:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Łomża: Nowe stacje do ładowania samochodów elektrycznych [VIDEO i FOTO]

Aktualności, Łomża stacje ładowania samochodów elektrycznych [VIDEO FOTO] - zdjęcie, fotografia
11/10/2018 15:40

O kolejne dwa punkty ładowania do aut elektrycznych wzbogaciła się polska mapa infrastruktury dla elektromobilności. Ładowarki stanęły w dwóch lokalizacjach: Stary Rynek obok Ratusza oraz przy Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji na ul. Spokojnej. To efekt podpisanej dzisiaj umowy między Urzędem Miejskim w Łomży a Spółką ENGIE Technika Instalacyjna.

Na podstawie podpisanej umowy ENGIE przez kolejne dwa lata będzie odpowiedzialna za obsługę systemu w Łomży.

- To najnowsza dostępna obecnie na świecie technologia, która – mam nadzieję – stanie się w krótkim czasie użyteczna dla mieszkańców miasta oraz osób podróżujących do Łomży lub przez nasze miasto. Zdecydowaliśmy się rozwijać infrastrukturę dla aut elektrycznych, bowiem jest to kierunek w którym zmierza transport w miastach. Cieszę się, że już dzisiaj Łomża dołączyła do miast i samorządów gotowych na rozwój elektrycznych pojazdów – mówi Mariusz Chrzanowski, Prezydent Miasta Łomża.

Ładowarki ENGIE, które stanęły w Łomży zostały podłączone do istniejących już budynków należących do Miasta Łomża.

- W związku z polityką masowego rozwoju elektromobilności w Polsce, w tym w Jednostkach Samorządu Terytorialnego, dostarczamy samorządom szereg sprawdzonych rozwiązań, które ułatwią lokalny rozwój infrastruktury dla elektromobilności. Oferujemy stacje ładowania o różnych parametrach (wolne, szybkie oraz ultraszybkie), dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta samorządowego. Mamy możliwość wprowadzenia systemu zarządzania energią w punkcie. Dodatkowo oferujemy sprawnie zarządzany system rozliczeń, zintegrowany ze wszystkimi zainstalowanymi punktami – mówi Janusz Grądzki, Dyrektor Departamentu Nowych Technologii ENGIE.

ENGIE posiada globalne doświadczenie w rozwoju sieci infrastruktury dla elektrycznych pojazdów. ENGIE wprowadza na polskim rynku między innymi rozwiązania firmy EVBOX, której ENGIE jest właścicielem. EVBOX to światowy lider w produkcji stacji ładowania, z ponad 58 tysiącami urządzeń działającymi w ponad 980 miastach na całym świecie.

ENGIE w Polsce obecna jest w samorządach za sprawą prowadzonych projektów efektywności energetycznej, realizowanych w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

W samej Holandii obecnie zainstalowanych jest ponad 30 tysięcy punktów do ładowania aut elektrycznych. W Polsce jest ciężko oszacować, ze względu na to, że cały czas one powstają.

- To ciągle dużo mniej, aniżeli w krajach Europy Zachodniej. Niemniej jednak dzięki włączaniu się w misję rozwoju infrastruktury dla elektromobilności samorządów, punktów ładowania będzie przybywać. My mamy wszelkie niezbędne doświadczenie w projektowaniu, przeprowadzaniu mini audytów energetycznych dla takich stacji ładowania, ich instalacji, serwisowaniu oraz obsłudze systemu płatności. To wiedza budowana przez wiele lat na globalnym rynku, którą chętnie dzielimy się z zainteresowanymi samorządowcami – dodaje Magdalena Serwatka z Departamentu Nowych Technologii ENGIE.

Zgodnie z zapisami wprowadzonej niedawno w życie ustawy o elektromobilności, jednostki Samorządu Terytorialnego zobowiązane są do zakupu aut na prąd. Już w 2023 roku 30 % taboru miejskiego ma być – zgodnie z zapisami ustawy – pojazdami z napędem elektrycznym. Co więcej zadania publiczne zlecane przez JST będą mogły być zamawiane w firmach, które w swojej flocie będą miały minimum 30 % aut z napędem elektrycznym.

- Przykładamy dużą wagę do rozwoju nowych technologii w naszym mieście oraz wprowadzania rozwiązań, które mają bezpośredni wpływ na komfort życia mieszkańców Łomży. Rozwój ekologicznego transportu zarówno w miejskiej flocie, w szczególności komunikacji miejskiej i pojazdów wykorzystywanych przez podległe instytucje czy firmy wykonujące zadania zlecane przez Urząd Miejski oznaczają czystsze powietrze, przeciwdziałanie niskiej emisji, wzrost komfortu życia w mieście. – mówi Mariusz Chrzanowski, Prezydent Miasta Łomża.

Łomża: Nowe stacje do ładowania samochodów elektrycznych [VIDEO i FOTO] komentarze opinie

  • JarosławK - niezalogowany 2018-10-12 21:20:07

    Przez okres pracy w ratuszu POSŁUSZNA AGNESS kopała dołki pod prezydentem - swoim pracodawcą - własnie tak wyglądała jej współpraca w ratuszu ? Teraz obiecuje współpracę z rządem. Kpina. Ja 21.10. podziękuję jej za taką chęć współpracy!!! NIE dla MUZYK Oszukiwała prezydenta- teraz oszuka nas wyborców?!

  • SuperMario - niezalogowany 2018-10-12 20:09:06

    https://youtu.be/-bk8KuhCTmA

  • zadowolony - niezalogowany 2018-10-12 11:51:13

    Łomża wyprzedziła stolice Podlasia?

  • Bozia nie dała zgody - niezalogowany 2018-10-12 07:11:17

    A tak na poważnie, to jednak da się bez udziału szpicli z watykanu zrobić coś bez szopki z kropidłem.

  • Bozia nie dała zgody - niezalogowany 2018-10-12 07:05:19

    Nie liczy się to otwarcie, bo szamana z kropidłem nie było.

  • Lady Pank - niezalogowany 2018-10-11 20:50:06

    JA tam wierzę Lady Pank: Nie wierz nigdy kobiecie "Nie wierz nigdy kobiecie, dobrą radę ci dam. Nic gorszego na świecie nie przytrafia się nam. Nie wierz nigdy kobiecie, nie ustępuj na krok, Bo przepadłeś z kretesem nim zrozumiesz swój błąd; Ledwo nim dobrze pojmiesz swój błąd, już po tobie..." Dookoła miasto całe właśnie kładło się spać, Tyle z tego zrozumiałem, że coś z nim jest nie tak."

  • ŁOMŻA-TUITERAZ - niezalogowany 2018-10-11 20:11:28

    Kołek ty nierobie, za co bierzesz pieniądze??? "Pirat drogowy się nie przepracowuje… Za rok kończy się kadencja Sejmu. Wygląda na to, że poseł Lech Kołakowski się nie przepracowuje, przez trzy lata zdołał złożyć trzy interpelacje, którym nadano bieg. Jedną na rok. O ironio, w tym ta poniżej dotycząca praw jazdy: Oprócz tych trzech interpelacji, poseł Kołakowski wygłosił w ciągu obecnej kadencji dwa oświadczenia. Jedno z nich było w sprawie 600-lecia sołectwa Czerwone w powiecie kolneńskim. Oświadczenia w sprawie 600-lecia Łomży nie dostrzegłem." cyt.Marian Kruk

  • Ufff - niezalogowany 2018-10-11 16:50:42

    Widać, że niedługo samochody spułek miejskich i ratusza będą elektryczne. Zwykłego Kowalskiego nie stać na samochód elektryczny, a nawet gdyby, to kto będzie ładował go pod ratuszem.

  • vice-prezesa_zarządu - niezalogowany 2018-10-11 16:36:35

    Ile w Łomzi i okolicy jest zarejestrowanych samochodów elektrycznych i hybryd? Przecież tu wszystko jedzie na dizlu w tedeiku, nawet chyba prez.

  • hehe - niezalogowany 2018-10-11 16:15:29

    do serce miasta: Wszystkie 2z Łomży i 1 spoza Łomży. Chyba, że się umówią.

  • serce miasta - niezalogowany 2018-10-11 16:06:11

    CO ZA DUREŃ WYMYŚLIŁ TĄ MIEJSCÓWKĘ PRZED RATUSZEM , A JAK PRZYJADZIE TAM NARZAZ , W TYM SAMYM CZASIE ZE TRZY, CZTERY POJAZDY , TO GDZIE ZAPARKUJĄ ?

  • serce miasta - niezalogowany 2018-10-11 16:06:11

    CO ZA DUREŃ WYMYŚLIŁ TĄ MIEJSCÓWKĘ PRZED RATUSZEM , A JAK PRZYJADZIE TAM NARZAZ , W TYM SAMYM CZASIE ZE TRZY, CZTERY POJAZDY , TO GDZIE ZAPARKUJĄ ?

  • serce miasta - niezalogowany 2018-10-11 16:06:11

    CO ZA DUREŃ WYMYŚLIŁ TĄ MIEJSCÓWKĘ PRZED RATUSZEM , A JAK PRZYJADZIE TAM NARZAZ , W TYM SAMYM CZASIE ZE TRZY, CZTERY POJAZDY , TO GDZIE ZAPARKUJĄ ?

  • ŁOMŻA-TUITERAZ - niezalogowany 2018-10-11 16:03:44

    Rewelacyjne pióro ! Rewelacyjny blog o łomżyńskiej polityce! https://lomza-tuiteraz.blogspot.com