:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Morsy chcą mieć przebieralnię

Łomżanie, Łomża Morsy chcą mieć przebieralnię - zdjęcie, fotografia
20/02/2019 12:53

Morsowanie z roku na rok zyskuje na popularności, a Narew przyciąga wielu miłośników zimowych kąpieli. Łomżyńskim morsom brakuje jednak odpowiedniej infrastruktury. Priorytetem jest przebieralnia.

Morsowanie staje się coraz popularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu. Weekendami na plaży miejskiej w Łomży pojawia się jednocześnie nawet 100 osób, którym nie straszne są niskie temperatury. Utrudnieniem dla miłośników zimnych kąpieli jest brak przebieralni, pozwalającej zmienić odzież w odpowiednich do tego warunkach.

W związku z licznymi prośbami,  interpelację w tej sprawie wystosował do prezydenta miasta radny Wojciech Michalak, który także jest aktywnym morsem. W piśmie które wpłynęło do urzędu pojawiły się pytania, czy w zleceniu obejmującym projekt budowy dalszego etapu bulwarów uwzględniono przebieralnię dla osób kąpiących się zimą, ale także czy uwzględniono pomieszczenie z "banią" tj. rosyjską odmianą sauny, będącej miejscem zbiorowych kąpieli. W drugiej interpelacji radny pyta, "czy Miasto jest w stanie zapewnić na terenie kąpieliska miejskiego przy moście Hubala, w okresie od października do kwietnia przebieralnię dla osób kąpiących się", zaznaczając, że morsom wystarczy zadaszone i utwardzone miejsce lub postawienie kontenera.

Jak mogliśmy dowiedzieć się podczas ubiegłorocznych konsultacji dotyczących rozbudowy bulwarów, przebieralnia na plaży miejskiej będzie. Projektant przewidział jej miejsce w budynku obsługi plaży, w którym znajdzie się także toaleta oraz punkt obsługi medycznej. Tuż obok budynku powstanie duża zadaszona pergola.  O założeniach projektu informowaliśmy we wrześniu.

Zdaniem Wojciecha Michalaka bulwary obecnie są w fazie projektu i zrealizowanie ich aż do mostu Hubala może zająć jeszcze kilka lat. Morsom wystarczy natomiast kawałek utwardzonego miejsca, np. coś w rodzaju "grzybka". 

Nie ulega wątpliwościom, że przebieralnia poprawiłaby komfort spędzania wolnego czasu na plaży. Obecnie maniacy zimowych kąpieli muszą przebierać się "pod chmurką" lub w samochodzie.

<

Łomża: Morsy chcą mieć przebieralnię komentarze opinie

  • gość 2019-02-20 13:33:16

    Może z budżetu obywatelskiego dałoby się to załatwić...

  • gość 2019-02-20 13:46:09

    słuszna idea, brawo radny Michalak

  • Major Suchodols - niezalogowany 2019-02-20 13:51:02

    To niech sobie zarobią, nie widzę problemów. Zrzutka po 50 zł na tyle osób i będzie przebieralnia.

  • gość 2019-02-20 13:56:21

    @ Major: uderz w stół a hejter się odezwie, taki co to w d... był, g... widział, jedyna rozrywka to Sanatorium Miłości w TVPIS i zazdrość że ktoś ma pasje

  • gość 2019-02-20 14:08:24

    Taaa Przebieralnia pewnie jeszcze ogrzewana. Oj morsy morsy,,, I ciszej z tą kąpielą bo jak PiS w Sejmie sie dowie ze w Łomży kapią się przez całą zimę to ograniczy miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kapieli do 1 miesiaca.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-20 14:10:59

    No tak bo miasto nie ma na co pieniędzy wydawać tylko na jakieś chore pomysły

  • gość 2019-02-20 14:13:01

    jak będzie wata cukrowa i ciepłe lody na patyku to i ja się zapiszę do morsowania

  • paplik 2019-02-20 14:46:13

    I co jeszcze? Głosowaliście na pis, to macie - było głosować na PO!

  • bez muzgu - niezalogowany 2019-02-20 14:48:37

    w parku z rondami donikąd trzeba zbudować więcej rond donikąd ... bo na składach producentów betoniaków leżą stosy betoniaków ... no poprostu kłaść betoniaki na betoniaki

  • gość 2019-02-20 16:14:54

    A nie mogą się złożyć i kupić sobie jakąś przebieralnię przenośną a nie obarczać podatników?

  • kapelan - niezalogowany 2019-02-20 16:56:54

    Kompiel w tym miejscu w okresie gdy nie jest wyznaczone kompielisko tymczasowe jest nielegalna więc chyba miasto nie powinno przykładać ręki... chyba że powinni wysłać straż miejską...

  • Gość - niezalogowany 2019-02-20 17:16:38

    Taaaa... 100 osób w skali miasta o liczebności ludności przekraczającej 60 000... TŁUMY! NAPRAWDĘ TŁUMY! a ścieżek rowerowych zapewniających logiczną i bezpieczną (!) ciągłość trasy jak nie było tak nie ma

  • gość 2019-02-20 17:41:16

    No pewnie i jeszcze te bulwaru do Hubala. Echhh zniszczą mi świetną sandaczową miejscówkę

  • foczka - niezalogowany 2019-02-20 18:49:02

    W Łomży mieszka 60 tyś ludzi, dlaczego miasto ma finansować coś z czego będzie korzystać tylko 100 osób? 100 osób to jest 0,0016 mieszkańców Niech morsy same się zrzucą na przebieralnie.

  • Mrx - niezalogowany 2019-02-20 22:32:19

    W lomzy jest 38tys mieszkancow. Inna rzecza ile jest pomeldowanych. Morsow w lomzy jest 300 i stale rosnie. Fakt bale do grzanie se kupili wiec przenosna przebieralnie w kwocie 300zl mogli by se sami kupic. Nastepna rzecza zakaz kapieli bo nie ma plazy.

  • gość 2019-02-20 23:57:55

    A dla tych co latem to przebieralnia i kibel to się już nie przyda ?

  • gość 2019-02-21 09:51:10

    kompletna bzdura, plaży miejskiej nie bedzie a przebieralnia dla morsów tak, coś tu nie tak.

  • real - niezalogowany 2019-02-21 10:54:53

    Proponuję uruchomić listę - kto co chce mieć. Skoro zaproponowałem, to rozpocznę - ja chcę mieć nowy rower.

  • gość 2019-02-21 11:43:45

    Uważam, że łomżyńskie morsy są ewenementem na skalę co najmniej województwa i ożywiają zimowy wizerunek naszego miasta. A prowizoryczna przebieralnia to nie są jakieś kokosy, więc po co te zjadliwe docinki.

  • bez muzgu - niezalogowany 2019-02-21 14:28:18

    trzeba budować więcej rond donikąd w Parku z Rondami Donikąd ... iii więcej betoniaków żeby byłe czem się w głowę puknąć

  • gość 2019-02-21 14:34:34

    Jakie zjadliwe docinki? Racjonalne argumenty. Państwo nie powinno wchodzić w każdą dziedzinę życia obywateli. Powinno zapewniać infrastrukturę, bezpieczeństwo. Indywidualne zachcianki powinny być finansowane z prywatnych środków.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-21 16:51:35

    Ludzie jesteście okropnie z tym haitem. Uważam że jeśli ktoś ma pomysł i chce go zgłosić, to świetnie. Każdy ma jakieś potrzeby, wystarczy tylko zamiast krytykować, to to zgłosić. Łatwiej jest zrealizować coś mniejszego, więc ja jestem za.

  • gość 2019-02-21 18:55:06

    Kontener można wynająć czasowo....

Dodajesz jako: |