana za to,że robi to co niemożliwe było dla jego poprzedników halą targową,dworzec a teraz stary rynek!!

  • gość 2019-12-02 17:54:02

    Zamiast dać kasę dla organizację pozarządowych w Łomży na działania obywatelskie lub kulturę. To wydaje się na betony i inne nie potrzebne projekty.

  • San_Escobar - niezalogowany 2019-12-02 18:00:07

    Polskiego sportu narodowego ciąg dalszy. Narzekanie na wszystko a, że prosto to czemu nie nie krzywo, jak jest krzywo to czemu nie do góry nogami a, że jak jasno to czemu nie ciemno, jak ciemno to czemu nie szaro a jak gorąco to czemu nie zimno, jak zimno to czemu nie słonecznie. Oj malkontentów tu pod dostatkiem. Nie jestem fanem żadnego z ugrupowań politycznych jednak chociaż trochę widać , że w Łomży następują zmiany trochę na lepsze. Gdyby nie zrobił nic to czemu nie zrobił nic. Poprzednik Chrzanowskiego nawet palcem nie drgnął w wielu sprawach i cicho sza. (Od razu zastrzegam tak na marginesie to nie chodzi mi o wychwalanie obecnego prezydenta ani nie pracuję w ratuszu). Na tyle ile może wykorzystuje środki. Zadłużenie miasta ? A skąd niby miasto ma się dofinansowywać ? Z produkcji czego ? Skoro "Bawełna" i inne wielkie zakłady produkcyjne pod kłódkę poszły. Browar "Łomża" ? Tylko z nazwy - właściciel holenderski. O innych przedsiębiorstwach nie piszę bo to prywaciarze i nie będą robili składek do rządowego budżetu. Pomysł typu podziemny dwupoziomowy parking na Starym Rynku - no po prostu myślałem , że pęknę ze śmiechu a może jeszcze drapacz chmur na "muszli". Skoro tak się jednak upieracie zróbcie sobie wstępne koszta takiego przedsięwzięcia nie mówiąc tutaj o analizie geologicznej. Jak to łatwo zza klawiatury pisać bzdury. Pozdrawiam trzeźwo myślących.

  • gość 2019-12-02 18:57:00

    nawet pod podpisem San_Escobar widać tę samą wazelinę towarzyszu urzędniku :)))))

  • Gość1 - niezalogowany 2019-12-02 19:11:26

    Bloki niech zacznie stawiać w końcu Łomzyniacy nie mają gdzie mieszkać lista się nie kończy płacą za stancje ludzie i na kwadrat czekają w nieskończoność

  • gość 2019-12-02 19:19:52

    Boże co to znowu za fontanna ? Było kiedyś głosowanie i ludzie wybrali chyba wariant 2 z tradycyjną fontanną a nie jakimś wynalazkiem

  • gość 2019-12-02 19:34:24

    gość
    2019-12-02 18:57:00 Doprawdy masz w głowie kisiel zamiast mózgu (a może i wspomnianą wazelinę). Detektywie zdziwiłbyś się, bo ja mam tyle wspólnego z ratuszem co wielbłąd z pingwinem. Bardzo rzadko kiedy się udzielam w komentarzach jak duża część tutaj "specjalistów" bo mam co robić. Ktoś w końcu z nas pracujących musi utrzymywać rzesze "bezrobotnych" na plusie. Aczkolwiek jeśli już do tego dojdzie, że jednak skomentuję taki czy inny artykuł to i wyłącznie z tego powodu, że doprawdy ciężko czytać tych, pozbawionych merytorycznych podstaw, "wyziewów" i jakże "błyskotliwych" komentarzy. Czyli jeśli napiszę źle o działaniach prezydenta, to dobrze czy źle ? A jeśli pochwalę to już dobrze czy jednak też źle ? Doprawdy typowe dziamganie pozbawione dowodów. Jeśli na coś narzekacie to chyba znacie adres, skrzyknijcie się , napiszcie petycje o to co chcielibyście mieć na Starym Rynku, w parku, przed blokiem, na dachu, w klatce, na drzewie i Bóg wie gdzie jeszcze a nie " co by było gdyby". "ja to bym zrobił to i tamto"...etc. I żeby nie było mój komentarz odnosi się i wyłącznie do sprawy Starego Rynku bo jest wiele działań ludzi z Ratusza , które są zatrważające w końcowych efektach np. molo w porcie łomżyńskim, odkładana sprawa zagospodarowania wieży ciśnień, Filharmonia Łomżyńska te i wiele innych z pewnością nie są ani ekonomicznie trafione ani promujące wizerunek Łomży jako miasta przychylnego do inwestycji albo odwiedzin w celach turystycznych.

  • biomasa - niezalogowany 2019-12-03 00:32:41

    no rzesz ... no Dworzec to prezydent Mariusz Chrzanowski od... chyba dla przelatujących samolotów dach na wysokości 8-10 m czy deszcz czy śnieg czy słońce to na pewno ten dach nikogo nie osłoni

  • gość 2019-12-03 04:37:36

    ja jeno o co proszę to aby te inwestycje które sa już rozpoczete w końcu zakończono. Błagam tez o powrót połaczenia kolejowego z Warszawą oraz Gdanskiem przez Olsztyn bo pozwoli mnie to komfortowo dojechac do tych miast i nie mówić mnie o autobusach sami sobie nimi jedźcie.

  • gość 2019-12-03 04:38:53

    autobus łomża Gdańsk jedzie prawie 9 godzin tyle co lot do Nowego Jorku hahah

  • gość 2019-12-03 08:32:42

    Niezbyt szczęśliwym pomysłem jest zaznaczenie szklaną obudową obrysu fundamentów dawnego ratusza, cokół pod pomnik Księcia Janusza umieszczony jest w obrysie wieży która służyła za więzienie.

Dodajesz jako: |